25 серпня 2010
Семінар закінчився покладанням квітів
25 жовтня у відділі культури і туризму райдержадміністрації відбувся семінар-нарада з клубними працівниками району на тему “Організаційні питання підготовки та проведення творчих звітів “Таланти твої, Городнянщино!” Перед присутніми керівниками клубних закладів виступили начальник відділу культури і туризму Олена Биховець та завідувач методичного центру інтеграції клубних та бібліотечних закладів Олександр Калита.
Наостанок з нагоди 74-ої річниці вигнання нацистів з України, учасники семінару взяли участь у покладанні квітів до Братської могили радянських воїнів та пам’ятного знаку воїнам-землякам.
16 жовтня 2018
У суботу, 13 жовтня напередодні осінніх свят – Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України село з чудовою назвою Хоробичі відсвяткувало свій день народження.
До села завітали гості з Городні: голова райдержадміністрації Світлана Ященко, заступник голови районної ради Григорій Примак, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Биховець. Відкрив свято сільський голова Михайло Горовенко.
Ганок будинку культури перетворився на сцену, з якої лунали привітання, історична розповідь про минуле села, запальні пісні.
Стало доброю традицією в день села вшановувати людей, які мають заслуги перед державою та суспільством.
Привітання та цінні подарунки від керівництва громади та райдержадміністрації отримали довгожителі, яким виповнилося 94 роки - Павлович Надія Михайлівна та Шалихман Ірина Іванівна. Також увагою не оминули багатодітну сім’ю Арутюнян Ануш Геворківни, в якій виховується дев’ять дітей, двох матерів, які мають Почесне звання “Матері-героїні” (Яковенко Валентина Іванівна та Сущик Людмила Миколаївна), учасника бойових дій, який проходив строкову військову службу в Югославії (Веремієнко Євген Володимирович), ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Романенко Валерій Олександрович, Толочко Анатолій Олександрович, Юрченко Віталій Олексійович) та учасників АТО.
Батькам двох славних козаків, найменших мешканців села Тимошенко Назара та Яковенка Данила також вручені подарунки. Єрьоменко Анатолій Валерійович з Старосілля та Курико Дмитро Михайлович з Володимирівки отримали відзнаки Президента України за участь в антитерористичній операції на сході країни.
Мешканці села раділи святу і весело танцювали під пісні гурту “Червоні маки” з с.Пекурівки. Окрасою свята стала традиційна козацька каша, шашлики та безпрограшна лотерея.
У п’ятницю, 28 вересня Деревинського сільського будинку культури було дуже людно. Пахло шашликами та смачною кашею. Потихеньку на ганок піднімалися усміхнені літні люди. Адже на них у фойє чекали чудова виставка майстрів народної творчості та запашний трав’яний чай, а в глядацькій залі - концертна програма, присвячена Міжнародному дню людей похилого віку, який Україна відзначає в першу неділю жовтня.
Свято проходило в атмосфері теплої душевної зустрічі. Присутні мали змогу згадати минулі роки, насолодитися виступами самодіяльних артистів району, та послухати життєві історії про своїх односельчан. Мешканців села, які досягнувши пенсійного віку, протягом багатьох років не втрачають активної життєвої позиції, не залишаються осторонь багатьох подій, які відбуваються в їхньому селі, привітали і вручили грамоти голова райдержадміністрації Світлана Ященко та голова Деревинської сільської ради Анна Дрожжа - медпрацівнику Марії Василівні Острик, начальнику поштового відділення зв’язку Тетяні Анатоліївні Ковтун, колгоспниці Валентині Петрівні Бирюк, вчительці Ніні Іванівні Косяченко, директору СТОВ “Колос” Володимиру Яковлевичу Нестеренку.
На святі були присутні не тільки місцеві жителі, але й люди поважного віку з сусідніх сіл, які разом з соціальними робітниками прибули до с. Деревини. Тому неможливо було не сказати слова вдячності людям, які опікуються старенькими. Світлана Ященко вручила подяки соціальним робітникам, які обслуговують підопічних з Деревинської, Переписької, Ваганицької, Ільмівської та Хоробицької сільських рад та старожилів соціальної сфери.
Захід було підготовлено та проведено методичним центром інтеграції клубних та бібліотечних закладів спільно з територіальним центром соціального обслуговування, Деревинським сільським будинком культури при підтримці Деревинської сільської ради та Городнянської райдержадміністрації.
За інформацією відділу культури
та туризму райдержадміністрації
08 жовтня 2018
Село Івашківка відсвяткувало свій день народження. Селу виповнилося 379 років. Сонячна тепла погода сприяла проведенню свята, тому присутніх було чимало.
Для найменших мешканців чекали безкоштовні атракціони, величезна гірка та батут. Присутніх частували козацькою кашею.
Зі сцени лунали привітання, вшанування довгожительки Гриб Пелагеї Михайлівни, учасника бойових дій на території інших держав Домра Володимира Васильовича, остарбайтера Католик Марії Прохорівни, ветеранів праці Пиріг Марії Федотівни та Півень Ніни Василівни, багатодітної сім’ї Кириченко, учасників АТО, дошкільнят, освітян, сімейних пар, які прожили разом 50 і більше років. Всі вони отримали цінні подарунки.
На заході були присутні голова райдержадміністрації Світлана Ященко, помічник народного депутата України Анатолія Євлахова Петро Редюк, голови Куликівської та Вихвостівської сільських рад Віктор Карандій та Олександр Акуленко, представники районних осередків політичних партій, інші гості.
Веселу атмосферу свята створили місцеві аматори художньої самодіяльності: сімейний дует у складі Олексія та Алли Радченків, Ярослава Салтанова, Романа Радченко, солістки Вихвостівського будинку культури Олена Ломонос та Ірина Руденко та ансамблю “Берегиня” Седнівської громади.
Захід був підготовлений та проведений Івашківським сільським будинком культури спільно з методичним центром інтеграції клубних та бібліотечних закладів за матеріальної підтримки багатьох спонсорів та активістів.
За інформацією відділу культури
та туризму райдержадміністрації
Фото П. Верхуші
25 вересня 2018
Щороку історична пам’ять повертає нас до болючих, але разом з тим героїчних та радісних днів.
21 вересня 14 сільських рад району у складі голів, секретарів, завідуючих клубними та бібліотечними закладами, аматорів художньої самодіяльності зібралися в с. Ваганичі, щоб відзначити 75-ту річницю вигнання нацистів з Городнянщини та Дня партизанської слави.
Окрасою свята стали виставки народних умільців сіл району, територіального центру соціального обслуговування, дитячих малюнків “Шлях до Перемоги”.
Як водиться, святкування не обійшлося без гостей, привітань і подарунків. Господиня села, в.о. голови сільського голови Н.Лущай своїм привітанням відкрила урочистості та поздоровила найменших жителів села.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації С. Ященко та голова районної ради О. Левченко, які нагородили вчительку села Т.Снопок та депутата районної ради багатьох скликань О. Снопка.
Не залишились без уваги найстаріші жителі Ваганич Г. Криволап та С. Коваленко.Керівники району привітали їх вдома. Заступник голови районної ради Г. Примак від імені депутата обласної ради А.Зінов’єва передав Ваганицькому ФАПу медичні інструменти.
Завітав на святкування в громаду президент компанії Стюарт Флоат Гласс Олег Семінський. Він привітав жителів і повідомив приємну новину про те, що в селі скоро почнуться роботи по видобуванню кварцового піску, а це дасть можливість відкрити близько трьохсот робочих місць.
