23 жовтня 2012

Указ Президента "Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні"

Постанова КМУ "Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки"

"Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016—2018 роках "

 

04.12.2019 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення Звіту про стратегічну екологічну оцінку детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на території Городнянського району.

1 Повна назву документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту.

Детальний план території для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на території Городнянського району.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування

Городнянська районна державна адміністрація

3. Передбачувана процедуру громадського обговорення:

а) Дата початку та строки здійснення процедури: відповідно до ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадське обговорення звіту зі стратегічної екологічної оцінки детального плану території, розпочато з дня його оприлюднення, а саме 12.12.2019 на сайті Городнянської районної державної адміністрації за посиланням (Звіт СЕО)   та триватиме до 14.01.2020.

б) Спосіб участі громадськості: громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (в тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до звіту із стратегічної екологічної оцінки. Усі зауваження і пропозиції, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду замовником. За результатами розгляду замовник враховує одержані зауваження або мотивовано їх відхиляє. Пропозиції та зауваження, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування: сектор містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства  - Городнянська районна державна  адміністрація. Юридична адреса: 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Троїцька, 10, e-mail: goradm_post.cg.gov.ua.

г) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Городнянська районна державна адміністрація. Юридична адреса: 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Троїцька, 10, e-mail: goradm_post.cg.gov.ua.

Строки подання пропозицій починаючи з 12.12.2019 по  14.01.2020 року включно.

Контактна особа - завідувач сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Дуда Андрій Михайлович, тел. (04645) 2-15-67, ел.почта: goradm_post.cg.gov.ua..

д) Місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:           Городнянська районна державна  адміністрація. Юридична адреса: 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Троїцька, 10, e-mail: goradm_post.cg.gov.ua.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку розмішується на сайті Городнянської районної державної адміністрації за посиланням  Звіт СЕО.

4) Транскордонні консультації - не вимагаються.

 

 

16.01.2017 року

15 листопада 2016 р. питання присвоєння імені Л.І.Кондрашевської Городнянській школі мистецтв винесено на громадське обговорення.

В період громадського обговорення жодного зауваження або заперечення у коментарях стосовно присвоєння Городнянській школі мистецтв імені Л. І. Кондрашевської не було.

На загальних зборах трудового колективу школи мистецтв також було обговорено питання присвоєння школі мистецтв імені Л.І.Кондрашевської. Рішення загальних зборів трудового колективу було одностайно схвальним.

За поданням відділу культури і туризму

15.11.2016

Школа мистецтв імені Л.Кондрашевської?

Відділ культури і туризму райдержадміністрації виносить на громадське обговорення питання щодо присвоєння районній школі мистецтв імені народної артистки України, солістки-вокалістки Лідії Іванівни Кондрашевської.

 

Школа хоче увіковічнити ім’я видатної артистки, талановитої жінки, дитинство і все подальше життя якої було пов’язане з селом Смичин Городнянського району, де знаходиться могила її матері і похована вона сама.

Солістка Національної філармонії України, володарка прекрасного ліричного сопрано, народна артистка України Лідія Іванівна Кондрашевська закінчила Рівненське музичне училище та з відзнакою Львівську Державну консерваторію ім. М.В.Лисенка по класу вокалу у Марії Байко. Вона - лауреат Українського конкурсу камерних виконавців.

Лідія Іванівна працювала солісткою Київського оперного театру імені Т. Г.Шевченка, а з 1986 року – солісткою Національної філармонії України. У творчому дуеті з прекрасною піаністкою і концертмейстером- народною артисткою України Елеонорою Пірадовою, за понад двадцять років спільної творчості, підготували багато концертних програм, дали понад тисячу концертів в Україні та на гастролях у двох десятках країн світу: Аргентині, Бразилії, Англії, Іспанії, Італії, США, Канаді, Німеччині, Руанді, Бурунді, Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Польщі. В її репертуарі виконувались сольні програми з камерних творів Верді, Россіні, Доніцетті, головні партії з опер Дж.Верді та концертні програми за творами Д.Бортнянського, Дж. Россіні, М.Глінки, П.Чайковського. Співачка була першою виконавицею солоспівів, написаних особисто для неї відомими українськими композиторами О. Білашем та А. Кос-Анатольським.

Вже двічі, у 2015 і 2016 роках, у Городнянській школі мистецтв було проведено конкурс сольного академічного співу, в якому приймали участь вокалісти з Чернігівської , Житомирської та Київської областей .

