06 лютого 2013

 

Казкова краса золотої осені

Ось і настала одна з найкрасивіших осінніх періодів - золота осінь. На жаль, вона триває зовсім недовго… Тому відвідувачі територіального центру разом із працівниками відділення денного перебування не забарилися та встигли помилувались цією гарною порою. Так, 17 жовтні була організована екскурсія до м. Київа, де городнянці змогли відвідати одну із чудес України - Києво-Печерській лавру та помилуватись красою квітів на Співочому полі.

Лавра – то є ціле місто, повне пам'яток, яке живе своїм життям.Під час екскурсіїподорожуючі дізналися, що площа її територія становить практично 30-ть гектарів, що там знаходиться більше 20-ти церков, кілька музеїв, ближні та дальні печери, братські корпуси, готель, трапезна і величезна кількість інших споруд. Також екскурсовод розповіла про легенди пов’язані із печерами.

Відвідувачі відвідали і храми, побували біля святих мощей в печерах, помилувались дивовижним архітектурним ансамблем у поєднанні з красою природи та незвичністю ландшафту.

Казковою атмосферою фестивалю квітів городнянці змогли насолодитись на Співочому полі, де все було прикрашено композиціями з різних видів хризантем. Цікавинки, креативно створені майстрами своєї справи флористами, вразило всіх.

Погода також сприяла такій позитивній екскурсії, було дуже тепло, сонячно.

Завдячуючи організованій екскурсії відвідувачі відділення денного перебування мали можливість помилуватися казковим оздобленням парку в гарній компанії, відчути позитивні емоції та зробити фото на згадку.

Виїзди мультидисциплінарної команди терцентру

Мультидисциплінарна команда терцентру не залишає поза увагою сільських жителів району.

На початку жовтня спеціалісти терцентру відвідали села Хрипівка, Півнівщина, Андріївка, Старосілля, Автуничі, де було відвідано 39 підопічних та перевірено якість надання соціальних послуг.

Видана гуманітарна допомога у вигляді одягу б/в підопічним, та надано перукарські послуги.

Під час виїзду проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо послуг, які надає територіальний центр.

Виїздна робота мультидисциплінарної команди продовжується, та максимально спрямована на задоволення потреб одиноких громадян та незахищених верств населення.

Чергове заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі

А що для нас осінь? Осінь — це  сухі  кленові  листочки,  що  обпадають  з дерев. Це — дощові  дні, коли приємно  дивитися на яскраві   кольори, які в цей час, особливо природні. А для відвідувачів відділення денного перебування територіального центра - це ще одна можливість насолодитися теплими осінніми днями та провести чергове заняття з оздоровчої фізкультури на свіжому повітрі.

Тож 11 жовтня було організоване виїзне заняття для відвідувачів. Під шелест осіннього листя, гуртківці займались оздоровчими вправами, отримуючи  естетичне задоволення від навколишнього середовища. Бо головне завдання фізкультурно-оздоровчих занять у зрілому віці – збереження і зміцнення здоров’я, підтримка оптимальної життєдіяльності та високої працездатності організму.

Осіннє сонячне проміння зігрівало всіх теплом і подарувало гарний настрій. А ще всі насолодилися дарами осіннього лісу та назбирали  шипшини для приготування цілющого чаю.

 

«З любов'ю до життя»

Непомітно, але впевнено вступила у свої права осінь. І саме восени 1 жовтня у всьому світі відзначають День людей похилого віку.

Вже шостий рік поспіль до цього дня організовується Всеукраїнський пісенний конкурс "З любов'ю до життя", в якому приймають участь хори та хорові колективи людей поважного віку.

2 жовтня 2018 року в Центрі культури і мистецтв Дніпровського району міста Києва зібралось 36 хорів і хорових колективів із 10 областей України (Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської) та міста Києва. 

Чернігівську область на даному конкурсі представляли хоровий ансамбль «Городняночка» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Городнянської районної державної адміністрації.

Завдяки невтомності, прагненню до розвитку своїх творчих здібностей та жаги дарувати пісню, ансамбль «Городняночка» став  дипломантом у номінації «Хорові ансамблі». Городнянці представили до уваги  жюрі та слухачів 2 номери, один із яких була авторська пісня О. Бендрика «Я люблю Україну».

Тепла, душевна атмосфера та отриманий досвід надихнула членів ансамблю  на подальше самовдосконалення.

Пишаємося талановитими учасниками гурту та бажаємо творчих успіхів і перемог у майбутньому!

Вшанування 75-ї річниці вигнання нацистів із Городнянщини

Традиційно наприкінці вересня пам’ять повертає нас до болючих, але разом з тим героїчних та радісних днів - на Городнянщині проходять урочистості з нагоди вигнання нацистів з рідного краю.

Колектив та відвідувачі територіального центру з радістю прийняли участь в  підготовці до святкових заходів,  присвячених вшануванню 75-ї річниці вигнання нацистів із Городнянщини.

Були сформовані та представлені виставки декоративно-прикладного напрямку різних видів технік виконання. Також порадував оточуючих своїм виступом вокальний колектив, що діє при терцентрі.

        Останні теплі дні осені порадували всіх присутніх та подарували гарний настрій і святкову атмосферу.

 

Планова перевірка соціальних робітників

Для покращення соціального обслуговування та забезпечення якісних умов життя незалежно від місця проживання. територіальний центр проводить активну роботу виїжджаючи до віддалених сіл.

Так в кінці серпня 2018 року відбулися виїзди до с. Мощенка, с. Полісся, с. Смичин та с. Дібрівне.

Основна мета поїздок – зустріч з літніми мешканцями, які перебувають у важких життєвих обставинах та потребують соціальної допомоги, а також проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення щодо змісту та видів соціальних послуг та діяльності відділень терцентру.

Фахівці перевірили якість надання соціальних послуг соціальними робітниками та надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в підопічним відділення соціальної допомоги вдома.

Територіальний центр докладає максимум зусиль для задоволення потреб одиноких непрацездатних громадян, наближаючи соціальні послуги для тих, хто їх потребує.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Участь терцентру у святкуванні Дня прапора України

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, українці щорічно святкують День прапора.

День державного прапора України було встановлено на честь багаторічної історії створення України, державної символіки нашої незалежної країни, а також з метою виховання поваги громадян та патріотичного духу, адже безліч людей та історичних подій ставало на заваді затвердження українського прапору як національного символу України.

До свята в Городні замайоріла квіткова карта України, створена творчими силами колективів, установ та організацій для мешканців та гостей міста.

Територіальний центр дружньою сімʼєю активно долучився до створення квіткової композиції. Працюючи з квітами, рослинами та дарами природи, члени колективу заповнювали області України враховуючі територіальне розположення, особливості та архітектуру регіонів.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Народні традиції в терцентрі

Напередодні святкування Маковія (медово-макового Спасу) стало доброю традицією в територіальному центрі протягом тижня проводити майстер-класи з виготовлення «маковійчиків».

Таку назву букет отримав через те, що в ньому обов’язково повинні бути великі достиглі голівки маку. Ще до композиції додають різні квіти та лікарські трави, такі як: чорнобривці, жоржини, айстри, гвоздики, барвінок, васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин тощо. Зібраний букет зв’язують червоною стрічкою і освячують в церкві, щоб вдома покласти за образами для захисту родини від хвороб і неприємностей.

Учасники майстер-класу отримали естетичне та духовне задоволення від створення оберегів власноруч.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Літні майстер-класи у клубі «Сад.Город»

Ось і наближається до завершення літо. Розпочинається період активного збору врожаю та виконання певних робіт з підготовки до осіннього і зимового періоду. Серпень - найактивніший місяць для цього. Зараз особливо приємно працювати в саду, наповненому квітами і фруктами, і в городі, де чекає збору врожай. Саме у серпні можна вже зробити перші висновки по результатам городніх експериментів.

Тому, 9 серпня до Бендрика О.М., активного учасника клубу «Сад. Город», що діє при терцентрі, городнього експериментатора, завітали в гості його одноклубники. Олександр Миколайович розповів про свій досвід по вирощуванню другого врожаю картоплі за сезон. Особливість цього досліду є те, що на літню посадку бралась молода картопля.

Присутніх все приємно здивувало у садибі господаря: і городина(баклажани, перці, кавуни тощо), і виноград, і фруктові дерева. Було задано багато питань, на які Бендрик О.М. дав вичерпні відповіді.

Наприкінці майстер-класу одноклубники продегустували різні види винограду, насолодились гарною музикою, яку подарував гостям Олександр Миколайович.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Активний відпочинок влітку

Здавалося б, чого чекати людині на схилі літ, окрім спокою, адже так здавна велося: молодь працювала, а старші дрімали на ослінчику.

Та не все те, що годилося у минулому слід брати за приклад у нашому сьогоденні. Змінилися часи – змінилися традиції. Зараз молодь намагається не лише трудитися, але й подорожувати, і літні люди не сидять на місці, а також охоче їздять мальовничими куточками рідного краю. Прикладом є відвідувачі відділення денного перебування терцентру, які продовжують подорожувати. Саме для них 16 липня працівниками терцентру було організовано подорож по цікавим місцям Києва.

Побували городнянці в Києво-Печерській лаврі-одному із найбільших християнських центрів-святинь країни, визначною пам'яткою історії та архітектури. Надзвичайно цікава та насичена пам’ятками історії екскурсія захопила слухачів відділення денного перебування своєю красотою і величністю. Усі відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на рідній землі та створювали її красу.

Перлинкою подорожі було відвідування відносно молодого парку, якій був відкритий у 2006 році і раніше називався «Київ в мініатюрі», на даний час - «Україна в мініатюрі». У ньому представлені зменшені копії визначних споруд України. За короткий час можна побувати у найцікавіших та найгарніших куточках нашої Батьківщини: Києві, горі Говерла, у Львові, Криму тощо.Там є абсолютно все: парки, сквери, пам'ятники, храми і собори, вулиці і проспекти, метро і аеропорт. Тільки всі будівлі представлені в масштабі 1:33.

Відвідувачі були задоволені поїздкою і з чудовими спогадами повернулися до рідних обійсть, дякуючи всім, хто організував таку приємну подорож.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Мультидисциплінарна команда в с. Макишин, с. Вихвостів

Відбулися виїзди мультидисциплінарної команди до с. Макишин та с. Вихвостів. Була перевірена робота соціальних робітників. Фахівці відвідавши своїх підопічних черговий раз нагадали про роботу терцентру та спектр соціальних послуг, які надаються у відділеннях.

Одним із напрямків роботи було надання гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття б/у, перукарські послуги та засоби реабілітації, якими і скористались пенсіонери.

Терцентром постійно здійснюється безліч заходів щодо виявлення осіб, які потребують соціального захисту і допомоги.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Плановий виїзд мультидисциплінарної команди до села Хотівля

19.06.2018 року мультидисциплінарна команда терцентру здійснила виїзд до Хотівлі.

Фахівці терцентру провели перевірку якості надання соціальних послуг підопічним, також мешканці села мали змогу отримати гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в, перукарські послуги, були передані ціпкі підопічним Шоман Г.В. та Атрощенко Г.М., що значно облегшать їх важкі будні.

В черговий раз працівники терцентру переконались в необхідності надання послуг мультидисциплінарною командою.

 

 

Цікаві й майже невідомі місця нашого міста

Кожний мешканець, майже все життя проживший в нашому краї, вважає, що знає всі визначні місця рідної Городні – пам'ятки історії, різні архітектурні споруди. Але наша мала батьківщина не перестає дивувати потаємними куточками, куди варто заглянути. Одне з них являється криничка, яка знаходиться в кіці вулиці Армійська, де за переказами старожил тече цілюща вода.

Ось і члени клубу «Меридіан», який діє при терцентрі, 15 червня вирішили вкотре відвідати цю місцину, набрати цілющої води, доторкнутися до матінки природи. Шлях проходив повз пахучі квітки липи, які були дбайливо назбирані, висушені та доповнені до колекції для приготування дійсно чарівного цілющого чаю.

Хотілося подякувати тим людям, котрі доглядають за цією криницею. Буваючи в цьому місці милуєшся цією красою й стаєш одним цілим з природою нашого рідного краю.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Найвіддаленіші села району не залишаються без уваги

Мультидисциплінарна команда терцентру продовжує роботу з надання соціальних послуг в сільській місцевості. Так 11 червня працівники терцентру відвідали село Володимирівку та хутір День Добрий.

Фахівці відділення соціальної допомоги вдома завітали до своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників. Однією з цілей поїздки відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги була передача ходунків потребуючим їх підопічним Мироненко К.П. та Дедковій Н.П.

Також працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та були надані послуги перукаря пенсіонерам.

Жителі були щиро вдячні за проявлену до них увагу та турботу, висловили надію на подальші зустрічі.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!»

Вже четвертий рік поспіль як працівники, так і відвідувачі територіального центру дотримуються девізу - "Зробимо рідне місто чистим та квітучим!".

31 травня 2018 року члени клубу «Сад.Город» з працівниками терцентру впорядковували клумби на території міського парку, за якими здійснюють постійний догляд: пропололи та висадили квіти, прибрали сміття.

Прикрасити наше рідне місто та зробити його більш квітучим є метою наших відвідувачів. Та одним з бажань завжди залишається нести маленькі радощі навколишнім.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

І знову про актуальне

В зв’язку з відбувшимися змінами в призначенні та нарахуванні субсидій, 31 травня на прохання відвідувачів відділення денного перебування територіального центру було організовано «круглий стіл» на тему: «Зміни при нарахуванні житлових субсидій».

Для розгляду та роз’яснення даного питання була запрошена начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Заяць В. М. Валентина Михайлівна розповіла про особливості в нарахуванні субсидій як на літній, так і на опалювальний період, про нововведення при заповненні декларацій та багато іншої важливої інформації.

Під час «круглого столу» відбулось жваве обговорення з безліччю хвилюючих питань, стосовно даної тематики та їх фахове роз’яснення.

Схиляючись на постанову, яка діє на теперешній час, наприкінці «круглого столу» бажаючі отримали відповіді від фахівця в індивідуальному порядку.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі

В останній день травня відвідувачі однієї з груп «Здоров’я» терцентру разом зі своїм інструктором вкотре провели своє заняття на свіжому повітрі. Адже чим більше рухається людина, тим міцніше організм та більш стійкий до різного виду захворювань.

Гуртківці поєднали приємне з корисним: змогли насолодитись красою лісу, зробити цікаву оздоровчу гімнастику, назбирати лікарських рослин та відпочити від буденності та метушні.

По закінченню занять учасники отримали не лише заряд бадьорості, а й позитивні емоції, адже саме такі приємні моменти фіксуються у пам’яті і продовжують життя.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Найуразливішим категоріям населення – доступність соціальних послуг

Робота мультидисциплінарної команди територіального центру полягає в розширенні видів наданих послуг, підвищенні їх якості, а також у виявленні та вивченні потреб населення.

23 травня мультидисциплінарна команда здійснила черговий виїзд в Солонівську та Поліську сільські ради. Серед запропонованих послуг, якими скористалися пенсіонери, були послуги перукаря (чоловічі та жіночі стрижки) та надання гуманітарної допомоги у вигляді одягу та взуття б/в. Також члени команди відвідали оселі підопічних, яких обслуговують соціальні робітники, з метою перевірки якості надання соціальних послуг.

Робота територіального центру спрямована на виявленням громадян, які потребують допомоги, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та докладання максимальних зусиль для підтримання та здійснення наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Подорожуємо

В теплі весняні дні відвідувачі відділення денного перебування терцентру вирішили відновити екскурсійні подорожі по Чернігівщині. Черговою перлиною цьогорічний туристичного сезону стало відвідування м. Корюківки та с. Бреч, Корюківського району.

Городнянці вирушили в подорож16 травня. На початку екскурсії було відвідано Корюківський історичний музей, далі – ознайомились із самим містом, помилувавшись вуличками та площами районного центру.

Перлинкою цієї екскурсії- було відвідування с. Бреч, де зараз збудовано сучасну базу відпочинку. На території цього комплексу можна побачити різні архітектурні стилі: це і східний, і європейський, зони відпочинку для дітей, стайні тощо.

Всі були приємно вражені красою та величчю цього прекрасного місця. Набравшись позитивних емоцій та зачерпнувши сили і здоров’я, повернулися додому.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

«Ніщо не забуто, ніхто не забутий»

Шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

У травневі дні ми подумки повертаємося до 1945 року, щоб з глибокою повагою згадати всіх тих, хто захищав Батьківщину, згадати загиблих, привітати ветеранів з 73-річницею Перемоги над нацизмом та річницею завершення Другої світової війни. Це є честь та обов’язок нинішніх поколінь.

Проявити повагу до героїчних вчинків, висловити вдячність і шану нині живим учасникам бойових дій та інвалідам війни в переддень Дня Перемоги завітали очільники району та міста, керівники установ та організацій. Вручили ветеранам квіти, продуктові набори та вітальні листівки. Також привітання та солодкі подарунки отримали і ветерани війни, які проживають у відділенні стаціонарного догляду терцентру.

Щорічно знаходяться небайдужі, щиросердні люди, які надають посильну грошову допомогу та підтримують проведення благодійної акції територіального центру для підтримання ветеранів. Висловлюємо вдячність приватним підприємцям за те, що не залишаєте поза увагою ветеранів війни і розумієте важливість допомоги.

Шановні ветерани! Міцного здоров’я Вам! Хай не болять Ваші рани, хай щастя і радість не переводяться у Ваших оселях. Пишаємося тим, що Ви зробили для нашої Перемоги!!!

 

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Активна робота мультидисциплінарної команди

Перспектива роботи мультидисциплінарної команди територіального центру – працювати над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжувати вивчати потреби населення в соціальних послугах з найбільш віддалених куточків району.

Під час виїздів працівники постійно займаються виявленням громадян, які потребують допомоги, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень терцентру та надають широкий спектр соціальних послуг.