Закінчився мітинг хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятників загиблим в роки Другої світової війни.
Концертна програма, на якій свою творчість презентували колективи художньої самодіяльності Городнянщини, зарядила всіх гарним настроєм. Але на цьому свято не закінчилося. На присутніх чекали частування солдатською кашею, шашликами та живим пивом. Теплий осінній день сприяв радісному святкуванню і подарував незабутні враження жителям та гостям села.
За інформацією відділу культури
та туризму райдержадміністрації
Бібліотекарі вчилися упроваджувати Універсальну десяткову класифікацію в практику роботи
20 вересня 2018 року в Методичному центрі інтеграції клубних та бібліотечних закладів проведено нараду та семінар бібліотечних працівників на тему: «Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи сільських бібліотек/ філій».
У заході взяли участь всі працівники сільських бібліотек- філій району, крім тих, що увійшли до складу Городнянської ОТГ.
Начальник відділу культури і туризму Олена Биховець та завідувач Методичного центру Олександр Калита також обговорили з присутніми питання відзначення 75-ї річниці вигнання нацистських загарбників, Дня людей похилого віку, підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період.
Завідуюча бібліотечним відділом методичного центру Надія Могилевець ознайомила учасників семінару з перспективним планом роботи бібліотек щодо поетапного впровадження УДК, змінами у веденні бібліотечної документації, надала методичні рекомендації у вирішенні нагальних питань.
Завідувачів бібліотечних філій цікавили порядок пересування бібліотечного фонду, оформлення поличкових роздільників, ведення каталогів.
За інформацією відділу культури і туризму
Народний аматорський хор Вихвостівського сільського будинку культури представив Городнянщину на обласному фестивалі
У смт. Березне 16 вересня проходив ІІ обласний фестиваль пісні та танцю ім. Григорія Вірьовки. Розпочалось свято покладанням квітів до пам’ятника великого митця та видатного земляка.
На «співочому полі» демонстрували свою майстерність професійний колектив Академічного народного хору Чернігівського філармонійного центру фестивалів та концертних програм та самодіяльні хори, виконавці Чернігівщини.
Городнянщину гідно представляв народний аматорський хор Вихвостівського сільського будинку культури під керівництвом Віри Зеленової.
Художній колектив за високий рівень майстерності відзначений Почесною грамотою і Подякою.
Самодіяльні артисти отримали багато вражень та задоволення від участі у фестивалі.
За інформацією відділу культури
та туризму райдержадміністрації
Увага! Конкурс: «Вікі любить пам'ятки»
З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс об'єктів культурної спадщини «Вікі любить пам'ятки» — цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Метою проекту є зібрати світлини всіх пам'яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу.
Кожна країна-учасниця проводить свій національний етап, і обирає десять найкращих світлин із зображенням своєї культурна спадщини. Ці світлини братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.
Українська частина проводиться усьоме, і до участі запрошуються всі охочі - і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам'яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.
Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам'ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов'язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам'яток та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.
Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам'ятки» дає можливість поповнити репозитарій світлин пам'яток з усієї України, завдяки чому учасники та глядачі зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.
Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі любить пам`ятки 2018/Регламент
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: [email protected]а
Для довідки: Вікі любить пам'ятки (Wікі loves Monuments) — конкурс фотографії пам'яток культурної спадщини для Вікіпедії. Визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. За дев'ять років проведення конкурсу було завантажено понад 1,9 млн фотографій.
Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»
Свято державотворення в с.Лемешівка
Вчора, 19 серпня лемешівці урочистостями, присвяченими 27-ій річниці незалежності України, розпочали відзначення тижня свята державотворення на Городнянщині.
Виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко та голова сільської ради Василь Коновалов привітали всіх зі святом.
Письменному Валентину, Колодьку Миколі та Павловичу Дмитру урочисто вручили паспорти в рамках акції «Я – громадянин України». Хлопцям випала честь підняти Державний Прапор України.
Не обійшлося і без подарунків, Тетяна Захарченко вручила директору Лемешівської школи парти нового зразка згідно стандарту «нової української школи», за які в навчальному році сядуть троє першачків.
Присутні вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни та тих, хто не повернувся з зони АТО, захищаючи незалежність та суверенітет України, хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам фашизму.
Святковий настрій та позитивні емоції дарували в цей день зі сцени артисти Лемешівського сільського будинку культури, чудове тріо «Рубін» та Наталія Купріянова з м. Городні. Лемешівці щиро дякували та висловлювали надію на подальші зустрічі.
Свято підготували методичний центр інтеграції клубних та бібліотечних закладів відділу культури і туризму Городнянської райдержадміністрації спільно з Лемешівським сільським будинком культури та бібліотекою-філією.
"Моє село - краплинка мого роду"
"Моє село - краплинка мого роду" - під такою назвою, 15 липня 2018 року в селі Вихвостів Городнянського району, відбулось свято села.
Кожен, хто прийшов на свято , знайшов відпочинок для душі: діти- досхочу розважались на батуті та гірці, дорослі - співали, танцювали разом з кращими аматорами нашого району.
На урочистому відкритті свята всіх вітали голова Вихвостівської сільської ради О.Акуленко, голова райдержадміністрації С.Ященко, начальник відділу культури і туризму О.Биховець, настоятель Свято-Покровської церкви протоієрей отець Іоанн. Подякували чоловікам мужнім воїнам АТО, які пройшли крізь горнило неоголошеної війни на сході України.
Діти з дитячого садочка та школи подарували присутнім свої музичні вітання.
О.Акуленко вручив подарунки багатодітним сім’ям Коваль, Красножон та Шулежко, а С.Ященко - Олійник В.П., в сім’ї якої виховується 12 дітей і вона вже має 3 онуків.
Не залишились без уваги і три найстаріші жительки села Тимошенко Н.В., Бойко Н.Г. та Коваленко Л.О., яким виповнилось по 91 року.
Отримала подарунок і сімейна пара Акуленків , які щасливо прожили у шлюбі уже 61 рік.
Присутнім дарували свої пісні аматори з Вихвостівського сільського будинку культури : Людмила Качан, Олена Ломонос, Юрій Помилой, Ксенія Семяк, Діана Мельник, Максим та Анастасія Галаї . Повністю оновив свій репертуар народний аматорський хор Вихвостівського будинку культури. Бурхливими оплесками глядачі зустрічали Ярославу Салтанову з с.Івашківка, Олександра Бродця з Пекурівки, Наталію Купріянову з Городні. Окрасою свята став виступ зразкового ансамблю танцю "Олена" міського будинку культури.
Чудова ведуча Ольга Аніщенко подякувала товариству «Віра» (керівник Кондренко М.М.), голові сільської ради Акуленко О.Г., приватим підприємцям Мажузі А.І., Вовк Л.В., Зіненку В.І., Чубу В.М., Надточію К.М. за матеріальну підтримку.
В підготовці та проведенні свята взяли участь працівники КЗ “Методичний центр інтеграції клубних та бібліотечних закладів”. Свято вийшло цікавим яскравим та колоритним.
2 квітня діти і дорослі святкують Міжнародний день дитячої книги. Саме в цей день районна дитяча бібліотека взяла участь у проведенні обласного флеш-мобу "Ми, маленькі українці, любимо читати", який був запропонований обласною бібліотекою для дітей.
Діти, взявши книги, кульки, флаєри, на яких було написано: "Ми любимо читати", разом з книжковими героями виражали свою любов до книги. Адже дитяча книга - перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу - життя.
