back

Проект рішення Городнянської районної ради

28 липня 2011

Проект

УКРАЇНА

ГОРОДНЯНСЬКА РАЙОННА РАДА

(п’ята сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Від 2011 року

Про затвердження Тимчасового порядку

видалення дерев, кущів, газонів і квітників

за межами населених пунктів на території

Городнянського району

З метою забезпечення належного контролю за використанням об’єктів рослинного світу на території району, керуючись ч.2 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 6 Закону України «Про рослинний світ», районна рада вирішила:

1. Затвердити Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району до законодавчого врегулювання зазначеного питання (додається).

2. Городнянській районній державній адміністрації забезпечити виконання даного рішення.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів ГороднянськоЇ районної ради.

Голова районної ради

Г.Г.Примак

Додаток

до рішення Городнянської районної

ради «Про затвердження Тимчасового

порядку видалення дерев, кущів,

газонів і квітників за межами

населених пунктів на території

Городнянського району»

Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району

1. Цей Порядок визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (далі - зелені насадження) за межами населених пунктів на території Городнянського району.

2. Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

2.1. Реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;

2.2. Знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

2.3. Ліквідації стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації за межами населених пунктів на території Городнянського району;

2.4. Відновлення світлового режиму в приміщенні, що затіняється деревами;

2.5. Проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторних підстанціях і розподільчих пунктах системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

2.6. Досягнення деревом вікової межі;

2.7. Провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

2.8. Запобігання виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов’язаних з забезпеченням безпечної життєдіяльності населення, в тому числі безпеки дорожнього руху.

3. Видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Городнянського району здійснюється за розпорядженням голови Городнянськї районної державної адміністрації (далі - компетентний орган) на підставі ордера або лісорубного квитка (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку).

При проведенні видалення зелених насаджень виконавчим комітетом сільської ради, воно здійснюється за розпорядженням голови Городнянської районної державної адміністрації на підставі матеріально – грошової оцінки дерев та ордера, виданого виконавчим комітетом сільської ради виконавцю послуг та договору про надання послуг з видалення зелених насаджень виконавцем послуг, якого визначає виконавчий комітет відповідної сільської ради та укладає з ним договір надання послуг з видалення зелених насаджень, та ордера, виданого виконавчим комітетом сільської ради виконавцю послуг.

4. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи (далі - заявник) про видалення зелених насаджень.

Компетентний орган з метою видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Городнянського району затверджує склад відповідної комісії.

До складу комісії включаються представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, інших заінтересованих організацій (в залежності від місця розташування та стану зелених насаджень).

Комісія у п’ятиденний строк після надходження заяви визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.

Кількість примірників актів обстеження відповідає кількості організацій, залучених до проведення обстеження.

Після затвердження акту, його примірники надаються в організації, які приймали участь в обстеженні, власнику (користувачу) земельної ділянки і заявнику.

Голова комісії в триденний строк подає проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень або надання дозволу на видалення зелених насаджень користувачеві земельної ділянки, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і що залишаються на земельній ділянці.

Компетентний орган у двотижневий термін після надходження зазначеного проекту приймає рішення про видалення зелених насаджень і наступного дня видає заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

5. Ордер на видалення зелених насаджень або лісорубний квиток виконавчий комітет відповідної сільської ради видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником копії рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень та документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

6. Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:

6.1. Реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;

6.2. Знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

6.3. Ліквідації стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації за межами населених пунктів на території Городнянського району;

6.4. Відновлення світлового режиму в приміщенні, що затіняється деревами;

6.5. Проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

6.6. Досягнення деревом вікової межі;

6.7. Провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

6.8. Будівництва культових будівель та будівель, необхідних для їх обслуговування, що здійснюється релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку (за умови погодження такого будівництва з Мінприроди та Держкомнацрелігій).

7. Видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об’єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку.

8. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до пункту 4 цього Порядку.

9. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищі здійснюється за рішенням компетентного органу без сплати їх відновної вартості.

10. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.

11. Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Городнянської районної ради

“ Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев,

кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів

на території Городнянського району ”

1. Аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом врегулювання господарських відносин

Проект рішення Городнянської районної ради “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району” розроблений з метою удосконалення порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району, у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до ст.2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються цим Законом, а також розроблюваними відповідно до нього земельним, водним, лісовим законодавством, законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону і використання рослинного і тваринного світу та іншим законодавством.

Так, зокрема, статтею 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» встановлено обмеження самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.

Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (стаття 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

В той же час слід зазначити, що дія вказаного Закону не поширюється на території поза межами населених пунктів.

2. Визначення цілей регулювання

Введення в дію рішення Городнянської районної ради “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району” надасть можливість тимчасово до законодавчого врегулювання встановити на території Городнянського району порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

У ході підготовки проекту рішення було проведено моніторинг відповідних нормативних актів на предмет альтернативного врегулювання відносин з видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Городнянського району.

Першим альтернативним способом є залишити врегулювання відносин з видалення зелених насаджень за межами населених лише діючими нормами законодавства.

Проте, норми, які б встановлювали конкретний порядок видалення зелених насаджень за межами населених пунктів, суб’єктів, уповноважених приймати рішення про їх видалення та підстави для прийняття таких рішень, на сьогодні в діючому законодавстві відсутні.

Відхиляємо цей спосіб, оскільки не досягається поставлена ціль.

Другим альтернативним способом є введення в дію проекту рішення Городнянської районної ради “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району”, яке надасть можливість тимчасово встановити порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району до законодавчого врегулювання зазначеного питання.

Таким чином, приймається другий альтернативний варіант, оскільки це дозволить досягти поставленої цілі.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

З набранням чинності рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району” створюється правова основа для Городнянської районної державної адміністрації, а також сільських рад району, по здійсненню видалення зелених насаджень, в т.ч. аварійних дерев, за межами населених пунктів, відповідно до компетенції, контролю за дотриманням зазначеного порядку.

5.Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

У разі прийняття проекту рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району” Городнянська районна державна адміністрація, сільські ради району отримають правову основу та порядок видалення зелених насаджень, в т.ч. аварійних дерев, за межами населених пунктів.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта

Прийняття проекту надасть можливість національному оператору поштового зв’язку забезпечити безпеку життєдіяльності населення Городнянського району.

Від впровадження регуляторного акта негативних результатів не очікується.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта

До законодавчого врегулювання зазначеного питання.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності запропонованого регуляторного акта є:

підвищення ефективності діяльності в сфері видалення зелених насаджень;

підвищення безпеки життєдіяльності населення Городнянського району.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Відстеження результативності даного регуляторного акта буде здійснюватись шляхом проведення:

базового відстеження - до набрання чинності рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників за межами населених пунктів на території Городнянського району”;

повторного відстеження - через рік з дня набрання чинності;

періодичного відстеження - раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження.

Вид даних для базового відстеження – зауваження та пропозиції від зацікавлених юридичних та фізичних осіб.

Вид даних для повторного та періодичного відстеження – щоквартальні дані надані сільськими радами.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено Городнянською районною державною адміністрацією.