04 травня не стало виключенням для мешканців с. В.Листвен Тупичівської громади. Членами команди було здійснено перевірку якості надання соціальних послуг, надано перукарські послуги та роздано гуманітарну допомогу.

Підопічні щиро дякували за візит та за те, що на схилі літ не залишені без уваги та допомоги.

Також на передодні Дня Перемоги була здійснена почесна місія – поздоровлення ветеранів, які обслуговуються терцентром на території Тупичівської ОТГ, з 73-річницею Перемоги над нацизмом та річницею завершення Другої світової війни. Інваліду війни Крачек М.М. (с. Тупичів) та учаснику бойових дій Лебеді Ф.П. (с. Бурівка) було вручено квіти, продуктові набори та вітальні листівки.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Колективний підхід у вирішенні екологічних питань

Із всього спектру роботи в соціальній сфері варто виділити особливий напрям, який є дуже важливим для профілактики екологічної культури не тільки для безпосередніх підопічних територіального центру, але і для пересічних мешканців нашого міста.

Цією сферою є суботники, завдяки яким вирішується відразу декілька задач. Насамперед це приведення до ладу території та її прибирання від сміття природного та побутового походження. Результатом цього є справжня естетична насолода від вигляду охайного оздоблення зеленої зони. Також однією із найважливіших задач варто зазначити залучення до трудотерапії відвідувачів терцентру, оскільки відомо, що подібна моторика тіла призводить до збільшення насичення крові киснем, через що жвавішає кровообіг, що у висновку призводить до тонусу організм людини та гармонізує її настрій.

Позитивний вплив на колектив територіального центру стає у тому, що спільна праця та самоорганізація роботи з перерозподілом діяльності кожного учасника суботника підвищують корпоративну культуру всієї установи.

Враховуючи погодні умови цього року, то 19 квітня та 26 квітня 2018 року, було організовано чергові суботники біля будівлі терцентру та у місцевому парку відпочинку, в якому взяли участь підопічні та працівники територіального центру.

Завдяки бадьорому настрою та злагодженості дій учасників заходу весь план роботи дуже швидко було виконано у повному обсязі.

 

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Роз’яснювальна робота в терцентрі щодо медичної реформи

Після вступу в дію медичної реформи - однієї з головних реформ України, у підопічних та відвідувачів терцентру виникає багато питань про зміни, які чекають на українців після старту медичної реформи: за що платити, а що безкоштовно;  які документи необхідно укласти з лікарем тощо.

В зв’язку з цим для працівників та відвідувачів територіального центру 18 квітня було організовано зустріч з  Назаренко М. П., керівником районного комунального закладу «Городнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Під час «круглого столу» відбулось жваве обговорення з безліччю хвилюючих питань стосовно даної тематики та фахове роз’яснення медичних нововведень. Присутні отримали інформацію щодо змін в первинній ланці медицини, зробили висновки та почали планувати час для заключення декларації з сімейним лікарем або терапевтом.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Найсвітліше зі свят – Воскресіння Господнє

Напередодні Світлого Воскресіння, пам’ятаючи про потребуючих мешканців Городні та родинність Великодня, вже за доброю традицією територіального центру за сприянням райдержадміністрації та фінансової підтримки настоятеля Свято – Миколаївської церкви отця Мирона та приватних підприємців міста, підопічні терцентру отримали святкові подарунк – пасхальні кекси.

В рамках благодійної акції «Милосердя» одинокі громадяни поважного віку та особи з інвалідністю, яких обслуговують соціальні робітники міста, мали змогу відчути аромат запашної випічки, яка є незамінний атрибут світлого християнського свята.

Підопічні, які отримали пасхи, були зворушені проявленою турботою та увагою, висловлювали щиру вдячність за надану благодійну допомогу та бажали міцного здоров’я, миру і достатку всім тим, завдяки кому творилося добро, адже добрі справи не залишаються не поміченими.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Створюємо пасхальний настрій

З наближенням найочікуванішого світлого весняного свята - Воскресіння Христового, прийшла пора й різнокольорових писанок, адже виготовлення прикрашених великодніх яєць було і традицією, і старовинним ремеслом українців.

Продовжуючи щорічну традицію територіального центру, яка так до вподоби відвідувачам, у відділенні денного перебування вкотре відкрилась майстерня по оформленню пасхальних яєць, цього року - за допомогою бісеру.

Відвідувачі із натхненням та затамувавши подих старанно виконували кропітку роботу.

Вийшов надзвичайний, оригінальний святковий декор, який неодмінно стане гарною прикрасою, створивши настрій та порадувавши близьких і рідних.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Народні традиції в терцентрі

Неділя за тиждень перед Великоднем називається "Вербною", "шутковою" або "квітною". За християнським вченням у цей час Спаситель Христос уїжджав до Єрусалиму на ослику, і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавен дуже шановане серед нашого народу, тому що воно перше сповідає про прихід весни і має цілющі властивості. Саме у Вербну неділю святять вербу.

 

Традиційно працівники відділення денного перебування територіального центру для своїх відвідувачів роблять майстер-класи по виготовленню букетів для освячення. Не виключенням став і цей рік, так з 27 березня по 30 березня всі бажаючі робили композиції із верби.

Естетичне та духовне задоволення отримували від роботи учасники «майстерні». Додому відвідувачі відділення йшли з витворами, які створили власними руками.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Мультидисциплінарна команда в Тупичівській ОТГ (с. Бурівка)

28 березня 2018 року мультидисциплінарна команда територіального центру здійснили плановий виїзд до Бурівської сільської ради.

Відвідавши домівки самотніх, їм було надано ряд необхідних послуг: здійснена інформаційно - роз’яснювальна робота, обстежено матеріально-побутові умови проживання та  проведена перевірка якості надання соціальних послуг підопічним терцентру.

Бажаючі мали змогу скористатись послугами перукаря, а незахищеним верствам населення було надано гуманітарну допомогу.

Спеціалісти мультидисциплінарної команди докладають максимальних зусиль, аби підтримувати та здійснювати наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Співпраця з Фондом соціального страхування

В територіальному центрі відбулася зустріч з начальником виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Щиглевською Ю.М. з приводу проведення інформаційно - розяснювальної роботи про діяльність Фонду та ознайомлення з новинами в законодавстві працівників терцентру.

Як пояснила Юлія Михайлівна, для працюючих громадян, є можливість, якщо визначена потреба в санаторно-курортному лікуванні та наявне відповідне захворювання, скористатись реабілітаційним лікуванням, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Також з присутніми була проведена бесіда з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, а також роз’яснена інформація щодо отримання та оплати листків непрацездатності та можливій реабілітації учасників АТО та їх сімей.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Весна іде…Весні дорогу!

З початком весни, в час, коли все оживає, розквітає та прокидається від сну та напередодні свята – Міжнародного жіночого дня, в теплій святковій атмосфері відбулось вітання жіночого колективу та відвідувачів терцентру.

З побажаннями миру, злагоди, любові та краси звернулись до присутніх директор терцентру Н.К.Семенова та голова профспілкової організації Н.М.Гатауліна.

Музичним подарунком – сюрпризом для присутніх став ансамбль «Городняночка», що діє при терцентрі, який підняв жінкам передсвятковий настрій піснями, частівками, гуморесками.

Свято пройшло у чудовій та дружній атмосфері,  гостям та учасникам не хотілося йти додому. І не зважаючи на те, що  за вікном снігові перемети, календарна весна в територіальному центрі все ж настала.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Не залишаємо поза увагою.

З ранку 06 березня у клубі Дроздовицької сільської ради було людно. Пенсіонери та особи з інвалідністю чекали на приїзд працівників терцентру в складі мультидисциплінарної команди.

Основною метою поїздки стала планова зустріч з літніми мешканцями села, які перебувають в важких життєвих обставинах та потребують соціальної допомоги, а також проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо видів діяльності відділень територіального центру. Серед послуг, яким скористалися: послуги соціального робітника (ремонт парканів, хвірток), надання гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в та перевірка якості надання соціальних послуг підопічним терцентру.

Жителі села щиро дякували за допомогу, а територіальний центр і надалі робитиме все можливе, щоб сільські жителі постійно відчували повагу та турботу, мали гідний рівень життя і не втрачали суспільної активності.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Черговий виїзд мультидисциплінарної команди до віддалених сіл району.

В лютому відбулися виїзди мультидисциплінарної команди терцентру до Поліської, Мощенської, Моложавської, Кузницької, Бутівської сільських рад , прилеглих до них сіл та хуторів, а саме: Гасичівка, Минаївщина, Невкля, Черецьке, Зелений, Здрягівка, Радянське.

Метою поїздки стала планова перевірка якості надання соціальних послуг підопічним терцентру, зустріч з особами похилого віку, інвалідами та малозабезпеченими сім’ями, що проживають на територіях сільрад.

Мешканці сіл мали змогу отримати гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та перукарські послуги.

Як показує практика, виїзди мультидисциплінарної команди для населення необхідні, так як покращують надання соціальних послуг підопічним, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно отримати необхідні їм послуги.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Театральні подорожі

Традиційно для відвідувачів територіального центру працівники відділення денного перебування організовують подорожі в світ мистецтва.

22 лютого не байдужі до театрального дійства відвідали Чернігівський академічний облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка, який за всю історію існування набув багато шанувальників своєї творчості. Також театр користується популярністю серед городнянців, які вже неодноразово його відвідують і з великим захопленням чекають нові прем'єри. Відвідувачам відділення денного перебування випала можливість ознайомитись з історією театру, побувати в «потаємних» місця завдяки його працівникам, що провели цікаву екскурсію. Потім городянці насолоджувались оперетою на 2 дії «Перемудрували» (прем’єра, якої відбулася в жовтні 2017 року).

У ній глядачі спостерігали історію кохання кмітливих наймитів до дочок своїх господарів. Постанова, оздоблена чудовими українськими мелодіями в сучасній обробці, запальними танцями, жартами, оригінальним сценічним оформленням, не змогла залишити в залі нікого байдужим.

На завершення перегляду оперети, зал наповнився бурхливими оплесками. Додому всі поверталися з посмішками і в гарному настрою.

 

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Зустрічі з «ЧерноЗемом»

Розпочинаються весняні клопоти для всіх, хто любить землю і хоче мати добрий врожай. Люди між собою діляться досвідом і охоче сприймають досвід інших.

Для передання своїх наробок по вирощуванню здорового врожаю в несприятливих погодних умовах до членів клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі, 23 лютого були запрошенні засновники Чернігівського клубу органічного землеробства «ЧерноЗем» Булкіни Олександр та Оксана.

Оксана Булкіна розповіла про помилки при вирощуванні городини та поділилась досвідом, як їх уникнути. Олександр Булкін продемонстрував фільм про перевагу безпахотної обробки землі над традиційними способами.

Ті, хто прийшли збагатитись досвідом, із задоволенням слухали та нотували поради лекторів. Також задавали багато питань, на які отримували кваліфіковані відповіді.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

І не біда, що множаться роки..!»

20 лютого відзначила свій поважний 90-річний ювілей учасник війни та ветеран праці, жителька с. Конотоп та вже 10 років як підопічна відділення стаціонарного догляду територіального центру Молочко Марія Василівна.

З найкращими побажаннями вітали в цей день ювілярку численні гості - родичі, односельчани, підопічні та працівники терцентру. Зичили здоров’я і довголіття, миру та злагоди, а також вручали подарунки і квіти. Марія Василівна, не дивлячись на поважний вік та не стримуючи емоцій, з молодецьким запалом зустрічала гостей, розповідала про прожиті роки, згадувала найкращі та найголовніші моменти свого життя.

Для всіх підопічних відділення стаціонарного догляду було організовано святковий обід та солодке привітання.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Робота за покликом серця.

Мультидисциплінарна команда надає соціальні послуги потребуючим. На цьому тижні 07 лютого відбувся робочий виїзд до с. Полісся.

Для покращення соціально-побутових умов проживання малозабезпечених сімей, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, хворих, серед яких багато одиноких та самотньо проживаючих, що опинились в складних життєвих обставинах, було надано послуги перукаря та соціальних робітників відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (рубка та розпиловка дерев), здійснено перевірку якості надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома та надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в.

Як показує практика, з кожним роком кількість потребуючих натуральної допомоги стрімко зростає. Малозабезпечені, які перебувають на обліку, отримують гуманітарну допомогу та інші вкрай необхідні соціальні послуги завдяки роботі фахівців мультидисциплінарної команди терцентру, яка поєднуює в собі не лише матеріальну, а й духовну та моральну підтримку.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

5 – річчя клубу «Сад. Город»

Про діяльність клубу «Сад.Город», який діє при терцентрі, неодноразово писалось на сайті Городнянської РДА, і на сторінках місцевої газети «Новини Городнянщини». В 2016 та 2017 році були зняти передачі «Дачний сезон», в яких розповідалось про роботу клубу, а також про деяких його активних учасників.

Початок цього року розпочався також з гарної події. Так, 1 лютого гуртківці відсвяткували своє 5 –річчя від дня заснування.

Жодне свято не проходить без бажаних гостей, подарунків та сюрпризів. Не винятком став і день народження клубу. До присутніх зі словами привітання звернулась Семенова Н.К, директор терцентру. Наталія Костянтинівна подякувала за активну діяльність всіх гуртківців, нагородила Почесними грамотами, побажала процвітанню клубу і кожному на згадку подарувала кулінарну книгу ««Копилка вкусняшек наших посетителей», яка була створена та ретельно збережена з рецептів відвідувачів завідувачем відділення денного перебування Л.В.Петлай. Свої музичні привітання подарував один із засновників клубу Бендрик О.М.

В «родинному» колі за чашечкою трав’яного ароматного чаю присутні згадували, чому вони навчились і дізналися за ці роки і кожен висловив побажання всім на наступний рік. «Тепла» атмосфера створила гарний настрій, з яким і покидали стіни терцентру гуртківці. За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Працюємо для людей.

2018 рік розпочався з активної роботи мультидисциплінарної команди терцентру. Так на цьому тижні був здійснений виїзд до Вихвостівської сільської ради.

Метою поїздки стала планова перевірка роботи соціальних робітників, видача гуманітарної допомоги, послуги перукаря, послуги соціального робітника (рубка гілля) та інформаційно – роз’яснювальна робота з громадянами похилого віку, особами з інвалідністю та малозабезпеченими сім’ями, які проживають на території сільради.

Спеціалісти мультидисциплінарної команди докладають максимум зусиль для задоволення потреб одиноких, не здатних до самообслуговування громадян, незахищених верств населення та охоплення більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених селах району.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Мультидисциплінарна команда працювала в селі Ільмівка

12 січня 2018 року мультидисциплінарна команда терцентру відвідала село Ільмівку, а також завітала до підопічних сіл Карпівка та Світанок.

Члени мультидисциплінарної команди перевірили якість надання соціальних послуг та почули слова вдячності за надані послуги та небайдужість.

Жителі сільської ради мали змогу отримати гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та перукарські послуги.

Виїзди мультидисциплінарної команди покращують надання соціальних послуг громадянам, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно відвідати необхідних їм спеціалістів та отримати натуральну допомогу.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Обережно, зима!

З настанням зимового періоду збільшується кількість травмування людей під час пересування пішки та в результаті дорожньо - транспортних пригод. Як правило, нещасні випадки в період складних погодних умов трапляються з робітниками внаслідок особистої необережності та недотримання правил поведінки.

З метою недопущення та попередження травмування, а також для контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці в територіальному центрі було проведено позаплановий інструктаж з техніки безпеки та правил поводження в зимовий період року.

Працівників було ознайомлено з основними правилами поведінки, яких необхідно додержуватись, щоб зменшити вірогідність отримання травм, та наголошено на обов’язку дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт.

Проведено профілактичну бесіду з підопічними стосовно пожежної безпеки та правил поведінки з опалювальними приладами; приділяти особливу увагу безперебійному функціонуванню систем комунікації, опалення, електроносіїв, засобів пожежної безпеки. Наголошено на обов’язковому поповнені необхідного запасу продуктів харчування, води та медикаментів.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Основи довготривалого догляду за підопічними

Територіальний центр завжди був орієнтований на покращення якості надання соціальних послуг та введення в роботу інноваційних методів, знаходячи можливість для підвищення кваліфікації своїх працівників шляхом направлення їх на навчальні курси.

Так, соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома взяли участь в черговому навчальному курсі Міністерства соціальної політики України спільно із ТОВ «Белла – Трейд» на базі Центру підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики в м. Київ.

Курси проводились для працівників інтернатних установ соціального захисту населення та територіальних центрів та поєднали в собі два етапи: теоретичний курс та практичні заняття.

Успішно засвоївши програму навчання, учасники отримали сертифікати. Засвоєні під час курсів знання та навички є необхідними та актуальними для надання якісних соціальних послуг довготривалого догляду за підопічними.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Танці, кому за…

Восени у відділенні денного перебування для відвідувачів відкрилось 2 нові різні за напрямком гуртки: гурток скандинавської ходи та «Віртуальні подорожи», які знайшли своїх прихильників.

А 1 грудня розпочав працювати ще один гурток: «Танці, кому за…». Адже як говорила Марта Грем: « Танець - це рух, а рух - це життя!» А музика – це ліки для душі і потрібно бачити як змінюються обличчя людей, коли вони чують чудову мелодію. На першому занятті присутні зробили невелику зарядку для розігріву тіла. Після цього ознайомились з різними танцювальними термінами та спробували виконати різні танцювальні па.

З гарним настроєм покидали відвідувачі танцювальний зал. Заняття буде проводитися щопятниці об 11.00 годині

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Мультидисциплінарна команда відвідала віддалені села

З метою охоплення більшої кількості населення, що потребує соціальної допомоги, 7 листопада мультидисциплінарна команда територіального центру здійснила виїзд до сіл Івашківки, Першого Травня та Довгого.

В ході роботи було перевірено соціальних робітників, вивчено потреби підопічних та стан оформлення житлово-комунальних субсидій. Надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в особам, які потребують натуральної допомоги. А також проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, щодо видів послуг, які надаються відділеннями територіального центру.