**********************************************************************************
24 березня 2018 року у Києві проходив Чемпіонат Спілки громадських організацій спортивних танців України, в якому брали участь танцювальні дуети з усіх областей нашої держави.
В категорії Ювенали 1 (8-9 років) за Чернігівську область виступала пара з Городні - Курбанов Микита та Гончаренко Дарина, які тренуються у колективі зразкового ансамблю танцю «Олена» районного будинку культури.
Танцюристи з нашого міста вперше брали участь у змаганнях такого високого рівня і їхній виступ був дуже вдалий. Вони вибороли призове 3 місце!
**********************************************************************************
29 березня 2018 року у м.Ніжин проходив XVI обласний конкурс-виставка робіт з образотворчого мистецтва серед учнів мистецьких шкіл області. Тема була «Портрет. Образ людини в професійній діяльності».
Учні Городнянської школи мистецтв імені Л.Кондрашевської трьох викладачів художнього відділу Лободи А.В., Завірюхи А.В. та Полякова І.М. надали на конкурс 20 художніх, 8 декоративно-прикладних та 6 скульптурних робіт. 10 з них отримали призові місця: це роботи у номінаціях живопис, графіка, скульптура та декоративно-прикладне мистецтво.
Гран-прі отримала робота з фетру учениці (викл. Лобода А.В.) «Львівська квітникарка» у номінації декоративно-прикладне мистецтво. Лобода А.В. взяла участь у роботі журі конкурсу як викладач вищої категорії.
**********************************************************************************
18 березня 2018 року в п`яте проходили всеукраїнські змагання зі спортивних бальних танців START UP DANCE. В конкурсі взяли участь близько 400 виконавців з міст Чернігова, Києва, Славутича, Гомеля, Городні, Миколаєва. Вдало на змаганнях виступили учасники зразкового ансамблю танцю «Олена», багато з них брали участь вперше.
Серед досвідчених пар призерами та переможцями стали: Свириденко Дмитро та Телегіна Анна - ІІ місце в латиноамериканській програмі, Коржавин Денис та Рода Ангеліна - ІІ місце в латиноамериканській програмі, Курбанов Микита та Гончаренко Дарина - І місце в європейській програмі, ІІ місце у латиноамериканській програмі. Пономаренко Владислав та Бондаренко Єлизавета - І місце в європейській програмі та ІІ місце у латиноамериканській програмі.
**********************************************************************************
15 березня 2018 року учні та викладачі Городнянської школи мистецтв імені Лідії Кондрашевської відвідали обласні конкурси юних музикантів серед учнів ПСМНЗ у м. Чернігові: конкурс для дітей молодших класів «Первоцвіт» та для старших класів з фаху «гітара», «баян», «фортепіано», «Граємо та співаємо джаз», конкурс «сольного академічного співу». В складі журі конкурсів були присутні викладачі Чернігівського музичного училища імені Л.Ревуцького та видатні діячі мистецтв.
Учні школи завоювали 12 призових місць у різних номінаціях: естрадний ансамбль духових інструментів, Турта Дмитро (баян) та вокаліст Артем Тімошенко зайняли перші призові місця, вокалісти Червонюк Анастасія, Непоп Аліна та Приходько Вікторія – другі, а тріо гітаристів у складі Корженок Наталії, Минка Нікіти та Павлович Яни, виконавці естради Шатило Антон та Хомченко Дмитро, учасники конкурсу академічного співу Олексієнко Аліна та Ровнік Анастасія – треті призові місця.
Сезон конкурсів тільки розпочався. Попереду ще багато змагань на майстерність та професійність.
**********************************************************************************
Вже багато років районна дитяча бібліотека бере участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання "Найкращий читач року". Конкурс проводиться серед читачів-учнів 6-7 класів.
15 березня за звання найкращого читача в дитячій бібліотеці змагалися 9 учасників. Це діти із ЗОШ № 2, ЗОШ-інтернату, сіл: Тупичів, Вихвостів, Хоробичі, Лемешівка, Смичин, Бутівка, Конотоп. Кожен з учасників розповів про себе, улюблену книгу, про своє враження від прочитаного твору. Конкурсанти відповідали на запитання вікторини з української і світової літератури та української мови. Нелегко було визначити переможців, адже всі учасники були дуже добре підготовлені. Та все ж таки переможців було названо: учень 6 класу - Володимир Крикун з Лемешівки та учениця 7 класу - Тетяна Руденко з Вихвостова. Вони будуть представляти наш район на обласному турі Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач року".
В кінці заходу учасники конкурсу отримали призи та продовжили спілкування за солодким столом.
**********************************************************************************
10 березня 2018 року учні викладача Агаркової Т.А. Городнянської школи мистецтв імені Л.Кондрашевської взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі для дітей та молоді «Весняний зорепад»..
У конкурсі взяли участь в основному діти з Чернігова та деяких районних центрів області. У номінації «музичне мистецтво» ансамбль скрипалів «Квінтолька» отримав найвищу нагороду - Гран-прі, молодша група вокального ансамблю «Райдужні нотки» - ІІ місце (концертмейстер колективів – викладач Аржанік І.А.), солісти-вокалісти Тімошенко Максим – І місце та 6-ти річна Биченко Софія – ІІІ місце. Ці виступи були дебютами для найменших учнів школи.
На згадку про фестиваль учні та викладачі отримали дипломи, кубки лауреатів та величезне задоволення від поїздки.
**********************************************************************************
9 березня в Городнянській школі мистецтв пройшов концерт-бесіда до 190-ї річниці з дня народження німецького композитора Франца Шуберта.
Ведуча - викладач Лутченко О.М., познайомила присутніх з життєвим шляхом всесвітньо відомого композитора, пересипавши свою розповідь музичними номерами – вокальними та інструментальними – у виконанні викладачів – вокалістів Ніколаєнко Є.В., Агаркової Т.А., учнів-піаністів та ансамблю духових інструментів школи.
У концертній програмі прозвучали етюди, благородні вальси та експромти композитора, нетлінні пісні «Серенада», «Форель» та окремі твори з вокальних циклів. Цікава розповідь та яскраві музичні номери сподобались всім присутнім, навіяли атмосферу ХVІІ століття та тимчасово перенесли у епоху романтизма.
**********************************************************************************
Споконвіку дівоча коса була своєрідною візиткою охайності. Як стежить дівчинка за своїм волоссям, такою в майбутньому, вважалось, буде і господиня. "Коса - дівоча краса" - під такою назвою в Городнянській районній дитячій бібліотеці пройшов майстер-клас. Дівчатка 4 - Б кл. ЗОШ №2 навчалися заплітати різного типу косички, укладати їх у зачіску.
На майстер-клас, поділитись своєю майстерністю, були запрошені Галина Волочок (бібліограф Городнянської центральної бібліотеки) та Катерина Єрохіна (перукар перукарні "Ніка"). Дівчаткам дуже сподобалися нові зачіски. Вони із задоволенням фотографувались.
**********************************************************************************
1-2 березня 1943 року в Корюківці на Чернігівщині нацисти під час каральної операції вбили 6700 людей, спалили 1290 будинків. Трагедія в Корюківці була наймасштабніша й найкривавіша не лише на теренах Радянського Союзу, а й усієї Європи.
Центральна бібліотека організувала в читальному залі виставку-перегляд літератури «Корюківка: болюча пам’ять не згасає».