У школі створено музей Лідії Кондрашевської, в якому зберігаються листи (оригінали) відомої співачки до композиторів, багато фотоматеріалів з її життя, газетні статті з видань різних країн світу, де за життя гастролювала відома співачка, також її одяг, виготовлений та вишитий нею особисто.

Школа налагодила гарні взаємини з сім’єю Л.І.Кондрашевської –невісткою, солісткою-вокалісткою Національної філармонії України Каріною, сином Назаром, які проживають у Києві та у минулому році були в гостях у Городні. Каріна у 2015 році провела майстер-клас для учнів школи.Отож бо вже два роки школа наполегливо працює, аби заслужити честь носити ім’я видатної співачки.

Коментарі стосовно цього питання надсилати на електронну адресу [email protected]

За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації.

*****************************************************************************

Засідання Координаційної ради

17 грудня відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації, яке провів заступник голови райдержадміністрації Юрій Гриценко. На засіданні були присутні члени координаційної ради та представники Громадської ради райдержадміністрації.

Темою для обговорення стало питання аналізу результативності роботи з розширення мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у районі та участь громадськості у вирішенні даного питання.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Коваленко повідомила, що планові показники щодо влаштування дітей до сімейних форм виховання виконуються в повному обсязі. Протягом 2013 року до прийомних сімей було влаштовано 3 дітей, в даний час проходить підготовка необхідної документації для довлаштування ще 2 дітей до прийомної родини з с. Смичин. Таким чином у районі сімейними формами виховання охоплено 77,7% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Хоча проблеми у даному напрямку також є. У 2013 році Городнянським ЦСССДМ було зареєстровано 2 звернення від кандидатів у прийомні батьки щодо створення прийомної сім’ї, але лише одна особа пройшла навчання та змогла створити родину.

Однією з головних причин відмови у створенні прийомної сім’ї є низькій рівень матеріального забезпечення родини. По друге, більшість кандидатів в прийомні батьки є мешканцями сільської місцевості, в яких як з’ясовується в ході збору документів або відсутні документи на житло, або оформленні не належним чином. Також переважним бажанням кандидатів у прийомні батьки є взяття на виховання дітей від одного до п'яти років, що є неможливим через вікові обмеження передбачені законодавством для прийомних батьків та батьків вихователів (середній вік кандидатів що зверталися становить 45 років).

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Гриценко зазначив, що у процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи першочергову увагу на переконання Президента України має бути приділено забезпеченню прав дитини та підвищенню ефективності відповідної діяльності місцевих органів виконавчої влади в даному напрямку.

Заступник голови Громадської ради Тетяна Висоцька висловила свої думки з приводи об’єднання зусиль громадськості та влади у вирішенні питання посилення соціального захисту вразливих категорій дітей.

З метою збільшення показників влаштування статусних дітей у сім'ї, керівникам всіх зацікавлених служб, запропоновано більш відповідально підійти до вирішення даного питання, а також залучити громадськість до популяризації кращого досвіду прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів та піклувальників.

 

За повідомленням служби у справах дітей районної державної адміністрації

*****************************************************************************

На засіданні «круглого столу» обговорено питання надання соціальних послуг на території району

Важливим завданням державної соціальної політики є підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення їхнього адресного спрямування на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, упровадження сучасного інструментарію для моніторингу та оцінювання програм соціальної спрямованості.

15 жовтня у залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», присвячене розгляду ефективності надання соціальних послуг соціально незахищеним категоріям населення. Зокрема основна увага приділялась обговоренню проблемних питань, що стосуються соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Юрій Гриценко, суб'єкти надання соціальних послуг, представником громадськості в обговоренні виступила голова Громадської ради Ольга Смаль.

За повідомленням директора Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Юлії Висоцької модернізація роботи соціальних служб в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України дозволила збільшити кількість соціальних працівників центру, і таким чином охопити значно більшу кількість сімей соціальними послугами. 183 родини перебувають під супроводом та отримують допомогу закладу.

На облік у службі у справах дітей райдержадміністрації поставлено 48 дітей із 15 сімей, проводиться їх постійне інспектування. Начальник служби Олена Коваленко наголосила на тому, що вживаються вичерпні заходи, спрямовані на недопущення виходу дітей із природнього біологічного середовища, тобто родини.

У загальноосвітніх закладах ведеться громадське інспектування та педагогічний супровід дітей соціально вразливих категорій. Працює кабінет інклюзивного навчання, де освітні послуги отримує одна дитина із особливими потребами.

Під час оздоровчої кампанії поточного року за інформацією відділу у справах молоді та спорту забезпечено стовідсоткове оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У ході обговорення питання утримання новонароджених дітей, від яких відмовилися батьки, присутні торкнулися теми створення соціальної палати в центральній районній лікарні.