Робота мультидисциплінарної команди базується на принципах адресності, індивідуальності, гуманності та комплексного підходу до кожної людини.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

«Рух - це життя, а життя - це рух»

Бажаючі запам’ятати останні теплі дні та насолодитись осінніми мальовничими пейзажами, відвідувачі групи «Здоров’я» відділення денного перебування терцентру, вирішили разом з інструкторами провести свої заняття на свіжому повітрі.

Так, 18 та 23 жовтня відбулися виїзні заняття. Гуртківці займались оздоровчими вправами, отримували естетичне задоволення від навколишнього середовища. Адже тренування на свіжому повітрі сприяє загартовуванню організму, робить його більш стійким до різного роду захворювань, що особливо актуально в осінньо-зимовий період, коли активність вірусних інфекцій різко зростає.

Проведені заняття спортом в осінньому лісі, прогулянки по заваленим золотими і бронзовими листками стежками благотворно подіяли на стан здоров’я, подарували приємні моменти, дали можливість подумати і відпочити від повсякденного стресу.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

 

===========================================================

Скандинавська ходьба - крок до здоров'я.

Люди, які бадьоро крокують по вулиці з палицями в руках, що нагадують лижні, - давно перестали дивувати навколишніх. Їх заняття - скандинавська ходьба, користь якої доведена фахівцями в галузі лікувальної фізкультури. Даний вид спорту вирішили впровадити для своїх відвідувачів працівники відділення денного перебування територіального центру.

Так, 6 жовтня пройшла перша зустріч-лекція з людьми, які вже впровадили в своєму житті скандинавську ходьбу і з радістю діляться своїми успіхами та досвідом з іншими. Вони розповіли про те, як даний вид спорту позитивно впливає на самопочуття та здоров’я, які протипоказання є для занять. На жаль, дощова погода саме в цей день не дала змоги присутнім впровадити теорію на практиці.

Перший майстер-клас з скандинавської ходьби відбувся 10 жовтня на стадіоні. Відвідувачі відділення денного перебування із задоволенням переймали досвід від досвідчених «ходьбарів». Разом з ними також вчились працівники відділення, які надалі будуть кураторами цих занять.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Знову про актуальне

Традиційно для відвідувачів відділення денного перебування територіального центру на початку опалювального сезону організовуються «круглі столи» з працівниками соціального захисту населення щодо змін в нарахуванні субсидій. Не виключенням став і цей рік. Так, 5 жовтня поточного року пройшла зустріч з Заяць В.М., начальником відділу грошової виплати і компенсацій.

Валентина Михайлівна розповіла про особливості в нарахуванні субсидій в цьому році, які норми виділив уряд на газопостачання для населення, коли можна отримати результати нарахування субсидії, тощо. Присутні уважно вислухали доповідача. Потім задавали питання на які отримали змістовні і доступні відповіді.

Наприкінці «круглого столу» бажаючі змогли поспілкуватись з Заяць В.М. в індивідуальному порядку.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Участь терцентру у святкуванні Дня міста

Щороку у вересні городнянці святкують річницю визволення Городнянщини від нацистських окупантів, річницю створення району та День міста. Традиційно працівники та відвідувачі територіального центру беруть участь у святкуванні, що цьогоріч припало на 23 вересня. Мешканці Городні та Городянського району, а також гості міста мали змогу помилуватись виставкою, сфотографуватись на пам'ять про свято у підготовленій фотозоні.

Територіальний центр виставляв різнопланові експозиції. Виставка - продаж робіт відвідувачів терцентру (вишивки бісером, в’язані дитячі та дорослі речі, картини з солоного тіста, пейзажі з краєвидами Городнянщини тощо). Присутніх також вразила виставка врожаю з власних городів членів клубу «Сад. Город», який діє при терцентрі. Серед великого асортименту огородини, яка була представлена у свіжому та консервованому вигляді, увагу привернув до себе стіл з картоплею, де було представлено 33 сорти із приватної колекції відвідувачки та активістки клубу «Сад. Город» Приходько Т.М. Бажаючі мали змогу не лише ознайомитись з характеристиками сортів, а й спробувати найбільш екзотичні у вареному вигляді.

Цікавою була експозиція «Головний транспорт огородника». В жартівливій формі було продемонстровано, як місцеві жителі перевозять зібраний врожай.

Піднімав святковий настрій перехожим ансамбль «Городняночка», що діє при терцентрі, завзято виконувавши народні та авторські пісні Бендрика О.М.

Згуртована праця, зроблена з душею, знайшла теплий відгук не лише у серцях наших жителів, а і в гостей міста та делегацій з інших країн. На пам'ять про чудовий захід дарувалися сувеніри (інформаційні буклети про територіальний центр, насіння квітів та трав’яний чай, зібраний та виготовлений у відділенні денного перебування).

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Поважні ювілеї

День народження кожної людини - це її особисте свято, а особливо, коли святкується поважна дата. І дуже приємно, коли іменинники отримують вітання від керівників району, установ та колишніх колег.

24 та 25 серпня відсвяткували свої 90-річні ювілеї підопічна відділення стаціонарного догляду Курачек А.І. та підопічна відділення соціальної допомоги вдома Півторайко Г.П. До ювілярок з квітами та подарунками завітали голова Городнянської РДА Ященко С.П., начальник управління соціального захисту населення Криволап В.В., директор територіального центру Семенова Н.К., начальник відділу культури і туризму Биховець О.Є. та інші поважні гості. З вуст присутніх звучали щирі вітання з побажаннями здоров'я, миру, злагоди і довгих років життя.

Іменинниці висловили щиру подяку за теплоту і турботу до людей похилого віку. На прощання домовились зустрітися на їхніх 100-річних ювілеях.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Літні майстер-класи у клубі «Сад.Город»

В весняно-літній період, коли на городі і в саду на практиці можна показати і розповісти про набутий досвід по вирощуванні плодів та ягід, для членів клубу «Сад. Город», який діє у відділенні денного перебування терцентру, організовуються майстер-класи на свіжому повітрі. Не виключенням став і нинішній період. Так, 17 серпня у садибі Бендрика О.М. було проведено засідання, де темою зустрічі було: «Помідори, їх різновиди та особливості сортів».

Не дивлячись на спеку, на екслюзивне заняття прийшло близько 20 чоловік, які із задоволенням переймали досвід у Олександра Миколайовича. На початку зустрічі господар розповів, які саме в цьому році вирощує помідори, як захищав їх спочатку від холоду, потім від спеки, які форми господарювання застосовував. Бендрик О.М. поділився своїми спостереженнями про те як погода впливає на городину і із задоволенням послухав інших.

На кінці заняття члени клубу змогли продегустувати декілька сортів помідорів із грядки Олександра Миколайовича, і кожен для себе вибрав найкращий по смаковим якостям. Своїми враженнями поділились з одноклубниками та господарем садиби. І гарною традицією стало не тільки отримувати нові знання на зустрічі, а й насолоджуватись гарною музикою та піснями у виконанні Бендрика О.М. та Папанової В.О.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Мультидисциплінарна команда – надання комплексу соціальних послуг

З метою покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення та забезпечення якісних умов життя незалежно від місця проживання мультидисциплінарна команда терцентру проводить активну роботу та виїзди по селах району.

Підопічні, що мешкають на території Хоробицької та Хрипівської сільських рад мали змогу отримати гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та перукарські послуги. Для виявлення потреб у соціальних послугах та їх задоволення членами команди було здійснено подвірний обхід осіб похилого віку та інвалідів, надано консультації про порядок та умови надання соціальних послуг відділеннями терцентру.

Виїзна робота мультидисциплінарної команди у віддалених населених пунктах продовжується і спрямована на задоволення потреб одиноких, малозабезпечених громадян та незахищених верств населення.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Юридично-просвітницька робота для відвідувачів та працівників терцентру

Для працівників та відвідувачів відділення денного перебування територіального центру 26 та 28 липня було організовано «круглий стіл» на тему: «Що дасть пенсійна реформа і як будуть нараховувати пенсії». Для розгляду та роз’яснення цієї теми були запрошені Самійленко Людмила Михайлівна, начальнику відділу обслуговування громадян Ріпкинського об’єднаного УПФ України та Самійленко Дмитро Андрійович, головний спеціаліст бюро правової допомоги.

У слухачів було дуже багато запитань: чого чекати в жовтні від пенсійної реформи, яка пенсія чекає на людей похилого віку, як пенсійна реформа вплине на працюючих людей. Людмила Михайлівна дала грунтовні відповіді на всі поставленні питання. Дмитро Андрійович розповів про статистику виграних судових справ стосовно перерахунку пенсій держслужбовцям, про порядок надання юридичної допомоги в Городнянському бюро правової допомоги.

Після прийняття пенсійної реформи Самійленко Л.М. запропонувала відповісти на хвилюючі питання, з чим слухачі із задоволенням погодились.

Юридично-просвітницька робота надалі буде проводитись для відвідувачів терцентру.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Поважний ювілей в 95 років

3 серпня відзначила свій поважний 95-річний ювілей, інвалід війни І групи, жителька Городні та підопічна, яка довгий час знаходилась на обслуговуванні у терцентрі Позняк Марія Тимофіївна. Так як Позняк М.Т. прожила непросте життя, доля не дала їй дітей та онуків, а старість довелось проводити в самотності, тому свій ювілей вона зустрічає в Чернігівському геріатричному пансіонаті.

В цей день шанована ювілярка приймала вітання від великої кількості гостей. Привітали ювілярку начальник управління соціального захисту населення Криволап В.В., директор територіального центру Семенова Н.К. Приєднались до привітання та передали подарунки Городнянська райдержадміністрація, районна рада, рада ветеранів війни та праці. В цей день звучали подяки за виявлену мужність і героїзм у роки війни та невтомну працю у післявоєнний час. Зичили здоров’я, довголіття, миру та вручили цінні подарунки, квіти та грамоту.

Бабуся, не стримуючи емоцій, раділа візитові гостей.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Насичений тиждень в роботі мультидисциплінарної команди

Відбулися виїзди мультидисциплінарної команди терцентру до Конотопської, В.Дирчинської, Кузницької, Хотівлянської сільських рад та прилеглих до них сіл та хуторів. До складу команди увійшли: працівники відділення соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Метою поїздки стала планова перевірка якості надання соціальних послуг підопічним терцентру, зустріч з особами похилого віку, інвалідами та малозабезпеченими сім’ями, що проживають на територіях сільрад. Видача гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в, послуги перукаря, послуги соціального робітника відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (прибирання подвір’я, косіння трави).

Як показує практика виїзди мультидисциплінарної команди для населення необхідні, так як покращують надання соціальних послуг підопічним, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно відвідати необхідних їм спеціалістів та отримати натуральну допомогу

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Наближаємо соціальні послуги до людей

В червні відбулися чергові виїзди мультидисциплінарної команди терцентру по селам району, а саме: до Макишинської, Куликівської, Тупичівської сільських рад. Мета поїздки - охопити якомога більшу кількість громадян, які за віком, станом здоров’я чи через матеріальну скруту, не в змозі самостійно відвідати необхідних їм спеціалістів та отримати допомогу та соціальні послуги.

Представники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги доклали максимальних зусиль, аби здійснити наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання для тих, хто їх потребує: видача гуманітарної допомоги у вигляді одягу та постільної білизни б/в, перукарські послуги.

Не обійшли стороною і підопічних відділення соціальної допомоги вдома. Було здійснено подвірний обхід з метою моніторингу якості надання соціальної послуги догляду вдома; зі старенькими поспілкувались працівники відділення, провели роз’яснювальну та інформаційну роботу, вивчили потреби та побажання підопічних.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Група «Здоров’я» і сезон конвалій

Учасники груп «Здоров’я», які діють у відділенні денного перебування при терцентрі, вкотре вирішили зробити своє заняття на свіжому повітрі. Вони разом зі своїми інструкторами провели свої заняття у лісі. Гуртківці поєднали красиве й корисне, бо всім відомо, що в травні, у лісі квітнуть маленькі біленькі квіти - це конвалії, які є символом травня.

Заняття на природі проходили 22 і 24 травня. Метою цих занять було отримати в учасників позитивні емоції, емоції радості, адже саме такі приємні моменти фіксуються у пам’яті і продовжують життя. Гуртківці не тільки змогли насолодитись красою весняного лісу, зробити цікаву, веселу оздоровчу гімнастику, назбирати лікарських рослин.

Бо девізом груп «Здоров’я», які працюють у відділенні денного перебування територіального центру є і залишається вираз «Рух - це життя, а життя - це рух».

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Подорож до одного із 7 чудес України

Минулого року м. Ніжин Чернігівської області увійшов у перелік 7-ми чудес України, бо сьогодні це одне з небагатьох українських міст, яке зберегло планування та забудову XVII – XVIII ст. і характерні риси свого історичного минулого. За підрахунками фахівців, тут близько 300 історичних будівель, з яких понад 70 мають велику культурну та історичну цінність. У Ніжині величезне число пам’яток історії та архітектури, що робить місто фактично музеєм просто неба.

Саме до цього міста виявили бажання поїхати на екскурсію відвідувачі територіального центру соціального обслуговування. 16 травня за їх проханням працівники відділення денного перебування організували подорож до цього районного центру. Спочатку городнянці відвідали художній відділ історично-краєзнавчого музею, де познайомились із кращими роботами майстрів Ніжинщини виготовлених у різних техніках. Потім екскурсовод повела подорожуючих містом, де показала історичні пам’ятки міста, розповіла легенди та цікаві факти пов’язані з різними місцями.

Родзинкою екскурсії стало відвідування єдиного на лівобережній Україні музею «Почтової станції», де збереглися пам’ятки про те, як люди подорожували в 18-19 століттях. В експозиції представлені оригінальні колекції речей дорожнього побуту, поштові приладдя: чорнильні прибори XIX - XX ст., піддужні дзвіночки, підсвічники, колекції поштових марок Росії і України.

Екскурсія по історичним місцям Ніжина не залишили нікого байдужим. Повертаючись додому, подорожуючі ділились своїми враженнями від побаченого і почутого. Вони також замислювались, які куточки рідної Чернігівщини ще не відвідали і висловлювали свої побажання працівникам територіального центру, де б їм хотілось ще побувати.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Відлетіли літа, змінились епохи, але пам'ять нетлінна про героїв війни

У травневі дні всі ми подумки повертаємося до незабутнього травня 1945 року, щоб з глибокою повагою згадати всіх тих, хто захищав Батьківщину. Минають роки, пролітають дні, з кожним роком число ветеранів меншає. Згадати загиблих, привітати ветеранів з 72-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі та річницею завершення Другої світової війни – честь та обов’язок нинішніх поколінь.

Принести добре слово, веселу усмішку та проявити повагу і шану, до ветеранів в переддень Дня Перемоги завітали голови райдержадміністрації, районної та міської рад Світлана Ященко, Олександр Левченко, Андрій Богдан, керівники установ та організацій, голови сільських рад, працівники територіального центру та підприємці міста. Ветеранам вручили з нагоди свята ювілейні медалі, вітальні листівки та подарунки.

Дуже вразило те, що проживши таке нелегке життя, зазнавши стільки втрат, наші герої не втратили головного – віри в краще, тому щиро бажали і нам не втрачати віри у краще майбутнє України.

Привітання та солодкі подарунки отримали і ветерани війни, які проживають у відділенні стаціонарного догляду. Напередодні свята до них завітали голова райдержадміністрації Світлана Ященко, начальник управління соціального захисту населення Володимир Криволап та директор територіального центру Наталія Семенова.

Щорічно територіальний центр проводить благодійну акцію, щоб винайти можливість підтримати ветеранів. І завжди знаходяться небайдужі, щиросердні люди, які під час проведення благодійної акції надають посильну грошову допомогу. Це приватні підприємці: Лучнікова Л.В., Мокрій П.М., Конончук Н.А., Тарасевич Т.М., Заяць О.П., Безсонов О.Д., Волощук В.І., Черкас В.М., Прус І.В., Катков В.В., Стародубець Л.В., Веремеєнко О.І., Алексієнко Н.В., Єрмоленко І.В., Кайдала Л.С., Дідок Т.М., Талалай Т.В., Чугай О.В., Піпенхаген Л.П., Комендант Т.В.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!»

Протягом декількох років у працівників та відвідувачів територіального центру діє девіз: "Зробимо рідне місто чистим та квітучим!". Два роки тому активом клубу «Сад. Город», який діє у відділенні денного перебування при територіальному центрі, за підтримкою терцентру та міського голови була створена акція щодо упорядкування міського парку відпочинку. Були насадженні квіти, дерева, кущі, за якими учасники клубу постійно здійснюють догляд.

Не виключенням став і цей рік. Так, 23 березня члени клубу «Сад.Город» вийшли на толоку по впорядкуванню території міського парку культури та відпочинку. Вони пропололи та насадили квіти, прибрали сміття та опале листя.

Мета акції була досягнута - прикрасити наше рідне місто та зробити його більш квітучим.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Весняні клопоти

Цього року весна прийшла рано і дбайливі господарі вийшли до свого саду. Саме зараз треба подбати про дерева, про майбутній врожай.

9 березня відбувся перший виїзний майстер-клас клубу «Сад. Город», який діє у відділенні денного перебування при терцентрі. Темою заняття було «Обрізка саду та винограду». Всі, хто хотів навчитись самостійно доглядати за своїм садом, прийшли до Соловей С.М. (члена клубу), де Бендрик О.М. провів консультацію по обрізці плодових дерев, винограду. Олександр Миколайович розповів, які гілки краще прибирати, як правильно доглядати за зрізами.

Присутні були вдячні і Бендрику О.М., і Соловей С.М. за надану можливість отримати досвід в догляді за садом.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Свято 8 Березня у стаціонарному відділенні

Бринять струмки, розквітають перші квіти, зігріті теплом сонячного проміння, прийшла весна, а разом з нею – Міжнародний жіночий день.