**********************************************************************************
Ні для кого не є секретом зниження читацької активності молодого покоління. Тому Городнянська центральна бібліотека цього року проводить акцію «Повертаємо молодь до бібліотеки». Для учнівської молоді буде організовано пільгове обслуговування, проведені екскурсії до бібліотеки, зустрічі з фахівцями: правознавцем, лікарем-наркологом. До того ж пройдуть заходи на замовлення вчителів. Старшокласники шкіл міста вже стали учасниками годин пам’яті до календарних дат – Дня пам’яті Героїв Крут та Дня Героїв Небесної Сотні.
А 28 лютого для учнів 10-В класу районної гімназії (класний керівник Н.М. Радомська) були проведені екскурсія до бібліотеки та ігровий захід – експедиція допитливих «Найрозумніший». Десятикласники показали себе дуже активними та ерудованими.
**********************************************************************************
2018 рік оголошений роком німецької мови в Україні. У читальному залі Городнянської центральної бібліотеки організовано інформ-реліз «Мовою Шіллера й Гете». Допомогу в його оформленні надали читачі-волонтери – учителі німецької мови В.М. Дегтяренко та М.П. Хмеленок.
Щиро вдячні їм за співпрацю!
**********************************************************************************
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Цього дня працівники Городнянської центральної бібліотеки провели промо-акцію під закличною назвою «Почувайся європейцем – говори українською!». Вони вийшли на Соборну площу, найбільш людну в місті, щоб дізнатися у мешканців їхню думку про спілкування українською мовою та читання книг вітчизняних авторів. Бібліотекарі роздавали городнянцям запрошення до бібліотеки та художні видання українською із своїх домашніх бібліотек.
Тема спілкування рідною мовою є актуальна на Городнянщині, де в свідомості багатьох укоренився суржик. Хочеться вірити, що зусилля організаторів акції не були марними.
**********************************************************************************
«Першими гаснуть зорі, які палають сильніше за всіх» - таку назву мала патріотична відео-година, проведена 20 лютого у читальному залі Городнянської центральної бібліотеки. Захід був присвячений Героям Небесної Сотні. Учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 слухали спогади про ті трагічні й водночас героїчні події, сучасні пісні про небесну Сотню, дивились відеозаписи про майданівців 2014-го. У виконанні Вікторії Приходько та Аліна Непоп прозвучали патріотичні вірші.
Відео-година відбулася в рамках бібліотечної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді «Я - українець».
**********************************************************************************
2 лютого 2018 року в районному будинку культури відбувся концерт, присвячений Андрію Кузьменку, фронтмену групи «Скрябін», який три року тому загинув в автокатастрофі.
Зал був заповнений шанувальниками творчості цього талановитого співака. На сцену один за одним виходили вокалісти, які виконували хіти Андрія Кузьменка. В концерті також звучали пісні, присвячені співаку. Зворушливі номери, які вдало доповнювалися відеоматеріалами, викликали сльози на очах глядачів, залишаючи в серці та пам’яті любов, повагу та шану до творчості Андрія.
«Хтось в небо летить» - такою була фінальна пісня, яку блискуче виконав Василь Мачача. Вшановували пам’ять Кузьми Скрябіна разом з глядачами учасники концерту: зразковий ансамбль танцю “Олена”, Наталія Бучина, Софія Ляшко, Олена Дудко, гурт “Саліван”, Володимир Бендрик, Сергій Лепень, Наталія Круглик, Уляна Торіна, Яна Акулініч, Карина Моцар, ведучі Наталія Купріянова та Василь Мачача. Ідея та режисура заходу належить шанувальниці творчості Кузьми методисту РБК Людмилі Шиловій.
**********************************************************************************
29 січня весь український народ згадує трагічну сторінку в історії нашої держави та вшановує пам'ять про героїв Крут, які загинули під станцією Крути, захищаючи молоду Українську Республіку.
До цієї дати в дитячій бібліотеці було проведено віртуальну бліц - інформіну, нагадуючи про подвиг молодих юнаків, які загинули цього трагічного дня під Крутами в нерівному бою за незалежність України.
Старшокласники Городнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 були запрошені до читального залу бібліотеки на годину пам’яті «Крути – символ мужності та патріотизму». Учні разом із ведучою поринули у події тих далеких часів: проголошення УНР, діяльність Центральної Ради, створення студентського куреня Січових стрільців і сам бій під Крутами та його значення. Переглянули також 30-хвилинний відеофільм «День незалежності. Григорій Піпський». До заходу була організована виставка-перегляд літератури «Крути як відродження українства».
**********************************************************************************
Поява нової книги – це завжди подія. А якщо це відбувається десь на місцевому рівні, як ось – у нашому місті, і ми добре знали автора, то вихід нової книги сприймається ще виразніше і важливіше.
25 січня у читальному залі Городнянської центральної бібліотеки пройшла презентація книги журналіста, краєзнавця, самодіяльного літератора І.П. Дудка «Троянди і терни районного журналіста». На жаль, автора вже немає серед нас. І ця презентація була побудована як данина поваги, як пам’ять про Івана Петровича.
Знайомство з цією автобіографічною повістю дало можливість відчути важливість подій, свідками яких стало покоління І.П. Дудка. Ведуча розповіла про тематичне наповнення підрозділів книги, поділилась особистими враженнями, зупинилась на епізодах, які найбільше запам’ятались при прочитанні. На заході виступили начальник відділу культури і туризму РДА О. Є. Биховець, заслужений журналіст України Л.М. Якубенко, син автора, краєзнавець О.І. Дудко.
До презентації була організована книжкова виставка «Дві музи в одному таланті». Цими музами були для Івана Петровича журналістика та краєзнавство. А його перу належить 31 книга і до тогож безліч статей – дуже солідний доробок. Іван Петрович був чудовою, талановитою і неординарною людиною. І заслуговує на нашу добру пам’ять.
**********************************************************************************
Щороку Городнянська центральна бібліотека організовує в своєму читальному залі певну арт-виставку творчості городнянців. Цього року було вирішено представити роботи самих бібліотекарів під назвою: бібліоконфетті «Зерна творчості». Перша експозиція знайомить із вишивками бісером Раїси Черкасової та мальованими картинами Марини Борсук.
Запрошуємо вас відвідати цю виставку
**********************************************************************************
В районній дитячій бібліотеці до дня Соборності України було організовано викладку літератури "Україна крізь віки" та проведено віртуальний історичний екскурс "Україна Соборна - моя гордість і слава". Діти, здійснивши віртуальний історичний екскурс, більше дізналися про проголошення Акту Соборності українських земель, тобто об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, український народ, століттями розірваний, визволився з неволі й возз'єднався на своїй землі в єдиній українській державі.
Для жителів України цей день є важливим національним святом.
**********************************************************************************
13 січня 2018 року вокальний ансамбль «Райдужні нотки» (викладач Т.А.Агаркова) «Комунального закладу Городнянської школи мистецтв імені Лідії Кондрашевської» щедрував організаціями та установами міста.
Веселі щедрівки, поздоровлення з Новим роком та щирі побажання всіляких гараздів слухали працівники адміністрації, аптеки «Ліки України», приватних магазинів, перукарень та кафе. Цікаві сценки з дійовими особами Козою та дівкою Маланкою викликали у глядачів сміх та гарний настрій.
Учасники ансамблю отримали задоволення від теплого прийому та уваги, а в подарунок - багато ласощів.
**********************************************************************************
10 січня 2018 року у школі мистецтв ім. Лідії Кондрашевської відбулася зустріч учнів та викладачів з колишніми випускниками, а нині студентами українських вишів музичного та художнього профілів.
