05 квітня 2013
15100, м. Городня, вул. Троїцька, 10
ел. адреса: [email protected], тел. (04645) 2 15 67
Дуда Андрій Михайлович
****
04.02.2020
Про необхідність отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря
Городнянська районна державна адміністрація інформує, що відповідно до ст.ст.10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб’єкту господарювання.
Відповідно до вищевказаного, підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов’язані отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних джерел та своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.
Список керівників сільськогосподарських підприємств Городнянського району
|
Про передачу племінних нетелей багатодітним сім’ям
На виконання рішення Чернігівської обласної ради від 25.03.2011 «Про Програму передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2011-2015 роки» та розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 03.08.2012 № 291 «Про затвердження Порядку надання та використання коштів обласного бюджету на виконання Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2011-2015 роки» в районі реалізується Програма передачі нетелей багатодітним сім’ям.
З метою підтримки сільських багатодітних сімей, розширення сфери зайнятості сільського населення та підвищення його добробуту на виконання Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Городнянського району на 2012-2015 роки та на підставі рішення комісії від 6 серпня 2014 року протокол №1, 26 листопада 2014 року багатодітна сім’я Дусь Василя Васильовича та Наталії Іванівни із с. Пекурівки отримали племінну нетель із приватного сільськогосподарського підприємства «Пісківське» Бахмацького району.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Надання направлень для прийому сільської молоді на підготовку фахівців у вищі аграрні навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації на 2014 – 2015 навчальний рік за державним замовленням
Видача цільових направлень буде здійснюватися за встановленою квотою. Абітурієнт, який має намір вступити до вищого навчального закладу І- ІV рівня акредитації звертається до центру надання адміністративних послуг Городнянської райдержадміністрації та подає документи, встановлені вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості», а саме:
- копію паспорта абітурієнта (свідоцтва про народження для осіб, які за віком не мають паспорта);
- копію ідентифікаційного коду;
- копію документа державного зразка про повну загальну середню освіту;
- довідку сільської чи селищної ради про підтвердження факту постійного проживання в селі або селищі;
- лист-клопотання від сільськогосподарського підприємства про направлення на навчання та про працевлаштування на роботу в дане підприємство після закінчення вищого навчального закладу;
- згода на збір, обробку, збереження персональних даних.
Телефони для довідок: 2-43-13; 2-14-79.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Діє Програма передачі нетелей багатодітним сім’ям
З метою підтримки сільських багатодітних сімей, розширення сфери зайнятості сільського населення та підвищення його добробуту, згідно порядку надання та використання коштів обласного бюджету на виконання Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2011-2015 роки, надаються кошти з обласного бюджету для придбання нетелей у господарствах, які мають статус суб’єктів племінної справи у молочному скотарстві області та передачі їх багатодітним сі’мям, що проживають у сільській місцевості.
У 2013 році за цією Програмою дві багатодітні родини Шарий Тетяни Дмитрівни і Віктора Олексійовича із с.Андріївки та Волокової Олени Валеріївни із с.В.Листвен отримали племінних нетелей із приватного сільськогосподарського підприємства «Пісківське» Бахмацького району.
Учасниками цієї Програми можуть бути сім’ї, де виховується 5 і більше дітей віком до 18 років, які проживають у сільській місцевості (крім міст) (далі – сільські багатодітні сім’ї) і мають бажання утримувати корову.
Сільська багатодітна сім’я має право на одержання однієї нетелі протягом строку дії цієї Програми. Нетелі виділяються на безповоротній основі як благодійна допомога з обласного бюджету.
Для отримання нетелі сільські багатодітні сім’ї до 5 серпня поточного року подають до управління агропромислового розвитку такі документи:
- заяву сільської багатодітної сім’ї на отримання нетелі;
- клопотання голови сільської (селищної) ради та акт обстеження сім’ї на предмет можливості утримувати тварину;
- письмове зобов’язання щодо утримання в господарстві, одержаної нетелі (корови) протягом двох наступних років.
У разі недотримання даної вимоги і відсутності умотивованих висновків державного лікаря ветеринарної медицини та акта управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, вартість нетелі, згідно з договором, сільська багатодітна сім’я повертає до районного бюджету. За наявності умотивованого висновку державного лікаря ветеринарної медицини та акта управління агропромислового розвитку райдержадміністрації сільська багатодітна сім’я повинна здати тварину на переробне підприємство та повернути до районного бюджету суму отриману від реалізації нетелі/корови на забій;
- довідку з сільської (селищної) ради про склад сім’ї;
- довідку сільської (селищної) ради про наявність земельної ділянки у домогосподарстві ;
- копії паспортів батьків;
- копії документів, що засвідчують реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті) батьків;
- копії свідоцтв про народження дітей.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Аграрний фонд пропонує
Про урожай 2014 року аграрії почали турбуватись ще восени минулого року. 9576 гектарів ріллі були засіяні озимими культурами, в тому числі 8961 га - озимими зерновими на зерно, із них 5955 га – озимою пшеницею і 3006 га – житом.