Саме напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня, а саме 6 березня у стаціонарному відділенні с. В.-Дирчин силами відвідувачів відділення денного перебування був організований святковий концерт. Гарний настрій мешканцям та працівникам стаціонарного відділення дарували ансамбль «Городняночка», Заяць Тетяна Петрівна та Наталія Анопрієнко - соціальний робітник відділення допомоги вдома. Вітали вони Шамрай Катерину Федорівну, яка в цей день святкувала 102 - річний день народження. Привітати Катерину Федорівну також приїхали Ященко С.П. - голова Городнянської РДА, Мойсеєнко В.І. - голова Великодирчинської сільської ради, Криволап В.В. - начальник управління соціального захисту, Семенова Н.К. - директор терцентру, Биховець О.Є. - начальник відділу культури. Привітали не тільки довгожительку, а й усіх присутніх жінок, побажавши міцного здоров’я, наснаги. Артисти художньої самодіяльності не тільки виступали самі, а й задоволенням спілкувались і слухали старовинні пісні у виконанні підопічних стаціонару.

Після концерту було організовано для підопічних святковий обід.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Театральні подорожі

Традиційно в зимовий період для відвідувачів територіального центру працівники відділення денного перебування організовують подорожі в світ мистецтва.

Так, 23 лютого було організовано поїздку до Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка на театралізований концерт «Усе про кохання, усе про любов…». У різнобарвній святковій концертній програмі артисти-вокалісти, артисти драми та балету мовою музики, співу і танцю говорили тільки про кохання, тільки про любов. А допомагав їм у цьому оркестр театру під керівництвом головного диригента Олексія Рощака, який і відкрив святковий концерт. Він супроводжував виступи вокалістів і створював піднесений романтичний настрій майстерним виконанням чудових музичних творів.

Час, проведений в стінах театру, промайнув дуже швидко. Городнянці отримали гарний та піднесений настрій, який потім дарували оточуючим.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі

Чим більше рухається людина, тим міцніше його організм, тим менше він хворіє і довше живе. Тому девізом груп «Здоров’я», які працюють у відділенні денного перебування територіального центру став вираз «Рух - це життя, а життя - це рух». Учасники груп займаються оздоровчою гімнастикою та отримують позитивні емоції.

А учасники однієї із груп «Здоров’я» вирішили зробити своє заняття на свіжому повітрі. І 25 січня виїхали до лісу. Метою заняття, було здобути в учасників позитивні емоції, емоції радості, адже саме такі приємні моменти фіксуються у пам’яті. Кожна вправа була цікавою та веселою. Заняття пройшло бадьоро.

Всі поверталися додому сповнені позитивної енергії та радості. Адже маленькі радості роблять приємними кожен день, а приємні дні складаються в щасливе життя.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Різдвяно-новорічні свята у терцентрі

Зима у нас завжди асоціюється зі святами, подарунками, піснями. А особливим часом є різдвяні свята. Вони починаються 7 січня - святом Різдва Христового, а закінчувалися 19 січня на Водохреща.

Стало доброю традицією працівниками відділення денного перебування та музичним колективом «Городняночка», який діє при терцентрі дарувати добре, щире слово та гарну пісню організаціям та мешканцям міста.

Свою різдвяну пісню вони почали дарувати 7 січня для прихожан Свято-Миколаївської церкви, 13 січня – учасники самодіяльного гурту защедрували та подарували радісний настрій для працівників організацій міста. Завершили колядування ансамбль «Городняночка» у церкві с. Хрипівка 14 січня. За створений святковий, гарний настрій, за теплі слова та добрі побажання учасників самодіяльності щедро обдаровували гостинцями та запрошували приходити наступного року.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Акція «Від щирого серця»

Працівники та відвідувачі відділення денного перебування територіального центру вже вкотре долучаються до акції, які започаткували волонтери Городнянщини. Цього разу було вирішено вив’язати шкарпетки для бійців, які знаходяться в зоні АТО. Взялись за роботу ті, хто вміє і має можливість в'язати.

В грудні працівниками терцентру було передано частину виробів Дубинській Л.М., волонтеру Городнянщини, яка була вдячна за небайдужість і допомогу.

Розпочата робота не завершується в відділенні і на даний час.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Театрально-різдвяні зустрічі

Працівники відділення денного перебування територіального центру започаткували традицію дарувати святковий новорічний настрій відвідувачам терцентру. Наприкінці грудня вже декілька років поспіль вони організовують поїздки до Чернігівського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка на новорічні вистави. Не виключенням став і цей рік. Так, 26 грудня на виставу «Комедія про нещасливого селянина, його жінку Мелашку, єврея Давида і чорта, який втратив сенс існування» їздили бажаючі із числа відвідувачів терцентру. «Комедія про… сенс існування» – яскрава, колоритна, легка, дотепна, весела вистава, що дає можливість від душі посміятися і зарядитись позитивом.

Городнянці, не тільки змогли поринути у світ театру, а й ще помилуватись обласною ялинкою, новорічним Черніговом, послухати живу музику на площі.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Відзнаку Міністра соціальної політики України отримала Валентина Скоренок

У Центральному будинку офіцерів в Києві відбулася Всеукраїнська виставка місцевих ініціатив та творчих робіт людей літнього віку "Розкриваючи крила".

У виставці були представлені роботи жительки Городнянщини Скоренок Валентини Григорівни, яка отримала відзнаку Міністра соціальної політики України Анатолія Реви за створення вишитих шедеврів ручної роботи.

Валентина Скоренок людина з багатим творчим досвідом, активною життєвою позицією, учасниця різноманітних виставок та презентацій художнього мистецтва.

Сьогодні 19 грудня голова райдержадміністрації Світлана Ященко та директор територіального центру Наталія Семенова вручили майстрині заслужену нагороду за участь у заході.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

 

===========================================================

Участь у конкурсі

Відділення денного перебування територіального центру прийняли участь у міському екологічному конкурсі ялинкових прикрас «Моя Новорічна мрія», який проводився з метою винайдення цікавих та неординарних рішень у вторинному використанні старих речей та матеріалів.

Відвідувачі відділення створили ялинкові прикраси із пластикових пляшок. В цьому приймали участь гуртківці клубу «Натхнення»: Воробей Г.З., Толочко О.В., Серкова Т.В., Мартиненко Л.П., Личова О.П., Кравченко О.Є., гуртка «Меридіан»: Войтович О.В.(ІІ гр.), Прудник Н.М.(ІІ гр.), Лебідь К.М.(ІІ гр.), відвідувачі гуртка «Майстер Передєлкін»: Пацюк О.О., Фролова О.В.

Відвідувачі гуртків денного перебування відкриті до всього цікавого, суспільно-корисного.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Нові зустрічі у клубі «ЗОЖ»

У відділенні денного перебування територіального центру діє гурток «ЗОЖ», на якому його відвідувачі ознайомлюються з різними методиками оздоровлення, діляться особистим досвідом, проводяться зустрічі з лікарями.

13 грудня на чергове засідання «ЗОЖ» завітала представник компанії «Фітапісвіту» Прохоренко Л. М. Людмила Максимівна розповіла, що компанія «Фітапісвіт» знаходиться в м. Житомирі і виготовляє натуральні оздоровчі препарати на основі продуктів бджільництва та лікарських рослин. Вона ознайомила всіх присутніх, що саме виготовляється, в якій формі, де і коли можна їх застосувати, яка перевага(на її думку) перед іншими оздоровчими препаратами.

Відвідувачі подякували за цікаву та змістовну зустріч.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Відкриймо серце для добра

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів На долю цих людей випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їх мужність та оптимізм - взірець для інших. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил.

Щорічна акція «Милосердя», започаткована територіальним центром, це ще одна можливість звернути увагу на проблеми людей, які мають слабке здоров’я, які потребують особливої допомоги та підтримки. Підтримка потрібна всім людям без винятку. Але особливо вона необхідна людям з обмеженими можливостями. Цього року продуктові набори отримали 114 інвалідів, які звернулися за допомогою до терцентру.

Територіальний центр від свого імені та від імені тих, на чиї потреби пішла надана допомога висловлює щиру подяку всім, хто приєднався до акції і надав грошову допомогу, а саме: меру міста Богдану А.І., ТОВ «Торговий Дім «Ратібор», ПрАТ «Етнопродукт», ТОВ «Рік», Лепкіну С.М., ПП Фаго Плюс, Демченку М.М., Чугаю О.В., Лепню А.Ф., Бойко Р.В., Буднік М.С., Штабному В.В., Коваленко О.В., Лисенко С.М., Котову С.М., Котову А.М., Сороці О.М., Кучерявенку В.М.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Розрадимо, допоможемо, підтримаємо

30 листопада мультидисциплінарною командою територіального центру здійснено виїзд до села Хоробичі. Завідувач та заступник завідувача відділення соціальної допомоги вдома провели обстеження матеріально-побутових умов проживання підопічних, перевірили якість надання їм різних видів соціальних послуг, здійснили перевірку роботи соціальних робітників.

Представники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед пенсіонерів щодо видів послуг, які надає відділення та умови прийняття на обслуговування, надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття б/в особам похилого віку, які потребують натуральної допомоги.

Перспектива роботи мультидисциплінарної команди територіального центру – працювати над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжувати вивчати потреби населення в соціальних послугах.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

І знову про актуальне

24 листопада на прохання відвідувачів відділення денного перебування територіального центру було організовано «круглий стіл» на тему: «Комунальні платежі та житлові субсидії». Для розгляду та роз’яснення цієї теми були запрошені Заяць Валентина Михайлівна, начальнику відділу грошових виплат та компенсацій і Самійленко Дмитро Андрійович, головний спеціаліст бюро правової допомоги.

У слухачів було дуже багато запитань, де і коли можна отримати результати по субсидії на опалювальний сезон, чи економія світла, газу, води та тепла відзначиться на оплаті комунальних платежів. Валентина Михайлівна дала відповіді на них, силяючись на постанову, яка діє на нинішній час.

Також людей цікавило чому додаються показники лічильника на світло та газ. Саме на ці запитання відповідав Дмитро Андрійович, попередньо дізнавшись про це в установах, які надають ці послуги. Наприкінці «круглого столу» всі бажаючи могли особисто поспілкуватись і з Заяць В.М., і з Самійленко Д.А.

Юридично-просвітницька робота надалі буде проводитись для відвідувачів терцентру.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

«Юридична освіта» для людей похилого віку

Початок опалювального сезону приносить багато питань для людей похилого віку. Отримавши квитанції про оплату за світло, газ, тепло у відвідувачів відділення денного перебування територіального центру виникло ще більше запитань. Саме для роз’яснень хвилюючої теми був запрошений головний спеціаліст Городнянського бюро правової допомоги Самійленко Дмитро Андрійович.

Зустріч пройшла 17 листопада, на яку прийшло близько 20 чоловік. На початку «круглого столу» Дмитро Андрійович пояснив, хто за законом має право на субсидію, які зміни пройшли в законі по нарахуванні субсидії у вересні-жовтні 2016 року, які права та обов’язки є присутніх. В учасників засідання було дуже багато питань, на які вони, на жаль, не отримали відповіді. Але Самійленко Д.А. записав все, що хвилювало людей і пообіцяв підготувати відповіді до наступної зустрічі.

Наступний «круглий стіл», на прохання людей, було призначено на 24 листопада.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Поспішаємо до людей.

19 жовтня мультидисциплінарна команда терцентру завітала до села Конотоп. Працівники відділення соціальної допомоги вдома відвідали підопічних, поспілкувалися зі старенькими, перевірили, як виконують свою роботу соціальні робітники.

Працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали підопічним гуманітарну допомогу та відвідали інваліда Безбородька В’ячеслава, якому передали інвалідний візок від Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку медицини».

Виїзди мультидисциплінарної команди покращують надання соціальних послуг підопічним, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно відвідати необхідних їм спеціалістів та отримати натуральну допомогу.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Обговорення актуальних проблем

З 1 вересня в м. Городня запрацювало бюро правової допомоги, де первинна юридична допомога надається всім безкоштовна. Про існування такого виду допомоги не всі мешканці міста знають.

З метою знайомства для відвідувачів відділення денного перебування територіального центру 20 жовтня було організовано «круглий стіл» з Костюкова Тетяна Валеріївна, представником бюро правової допомоги. Основною темою зустрічі була спадщина і все, що її стосується. На початку Тетяна Валеріївна розповіла про режим роботи юридичного офісу, звернула увагу, які послуги вони можуть надавати і на якій основі, а вже потім перейшла до основного питання.

Костюкова Т.В. докладно розповіла, що таке спадщина, які види існують на даний час в Україні, на що треба звертати увагу, коли вступають в спадщину. У присутніх було дуже багато питань, на які вони отримали змістовні та обґрунтовані відповіді.

Наприкінці зустрічі всі, хто бажав, мав можливість поспілкуватися з Тетяною Валеріївною та отримати консультацію особисто.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Всеукраїнський проект «Дивитися та бачити» в Городні

Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку медицини» спільно з територіальним центром до Дня похилого віку та Дня ветерана провів акцію «Дивитися та бачити». Метою цього заходу було обстеження зору людей похилого віку. До городнянців приїхали лікарі-офтальмологи та медичний працівник по перевірці рівня цукру в крові.

Близько 150 пенсіонерів виявили бажання пройти обстеження за цим проектом. Лікарі перевіряли рівень цукру в крові, зір та очний тиск. Також завдяки міжнародному фонду «Сприяння розвитку медицини» багатьом безкоштовно було видано окуляри за призначенням офтальмологів.

Подібна акція «Дивитися та бачити» в м. Городня проводилась вперше, але вона мала великий попит.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Заслужені нагороди

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана приємною новиною стало нагородження постійних активних відвідувачів територіального центру.

Почесною грамотою Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації нагороджено Олександра Бендрика за активну життєву позицію, вагомі досягнення та з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана. Олександр Миколайович ініціатор відкриття декількох клубів, які діють при терцентрі, активний учасник різноманітних заходів, людина з багатим досвідом вирощування сільськогосподарської продукції, учасник ансамблю «Городняночка», автор багатьох віршів та пісень.

Почесними грамотами відділу культури та туризму районної державної адміністрації нагороджено ансамблі «Ветеран» та «Городняночка», які діють при територіальному центрі, за багаторічну участь у художній самодіяльності, популяризацію народної пісні та з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана. Ці два ансамблі є постійними учасниками святкових концертів, які проходять в місті та районі. В складі ансамблів – творчі, запальні, активні люди поважного віку, які не втрачають оптимізму та жаги до життя.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Роки - не журавлі, у вирій не відлітають...

30 вересня напередодні Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 35 підопічних територіального центру залишили всі свої справи і зібралися разом в кафе «Блюз». Як відомо, жодне свято не проходить без почесних гостей. Тож вітали присутніх голова райдержадміністрації С.П.Ященко, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації О.Є.Биховець, начальник управління соціального захисту населення В.В.Криволап та директор терцентру Н.К.Семенова.

Аби старенькі згадали молодість і по-справжньому відпочили, для них підготували святковий концерт за участю аматорів художньої самодіяльності: ансамблів «Ветеран» та «Городняночка», Тетяни Заяць, Галини Глушко, Віталія Морозова. Щиро порадували присутніх учасники зразкового ансамблю танцю «Олена» районного будинку культури Ліза Бондаренко та Владислав Покормяхо.

Після концерту на людей поважного віку чекав благодійний обід, який допомогли підготувати ПРАТ «Комбікормовий завод» та приватні підприємці міста. Щира вдячність цим небайдужим людям.

 

 

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Привітання довгожителів

Напередодні урочистостей з нагоди 93-ї річниці утворення району та 73-ї річниці визволення Городнянщини від нацистських загарбників в стаціонарному відділенні терцентру с. В.Дирчин привітали найстаршу жительку району Катерину Федорівну Шамрай.

В гості до бабусі з найкращими побажаннями та цінними подарунками завітали голова Городнянської РДА Світлана Ященко, сільський голова Володимир Мойсієнко, директор територіального центру Наталія Семенова.

Катерина Федорівна прожила непросте життя. Доля завдала їй чутливі удари, найстрашнішою з яких стала втрата дочки та сина. Але жінка вистояла, не втратила оптимізму, зберегла чуйність, доброзичливість та любов до життя. Вона є доброю порадницею для своїх подруг, які й досі підтримують з нею теплі стосунки і провідують у стаціонарному відділенні.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

 

 

 

 

 

 

Знову про актуальне

Напередодні початку опалювального сезону відвідувачем територіального центру цікавить, як і коли буде нараховуватись субсидія, які доходи будуть враховуватись, тощо. Для того, щоб відповісти на всі ці запитання 15 вересня поточного року був організований «круглий стіл», на який було запрошено Заяць Валентину Михайлівну, начальника відділу грошової виплати і компенсацій.

На зустрічі обговорювались хвилюючі і актуальні питання щодо пільг на зимовий період. Учасники «круглого столу» уважно вислухали Валентину Михайлівну щодо змін у законодавстві і отримали відповіді на свої запитання. Всі бажаючі змогли поспілкуватись і отримати консультацію від Заяць В.М. в індивідуальному порядку.

Відвідувачі територіального центру були вдячні за організовану зустріч і надалі висловили побажання організовувати «круглі столи» з працівниками різних установ.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Серпневі традиції в терцентрі

Серпень багатий на православні та народні свята, тому за загальними веселощами забувається те, що літо поступово поступається кермом правління холодній осені, і все рідше радує нас теплою погодою. У дні Трьох Спасів ще наші предки віддавали данину щедрості природи, збирали і освячували урожай, готували різні ласощі з медом, маком, горіхами, яблуками та іншими дарами літа.

Медовий або Перший Спас святкується 14 серпня. В цей день традиційно ходять до церкви, щоб освятити мед, мак та інші дари літа. Освячувався букет-маковійчик, який збирали з різнотрав’я, і повинен був обов’язково включати в себе макові головки. Цей красивий і запашний оберіг, освячений у церкві, зберігався цілий рік і не пускав в дім біди і хвороби.