12 колишніх випускників, які зараз навчаються у Чернігівському музичному коледжі ім. Л.Ревуцького, консерваторіях та Київських університетах з фаху «дизайн», розповідали майбутнім абітурієнтам про своє навчання, його переваги та труднощі, ділилися досвідом вступу, дякували викладачам школи за високу професійну підготовку. В кінці зустрічі прозвучав чудовий концерт з вокальних, інструментальних та ансамблевих номерів.
Плідним та невимушеним було спілкування між учнями під час чаювання з солодкими ласощами.
**********************************************************************************
17 грудня 2017 року відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зоряні мости до Дня св. Миколая». У конкурсі приймали участь діти міста Чернігова та області. Учні музичних шкіл і шкіл мистецтв змагалися у 3-х вікових категоріях: молодша, середня (12-14 років), в якій прийняла участь юна городнянка, та старша.
Городянська школа мистецтв була представлена ученицею 7-го класу з фаху «фортепіано» Подройкіною Оленою (клас викладача Ругаль О.М.). Олена повернулася додому з перемогою – зайняла ІІ почесне місце, обійшовши навіть чернігівців. Як нагороду за чудовий виступ, учениця отримала квиток на ковзанку у місті Києві та сертифікат на 50 євро, який можна використати під час поїздки у Болгарію.
**********************************************************************************
11 грудня 2017 року у Києві відбувся Міжнародний конкурс вокального мистецтва з нагоди 60-ти річного ювілею завідуючого кафедри методики та постановки голосу факультету Анатолія Авдієвського НПУ ім. Драгоманова, Народного артиста України, соліста Національної опери України, професора Олександра Васильовича Гурця.
Географія конкурсу дуже широка: від української глибинки до великих міст України та країн далекого зарубіжжя. Учасники конкурсу змагались у 4-х вікових категоріях: дитяча, юнацька, молодіжна та професійна.
Городнянська школа мистецтв представила 3-х учасників у дитячій віковій категорії( викладач Т.А.Агаркова). Тімошенко Артем завоював І місце і отримав кубок переможця, диплом та грошову винагороду від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». Хлопець був запрошений до участі в урочистому гала-концерті, де він співав наряду з членами журі, Народними артистами України, солістами Національної опери імені Т.Г.Шевченка.
**********************************************************************************
Щороку Городнянська центральна бібліотека проводить для учнів 10-х класів шкіл міста акцію «Усім класом - до бібліотеки». При цьому для десятикласників організовується екскурсія по бібліотеці, читачем якої вони стають після прощання з бібліотекою для дітей. А також у день відвідин бібліотеки проходить невеликий захід, найчастіше в ігровій формі.
Цього року учні 10-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (класний керівник М.М. Кравцов) перевірили свої знання з правознавства у ігровій інформіні «Піраміда правових знань». Потім до Дня української писемності та мови пройшов філологічний дартс «Мова – основа нації» для 10-А класу районної гімназії (класний керівник О.В. Шумська). А учні 10-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (класний керівник В.В. Плотнікова) змагалися у супербатлі на титул «Ерудит класу».
Акція «Усім класом – до бібліотеки» триває.
**********************************************************************************
18 листопада 2017 року у місті Чернігові відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Das-Fest. Чернігівська осінь». Головою журі був народний артист України В.В.Герасимов, а членами журі – композитор Леся Горова, викладачі коледжу ім. Л.Ревуцького та інші.
14 учнів Городнянської школи мистецтв імені Лідії Кондрашевської з класів викладачів К.М.Мороз, О.М.Лутченко, Т.А.Агаркової та Є.В.Ніколаєнко прийняли участь у конкурсі. Виступи маленьких городнянців, як завжди, буди вдалими. У номінації «фортепіано» Дубова Аліна отримала І місце, у номінації «гітара» тріо отримало ІІ місце, у номінації вокал: Чопенко Анастасія І місце, Помісячна Лілія ІІІ місце, Мехед Поліна ІІІ місце, Непоп Аліна ІІІ, Дельфас Тетяна І місце.
На згадку про цей конкурс кожна дитина отримала кубок у формі зірочки.
**********************************************************************************
20 жовтня у залі Городнянської школи мистецтв відбулося свято до Дня художника «Художники нашого часу». Програма заходу складалася з восьми конкурсів для учнів художнього відділу: «Побудуй будинок», де діти по черзі малювали на ватманах деталі будинку, поступово зводячи його; «Смайлики» - виконання смайликів з виразом різних емоцій; «Робот» - зображення робота за допомогою геометричних фігур. Конкурс «Дует мистецтв» поєднав у собі два види мистецтва – театрального і художнього: одні діти за допомогою міміки показували тварину, а інші вгадували, саме яку та малювали її. Наймолодші учасники свята зображували квіти у конкурсі «Клумба».
На завершення заходу в урочистій обстановці викладачі художнього відділу провели посвяту в першокласники: діти дали обіцянку вірно служити мистецтву, а Муза, нагородивши кожного умовною медаллю, провела посвяту.
Свято було веселим і цікавим.
**********************************************************************************
Цього року бібліотекарі Городнянщини вирішили провести своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек – у вигляді екскурсії святкового дня до музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград» до складу якого входять Музей історії партизанського руху на Чернігівщині у 1941-43рр. та Партизанський табір «Лісоград» –відновлене розташування партизанського об’єднання О.Федорова та М. Попудренка у єлінських лісах.
Надовго запам’ятаються бібліотекарям партизанські землянки, а також партизанський куліш, яким їх частували цього дня.
**********************************************************************************
Для Городнянської центральної бібліотеки вже стало традицією брати участь у святкуванні Дня міста. Цьогоріч, 23 вересня працівники бібліотеки розгорнули на Соборній площі експозицію під назвою «Бібліотечний бульвар». Здалеку було видно актуальний заклик «Читайте українське!» та велику добірку рейтингових видань українських авторів. Тут же можна було довідатись про 8 найкращих українських книжок та посміхнутися над лозунгом «Читай, щоб не втрачати голови».
Далі розміщувалися деякі експонати етнографічної кімнати «Старожитності Городнянщини», яка організована у бібліотеці. Цікаво було познайомитись з книжками-довгожителями, наприклад, 1883, 1889, 1903, 1904 років видання, які зберігає центральна бібліотека.
Під назвою «Видавнича палітра бібліотеки» завжди з гордістю представляються краєзнавчі видання, підготовлені бібліотечними працівниками. Так було і цього дня. Окремо були виділені новинки двох останніх років та видання для продажу.
Усе це показувала відвідувачам експозиції чарівна Книжкова Фея, а допомагали їй Тигр та Зайчик.
Вдало доповнювали «Бібліотечний бульвар» стенд із інформацією про Пункт Європейської інформації, а також бібліоінформіна «Вони боролись за єдину Україну» (загиблі городнянці-учасники АТО) та викладка «Книга єднає Україну».
Думається, городнянцям та гостям міста сподобалася бібліотечна експозиція.
**********************************************************************************
Бібліограф-краєзнавець Городнянськоїцентральної бібліотеки Ільяс В., провела цікаву історико-краєзнавчуекскурсію містом «Щиру любов збережем до міста над Чибрижем» для підприємців Городнянщини та всіх бажаючих, які приєднались до них. Слухачі були вражені історією свого міста. Вони дізнались багато цікавого: про старовинні будівлі та вулиці, пам’ятні знаки та сквери Городні.Екскурсія дуже сподобалось, і присутні виявили бажання прогулятися вулицями ще не один раз.