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Гриценко, підсумовуючи результати засідання, дав доручення вивчити питання щодо створення палати соціального утримання в районній лікарні; надати посильну допомогу родині із с. Хоробичі; Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді за поданням служби у справах дітей додатково взяти під супровід сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.

«Ставлю вимогу виважено і відповідально виконати поставлені завдання, адже у межах реалізації Національного плану дій посилення адресності та обґрунтованості надання соціальної підтримки громадянам і супроводження соціально вразливих сімей є одним із головних завдань, які ставить Глава держави перед органами влади всіх рівнів», - наголосив Ю. Гриценко під час узагальнення результатів засідання.

 

Інформацію підготовлено сектором з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації

 

*****************************************************************************

Заступник голови райдержадміністрації Петро Буйний взяв участь в засіданні круглого столу, присвяченого ефективності надання інформаційних послуг бібліотечними закладами району

17 травня в центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу, присвячене обговоренню ефективності надання інформаційних послуг бібліотечними закладами району.

Захід проходив за участі заступника голови райдержадміністрації Петра Буйного, голови Громадської ради при райдержадміністрації Ольги Смаль, заступника директора Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Юрія Самойленка, представників громадськості. На зібранні обговорено результати анкетування читачів міста, пропозиції, що надійшли від учасників моніторингу діяльності бібліотеки, актуальні проблеми функціонування мережі бібліотечних закладів.

Представник Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Юрій Самойленко, що не зважаючи на досить обмежене фінансування, бібліотечні заклади продовжують працювати на належному рівні.

Заступник голови райдержадміністрації Петро Буйний під час підбиття підсумків зібрання зазначив, що влада районного та державного рівнів, керуючись рекомендаціями Уряду та Президента України, вживають вичерпних закладів щодо недопущення закриття закладів культурної сфери.

За підсумками моніторингу діяльності закладів культури проводити оптимізацію мережі бібліотечних визнано недоцільним.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю райдержадміністрації

******************************************************************

На зустрічі з громадськістю обговорено порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних житлових будинків

15 травня поточного року за ініціативи відділу містобудування, архітектури та ЖКГ в форматі круглого столу пройшло обговорення кроків Уряду, направлених на реалізацію Порядку введення експлуатацію садибних житлових будинків, прибудов до них, господарських будівель та споруд. В обговоренні та визначенні спільних поглядів на дану ситуацію взяли участь інспектор Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області Буркевич.О.В., начальник Городнянського бюро технічної інвентаризації Кривець О.М., юрист Городнянської міської ради Підлісна І.І., представники Громадської ради райдержадміністрації та ЗМІ.

У ході засідання розглядався Наказ Мінрегіонбуду № 95 від 19.03.2013 року «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж».

Вимоги по прийняттю, перелік необхідних документів озвучив представник Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області. Також було роз'яснення щодо житлових будинків, збудованих до 1992 року.

Представники громадськості ініціювали оприлюднення більш детальної інформації щодо цього питання в районній газеті «Новини Городнянщини», кореспондент якої брала участь в обговоренні.

За інформацією відділу містобудування,

архітектури та ЖКГ

============================================================================

15 травня 2013 р. в приміщенні райдержадміністрації (кабінет районного архітектора) відбудеться засідання «круглого столу». Для обговорення обрано питання «Застосування спрощеного порядку вводу в експлуатацію індивідуальних споруд, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж».

Із представниками громадськості зустрічатимуться представники державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області, бюро технічної інвентаризації, реєстраційної служби у Городнянському районі та головний архітектор району

Наказ мінрегіонбуду № 95 від 19.03.2013 "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж"

 

***************************************************************

 

За підсумкам сходів жителів громад укладено соціальні угоди

За підсумками проведення консультацій з громадськістю під час сходів жителів громад району між сільгосппідприємствами району та сільськими радами заключені соціальні угоди.

СТОВ «Іскра» уклало угоду на суму 5 тис. грн. з Дроздовицькою сільською радою; на суму 5 тис. грн. з Ільмівською сільською радою, на суму 10 тис. грн. з Хрипівською сільською радою.