Стало традицією виготовляти букети-маковійчики відвідувачами клубів, які діють у відділенні денного перебування територіального центру, і після цього освячувати їх у храмі.

19 серпня святкують Преображення Господнє або як ще його називають Яблуневий Спас. Одне з найбільших хліборобських свят. Кожен українець вважав за святий обов'язок віднести до церкви на посвяту овочі, фрукти, гриби, мед у стільниках, обжинкові вінки чи жмут колосся жита й пшениці, хліб — щедрі дарунки природи.

Ансамбль «Городняночка», що діє при терцентрі, на запрошення отця Василя поїхав привітати всіх прихожан с. Хрипівка зі святом. Учасники ансамблю заспівали для всіх присутніх церковні пісні та псалми, чим створили святково-піднесений настрій.

Отець Василій та прихожани подякували виступаючих за виступ і запросили ще співати до свят у церкві.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Літні майстер-класи для членів клубу «Сад. Город»

Вирощування лимона вдома — одне з найпопулярніших хобі. Вирощене в будинку лимонне деревце — це і декоративно, і корисно. Виявляється, що таке хобі дозволяє не тільки регулярно отримувати свіжі ароматні лимончики до столу, але й отримувати цілюще повітря в кімнаті, адже в листі лимона міститься безліч корисних летючих сполук.

За знаннями по вирощуванню лимонів члени клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі, пішли до Жадченко Івана Миколайовича. Він радо зустрів клубників, розповів як правильно доглядати, пересаджувати сажанці лимона, на що треба звертати увагу при догляді за рослиною, які шкідники її «полюбляють». Ще було цікаво перейняти досвід вирощування городини на «високих грядках» і вирощування суниці під агроволокном.

Оскільки Іван Миколайович не тільки вправний городник, а й гарний бджоляр, то тематична екскурсія закінчилась чаюванням та дегустацією меду від господаря.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Літні майстер-класи від членів клубу «Сад. Город»

Літня пора - час для застосування вивченого на заняттях клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі, на практиці і побачити, як це роблять інші.

30 червня у своїй садибі приймав гостей один з активних гуртківців Бендрик О.М. Він розповів, як зараз вирощує городину. Звернув увагу на час висадки помідорів, щоб вживати їх уже у червні, та як доглядає за своїм сортом помідорів Сливка Бендрика, щоб не переопилився з іншими сортами. Цікаво було почути, що Олександр Миколайович не зупинився на досягнутому, а продовжує експериментувати з рослинами по виведенню нових сортів, шукає альтернативний шлях вирощування городини у спеку. Поділився досвідом про підготовку до наступного року: як він робить ЕМ-компост, вирощує посадковий матеріал для отримання гарного, якісного врожаю.

Стає доброю традицією закінчувати майстер-класи та екскурсії по городництву невеликим музичним концертом, де обов’язково звучить «Гимн огородника» на слова і музику Бендрика О.М.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Корисне та цікаве разом

На вулиці спека, але це не привід сидіти по домівках перед телевізором, - так вирішили відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру.

Саме на прохання членів клубу «Сад. Город», який в діє в терцентрі працівниками відділення соціально-побутової адаптації було організовано виїзне засідання в «Рікко» - станцію по вирощуванню та розмноженню декоративних та плодово-ягідних рослин. Оскільки дана станція знаходиться на околиці міста, то відвідувачі вирішили поєднати корисне з цікавим – вирушити до місця призначення на велосипедах. Охочих прийняти участь у даному заході виявилось близько 20 чоловік.

Працівники станції привітно зустріли екскурсантів. Вони показали та розповіли чим займається дане підприємство. Ознайомили з екзотичними та декоративними рослинами для оформлення та оздоблення садиб, які стають популярними серед населення. Дуже зацікавила членів клубу «Сад. Город» колекція плодово-ягідних кущів та дерев, які можна придбати восени.

Позитивні емоції та гарний настрій повезли учасники виїзного засідання додому.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Зелені свята у В.-Дирчинському стаціонарі

17 червня для підопічних стаціонарного відділення та мешканців с. Великий Дирчин силами працівників та відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації був організований святковий концерт, приурочений червневим святам.

З вітальними словами до односельчан звернувся голова Великодирчинської сільської ради Мойсеєнко В.І.., який привітав присутніх та побажав всім миру, злагоди та любові. Святковий настрій створювали активні відвідувачи територіального центру, учасники художньої самодіяльності Малах В.М., Заяць Т.П., Глушко Г.К., ансамбль «Городняночка». Родзинкою концерту стали юні учасниці, учениці школи мистецтв, Нужна Анастасія, Світлична Анна у виконанні яких звучали твори на флейті, Дельфас Тетяна та Скрипко Тетяна порадували всіх веселими запальними піснями.

Слухачі були приємно здивовані та задоволені почутим. Вони виявили побажання, щоб частіше проводились такі зустрічі.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Активна робота мультидисциплінарної команди

Перспектива роботи мультидисциплінарної команди територіального центру – працювати над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжувати вивчати потреби населення в соціальних послугах. Під час виїзду працівники терцентру постійно займаються виявленням громадян, які потребують допомоги, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень терцентру.

З 10 по 16 червня мультидисциплінарною командою терцентру здійснено 3 виїзди, якими охоплено 5 сіл: Полісся, Мощенка, Гасичівка, Куликівка та Вихвостів. Завідувач та соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома провели обстеження матеріально-побутових умов проживання підопічних, вивчили потреби, проблемні питання, стан оформлення субсидій, та здійснили перевірку роботи соціальних робітників. Завідувач, соціальний працівник, перукар та соціальні робітники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали перукарські послуги, послуги з ремонту даху, косіння трави на подвір’ї підопічних та надали гуманітарну допомогу потребуючим громадянам похилого віку та інвалідам.

Виїзди мультидисциплінарної команди покращують надання соціальних послуг підопічним, які за станом здоров’я або через похилий вік не в змозі самостійно відвідувати необхідних їм спеціалістів та отримувати натуральну допомогу.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Раді зустрічі

Метою мультидисциплінарного підходу в роботі територіального центру є охоплення якомога більшої чисельності осіб для задоволення їх потреб у віддалених селах району.

Жителі села Макишин завжди радо зустрічають працівників територіального центру. На цей раз виїзд мультидисциплінарної команди в їхню місцевість припав на 7 червня.

В виїзді команди взяли участь заступник директора терцентру та працівники двох відділень: відділення соціальної допомоги вдома, які відвідали підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, які надали гуманітарну допомогу, перукарські послуги та послуги з облагородження території біля будинків одиноких підопічних.

Надання послуг мультидисциплінарною командою базується на принципах адресності, доступності, відкритості, комплексності та дотримання стандартів якості.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Краса для душі

Іриси, кажуть – це квітка богині Веселки. З цим можна погодитись, а особливо коли побачиш розмаїття та різнобарв’я цих квітів.

В цьому змогли переконатись всі бажаючі члени клубу «Сад. Город», який діє при територіальному центрі, на екскурсії в садибі колеги по клубу Міхеєнко Галини Олексіївни.

В березні Галина Олексіївна розповідала про правила вирощування та догляду за диво-рослинами, а ось уже наприкінці травня, дочекавшись піку цвітіння, вона змогла провести майстер-клас з цього напрямку. Вона охоче показала свою колекцію ірисів, яка дивувала своєю веселковими барвами. Господарка відповіла на всі запитання, які задавали одноклубники. Багато з присутніх переконались, що іриси це дивовижні квіти, а не прості «півники», як вважали до цього.

На прощання Галина Олексіївна подарувала всім сажанці ірисів для того, щоб прикрасити свої садиби та рідне місто.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Історично-природнича екскурсія в «маленький Париж» в Україні

Говорять, що Прилуки – «маленький Париж» в Україні. Прилуки ще називають містом чорнобривців та ірисів. У цьому вирішили впевнитись відвідувачі територіального центру і тому за їх проханням працівники відділення соціально-побутової адаптації 26 травня організували історично-природничу екскурсію до цього районного центру. І справді, приїхавши сюди, вони побачите багато цих квітів, що оточують вулиці, площі, алеї.

Спочатку городнянці відвідали історично-краєзнавчий музей, де дізнались про історію розвитку міста в різні часи. Ознайомились з природним фондом Прилуччини, який був представлений у вигляді майстерно виготовлених чучел тварин, птахів, комах. Потім екскурсовод повела подорожуючих містом, де показала і розповіла про історичні пам’ятки міста, показала сучасні видатні місця.

Родзинкою екскурсії було відвідування прилуцького селекціонера Мамченко Геннадія Сергійовича, де городнянці змогли не тільки насолодитись барвистим розмаїттям ірисів та різних рослин, а й отримати майстер-клас по вирощуванню та доглядом за рослинами. Не залишив нікого байдужим і відвідування дослідницької станції лікарських рослин. Там її працівники ознайомили з особливостями вирощування голубики, різних лікарських рослин, квітів та кущів.

Повертаючись додому, подорожуючі ділились своїми враженнями від побаченого і почутого. Вони також замислювались, які куточки рідної Чернігівщини ще не відвідали і висловлювали свої побажання працівникам територіального центру, де б їм хотілось ще побувати.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Основою роботи відділення соціальної допомоги вдома є робота соціальних робітників. Вони не тільки роблять все необхідне: миють, прибирають, доставляють продукти харчування, ліки, відвідують в лікарні, оформляють документи на отримання субсидії, допомагають в обробітку присадибних ділянок тощо, а й вміють взяти чуже горе на свої плечі. Добрим словом лікують своїх підопічних. Бо спілкування, доброзичливе, чуйне ставлення – це також ліки. В цьому переконалась комісія під час здійснення перевірки роботи 4-х соціальних робітників сіл Дібровне та Смичин, які надають соціальні послуги 45 підопічним.

Слова щирої вдячності висловлювали старенькі за турботу та піклування про них з боку працівників територіального центру та Держави.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Доступність соціальних послуг

17 травня мультидисциплінарною командою територіального центру здійснено виїзд в Тупичівську сільську раду. Директор терцентру Н.Семенова та заступник завідувача відділення соціальної допомоги вдома Л.Коваль провели обстеження матеріально-побутових умов проживання підопічних, вивчили потреби та проблемні питання стареньких, здійснили перевірку роботи 3-х соціальних робітників.

Під час обстеження одинокі жителі висловили вдячність за різні види соціальних послуг, які надають соціальні робітники, зокрема, оформлення документів на отримання субсидії на оплату житлово- комунальних послуг, прибирання помешкань, приготування їжі, придбання медикаментів, товарів тощо.

Соціальний працівник відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Н.Гатауліна надала малозабезпеченим особам похилого віку та інвалідам гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в. Соціальні робітники відділення М.Шебета та О.Спода надали послуги з рубки та складанні дров вищевказаним категоріям населення.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Мультидисциплінарна команда продовжує роботу.

З метою надання соціально-побутових послуг та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед сільського населення мультидисциплінарна команда терцентру 13 травня здійснила виїзд в віддалені села району: Минаївщина, Черецьке, Невкля та Моложава.

17 підопічних, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, мешкають в маленьких селах, загублених в лісах Моложавської сільської ради. Тому соціальні робітники для них не тільки поміч і розрада, а ще єдине джерело інформації та засіб зв’язку з навколишнім світом.

Члени мульткоманди відвідали оселі стареньких, надали різні види соціальних послуг, в тому числі і гуманітарну допомогу у вигляді одягу та постільної білизни б/в від відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Допомога від щирого серцям

Протягом квітня терцентром здійснена щорічна благодійна акція до Дня Перемоги. На прохання надати матеріальну допомогу до цього свята завжди відгукуються люди доброї волі. На цей раз до акції долучилися, і більшість з них не вперше, підприємці нашого міста: Безсонов О.Д., Конончук Н.А., Єрмоленко І.В., Катков В.В., Заяць О.П., Волощук В.І., Лучнікова Л.В., Алексієнко Н.В., Клименко І.В., Дідок Т.М., Веремеєнко О.І., Прус І.В., Тарасевич Т.М., Черкас В.М., Кукобко А.О., Мурай Н.І., Піпенхаген Л.П., Комендант Т.В.

Як і завжди не залишився осторонь від проблем ветеранів і міський голова Богдан А.І.

Значну допомогу ветеранам, які стоять на обслуговуванні в територіальному центрі, надала Асоціація підприємців та підприємств малого та середнього бізнесу Городнянщини. Представники Асоціації Дубинська Л.М. та Лавська С.І. відвідали та привітали стареньких з величним святом Перемоги.

Спільними зусиллями терцентру, міського голови та підприємців 27 ветеранів Великої вітчизняної війни, які знаходяться на обслуговуванні, отримали продуктові набори.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто взяв участь в акції, адже щирість, чуйні серця і милосердя вселяють віру в майбутнє, несуть до спраглих сердець ветеранів добро, злагоду та любов.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Бузкова феєрія

Весна – це час, коли прокидається все навколо від зимової сплячки, земля наповнює довкілля різнобарв’ям. Природа набирає свого справжнього обличчя, саме в цю пору хочеться побачити і насолодитись кожною миттю.

Вважається, що найкраще навесні - тоді, коли цвіте бузок. Особливо це можна помітити в ботанічному саду ім. Гришка м. Києва, де зібрано велика кількість сортів бузку та різних видів рослин.

Для своїх відвідувачів працівники територіального центру вирішили організувати поїздку до «весняної казки». А саме 5 травня бажаючі відвідали ботанічний сад у м. Києві. Там для них було організовано 2 екскурсії по парку. Спочатку їх радо зустріли працівники оранжерейного залу, в якому екскурсанти потрапили в тропічні ліси. Незабутні враження залишили величність і багатоплановість рослин представлених у залі.

Після тропіків для відвідувачів було проведено оглядову екскурсію по ботанічному парку, де були представлені рослини зібрані з усіх куточків України. Найбільше сподобалось городнянцям у «Саду бузків», де вони побачили цвітіння бузку різного кольору, відтінку, розміру і форми.

Незабутні враження, позитивні емоції супроводжували екскурсантів протягом всього часу, який провели в подорожі.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Добра традиція терцентру

В територіальному центрі стало доброю традицією до Великодня дарувати невеличкі подарунки своїм підопічним. Бажаючи допомогти потребуючим людям і в час великодніх свят донести їм особливу підтримку, світло і радість Воскресіння Господнього до благодійної акції вкотре долучився настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Мирон.

Завдяки йому 170 сімей отримали запашні паски, а 50 малозабезпечених родин та інвалідів, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі – солодкі подарунки. Соціальні робітники, які опікуються старенькими по місту, взяли на себе доставку великодніх подарунків до підопічних.

Перевертаючи сторінку людських доль, щоразу переконуємося, що людині для щастя потрібно не так уже й багато: бути почутою, зрозумілою, мати підтримку та з надією на краще дивитись у майбутнє.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Черговий виїзд з метою допомогти.

При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє мультидисциплінарна команда, запровадження якої забезпечує доступність соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб.

27 квітня 2016 року здійснено виїзд до Деревинської сільради. До складу мультидисциплінарної команди увійшли працівники відділення соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Спеціалісти доклали максимальних зусиль, аби здійснити наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання для тих, хто їх потребує: видача гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в (обслужено 35 підопічних), перукарські послуги (5 підопічних), перевірка якості надання соціальних послуг підопічним (перевірено 33 підопічні), також була здійснена інформаційно - роз’яснювальна робота серед населення щодо послуг, які надаються терцентром.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!»

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!» – це девіз працівників та відвідувачів територіального центру, яке діє протягом багатьох років.

Так, 14 квітня співробітники територіального центру, під керівництвом директора Наталії Семенової., взяли участь у прибиранні дендропарку ім.. П.Дольського. Були виконані роботи по приведенню у належний екологічний стан парку: прибрано сміття, сухе гілля, порубано молоду поросль, тощо.

Також 14 квітня члени клуб «Сад.Город», який діє при терцентрі, разом зі своїми керівниками упорядкували зелені насадження та клумбу в парку культури та відпочинку, яка була розроблена в минулому році і якою опікувались протягом літньо-осінього періоду.

Протягом всієї весни оселі підопічних, територія біля приміщення терцентру та стаціонарного відділення в с. В.-Дирчин приводиться в належний стан силами працівників.

Метою цієї акції було не лише прибирання, а й змінення свідомості громадян, їх ставлення до навколишнього середовища, та виховання звички не смітити і дбати про довкілля.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Подорож у світ мистецтва

В м. Чернігові протягом двох тижнів проходив 24 фестиваль слов’янських театральних зустрічей, на якому зібрались колективи з різних міст України та країн. Вперше для своїх відвідувачів працівники територіального центру організували поїздки на дві вистави фестивалю.

Перша подорож відбулась 21 березня на виставу «Сорочинський ярмарок» у виконанні Кіровоградського драматичного театру. Друга – 29 березня, де городнянці знайомились із творчістю В. Шекспіра у виконанні Волинського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. Городнянські театрали побачили п’єсу «Приборкання норовливої».

Постановка здійснена в стилі комедії del arte.Вистава дивовижна і за темпоритмом, і тим, що глядач задіяний протягом всієї вистави (що притаманне цьому жанру). Дві з половиною години, пройшли як одна хвилина. Незабутні враження, гарний настрій від побаченого привезли городнянці додому.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Реєстр закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель на 2016 рік

===========================================================

Виїзд до Івашківської сільської ради.

При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє мультидисциплінарна команда, запровадження якої забезпечує доступність соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб.

23 березня 2016 року здійснено виїзд до Івашківської сільради та охоплено найбільш віддалені села – Довге та Перше Травня. До складу мультидисциплінарної команди увійшли працівники відділення соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Спеціалісти доклали максимальних зусиль, аби підтримати, розрадити та здійснити наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання для тих, хто їх потребує: видача гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в, перукарські послуги, занесення та складання дров, перевірка якості надання соціальних послуг підопічним, також була здійснена інформаційно - роз’яснювальна робота серед населення щодо послуг, які надаються терцентром.