**********************************************************************************
Дякуючи Чернігівському відділенню УБА городнянські бібліографи познайомилися з роботою бібліотек Полтавщини. Лубенська бібліотека зустрічала першою із притаманною Полтавщині гостинністю і щедрістю, де працюють люди залюблені у свою професію. Муза Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П.Мирного Читайліна зустріла нас цікавою відеопрезентацією. Розповіла нам про колектив та роботу бібліотеки.
У Полтавській ОУНБ ім. І.П.Котляревського вчились працювати із краєзнавчими документами, ділились досвідом у проведенні масових заходів, цікавились роботою методичного відділу.
Невеличка бібліотека в Диканьці познайомила із людьми, які завдяки своїй наполегливості і бажанню працювати: і гранти виграють, і проекти пишуть, і сучасні креативні відеопрезентації роблять.
Окремі емоції від музеїв Полтавщини: В.Симоненка в с.Тарандинці, краєзнавчому музеї с.Диканька, а також Державної спеціалізованої художньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Коле́гіуммисте́цтв у Опі́шні».
Бібліотекар сільської бібліотеки Н.Шабля познайомила нас з історією МгарськогоСпасо-Преображенського монастиря.
Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.Гончара зустрічала уже пізно ввечері. Колеги хвалилися досвідом, співпрацею із громадою, підтримкою влади. Затишні куточки з креативним дизайном і сучасними меблями додавали домашньої атмосфери, а професійний діалог перейшов у посиденьки із старими добрими друзями.
Протягом всіх днів спілкування з нами була наш натхненний енерджайзер, добрий друг, заступник директора з наукової роботи Полтавської ОУНБ ім. І.П.Котляревського Надія Влезько. Їй окреме спасибі.
Ці дні пролетіли дуже швидко, але у нас безліч часу, щоб набутий досвід застосувати в роботі.
І ще раз дякуємо УБА за такі можливості!
**********************************************************************************
21 липня на базі Ваганицької бібліотеки-філії відбувся професійний діалог «Сучасні аспекти діяльності бібліотек на допомогу екологічному вихованню населення»
Семінар відкрили начальник відділу культури і туризму Городнянської РДА Биховець О.Є. та директор Городнянської ЦБС Детина Л.С. Про свою бібліотеку розповіла бібліотекар Ваганицької бібліотеки-філії Бондаренко А.М. Консультацію «Робота бібліотек з формування екологічної культури населення» надала бібліотекарям провідний методист ЦБ Завалій Г.М. Дитячу бібліотеку як центр екологічних знань презентувала бібліотекар 1категорії РДБ Черкасова Р.Д. Бібліограф 1категорії ЦБ Волочок Г.П. провела презентацію «Збережемо дивосвіт Землі»
З цілющими травами рідногокраю біля виставки-бесіди присутніх познайомила читач-волонтер бібліотеки Снопок С.Б. Всі учасники профдіалогу взяли участь у хвилинці взаємоінформації. Зустріч закінчиласяфітоботанічною мандрівкою «Родзинки рідного краю», під час якої бібліотекар провела екскурсію парком Миколи Євреїнова. Юні читачі бібліотеки розповіли про унікальні дерева (липа амурська, ялиця, дерево Іуди), які були завезені М.Євреїновим до Ваганич більше ста років тому. Присутні мали змогу побачити липову і каштанову алеї та ставок, викопаний вручну шведськими полоненими.
В фіналі всі насолодилися чудовим співом учасників художньої самодіяльності Ваганицького сільського будинку культури.
**********************************************************************************
4 червня 2017 року в Сновському районі відбувся VII обласний фестиваль-конкурс ім..В.Полевика - відомого збирача фольклору.
У фестивалі брали участь кращі колективи області, серед них народний аматорський хоровий колектив Вихвостівського сільського будинку культури , керівник Віра Зеленова , акомпаніатор Юрій Помилой.
Фестиваль розпочався на сцені Сновського РБК. Кожен колектив виконував по дві пісні, а їх виступи оцінювала компетентна оглядова рада.
По завершенню виступів відбулось урочисте покладання квітів до Меморіальної дошки Василя Полевика, за участю керівництва Сновського району, членів делегацій , гостей та учасників фестивалю.
Продовжилось свято на малій батьківщині В.Полевика - в с.Займище. На чудовій сцені, під гарячі оплески глядачів, керівники колективів отримали нагороди .
В номінації “народні аматорські хорові колективи” , вікова категорія – дорослі, народний аматорський хор Вихвостівського СБК отримав диплом I ступеня та подарунки.
Продовжилось свято гала-концертом, а завершилось яскравим фейєрверком.
**********************************************************************************
У м.Чернігові 13-14 травня проходив перший обласний фестиваль хореографії «Терпсихора об'єднує таланти».
Першого дня у фестивалі брали участь майже всі танцювальні колективи Чернігівської області, а другого - з міста Чернігова. Танцювальні колективи Городнянського районного будинку культури також стали учасниками фестивалю. Підготовча група народного аматорського ансамблю танцю «Веселка» за танець «Гарбузи» отримала Гран-Прі.
Народний аматорський ансамбль танцю «Веселка» з танцем «Кумедні дівчата» у старшій віковій категорії (народна хореографія) – перше місце, зразковий ансамбль танцю «Олена» з танцем «Тримай» (старша вікова категорія, бальна хореографія) та попурі європейських танців «Старі пісні» (змішана вікова категорія, бальна хореографія) - два перших місця, хореографічний ансамбль «Цауберзайтен» з німецьким стилізованим танцем «З дзвіночками» (старша вікова категорія, аматорські хореографічні колективи національних меншин) - перше місце. Загалом протягом першого дня фестивалю журі переглянуло понад 100 номерів, а учасників фестивалю було близько 2000.
І ще декілька приємностей. Партнери фестивалю подарували дітям відпочинок у боулінг клубі та запрошення на атракціони.
З учнями 6 - А класу районної гімназії в дитячій бібліотеці була проведена народознавча година "Вишиване диво - усміхнулось мило" до Дня вишиванки.
Діти дізнались про історію святкування Дня вишиванки, подивились відеоролик, ознайомились з елементами орнаментів вишивки та значення кольорів, з цікавими фактами про українські вишиванки, послухали легенду, читали вірші.
Вишиванка є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі. Тому свято до Дня вишиванки покликане популяризувати українську культуру та традиції.
12 травня, напередодні Дня матері, працівники Городнянської центральної бібліотеки та Городнянського територіального центру соціального обслуговування населення запросили членів спільного клубу «Золоте покоління» та гостей на святковий захід – літературно-музичну композицію «Найсвятіше слово в світі - мати».
Ведучі, юні користувачі бібліотеки М. Самусь та В. Сіроух, вели мову про берегиню роду, про щире почуття любові до матері, про історію появи свята, читали легенду та вірші про матір. Звучали пісні у виконанні М. Самусь, Т.П. Заєць, ансамблю «Городняночка». А також відбулися прем′єри двох авторських пісень О.М. Бендрика.
Зі святом всіх вас, шановні матері!
11 травня 2017 року в рамках атестації у «Комунальному закладі Городнянська школа мистецтв імені Лідії Кондрашевської» відбувся великий звітний концерт «Виростай, дитино, й пам’ятай, Батьківщина – то найкращий край».