В порівнянні з минулим роком пшениці посіяно більше на 35%, а площі жита зменшились на 40%. Основною причиною зменшення є низька реалізаційна ціна зерна жита, що склалася в 2013 році. Вона була найнижчою серед усіх реалізованих зернових культур, всього 943 грн. за тонну.
Як один із шляхів залучення коштів для проведення весняної посівної компанії публічне акціонерне товариство «Аграрний фонд» пропонує сільгоспвиробникам закупівлю зерна на умовах форварду. На сьогоднішній день Аграрний фонд приймає заявки на реалізацію пшениці, жита, ячменю урожаю 2014 року.
Авансування зазначених культур здійснюється за формулою 50% + 20%, з яких:
50% коштів – під час укладання договору;
20% - за результатами весняного огляду страховою компанією відповідних посівів.
Крім того, навесні Аграрний фонд закуповуватиме овес, просо та гречку врожаю 2014 року на умовах форварду за фактом посіву цих культур.
Після укладання відповідних угод сільгоспвиробники отримуватимуть аванс в розмірі 70% мінімальної інтервенційної ціни відповідної культури.
Остаточний розрахунок за контрактом проводитиметься за середньозваженими цінами рівноваги (фіксингу), по результатах3-х останніх торгових сесій на організованому аграрному ринку на момент поставки зерна, за вирахуванням середньозваженого відсотка на наданими строком до 12 календарних місяців кредитами банків, визначеного на підставі інформації, наданої Національним банком.
Мінімальна запропонована партія зерна для пшениці – не менше 100 тонн, жита – не менше 50 тонн.
Об’єктом закупівель виступає зерно пшениці 2-4 класів, жита, вівсу, проса - 1-3 класів та гречки урожаю 2014 року.
Розмір авансу за 1 тонну в залежності від класу зерна:
пшениці 50% коливається від 920,5 грн. до 833,5 грн.,
20% - від 368,2 до 333,4 грн.,
жита 50% авансу по класах від 800,5 до 726,5 грн.,
20% - від 320,5 до 290,6 грн.
вівсу 70% авансу відповідно від 1840 грн. до 1540 грн.,
проса 70% авансу від 1925 до 1575 грн.,
гречка – 2415 грн.
ПАТ «Аграрний фонд» планує проведення реалізації аміачної селітри контрагентам за ціною 3450 грн./т на базисах поставки.
Ряд сільгосппідприємств зацікавились пропозиціями Аграрного фонду, а двоє сільгоспвиробників вже уклали договори на поставку зерна пшениці та жита.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Про державну атестацію суб’єктів племінної справи у тваринництві
Згідно спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України від 12.08.2013 №498/93 «Про проведення державної атестації суб’єктів племінної справи у тваринництві, що претендують на присвоєння статусів» та наказу Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації від 22.08.2013 №100 “Про проведення державної атестації суб’єктів племінної справи у тваринництві, що претендують на присвоєння відповідних статусів” проводиться державна атестація та присвоєння суб’єктам племінної справи у тваринництві відповідних статусів відповідно до вимог, що додаються: Положення про присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві та Положення про відповідність суб’єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора, затверджених спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 17.07.2001 №215/66;
Положення про відповідність суб’єктів племінної справи у тваринництві статусу селекційного центру, підприємства (об’єднання) з племінної справи у тваринництві, заводської конюшні, контрольно-випробувальної станції, контрольно-випробувальної станції з птахівництва, іподрому, трендепо, підприємства (лабораторії) генетичного контролю, підприємства (лабораторії) з трансплантації ембріонів, підприємства (лабораторії) з оцінки якості тваринницької продукції, затвердженого спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 29.07.2002 №211/61;
Технологічних вимог до проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва, проведення атестації пасік і видачі племінних свідоцтв (сертифікатів), затверджених спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №185/83.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів
Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2010 року №900 виділяються бюджетні кошти для відшкодування суб'єктам господарювання до 50 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) завершених у поточному та двох попередніх роках етапів будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, у яких згідно з проектом повинно утримуватися не менш як 500 голів великої рогатої худоби, або не менш як 1200 свиноматок, або не менш як 1 млн. голів птиці, та до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) завершених у поточному та двох попередніх роках етапів будівництва та реконструкції підприємств з виробництва комбікормів.
Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі за результатами конкурсу у розмірі до 50 відсотків фактично понесених витрат, але не більш як 30 тис. гривень у розрахунку на одну голову для великої рогатої худоби та 25 тис. гривень у розрахунку на одну свиноматку.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Відновлюється виплата дотацій за молодняк
великої рогатої худоби для населення
Дотація за молодняк виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі:
250 гривень за голову — за молодняк віком від 3 до 6 місяців;
500 гривень за голову — за молодняк віком від 6 до 9 місяців;
750 гривень за голову — за молодняк віком від 9 до 12 місяців;
1000 гривень за голову — за молодняк віком від 12 до 15 місяців;
У подальшому бюджетна дотація за молодняк виплачується за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п"ятнадцятимісячного віку. Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають сільським, селищним чи міським радам копії таких документів: паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин; паспорта особи; довідки або договору про відкриття рахунка в банку; документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.