Для багатьох людей похилого віку, які на схилі літ залишилися одинокими, соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник, а часто, можливо, єдина розрада. В цьому переконуються працівники територіального центру під час робочих виїздів.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Театральна весна

Традиційно в березні в м Чернігові проводяться Слов’янські театральні зустрічі. До обласного центру приїжджають театральні трупи зі всієї України та Білорусі зі своїми найкращими постановами. Вистави проходять кожного дня протягом двох тижнів.

Так, 21 березня на сцені Чернігівського драматичного театру ім.. Т.Г. Шевченко виступала трупа Кіровоградського драматичного театру, який вважається найстарішим в Україні (вони уже відзначили 104 рік народження). Вони привезли виставу «Сорочинський ярмарок».

Долучитись до світу мистецтва виявили бажання і городянці. Тому на цю прекрасну постановку працівниками терцентру була організована поїздка для своїх відвідувачів. Почуття позитиву та душевного задоволення отримали всі, хто поїхав в до театру. Вони висловили вдячність організаторам з побажанням ще робити такі чудові подорожі.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Найуразливішим категоріям населення – вчасні підтримки

Метою запровадження мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг є охоплення та задоволення потреб більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених населених пунктах. Виїзди мультидисциплінарної команди терцентру проводяться згідно графіку, послуги надаються громадянам похилого віку та інвалідам відповідно до їх потреб.

14 березня працівники терцентру в складі мультидисциплінарної команди відвідали село Бурівку. Підопічні територіального центру отримали натуральну допомогу у вигляді одягу б/в, скористалися перукарським послугами та послугами соціального робітника відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Задля творення добра, людина має стати вище життєвих обставин - бути чуйною, уважною, щирою, милосердною. Все починається з активного зусилля комусь допомогти, розрадити, нічого не вимагаючи взамін. І саме цим керуються у своїй повсякденній роботі соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Доступність соціальних послуг

З метою забезпечення доступності соціальних послуг, охоплення якомога більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених населених пунктах району, мультидисциплінарною командою терцентру 11 березня здійснено виїзд в села Великий Дирчин та Конотоп.

27 громадян, які перебувають на обліку в відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, скористалися перукарськими послугами та отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в.

Працівники відділення соціальної допомоги вдома відвідали підопічних, яких обслуговують соціальні робітники, перевірили їх роботу, поспілкувалися зі старенькими, почули від них одкровення, що ті не відчувають себе самотніми, бо знають, що їм завжди словом і ділом допоможуть долати життєві негаразди працівники терцентру.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Теорія та практика догляду за виноградом

Восени 2015 року члени клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі, їздили до виноградаря Пригоровського Євгенія за перейняттям досвіду, а весною 2016 року вирішили набуті знання застосувати на практиці.

Так, 10 березня були організовані групи з учасників клубу, бажаючих навчитись формувати виноградну лозу. Майстер-клас проводили Бендрик О.М. та Миронішин А.Т. у садибі Сизоненко Н.О. Вони показали, як проводити обрізку старої лози, як сформувати «рукава» для вирощування винограду на шпалері та отримати якісний врожай. Всі присутні, для кращого засвоєння матеріалу, безпосередньо закріпили набуті знання на практиці.

Подякувавши майстрам, учасники майстер-класу вирішили спостерігати і вчитись правильно доглядати за лозою протягом літньо-осіннього періоду.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Зустрічі з «ЧерноЗемом»

Розпочинаються весняні клопоти для всіх, хто любить землю і хоче мати добрий врожай. Люди між собою діляться досвідом і охоче сприймають досвід інших.

Для передання своїх наробок по вирощуванню здорової розсади до членів клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі, 26 лютого були запрошенні засновники Чернігівського клубу органічного землеробства «ЧерноЗем» Булкіни Олександр та Оксана. Оксана Булкіна розповіла про свій досвід отримання гарної розсади без «хімії» та про фактори, які допомагають отримати добрий результат.

Збагатитись досвідом прийшло близько 40 городнянців, які є відвідувачами відділення соціально-побутової адаптації територіального центру. Вони із задоволенням слухали та нотували поради, які почули від лектора.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

До сільських осель та людських доль

Увага до людей похилого віку – святий обов’язок нашої держави. Із цим завданням успішно справляються працівники територіального центру соціального обслуговування. У своїй діяльності терцентр продовжує впроваджувати нову форму роботи - надання пенсіонерам та інвалідам соціальних послуг мультидисциплінарною командою.

19 лютого команда працівників терцентру здійснила виїзд в Андріївську та Лемешівську сільські ради. Серед послуг, запропонованих відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та яким скористалися пенсіонери, були послуги перукаря (чоловічі та жіночі стрижки), послуги соціального робітника (ремонт парканів, хвірток), надання гуманітарної допомоги у вигляді одягу та взуття б/в.

Працівники відділення соціальної допомоги вдома відвідали оселі підопічних, яких обслуговують соціальні робітники в 4 населених пунктах – селах Старосілля, Автуничі, Андріївка, Лемешівка. Спілкування, підтримка, добре слово та щира посмішка ще раз переконали стареньких, що їх поважають, про них турбуються, і роблять все можливе, щоб осінь і зима їхнього життя були доглянутими.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Зимові традиції в терцентрі

Зимові свята – це час, коли лунає сміх, пісні та різні побажання, це час коли, гарний настрій дарується всім. На Україні різдвяні та новорічні свята ніколи не обходяться без колядників й щедрувальників.

Стало доброю традицією працівниками відділення соціально-побутової адаптації та музичними колективами, які діють при терцентрі дарувати добре, щире слово та гарну пісню організаціям та мешканцям міста.

Свою різдвяну пісню 7 січня для прихожан Свято-Миколаївської церкви дарував ансамбль «Городняночка», 13 січня – для організацій міста защедрували та подарували радісний настрій ансамблі «Ветеран» та «Городняночка».

Завершили колядування ансамбль «Городняночка» у церкві с. Хрипівка 14 січня.

Добрими словами, найкращими побажаннями, запальною музикою музичні колективи створювали гарний настрій, атмосферу доброзичливості. І в нагороду чули щиру подяку та запрошення на наступний рік.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Театрально-різдвяні зустрічі

Для відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації вводиться традиція напередодні новорічних свят їздити до Чернігівського драматичного театру ім.. Т.Г. Шевченка. Минулого року працівниками терцентру було організовано поїздку на різдвяний концерт, а цього року на новорічно-різдвяну виставу.

24 грудня в театрі відбулася прем’єра «Ніч перед Різдвом» за мотивами повісті М. Гоголя у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова. За яскравим новорічним настроєм їздила невелика група городнянців із числа відвідувачів терцентру.

На сцені була мінімальна кількість декорацій, але захоплююча гра акторів не дала змоги відірвати погляду глядачів від дійства протягом двох годин. Додому поверталися з гарним і піднесеним настроєм.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Знайомство з лікарем

9 грудня на відкрите засідання клубу «Здоровий спосіб життя», відділенням соціально-побутової адаптації територіального центру, був запрошений сімейний лікар-терапевт Терещенко Олександр Семенович. Темою зустрічі було «Сімейний лікар-терапевт – повноваження й обов’язки».

Відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації прослухали невеличку доповідь лікаря, після якої отримали відповіді на безліч питань, що цікавили слухачів. Питання були різнопланові – як жити повноцінним життям при гіпертонії, як вберегти дітей від простудних захворювань, яким лікам дати перевагу при лікуванні, відношення фармацевтичної медицини до лікування методами народної медицини, зокрема лікарськими травками.

Легка, невимушена атмосфера, доброзичливість лікаря, його любов до життя, гумористичні нотки при зустрічі передалася слухачам, які, подякувавши Олександра Семеновича, залишили зустріч в піднесеному настрої.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Доброта і милосердя – два крила, на яких тримається людство.

Чисельність інвалідів з кожним роком нажаль зростає. Причиною цьому є природні катаклізми, забруднення навколишнього середовища, дорожньо-транспортні пригоди, вроджені патології та хронічні захворювання. Відсутність здоров’я через хворобу, травму, нещасний випадок або з інших причин, вимагає проведення відновного лікування або реабілітації. А це в свою чергу тягне за собою значні матеріальні витрати.

Працівники територіального центру докладають безліч зусиль для допомоги цій категорії громадян. Люди з обмеженими фізичними можливостями, відвідавши терцентр, завжди можуть знайти підтримку, розраду в біді, отримати різноманітні життєво-необхідні послуги.

Щороку інваліди, які обслуговуються територіальним центром і потребують матеріальної підтримки, отримують до Міжнародного дня інвалідів продуктові набори. Цього року подарунки отримали 110 осіб. Передаємо слова щирої вдячності ТОВ «Паливна компанія Біоресурс», меру міста Богдану А.І., ТОВ «Торговий Дім «Ратібор», приватним підприємцям Лепню А.Ф., Бобилевичу Р.І., Лепкіну С.М., Архангельській Н.І., Демченко Т.Ф., Буднік М.С., Дубинській Л.М., Штабному В.В., Коваленко О.В., Лавській С.І., Пилипенко Т.М., Кучерявенко О.І. за надану матеріальну допомогу в організації та проведенні свята.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Свято добра і милосердя

4 грудня в терцентрі відбулася зустріч, присвячена Міжнародному дню інвалідів. З обґрунтованими відповідями на хвилюючі питання перед присутніми виступили директор територіального центру Наталія Семенова, представники управління соціального захисту населення Тетяна Титорчук, Наталія Нагорна та представник районного центру зайнятості Олеся Беребера.

Зустріч проходила в теплій та невимушеній обстановці. Люди з обмеженими фізичними можливостями, серед яких були і постійні члени клубу молодих інвалідів «Меридіан», знайомилися між собою, ділилися своїми проблемами, смакуючи трав’яний чай з цукерками та печивом.

Організувати солодкий стіл стало можливим завдяки приватним підприємцям міста, які ніколи не полишають наших підопічних поза увагою.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Обговорення актуальних проблем

«Призначення субсидії, її розмір, як правильно платити», - ці питання хвилюють багатьох людей похилого віку, а особливо тих, хто оформляє державну допомогу вперше.

Для того, щоб відвідувачам територіального центру краще було розібратись 18 листопада було організовано круглий стіл на тему: «Особливості користування субсидією». На його засідання була запрошена Титорчук Т.І., заступника начальника управління соціального захисту населення.

Учасники круглого столу були вдячні за зустріч, оскільки Тетяна Іванівна розповіла, які нормативи для оформлення субсидії, які зміни відбулися в законодавстві, доступно і чітко відповіла на всі хвилюючи питання. Вона також порадила, куди можна звертатись за допомогою при виникненні певних питань.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Відкрито театральний сезон для відвідувачів терцентру

В час, коли на подвір стає прохолодно, відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації лаштуються відвідувати театри м. Чернігова. Ця осінь не стала виключенням.

Незважаючи на дощову погоду 12 листопада працівниками терцентру було організовано для своїх відвідувачів поїздку на виставу «Сватання на Гончарівці» в Чернігівській обласний академічний українського музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка. Адже цій музичній комедії в цьому році виповнилось 170 років, але її сюжет актуальний і по цей час.

Під час вистави городнянці насолоджувались гарною грою акторів, теплою атмосферою в залі. Час, проведений в стінах театру, промайнув швидко і непомітно. Театрали (люди похилого віку), повертаючись додому, висловили пропозицію ще не один раз повернутись до світу мистецтва.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Активне життя

Треті вихідні листопада в Україні святкуються День працівника сільського господарства. Це свято всіх людей пов’язаних з землею.

В цьому році керівництво ТОВ «Колос» с. Деревини запросили до себе з концертом учасників художньої самодіяльності із м. Городні.

Була підготовлена святкова програма, в якій Нестеренко В.Я. (директор ТОВ «Колос») та Зюзь В.О. (засновник товариства) привітали своїх працівників та односельчан теплими словами і гарними подарунками. Концерт був підготовлений силами працівників територіального центру. Святковий настрій створювали ансамбль «Городняночка» (який діє при терцентрі), окрасою свята були юні учасники Софія Хмиловська, тріо «Мікс» та Глушко Г.К.

Мешканці с. Деревин дякували городнянцям за приємно проведений час.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Черговий виїзд до сіл району.

06 листопада 2015 року до Бутівської та Поліської сільської ради завітала мультидисциплінарна команда терцентру. В складі команди: заступник директора Л.С.Назима, завідувач відділення соціальної допомоги вдома К.М. Бурась, завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Н.В.Купріянова та перукар відділення С.В.Влезько.

Метою поїздки стала планова перевірка якості надання соціальних послуг підопічним терцентру, зустріч з особами похилого віку, інвалідами та малозабезпеченими сім’ями, що проживають на територіях сільрад. В результаті виїзду відвідано 7 підопічних з найвіддаленіших сіл Бутівської сільської ради ( Бутівка, Здрягівка, Радянське), що обслуговуються соціальним робітником І.В.Гончаренко та 5 підопічних в с. Полісся - соціальний робітник Л.Х. Мумінова. Підопічні роботою соціальних робітників задоволені, скарг не надходило.

Гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття б/у отримали 13 чоловік, перукарськими послугами скористались 26 чоловік.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Седнівська екскурсія.

18 жовтня 2015 року колектив терцентру здійснив довгоомріяну екскурсію до пмт Седнів.

В ході екскурсії були відвідані найцікавіші історичні пам’ятки архітектури Седніва такі як: Свято-Воскресенська та Георгіївська церква, садиба Я. Лизогуба, альтанка Глібова та багато іншого.

Поїздка дорогами рідного краю не залишила байдужими всіх присутніх. Здивувало і порадувало те, що неподалік є такі гарні та величні місця, де можна почерпнути дуже багато цікавого і відпочити душею. Надовго залишаться в пам’яті спогади про осінній Седнів.

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби та знай свій рідний край

В роботі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру є актуальним історично-краєзнавчий напрямок, бо дуже влучно у народі говорять: «Хто не знає минулого – той не вартий майбутнього»

Вже не перший рік відвідувачи територіального центру подорожують по історичним місцям Чернігівщини, які для них організовують працівники відділення соціально-побутової адаптації.

Так, 16 жовтня відбулася екскурсія для 30 наших любих відвідувачів до Козелецького району, де городнянці змогли відвідати історичні місця району. У м. Козелець екскурсанти побули у історичному музей ткацтва (єдиного на Чернігівщини), помилуватись архітектурним ансамблем: Дзвіницею та Собором Різдва Богородиці, який вражає своєю величністю, історією та красою. Ще подорожуючи відвідали Свято-Георгіївський жіночий монастир (с. Данівка) та Трьохсвятительськую церкву (с. Лемеші).

Повертаючись додому, подорожуючі дякували організаторам за поїздку та висловили надію на наступні незабутні враження від знайомства з минулим.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби та знай свій рідний край

Один з напрямків діяльності відділення соціально-побутової адаптації - це історико-краєзнавчий, завдяки якому відвідувачі терцентру знайомляться з історичними місцями та пам’ятками Чернігівщини. Подорожі, які організовують працівники відділення, набувають все більшої популярності серед городнянців.

На прохання відвідувачів працівниками терцентру 30 вересня було організовано екскурсійну поїздку до смт. Седнева, краса та гостинність якого відома багатьом.

Подорожуючих радо зустрів екскурсовод Наталія Миколаївна, яка розповідями передала свою закоханість в рідний край, заглибила всіх в історію населеного пункту, познайомила з найцікавішими куточками села.

Позитивні емоції, які отримують люди від поїздок, підтверджує правильність напрямку цього виду діяльності.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Тепла атмосфера зустрічі

18 вересня до сіл Пекурівка та Великий Листвен завітала мультидисциплінарна команда територіального центру в складі заступника директора Л.Назими, завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Н.Купріянової, соціальних працівників відділення соціальної допомоги вдома В.Ковальчук та В.Клещ, перукаря С.Влезько.

Основною метою поїздки стала планова зустріч з літніми мешканцями села, інвалідами та малозабезпеченими сім’ями, які потребують соціальної допомоги. В результаті виїзду відвідано 28 підопічних терцентру, яких обслуговують соціальні робітники Т.Лахнеко, Н.Євтушок та Л.Пиниця. Бабусі та дідусі дуже задоволені роботою соціальних робітників, адже на схилі літ саме вони стали для стареньких розрадою та надійними помічниками.

Гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття б/в отримали 20 підопічних, перукарськими послугами скористалися 6 чоловік. Загалом, зустріч пройшла в теплій та невимушеній атмосфері.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Літературно-мистецька світлиця «Струни душі»

Працівники тер центру постійно шукають нові підходи для змістовного, пізнавального і цікавого проведення часу зі своїми відвідувачами.

Так, розширюючи горизонти своєї діяльності відділення соціально-побутової адаптації започаткувало літературно-мистецьку світлицю «Струни душі», де плануються проводитись знайомства й зустрічі з творчими й талановитими людьми рідного краю.

Так 21 вересня в приміщенні терцентру відбулася зустріч з поетом-аматором Кржемінською Т.В., уродженкою нашого міста. «Осіннє рандеву» - під таким гаслом відбулося знайомство з поетесою. Слухачі з захопленням поринули у світ поезії. Вони слухали у виконанні автора вірші про осіннні барви матінки-природи, про вічну тему всіх поколінь – кохання. З посмішкою на вустах присутні слухали юмористичні поетичні рядки Тамари Василівни.

З великим зарядом позитиву, піднесеним настроєм присутні дякували поетесі та організаторам за чудово проведений час .

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Мультидисциплінарна команда в с. Вихвостів.

11 вересня 2015 року мультидисциплінарною командою територіального центру здійснено робочий виїзд до Вихвостівської сільської ради.

До складу команди увійшли: заступник директора терцентру, завідувач відділення соціальної допомоги вдома, завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та перукар відділення.