Почався концерт піснею «Земля – блакитний м’ячик» у виконанні вокального ансамблю «Райдужні нотки». У концерті приймали участь всі творчі колективи школи: ансамбль скрипалів «Квінтолька», ансамбль духовної музики «Легенда», хор молодших класів та ансамбль баянів і т.д. Поряд з класичною музикою звучав вічно молодий джаз, але більшість програми складали українські народні мелодії або пісні українських авторів: А.Кос-Анатольського «Солов’їний романс», «Не питай, чого в мене заплакані очі», «Баркарола», О.Янушкевич «На крилах мрій», народні мелодії «Ой , лопнув обруч», «Гуцульський танець», «Українська мозаїка» і т.д.
Поряд зі своїми вихованцями виступали викладачі: гітарний та фортепіанний дуети, ансамбль «Інтермеццо» та інші.
Найбільше сподобалися глядачам жартівлива українська пісня «Удовицю я любив» у виконанні А.Тімошенка, «Пісенька про ведмедів» О.Зацепіна у виконанні ансамблю духових інструментів та фінал концерту – пісня І.Шамо «Києве мій», яку проспівав хор середніх класів під супровід оркестру народних інструментів.
Концерт отримав високу оцінку експертної атестаційної комісії та глядачів.
8-9 травня громада Городнянщини вшановувала світлу пам’ять борців за свободу й незалежність та відзначала 72-у річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.
У День пам’яті та примирення в Свято-Миколаївській церкві за участю керівництва району та громадськості відбулася поминальна панахида. Голови райдержадміністрації та міської ради Світлани Ященко й Андрій Богдан та заступник голови районної ради Григорій Примак поклали квіти до могил захисників Вітчизни, пам’ятників та пам’яток Другої світової війни.
З нагоди Дня Перемоги біля Братської могили радянських воїнів та пам’ятного знаку воїнам-землякам відбувся урочистий мітинг, присвячений 72-й річниці перемоги над нацизмом.
«Історичну пам'ять про подвиг наших співвітчизників ми зобов’язані свято берегти в наших серцях. Спільна мета збереження миру та спокою повинна бути рушійною силою об’єднання навколо ідеї державності. Хочеться вірити що і сьогодні Україна зможе вистояти та лишитися вірною тим, хто віками боронив її від ворога, жертвуючи життям», - наголосила у своїй промові Світлана Ященко.
Із вітальним словом до ветеранів та присутніх також звернувся міський голова Андрій Богдан, учасник бойових дій, військовий комісар району Петро Буйний, слова вдячності ветеранам лунали від учня Максима Зубенка.
Святкування продовжилось концертом в районному будинку культури.
Художнє дійство розпочалося хореографічною композицією “Живи, Україно” та врученням караваїв рідним загиблих в зоні АТО.
Свою майстерність показали Вихвостівський народний аматорський хор, народна аматорська хорова капела, народний вокальний ансамбль “Забава“ , народний ансамбль танцю “Веселка”, зразковий ансамбль бального танцю “Олена”, танцювальний колектив “Цауберзайтен” районного будинку культури, вокальний ансамбль “Селянки-панянки” Ваганицького сільського будинку культури, дуети у складі Є.Ніколаєнко та Т.Агаркової, Р.Радченко та Я.Салтанової.
Теплими оплесками супроводжувались виступи солістів Юрія Помилого, Катерини Смаль, Тетяни Скрипко, Тетяни Дельфас, Марії Сомборської.
Не залишили байдужими глядачів художні колективи вихованців та викладачів школи мистецтв : вокального ансамблю “Райдужні нотки”, ансамблю баяністів та акордеоністів, дуету флейт у складі А.Світличної та А.Нужної, ансамблю духових інструментів та ансамблю викладачів “Інтермецо”.
Затамувавши подих, присутні подивились відео про героїв-земляків, які загинули, захищаючи незалежність України та послухали вірш І.Сірої “Балада про солдата”, у виконанні автора.
У фіналі заходу учасники художньої самодіяльності подарували глядачам квіти.
«Нежіноче обличчя війни» - під такою назвою 4 травня 2017 року пройшов музейний урок для учнів 5-х класів гімназії у Городнянському історико-краєзнавчому музеї. Проводили урок вчитель історії Лепень В.Ф. та директор музею Самусь С.А.
Учні, з завмиранням серця, слухали розповідь про городнянських жінок, які змушені були під час війни взяти до рук зброю і захищати свою Батьківщину від фашистської наволочі. Наші замлячки Мацапура Л.О., Гречуха Г.А., Цирульникова С.Г., Головач А., Ющенко С.С., Лукашенко Н.Я., Давидович Є.З., в умовах війни оволоділи багатьма воєнними спеціальностями: в авіації і на флоті, в піхоті й кавалерії, розвідці, зв’язку, медицині, пройшли через страшне горнило війни і врятували не одне людське життя.
Ніхто не залишився байдужим, слухаючи спогади про воєнні події, які були записані зі слів наших героїчних землячок. Особливо вразили дітей спогади дівчат-остарбайтерів, які були примусово вивезені на роботу до Німеччини і змушені були працювати там в нелюдських умовах. Під час уроку діти мали можливість переглянути відео-слайди з фотографіями героїнь.
29 квітня 2017 року у Городнянській школі мистецтв відбувся ІІІ регіональний дитячо-юнацький конкурс сольного академічного співу ім. Лідії Кондрашевської.
Цього року на конкурс прибули 15 викладачів та концертмейстерів зі своїми вихованцями з міста Мени та шкіл мистецтв міста Чернігова. До складу журі конкурсу ввійшли народна артистка України, викладач Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького Лариса Роговець, заслужена артистка України, викладач Запорізького музичного училища ім..П.Майбороди Інна Гапон та голова журі – солістка Національної філармонії України Каріна Кондрашевська.
У святковій частині конкурсу члени журі та гості зі столиці – соліст Національної філармонії України, піаніст і концертмейстер, наш земляк (родом з Коропського району) Володимир Кнорозок, викладач Київського спеціалізованого інтернату для обдарованих дітей ім. М.Лисенка, скрипалька Катерина Козачишин , дали невеличкий високопрофесійний концерт.
З 35 учасників конкурсу призові місця зайняли :
молодша вікова категорія
1-е місце - Тімошенко Артем (Городнянська ШМ)
2-е місце – Ксьонз Анна (Чернігівська міська школа мистецтв)
міс “НАДІЯ” Самусь Марія ( Городнянська ШМ)
середня вікова категорія
1-е місце –Рожкова Софія (Чернігівська міська школа мистецтв)
2-е місце Буденна Мирослава , Любченко Анастасія (Чернігівська міська школа мистецтв)
3-є місце –Дельфас Тетяна ( Городнянська школа мистецтв)
“За краще виконання української пісні” – Непоп Аліна (Городнянська школа мистецтв)
“За краще виконання класичного твору”- Червонюк Анастасія (Городнянська школа мистецтв)
старша вікова категорія
гран-прі – Мазур Діана (Чернігівське музичне училище)
2-у місце- Січкарчук Олеся ( Чернігівське музичне училище)
3-є місце Торіна Уляна(Городнянська школа мистецтв)
З кожним роком розширюється географія конкурсу та росте кількість його учасників. Свято академічного співу та тісне і плідне спілкування учнів, викладачів та шановного журі приносить свої позитивні результати – підвищується виконавський рівень конкурсу, збільшується число шанувальників високого мистецтва –академічного співу.
Цього року в роботі Городнянської централізованої бібліотечної системи з′явилася ще одна Програма - «Екологічні дзвони сьогодення». В рамках Програми в кінці квітня центральною бібліотекою було проведено Тиждень дій до Дня навколишнього середовища. Основна увага приділялась популяризації екологічних знань серед юнацтва. Так, був проведений експрес-турнір із учнями 10 класу ЗОШ №2 (класний керівник Л.Д. Шматок) під назвою «Екологічне обличчя планети».