СГВК «Зоря» заключило договір на суму 47,1 тис. грн. з Пекурівською сільською радою. Згідно договору представники сільськогосподарських підприємств в розмірі зазначених сум зобов’язані надати послуги або надати фінансову підтримку протягом 2013 року.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

============================================================

Локальні ресурси громадських організацій Городнянського району активізуються

У святкові казкові дні Нового року до дітей приходить Дід Мороз та приносить подарунки. Саме про це подбали представники громадських організацій Городнянщини під час проведення стажування в рамках виконання проекту «Школа розвитку локальних ресурсів громадських організацій Городнянського району». Діти з 21 сім’ї, які опинилась у складних життєвих обставинах, та 5 творчо обдарованих дітей переможців обласних та республіканських конкурсів (вихованці Ніколаєнко Є. В.) раділи солодощам та іграшкам. А стало це все завдячуючи проекту Городнянської районної благодійної організації «Світло Аратти», який — реалізується за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада».

З 1 грудня представники 10 громадських організацій Городнянщини проходили навчання у «Школі розвитку локальних ресурсів громадських організацій». Саме під час тренінгових занять громадські лідери оволоділи знаннями та практичними навиками залучення фінансування з місцевих джерел, організації роботи з волонтерами для виконання корисної справи, основ використання PR-технологій. Особлива увага приділена темам фінансового менеджменту у громадських організаціях та основам написання проектних пропозицій до донорських організацій.

Тож логічним завершенням навчання стала організація спільної справи для громади. За вікном вирувала зима, на порозі Новий рік і громадські діячі з задоволенням, використовуючи здобуті знання, об’єднали спільні зусилля, залучивши фінансування з місцевих джерел, перетворилася на казкових Дідів Морозів та Снігуроньок.

Даний проект став корисним для громадського сектору Городнянщини. Розрізнені між собою організації за місяць стали єдиною сім’єю, яка прагне працювати на благо громади, кожного її жителя. Пам’ятайте: «Тільки разом ми сила!».

Тетяна Висоцька,

координатор проектів

Городнянської районної

благодійної організації

«Світло Аратти»

================================================================================

Для доброї справи головне бажання

Під таким гаслом 08 грудня районна благодійна організація “Світло Аратти” в рамках реалізації проекту “Школа розвитку локальних ресурсів Городнянського району” провела черговий тренінг-засідання.

Темою зустрічі слугували питання, що стосувалися особливостей залучення волонтерів і спонсорів до громадський організацій та раціональний розподіл ресурсів для виконання запланованих завдань.

Для організації двостороннього діалогу та передання досвіду залучення волонтерів були запрошені представники територіального центру по обслуговуванню (надання соціальних послуг) райдержадміністрації.

У ході виконання групових практичних вправ учасники вчилися правильно розподіляти та задіювати людські, матеріальні та фінансові ресурси.

Підсумкове заняття відбудеться 15 грудня. Після теоретичного блоку представники громадськості за умовами проекту здійснять залучення благодійних внесків для придбання новорічних подарунків для дітей із соціально незахищених сімей.

================================================================================

На Городнянщині розпочалася реалізація проекту «Школа розвитку локальних ресурсів громадських організацій Городнянського району»

01 грудня в рамках реалізації обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 23 грудня 2011 року та розпорядження голови облдержадміністрації «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями, на виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету» від 14.06.2012 року №217 пройшло перше тренінгове заняття з громадськими активістами Городнянщини, яке проводила районна благодійна організація «Світло Аратти».

Метою заходу «Школа розвитку локальних ресурсів громадських організацій Городнянського району» є підвищення активності громадських організацій району, які надають послуги соціально-незахищеним верствам населення, шляхом їх навчання ефективним методам залучення фінансування з місцевих джерел.

Перед присутніми із вступним словом виступив заступник голови райдержадміністрації П.А. Буйний. У своєму зверненні він зазначив, що нині триває активний процес реалізації соціальних ініціатив Президента України. Одним із ключових напрямків роботи, на якому наголошує Глава держави, є співпраця з громадськістю. Петро Буйний побажав плідної співпраці та досягнення дієвих результатів, що в майбутньому сприятимуть вільному діалогу «влада-громада».

Перше заняття було присвячене теоретичному блоку «Стратегічне планування». Набуті знання присутні мали змогу закріпити практичними вправами, які були спрямовані на виконання стратегічного зрізу, визначення місії громадських організацій, пріоритетів, цілей та завдань, організації роботи із пресою.

Координатор проекту Т.В. Висоцька, підбиваючи підсумки першого засідання, подякувала учасникам за участь у заході та висловила надію, що наступні заняття будуть не менш плідними.

Усього заплановано три зустрічі, стажування та узагальнення результатів. Це дасть змогу громадським організаціям отримати теоретичні знання та практичні навики по залученню фінансування з місцевих джерел і закладе основу для професійного написання заявок до донорських організацій.