Члени мультидисциплінарної команди здійснили перевірку якості надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома (таких по сільраді - 24 чоловіка), провели роботу з виявлення малозабезпечених громадян, осіб похилого віку, інвалідів. Також було надано перукарські послуги та гуманітарну допомогу пенсіонерам, інвалідам та малозабезпеченим родинам (всього охоплено – 38 чоловік).

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Виїзні майстер-класи клубу «Сад. Город»

Наш регіон більше славиться вирощуванням городини, фруктів, а ось вирощуванню винограду приділяється менше уваги. Бо існує хибна думка, що в північних районах гарний сортовий виноград виростити неможна.

Члени клубу «Сад. Город», який діє при терцентрі, дізнались, що в с. Олешивка, Чернігівської області проживає Євгеній Пригоровський, один із найкращих виноградарів України, великий прихильник органічного землеробства, і який вирощує біля 300сортів винограду. Він радо погодився прийняти екскурсантів-любителей у своїй затишній садибі.

Так, 10 вересня працівниками відділення соціально-побутової адаптації було організовано поїздку до Євгенія Пригоровського, який радо зустрів групу. Він розповів і показав, як правильно садити, обрізати та доглядати за виноградною лозою. Городянці під час зустрічі дізнались якими біологічними препаратами краще користуватись і як правильно це робити. Було поставлено багато питань, які хвилювали наших огородників і отримані чіткі та зрозумілі відповіді.

Наприкінці майстер-класу Євгеній запросив всіх до дегустаційного столу. Де до вибору городнянців було представлено 18 сортів винограду, які вони змогли попробувати та оцінити смакові якості ягід, вирішити для себе, який саме виноград хотіли б вирощувати у себе.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Поспішаємо з допомогою

Зранку в Макишинській сільській раді було людно. Пенсіонери та люди з інвалідністю чекали на приїзд мультидисциплінарної команди територіального центру. По можливості ми з радістю поспішаємо в віддалені села до своїх підопічних: поспілкуватися, розрадити, проконсультувати з хвилюючих питань, надати соціально-побутові послуги.

В виїзді команди взяли участь заступник директора терцентру та працівники двох відділень: відділення соціальної допомоги вдома, які відвідали своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, які надали гуманітарну допомогу, перукарські послуги, послуги з розпиловки та рубки дров, ремонту паркану .

Жителі села були задоволені візитом та щиро дякували за допомогу і увагу до себе.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Стартувала щорічна благодійна акція із заготівлі палива

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги розпочало роботу із заготівлі твердого палива для малозабезпечених родин з числа осіб похилого віку та інвалідів, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі.

Безкоштовні дрова вже отримали 10 підопічних. Посильну допомогу у забезпеченні паливом надали приватні підприємці: Чугай О.В., Короткий О.М., Анопрієнко В.М., Сорока М.В. Щиро їм дякуємо за розуміння і співпрацю.

На даний час соціальними робітниками надається допомога у розпиловці, рубці та складанні дров.

м

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Виїзди мультидисциплінарної команди терцентру.

Територіальним центром надалі забезпечуються виїзди мультидисциплінарної команди у сільські ради району для надання адресних соціальних послуг найменш захищеним категоріям населення за місцем проживання.

4 та 11 серпня мультидисциплінарна команда відвідала села Бурівку та Ільмівку. Метою поїздки стала перевірка якості та своєчасності надання соціальних послуг підопічним робітниками терцентру, надання гуманітарної допомоги та послуг медичної сестри малозабезпеченим громадянам з числа осіб похилого віку та інвалідів.

Також під час виїзду спеціалістами терцентру проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо послуг, які надає територіальний центр.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби і знай свій рідний край

Перша поїздка до с. Хоробичі настільки сподобалась відвідувачам соціально-побутової адаптації при терцентрі, що люди зібрались ще на одну екскурсію. Ще 18 чоловік виявили бажання відвідати Хоробичський історико-краєзнавчий музей та храми в с. Хоробичі та с. Кузничі.

І ось тому працівники відділення 5-го серпня вже вдруге організували подорож по історичним місцям «хороборського» краю. Песоцький Володимир Петрович, засновник музею, радо зустрів гостей. Всі з захопленням слухали його розповідь про минуле й сучасне життя односельчан. Пройшовши експонатами музею, відвідувачі, за їх враженнями, наче поринули у своє дитинство, в ті часи, коли самі виконували роботу за допомогою таких інструментів.

Поїздки дорогами рідного краю не залишають байдужим відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації при територіального центру.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Спека та врожай

Під таким заголовком пройшло чергове виїзне засідання клубу «Сад. Город», який діє при терцентрі. Такі засідання систематично проходять протягом весняно-осіннього періоду.

7 серпня члени клубу «Сад. Город» завітали до садиби Бендрика О.М. Побачити результати вирощування городини в умовах такого незвичного літа для нашого регіону прийшло 15 членів клубу. Господар поділився досвідом по догляду за помідорами без поливу. На цю думку його надихнула книга Бублика «Жара и урожай», з якої почерпнув цікаву інформацію про культури, які ростуть у нього на ділянці. Також відвідувачі отримали поради по вирощуванню кавунів та динь.

Бажання отримувати знання, пізнавати щось нове, членам клубу не заважає навіть цьогорічна спека.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Огіркові премудрості

В літній період клуб «Сад. Город», який діє при терцентрі, практикує виїзні майстер-класи по вирощуванню різних видів городини.

Так, 21 серпня члени клубу пішли за досвідом вирощування огірків до Бондаренко Л.П., огородника-любителя, активного учасника засідань гуртка «Сад. Город».

Пізнати премудрості вирощування огірків зібралось більше 20 чоловік. На початку майстер-класу була проведена лекція по захворюванням огірків, методами боротьби та лікування рослин. Потім всі перемістились на ділянку, де на практиці змогли побачити як Лідія Петрівна вирощує огірки, чим оброблює, як і коли збирає врожай. Зацікавили людей не тільки огірки, а й нові сидерати, які побачили на городі, обговорили їх недоліки та переваги.

Земельна ділянка Бондаренко Л.П. була поряд з городом ще одного учасника клуба Василишиної Л.В., куди були з радістю запрошені всі бажаючі. Любов Василівна показала, як на невеликому клаптику землі вона гармонійно вирощує і городину, і квіти.

Всі присутні були вдячні господиням за їх гостинність та бажанням ділитись своїм досвідом.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби та знай свій рідний край

Дорогами рідного краю подорожують відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації, де вони заново пізнають історію Чернігівщини. Ці поїздки для них організовують працівники терцентру. Так 22 липня була організована чергова екскурсія до с. Хоробичі та с. Кузничі Городнянського району.

В селі Хоробичі радо зустрів екскурсантів засновник зразкового музею, який діє при школі, Песоцький В.П. Відвідувачі змогли ознайомитись з історією краю, з життєвою долею видатних хороборців. Подивитись на дуже цікаві та рідкісні експонати, які жителі села зберегли для музею.

Після захоплюючої розповіді Володимира Петровича городнянці поїхали відвідати храм Олександра Невського (с. Хоробичі, 130 років) та храм Всіх Святих (с. Кузничі, приблизно 100 років), де змогли ознайомитись з православною сторінкою Городнянщини.

Городнянців здивувало і порадувало те, що в нашому районі є такі гарні та величні місця, де можна почерпнути дуже багато цікавого і відпочити душею.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Історична Чернігівщина

Історія постійно відкриває нам нові сторінки як далекої давнини так і сучасності. З цією метою 20 травня працівниками відділення соціально-побутової адаптації для відвідувачів територіального центру була організована екскурсія до міста Чернігова історико-православного напрямку.

Знайомство з Черніговом почалося відвідуванням історичного музею імені В.В.Тарновського. З перших хвилин слухачі поринули в далеку давнину, до часів, коли засновувалось місто. Екскурсовод звернув увагу на багато унікальних рідкісних експонатів, які знаходяться в музеї.

Продовжилась подорож по історичним місцям Чернігова з відвідуванням соборів ХІ-ХІІ ст. За короткий час екскурсанти отримали великий багаж знань про минуле і сучасне стародавнього міста.

Дорогою додому городнянці висловили побажання і надалі знайомитися з історичними місцями Чернігівщини.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Органічне землеробство в м. Городні

Все більш популярною стає органічне землеробство серед членів клубу «Сад.Город», який діє при терцентрі. Деякі з них тільки починають розвиватися в цьому напрямку, деякі практикують це вже багато років.

Так, один із засновників клубу Бендрик О.М. не один рік практикує органічне землеробство і з радістю ділиться своїм досвідом з іншими. Вже третій рік поспіль Олександр Миколайович відкриває двері своєї садиби для всіх бажаючих перейняти досвід. Не зважаючи на мінливу погоду, 15 травня було проведено майстер-клас для членів клубу.

На перейняття досвідом прийшло близько 15 чоловік, де вони змогли ознайомитись з правилами створення компостної кучі, посадки городини в мульчу, створення парників своїми руками. Показав як правильно рихлити землю плоскорізом Фокіна.

Багато було запитань до господаря, на які він дав повні та змістовні відповіді. Члени клубу прийшли до висновку, що виїзні майстер-класи дають набагато більше, ніж теорія.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Величне свято Перемоги.

Минають роки, змінюються покоління, а добрі стосунки, традиції, щиросердні дії, співчуття та милосердя, постійна готовність прийти на допомогу залишаються незмінними.

На прохання територіального центру надати посильну грошову або натуральну допомогу до Дня Перемоги для ветеранів війни, не дивлячись на значне зростання цін, складну обстановку в країні, відгукнулися небайдужі, щирі люди нашого міста: ПРАТ «Етнопродукт», Бобилевич Р.І., Безсонов О.Д., Конончук Н.А., Стародубець Л.В., Волощук В.І., Катков В.В., Заяць О.П., Піпенхаген Л.П., Лучнікова Л.В., Смаль С.Д., Лисенко С.М., Алексієнко Н.В., Єрмоленко І.В., Кучерявенко В.І., Талалай Т.В., Міхневич Т.В., Кульчицька В.П., Веремеєнко О.І., Приходько В.І., Короткий С.М., Прус І.В., Кукобко О.Ф., Кайдала Л.С., ФОП Черкас В.М., Борисенко А.Д., Сорока О.С., Яковенко Т.М., Шатило О.О. Ніколи не залишає поза увагою ветеранів Великої вітчизняної війни і міський голова Богдан А.І. Його чуйність і доброта дають можливість людям, які пережили лихоліття війни, відчути тепло, увагу та турботу про себе.

Завдяки цим людям, 56 учасників бойових дій, інвалідів війни та в’язнів концтаборів, до Дня Перемоги у подарунок отримали продуктові набори.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто взяв участь в щорічній акції «Милосердя». Ваші добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маячки світять тим, хто чекає допомоги. Добро примножує добро і повертається добром до тих, хто його творить.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Мультидисциплінарна команда терцентру відвідала Андріївську сільську раду

Мультидисциплінарна команда терцентру не залишає поза увагою сільських жителів району.

06 травня спеціалісти терцентру відвідали села Андріївку, Старосілля, Автуничі.

Команда була сформована з працівників двох відділень: відділення соціальної допомоги вдома, які відвідали своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, працівники якого надали гуманітарну допомогу та послуги перукаря пенсіонерам та інвалідам.

 

Жителі сіл щиро дякували за візит. А територіальний центр і надалі робитиме все можливе, щоб сільські жителі постійно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя і не втрачали суспільної активності.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Весна – час до подорожі

Весна - пора, коли на вулиці все буяє, квітне. Такою красою хочеться милуватись довго, фіксуючи кожну мить. Весна – це ще час для подорожи, а особливо людей закоханих в природу.

На прохання членів клубу «Сад. Город», який діє при терцентрі, 6 травня було організовано екскурсію до лісництва в с. Нові Боровичі, слава про який виходить за межи Щорського району. Метою поїздки було ознайомитись та побачити на власні очі різномаїття рідкісних дерев та кущів зібраних в колекції лісництва.

Зустріли екскурсантів люди, які закохані в свою справу. На невеликому клаптику землі вони вирощують із насіння дерева для оновлення лісів, доглядають за багатьма видами рослин, якими з радістю діляться з іншими, для того, щоб наша країна стала більш зеленою і квітучою.

Під час екскурсії працівники лісництва, не тільки показали, а й розповіли про вирощування та догляд за декоративними деревами та кущами. По закінченню бесіди у багатьох виникло бажання восени придбати сажанці для своїх домашніх колекцій.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Акція «Зробимо Україну чистою!»

«Зробимо Україну чистою» – це всеукраїнська соціально-екологічна акція з прибирання засмічених зелених зон і місць громадського відпочинку, яка вже декілька років поспіль збирає сотні тисяч учасників по всій Україні.

Подібні заходи успішно проводяться і в нашому місті. Протягом квітня було прибрано та уквітчано території парків, околиць міста.

До даної акції із задоволенням залучились співробітники та відвідувачі територіального центру. Так, під керівництвом директора Наталії Семенової., протягом місяця було прибрано та уквітчано місцевий парк, територію біля приміщення терценту та стаціонарного відділення були приведені в належний стан клумби.

А 30 квітня працівники територіального центру взяли участь у прибиранні дендропарку ім.. П.Дольського, були виконані роботи по приведенню у належний екологічний стан парку: прибрано сміття, сухе гілля, пофарбовані вхідні ворота тощо.

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Обговорення актуальних проблем

Відділення соціально-побутової адаптації територіального центру намагається тримати руку на пульсі щодо питань, які на сьогоднішній день турбують його відвідувачів. Одне із актуальних питань сьогодення являється збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Тому зустріч із начальником відділу грошових виплат та компенсацій управління праці Заяць В.М. 15 квітня була дуже актуальна серед відвідувачів та соціальних робітників територіального центру. Темою круглого столу було: «Оформлення субсидій: інструкції та поради».

Учасники круглого столу, близько 50 чоловік, мали змогу послухати цікаву та корисну інформацію щодо оформлення субсидії, задати хвилюючі питання, які стосуються майже кожної родини.

Зустріч пройшла в дуже теплій атмосфері, побажання слухачів провести наступну зустріч в вересні місяці взята до уваги.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Великодні подарунки від Свято – Миколаївської церкви

В рамках благодійної акції «Милосердя», яка проходила за ініціативи територіального центру та фінансової підтримки настоятеля Свято – Миколаївської церкви отця Мирона, напередодні світлого свята Воскресіння Христового 152 підопічних, якими опікуються соціальні робітники по місту, отримали приємні подарунки – смачні духмяні паски.

Старенькі були дуже раді подарункам, адже благодійність в теперішній час скоріше рідкість, ніж звична справа. І навіть невелика турбота є важливою, особливо для тих людей, які не мають близьких і рідних.

Підтримка тих, хто в силу різних обставин – через хворобу або одиноку старість, неспроможний давати собі раду в житті, потребує матеріальної допомоги та елементарної людської уваги і опіки – основна мета започаткованої територіальним центром акції.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

За уквітчане місто

3 квітня активом клубу «Сад. Город» за підтримкою територіального центру та міського голови була створена акція щодо упорядкування міського парку відпочинку.

За допомогою дітей з учнівського лісництва було зроблено 15 шпаківень, які в середині березня були повішені в парку. Також були зібрані багаторічні квіти: тюльпани, нарциси, іриси, лілійники, першоцвіти, півонії та кущі: калини, бузку, жасмину, які були висаджені.

В акції прийняло участь більше 30 чоловік, які за допомогою працівників «Комунальник», посадили квіти та кущі.

Частину посадкового матеріалу було передано для клумб міста.

Учасники акції вирішили, що ці нові насадження візьмуть під свою опіку, будуть їх доглядати та доповнювати.

 

 

 

 

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Сидерати: знайомі та незнайомі

27 березня відбулося відкрите засідання клубу «Сад. Город», що діє при терцентрі, на яке були запрошенні давні друзі: Чернігівський клуб органічного землеробства «Чернозем». Засідання відбулося в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки.

Темою заняття було «Сидерати: знайомі та незнайомі». Оксана та Олександр Булкіни розповіли та показали з допомогою сучасних технологій, які рослини є сидератами, їх переваги та недоліки, умови та нормативи висіву. Вони поділились власним досвідом у використанні цих рослин, відповіли на питання слухачів.

В кінці засідання всі бажаючи змогли придбати насіння сидератів та біологічні препарати захисту рослин та домовились про наступні зустрічі.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Виїзд мультидисциплінарної команди до Великодирчинської сільської ради

З метою наближення соціальних послуг до споживача 17 березня 2015 року мультидисциплінарна команда територіального центру, до складу якої увійшли заступник директора, завідувач та заступник завідувача відділення соціальної допомоги вдома, соціальний працівник відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги та перукар здійснила робочий виїзд до Великодирчинської сільської ради (с. В.Дирчин, с. М.Дирчин, с. Лашуки).

Під час виїзду члени мультидисциплінарної команди провели перевірку роботи соціального робітника, який обслуговує 12 підопічних. В ході перевірки якість надання соціальних послуг соціальним робітником, враховуючи відгуки підопічних, в цілому оцінено позитивно.

29 особам надана натуральна допомога у вигляді одягу бувшого у вжитку, послуги перукаря одержали 6 громадян.

Відгуки щодо якості надання послуг соціальним робітником зі сторони підопічних були виключно позитивні. Роботу територіального центру в цілому оцінено задовільно.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Анкетування підопічних стаціонарного відділення для вивчення рівня задоволеності в отриманні соціальних послуг

Відповідно до Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг затверджених наказом Міністерства соцполітики №904 від 27.12.2013 року комісією з оцінки якості соціальних послуг 17.03.2015 року були проведені підготовчі заходи для проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг в стаціонарному відділенні територіального центру.

Для вивчення рівня задоволеності отримувачів соціальних послуг комісією було запропоновано підопічним стаціонарного відділення заповнити анкети, опитувальники. В ході анкетування зроблено висновки, що послуги надаються своєчасно, якісно та в повному обсязі.