Зазначені документи приймаються щомісяця до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня 2013 р. в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку. Підставою для внесення до журналу відомостей про наявність у фізичної особи поголів'я молодняку, крім зазначених документів, є запис у погосподарській книзі, що ведеться сільською, селищною чи міською радою, або у разі, коли селищною чи міською радою не ведеться погосподарський облік, — видана ними довідка про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах.”.
Сільські, селищні чи міські ради на підставі журналу обліку складають реєстр фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк та щомісяця до 5 числа наступного місяця і до 5 грудня (станом на 1 грудня) разом із витягом з погосподарської книги, що підтверджує наявність молодняку у зазначених в реєстрі фізичних осіб, подають його управлінню агропромислового розвитку районої держадміністрації.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Відновлюється часткове відшкодування витрат на установку індивідуального доїння
У 2012 році десять жителів району отримали виплати витрат на закупівлю установки індивідуального доїння на загальну суму 35500 грн.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2011 р. № 246 відновлюється державна підтримка галузі тваринництва шляхом здійснення виплати витрат на закупівлю установки індивідуального доїння.
Виплата часткового відшкодування витрат на установку здійснюється у межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою, в тому числі у 2011 році, для власного користування нову установку індивідуального доїння вітчизняного виробництва за умови утримання у своєму господарстві не менш як трьох ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, але не більш як 5000 гривень за одиницю.
У разі відчуження зазначеної установки чи її передачі у користування іншим особам до закінчення експлуатаційного строку отримані бюджетні кошти повертаються до державного бюджету.
Фізична особа має право на часткове відшкодування один раз на період експлуатаційного строку такої установки. Витрати із закупівлі нової установки до закінчення експлуатаційного строку попередньої не відшкодовуються.
Для виплати відшкодування витрат на установку фізичні особи подають щомісяця до 1 числа управлінню агропромислового розвитку районної держадміністрацій:
1) довідку, видану сільською, селищною, міською чи районною у місті радою, про кількість корів;
2) копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;
3) виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
4) копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння;
5) копії паспорта особи і довідки про відкриття поточного рахунка в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************
Про надання бюджетної дотації за вирощені
та продані на забій молодняк ВРХ та свині у 2013 році
Дотація за продану на забій худобу виплачується фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) (далі - худоба).
Дотація за проданий на забій молодняк великої рогатої худоби виплачується фізичним особам, фізичним особам - членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за умови його вирощування ними в їх господарствах не менш як три місяці до моменту продажу на забій.
Датою, від якої рахується три місяці вирощування молодняку великої рогатої худоби в господарствах фізичних осіб, фізичних осіб - членів виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерських господарствах, вважається дата видачі паспорта великої рогатої худоби, а у разі набуття фізичними особами, фізичними особами - членами виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерськими господарствами ідентифікованих тварин - дата їх прибуття в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена печаткою державної установи ветеринарної медицини.
Дотація надається за 1 кілограм прийнятої живої ваги в таких розмірах:
2,5 гривні за молодняк великої рогатої худоби живою масою не менш як 330 кілограмів;
1,5 гривні за свиней (крім свиноматок і кнурів) живою масою від 100 до 120 кілограмів;
1 гривня за свиней (крім свиноматок і кнурів) живою масою від 120 до 150 кілограмів.
Для отримання дотації за продану на забій худобу фізичні особи, фізичні особи - члени виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерські господарства подають за місцезнаходженням господарства сільським, селищним чи міським радам такі документи:
1) фермерські господарства:
один примірник приймальних квитанцій (форма ПК-1 або ПК-1 УКС), виданих суб'єктами господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин;
копію довідки про включення до ЄДРПОУ;
копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
оформлені в установленому порядку для:
молодняку великої рогатої худоби - копію відомості переміщення тварин;
свиней (крім свиноматок і кнурів) - копію реєстраційного свідоцтва свиней (для суб'єктів господарювання) (відомість переміщення);
2) фізичні особи, фізичні особи - члени виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів:
один примірник приймальних квитанцій (форма ПК-2 або ПК-2 УКС), виданих суб'єктами господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин;
оформлені в установленому порядку для:
молодняку великої рогатої худоби - копію відомості переміщення тварин;
свиней (крім свиноматок і кнурів) - копію реєстраційного свідоцтва свиней (для негосподарюючих суб'єктів);
копії:
паспорта;
довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).
Зазначені документи приймаються щомісяця до 1 числа наступного періоду та до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку, форма якого затверджується Мінагрополітики.
Сільські, селищні чи міські ради на підставі журналу обліку складають та подають щомісяця до 5 числа наступного періоду і до 5 грудня (станом на 1 грудня) управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації реєстр фізичних осіб, фізичних осіб - членів виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерських господарств, які мають право на отримання дотації за продану на забій худобу, за формою, встановленою Мінагрополітики.
За інформацією управління агропромислового
розвитку Городнянської РДА
**********************************************************