Слова щирої вдячності висловили старенькі за турботу держави та тепле відношення до них працівників стаціонарного відділення.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Весна в саду

Вже пригріло весняне сонечко, яке всіх кличе вийти на подвір’я. Для дбайливого господаря завжди найдеться робота і на городі, і в саду. Саме зараз прийшов час подбати про дерева.

Тому, 16 березня відбулось перше в цьому році виїзне засідання клубу «Сад. Город», який діє у відділенні соціально-побутової адаптації при терцентрі. Темою заняття було «Догляд за садом». Всі бажаючі навчитись прийшли до саду Ніни Сизоненко (члена клубу), де Олександр Бендрик провів майстер-клас по обрізці плодових дерев, формування крони дерева. Також він розповів як правильно доглядати за зрізами, які гілки беруться для щепи, на які можна щепити.

Присутні набули певний досвід по догляду за деревами та отримали відповіді на питання, які їх хвилювали.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Театральна весна

Великою популярністю серед відвідувачів терцентру є поїздки на вистави до театрів м. Чернігова. Так, 12 березня, працівники відділення соціально-побутової адаптації організували чергову подорож до світу мистецтва.

Городнянці їздили на виставу «Вільні метелики» до Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. Майстерна гра 4 акторів, які відобразили життя молодих людей і їхні стосунки, тримали в полоні всіх глядачів майже півтори години. Хоча в залі були присутні люди різного віку, але це дійство змусило замислитись всіх присутніх.

Після вистави городнянці поділились своїми думками від побаченого і вони були різні. Подорожуючі побажали організаторам надалі робити такі зустрічі із світом прекрасного.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Акція «Від щирого серця»

Волонтерська діяльність є основою побудови та розвитку громадянського суспільства, бо волонтери працюють без користі для себе, показуючи цим суспільству, що є ще в житті речі більш цінні ніж отримання матеріальної винагороди.

В Городні був створений волонтерський рух для підтримки бійців АТО. Саме волонтери займаються збором речей, коштів і доставляють тим, хто її дійсно потребує в нашому районі.

Вирішили внести свій вклад відвідувачі та працівники територіального центру. Працівники зібрали кошти, а на гуртках, які діють у відділенні соціально-побутової адаптації, було дано пропозицію вив’язати теплі шкарпетки для бійців із Городнящини, які знаходяться в зоні АТО. Відгукнулись всі: хто вміє в'язати – в’язав, решта готували нитки для виробів. Все, що було вироблено і зібрано, було передано волонтерам.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Мультидисциплінарна команда терцентру здійснила виїзд до одного з найвіддаленіших сел району

Мультидисциплінарна команда терцентру продовжує роботу з надання соціальних послуг в сільській місцевості. 20 лютого працівники терцентру відвідали село Володимирівку.

Директор терцентру та заступник завідувача відділення соціальної допомоги вдома відвідали своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття б/в та послуги перукаря пенсіонерам та інвалідам.

Жителі сіл були щиро вдячні за проявлену до них увагу та турботу, і висловили надію на подальші зустрічі.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби і знай свій рідний край

Ми будемо пишатись своїм рідним краєм лише тоді, коли будемо знати його історію. З цією метою для відвідувачів терцентру в міському музеї була проведена зустріч під гаслом «Люби і знай свій рідний край», яка відбулася 12 лютого.

Директор музею Смаль О.Г. провела змістовну екскурсію, ознайомила з історією Городнянщини, відкрила багато різних сторінок нашого краю від сивої давнини до сучасності. Одна з екскурсантів була приємно здивована, побачивши на одній із світлин свого дідуся – учня-відмінника церковно-приходської школи.

По закінченні відвідувачі музею побажали господиням цього закладу наснаги в їхній справі, творчих злетів, подальшого розвитку музею і виявили бажання періодично проводити такі зустрічі.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Впровадження реформи системи соціальних послуг в Україні

В грудні 2014 року було підбито підсумки проекту Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні». Тренінг «Впровадження реформи системи соціальних послуг в Україні» реалізувало Міністерство соціальної політики України у рамках проекту Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні», що фінансується Європейським Союзом. Впродовж березня-листопада 2014 року у Києві, Миколаєві, Запоріжжі та Львові були проведені навчальні сесії для працівників сфери соціальних послуг з усієї України.

У Києві взяли участь понад 50 представників системи соціального захисту населення та надавачів соціальних послуг із 8 областей України та м.Києва. Від Чернігівської області на навчання були запрошені: начальник відділу стаціонарних установ Департаменту праці та соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Вікторія Плиско, начальник Новозаводського управління праці та соціального захисту населення Ирина Марчук, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Городнянської райдержадміністрації Наталія Семенова.

Працівники соціальної сфери були ознайомлені з передовим досвідом соціальної роботи у Європейському Союзі, з організацією соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, створенням мережі в стандартизації соціальних послуг. Також, вивчали метод оцінювання якості соціальних послуг та проведення моніторингу системи соціальних послуг.

Спільно з колегами соціальної політики Франції працювали над удосконаленням системи звітування, моніторингу та оцінювання ефективності соціальних послуг в Україні для покращення якості надання соціальних послуг населенню.

Учасникам тренінгу «Впровадження реформи системи соціальних послуг» вручено дипломи.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Різдвяно-новорічні свята у терцентрі

Новий рік. Різдво… Починались Різдвяні свята 7 січня - святом Різдва Христового, а закінчувалися 19 січня на Водохреща. Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров’я, голубого неба над оселею, статків і злагоди в родині. Саме такими побажаннями і були традиції зустрічі Нового року в Україні: горщиком куті на покуті, щедрим житнім засівом сусідської домівки, величальною щедрувальною піснею на честь господаря й господині та їх діточок.

Лише тоді, коли ми повернемося до своїх духовних джерел, яскравий освіт новорічної ялинки стане справжнім святом в оселі, запам’ятається на все життя. Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої родини, рідної України.

Саме тому відвідувачи відділення соціально-побутової адаптації територіального центру, підтримуючи традиції нашого народу, підготували музично-театральне дійство до різдвяно-новорічних свят. З цією програмою 2 ансамблі: «Городняночка», «Ветеран» пройшли по організаціям міста та привітали всіх, хто там працює. За створений святковий, гарний настрій, за теплі слова та добрі побажання учасників самодіяльності щедро обдаровували гостинцями та запрошували приходити наступного року.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Казкова подорож перед Новим роком

Існує добра традиція в терцентрі - організовувати поїздки до театрів м. Чернігова для відвідувачів відділення соціально-побутової адаптації. Ці подорожі набувають все більшої популярності серед людей на заслуженому відпочинку.

Так напередодні нового року, 25 грудня, було організовано черговий виїзд до Чернігівського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка на новорічний концерт. Бажаючих поїхати зібралось 25 чоловік. Оскільки початок концерту був об 17 00, то городнянці потрапили на відкриття обласної ялинки та новорічні дії на площі в м. Чернігові.

Концертна програма, яка була підготовлена працівниками драматичного театру, всім дуже сподобалась. Глядачі змогли помилуватись і гарними танцями, і мелодійною музикою, і гумористичними номерами. Час проведений у стінах театру пролетів дуже швидко. Всім присутнім був подарований новорічний святковий настрій.

З посмішкою, з гарним настроєм повертались городнянці додому.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Подарунки до Дня інвалідів

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією. Цей день нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе потрібними і рівними серед здорових співгромадян.

Започаткована територіальним центром акція «Милосердя», завдяки небайдужим людям, має своє продовження. Адже милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. І це підтвердили керівники підприємств та приватні підприємці, які надали благодійну грошову та натуральну допомогу для підопічних територіального центру, які мають групу інвалідності. Подарунки цього року отримали 126 осіб.

Порадувати людей з особливими потребами і подарувати тепло в зимові морозні дні стало можливим завдяки: ТОВ «Паливна Компанія Біоресурс», ТОВ «Торговий Дім «Ратібор», ПРАТ «Городнянський комбікормовий завод», міському голові Богдану А.І., Лепкіну С.М., Лепню А.Ф., Гончаровій Г.П., Гулай Т.В., Кучерявенко О.І., Коваленко О.В., Котову С.М., Стеценко І.Г., Сиз Н.А., Холевицькій Т.О., Дубинській Л.М., Самодіду О.В., Хоптій В.О.

 

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Терцентр за здоровий спосіб життя

На засідання клубу «ЗОЖ», який діє у відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру, було запрошено Тарасову Антоніну Миколаївну, директора Чернігівського просвітницького оздоровчого центру «Бджілка».

Зустріч, яка відбулась 2 грудня, пройшла під гаслом «Здоров’я на крилах бджілки». Антоніна Миколаївна ознайомила з продукцією бджільництва, якою користується вже багато років. Вона розповіла про корисні властивості маточного молочка, нектару, прополісу, меду та іншої продукції і їх вплив на здоров’я людини.

Під час засідання члени клубу не тільки прослухали лекцію, спробували водний розчин прополісу та зробили оздоровчу зарядку під керівництвом Тарасової А.М.

Оптимізм та гарний настрій, якій випромінювала гостя, передався всім присутнім.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Люби та знай свій рідний край

«Люби та знай свій рідний край» - під таким гаслом вирішили подорожувати відвідувачи територіального центу. І вже третій рік подорожують історичними місцями області, які для них організовують працівники відділення соціально-побутової адаптації терцентру.

Цього разу, а саме 13 листопада, знайомитись з рідною Чернігівщиною поїхали до сусіднього районну в м. Щорс. Бажаючих, відвідати і дізнатись щось нове про місто, зібралось 28 чоловік. Першою зупинкою екскурсії був музей ім.. М. Щорса та історичний музей, де екскурсовод розповів не тільки історію виникнення міста Щорс, а й про людей, завдяки яким воно прославилось.

Сподобалась всім територія залізничного ДЕПО, де з металу виготовленні різноманітні скульптури, казкові персонажі. Приємно здивував екскурсантів зимовий сад, в якому змогли побачити не тільки квіти, декоративні кущи, а й лимонне дерево зі стиглими лимонами, які напередодні свят роздаються всім працівникам ДЕПО.

Останньою зупинкою городнянців було на території лісного профтехучилища. Вони змогли не тільки прогулятись мальовничою територією у супроводі заступника директора, який розповів про те які декоративні рослини вони вирощують, як своїми силами створюють красу, а й відвідати і подивитись аудиторії, майстерні та гуртожиток, де навчаються та живуть студенти.

Подорож ще надовго залишить приємний спогад в душах 28 екскурсантів.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Майстер-клас від Бендрика Олександра

Якщо площа вашої ділянки невелика, але є бажання забезпечити себе та свою родину різноманітною городиною, то з цієї ситуації є один вихід – зайнятися плануванням ділянки та вирощуванням овочів методом органічного землеробства.

Саме на таку ділянку Бендрик О.М. запросив до себе в гості членів клубу «Сад. Город», якій діє при терцентрі. Екскурсія відбулась 20 червня.

Олександр Миколайович розповів та продемонстрував: як правильно і доцільно розташовувати грядки з тією чи іншою городиною, їх напрямок, яку користь несе мульчування землі між рослинами, пояснив чому важливо робити сівозміну на городі. Але основною метою екскурсії був майстер-клас з виготовлення ЕМ – компосту. Усі присутні мали можливість занотувати отриману інформацію та отримати відповіді на питання, що виникли під час заняття.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Картопляне розмаїття

Червень в цьому році видався теплим та вологим, тому городина росте дуже швидко. Зараз настала пора цвітіння картоплі - основної овочевої культури нашого регіону.

Працівники терцентру для членів клубу «Сад. Город» 18 червня організували екскурсію до Приходько Т.М., постійного члена клуба, агронома, любителя вирощувати різні сорти картоплі.

Не дивлячись на «гарячу» літню пору на вулиці, екскурсантів зібралось чимало. Вони отримали багато інформації з технології вирощування картопляної культури та мали можливість вочевидь поспостерігати характеристики різних сортів картоплі (цвітіння, сила росту куща та ін.). Доречи, Тетяна Миколаївна вирощує декілька десятків сортів картоплі Української та закордонної селекції.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Почалася благодійна кампанія із заготівлі палива

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги розпочало благодійну кампанію із заготівлі твердого палива для малозабезпечених сімей, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі. Працівниками терцентру заздалегідь були підготовлені та розіслані листи приватним підприємцям з проханням надати посильну допомогу.

5 машин безкоштовних дров вже отримали старенькі бабусі з Вокзал – Городні. Це стало можливим завдяки приватному підприємцю Арендаренко Олегу Володимировичу. Дякуємо йому за розуміння і співпрацю.

На даний час соціальними робітниками надається допомога у розпиловці, рубці та складанні дров.

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Подарунки до свята

Напередодні свята Трійці 12 малозабезпечених родин з числа підопічних територіального центру отримали невеличкі подарунки до свята.

Працівники територіального центру відвідали всі родини, поспілкувалися, вислухали нагальні проблеми сімей та вручили солодкі подарунки. Підопічні були приємно здивовані, і щиро дякували за підтримку і турботу, яку приділяє їм територіальний центр.

Влаштувати маленьке свято для підопічних стало можливим завдяки приватним підприємцям Білан Ірині Юріївні та Курті Віктору Івановичу, за що ми висловлюємо їм щиру подяку.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

«Впровадження реформи системи соціальних послуг в Україні»

Тренінг «Впровадження реформи системи соціальних послуг в Україні» реалізується Міністерство соціальної політики України у рамках проекту Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні», що фінансується Європейським Союзом. Навчальні сесії проходять також у Запоріжжі, Миколаєві та Львові і розраховані на період з березня по листопад 2014 року. У Києві взяли участь понад 50 представників системи соціального захисту населення та надавачів соціальних послуг із 8 областей України та м. Києва.

Ірина Тарабукіна, директор Департаменту соціальних послуг, Міністерства соціальної політики України підвела підсумки щодо першого перебігу та перших результатів реформи системи соціальних послуг в Україні. Територіальний цент Печерського району м. Києва приймав навчальну сесію у своєму приміщенні.

Від Чернігівської області на навчання були запрошені Марчук Ірина Петрівна – начальник Новозаводського райуправління праці та соціального захисту населення м. Чернігів, Плиско Вікторія Валеріївна – головний спеціаліст відділу стаціонарних установ Департаменту соціального захисту населення м. Чернігів, Семенова Наталія Костянтинівна – директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Городня.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Пізнавальні екскурсії продовжуються

28 травня для відвідувачів територіального центру було організовано пізнавальну екскурсію до садово-декоративного центру «Ріко», який розташований на території колишнього аеродрому.

Екскурсоводом виступив агроном цього підприємства Кавеза П. Він розповів, які дерева та квіти вони вирощують, як за ними доглядати та розмножувати. Багатьох цікавило як правильно і гарно сформувати крони дерев. Про це Павло не тільки детально розповів, а й продемонстрував техніку формування крони садових дерев.

Заходи подібного роду проводяться регулярно для відвідувачів терцентру. Тематику екскурсій пропонують самі відвідувачи, а спеціалісти терцентру забезпечують змістовність та інформативність заходів.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Виїзд мультидисциплінарної команди

13 травня 2014 року мультидисциплінарною командою територіального центру був здійснений виїзд до віддалених сіл району - с. Вихвостів та с. В.Листвен.

Метою поїздки стала перевірка якості надання соціальних послуг підопічним, що перебувають на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома; надання перукарських послуг та гуманітарної допомоги; виявлення одиноких непрацездатних та малозабезпечених громадян з числа осіб похилого віку та інвалідів. Також була здійснена роз’яснювальна робота серед населення щодо послуг, які надаються терцентром.

Підопічні та місцеві жителі висловлювали вдячність за увагу та допомогу терцентру.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Наше покоління у довічному боргу і перед тими, хто поліг у боях і перед тими ветеранами, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина.

Завдяки започаткованій територіальним центром акції «Милосердя», в якій беруть участь приватні підприємці міста, кожного року напередодні свята Великої Перемоги інваліди війни, учасники бойових дій та в’язні концтаборів, які перебувають на обслуговуванні, мають змогу отримати невеличкий продуктовий набір. Від імені ветеранів війни висловлюємо щиру подяку всім, хто приєднався до нашої акціі. Це, Богдан А.І., Кучерявенко В.І, Смаль С.Д., ФОП Черкас В.М., Мокрій П.М., Кайдала Л.С., Зенченко Г.М., Борисенко А.Д., Волощук В.І., Кукобко О.Ф., Короткий С.М., Лучнікова Л.В., Конончук Н.А., Заяць О.П., Катков В.В., Єрмоленко І.В., Талалай Т.В., Безсонов О.Д., Міхневич Т.В., Піпенхаген Л.П., Бобілевич Р.І., Маклюк М.Д., Гулевич Н.М., Кудрик Г.І.

Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але неможливо забути тих, хто віддавав своє життя для щастя інших. Наша увага та подарунки - це лише маленька часточка великої данини пошани ветеранам.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================

Святкові заходи до Дня Перемоги

День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Напередодні свята працівники територіального центру підготували святкову програму для підопічних стаціонарного відділення. З вітальними словами до підопічних звернулись перший заступник голови райдержадміністрації Ященко С.П., директор терцентру Семенова Н.К. та начальник управління праці та соціального захисту населення Криволап В.В.

В святкову програму були включені пісні воєнних років у виконанні ансамблю «Ветеран», радісними аплодисментами зустрічали старенькі танцюристів ансамблю «Едельвейс» Городнянського центру дитячої та юнацької творчості, маленьких співаків - сестричок Таню та Аню Скрипок. Сподобались слухачам і музичні подарунки від працівників терцентру Купріянової Н. та Анопрієнко Н.

По закінченню концерту всім підопічним були вручені квіти, а в приміщенні на них чекав святковий обід, який був доповнений солодкими подарунками привезеними гостями заходу.

 

Інформація підготовлена територіальним центром соціального обслуговування

===========================================================