Також протягом Тижня пройшло анкетування «Свій голос я віддаю на захист природи». У читальному залі була оформлена книжкова виставка «Земля для нас одна». Закінчився Тиждень дій акцією «Що ми залишимо нащадкам?», під час якої бібліотекарі прибирали місця відпочинку городнянців.
10 квітня в Городнянській районній дитячій бібліотеці було проведено конкурс краси, добра й тепла "Чарівна україночка". Дівчата - україночки з 6- в класу районної гімназії: Павлович Яна, Сластьон Дар'я, Лізкович Ліза, Мура Дарина, Павленко Анастасія, Соленок Вікторія( класний керівник Середа Л.Є.) показали свою кмітливість та винахідливість, оригінальність, майстерність, знання рідної мови та літератури, а також вміння бути гарними господинями. .Кожна з конкурсанток продемонструвала свій талант.
У журі було не просте завдання визначити, хто з чарівних учасниць отримує титул "Чарівна україночка". Та все ж таки перемогу отримала Яна Павлович, яка вразила своєю кмітливістю, оригінальністю, щирістю, а особливо зачарувала грою на гітарі.
В кінці заходу кожній учасниці було вручено дипломи та призи.
Конкурс ще раз довів , як ми любимо свій рідний край, цінуємо традиції українського народу його культуру, мову.
під такою назвою 14 квітня 2017 року в районному будинку культури відбулося відкриття традиційної виставки до Великодня .
Свої роботи представили вихованці художньої ізостудії «Весна» - писанки в техніці квіллінг, крашанки, тематичний живопис; Центр дитячої та юнацької творчості – «Куряча сімейка» в’язана гачком, пасхальний кошик, пасхальні листівки, пасхальний віночок.
Майстри: Плашков Віктор з с.Дроздовиця – ікони, Надія Заєць з с.Старосілля – ікони вишиті бісером, Алла Шумченко з м.Городня – вишивані сорочки, українські обручі; Наталія Корнієнко та Ганна Горенок з м.Городні – вишиті хрестом рушники; Тетяна Вучкан з с.Хрипівка – вироби з лози; Пузан Володимир з с.Івашківка – вироби з лози.
Поспішайте, виставка буде дійсна до 27 квітня 2017року.
Працює виставковий зал на II поверсі з 9 до 17 години.
6 квітня в Городнянській центральній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району. Сільським бібліотекарям були представлені презентації: «Складові успіху: професіоналізм та креативність», «Імідж сучасної бібліотеки в інформаційному суспільстві» та «Бібліографія – як засіб освоєння інформаційного простору».
В рамках семінару центральною бібліотекою було проведено цікавий захід – бібліотечний перфоманс «Пісенні візерунки». Метою заходу було розкриття пісенних талантів бібліотечних працівників, а родзинкою стало те, що на сцену вийшли порадувати гарним настроєм присутніх не тільки бібліотекарі, а й члени їх родин.
Бібліотекарі району та гості зустрічі були приємно вражені талановитим співом: Н. Ткаченко, А. Горбовець, І. Сірої та її свекрухи Н. Білої, Н. Мартиненко, С. Карпенко, Л. Руденок та її чоловіка С. Руденка, О. Мельник, Т. Сокоренко та Т. Мурач. Серед пісень були і авторські на слова і музику Ірини Сірої. Директор ЦБС Л. Детина представила видану бібліотекою книгу Ірини Михайлівни «Поезія натхнення» та прочитала вірші із цієї збірки. Ведучими бібліотечного перфомансу були Т. Желіба та друг і пошановувач бібліотеки В. Сіроух.
Зазвичай такі заходи не просто подобаються, вони зближують і згуртовують членів колективу. По закінченню всі дійшли висновку, що бібліотечна родина Городнянщини ще має безліч можливостей для відкриття нових талантів.
Протягом останнього тижня учні Городнянської школи мистецтв прийняли участь у трьох обласних конкурсах серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів: «Первоцвіт» - для учнів молодших класів, конкурс для вихованців шкіл, які грають на духових інструментах у місті Ніжині та для учнів старших класів у місті Чернігові.
Діти виступали у номінаціях фортепіано, «Граємо та співаємо джаз», народні та духові інструменти, академічний спів, сольно та у складі дуетів, тріо та зведених ансамблів. Як завжди, двадцять городнянських учасників взяли 23 призові місця, отримали дипломи лауреатів конкурсів та пам’ятні медалі. У номінації «академічний спів» випускниця школи Скрипко Тетяна завоювала найвищу нагороду – Гран-прі.
Знаково, що на зміну старшокласникам, які вже скоро закінчать школу, підростають маленькі «зірочки», які й надалі будуть представляти рідну Городнянщину.
В Городнянському районному будинку культури 18 – 19 березня 2017 року відбувся VIII Відкритий молодіжний пісенний фестиваль “Солов’на родина”.
Участь у фестивалі взяли чотири колективи та сорок конкурсантів віком від семи до тридцяти п’яти років з міст: Прилуки, Куликівка, Сновськ, Чернігів, Городня, сіл Талалаївського та Городнянського районів.
Переможцями Відкритого молодіжного пісенного фестивалю журі визнало:
Аржанік Владислава – 2 місце (м.Городня)
Ровнік Анастасія – 1 місце (с.В.Листвен Городнянського району)
Тімошенко Артем - 2 місце (м.Городня)
Дяговець Анна - 2 місце (м.Городня)
дует: Тімошенко Максим , Аржанік Владислава – 3 місце (м.Городня)
Гончаренко Дарина_-1 місце (м.Городня)
Нагорна Валерія -2 місце(м.Городня)
Станкевич Софія – 3 місце (м.Городня)
Крот Христина - 1 місце (м.Сновськ)
Місяць Анна – 2 місце ( м.Городня)
Акулініч Яна -3 місце (Городня)
Самусь Марія – 3 місце (м.Городня)
Гончаренко Анастасія – 3 місце (м.Городня)
Салтанова Ярослава – 1 місце (с.Івашківка Городнянського району)
Шевченко Марина -2 місце (м.Прилуки)
Надточій Анна -3 місце (м.Сновськ)
Пшенична Дарина -3 місце (м.Сновськ)
Олійник Вікторія -1 місце (м. Куликівка)
Михайлов Володимир 2 місце (м.Городня)
Маслік Вадим -2 місце (м.Прилуки)
Власов Даниил - 3 місце ( м.Чернігів)
Литвинчук Тетяна - 3 місце (м.Прилуки)
Зразковий вокальний ансамбль «Світлячок» 2 місце (м.Сновськ)
Зразковий вокальний ансамбль «Світлячок» 2 місце (м.Сновськ)
Тріо: Матросова Фаїна,Єфіменко Владислав , Роганов Костянтин - 1 місце (м.Городня)
Лойченко Катерина -2 місце (с.Полісся Городнянського району)
Єфименко Владислав - 2 місце (м.Городня)
Алейник Юлія -3 місце ( м.Городня)
Радченко Роман -1 місце (с.Івашківка Городнянського району).
18 – 19 березня викладачі Комунального закладу "Городнянська школа мистецтв імені Лідії Кондрашевської" О.М.Ругаль, К.М.Мороз та Є.В.Ніколаєнко зі своїми учнями взяли участь у Всеураїнському фестивалі – конкурсі «Das-Fest», який проходив у місті Чернігові.
Діти з обласного та районних центрів співали у номінаціях «академічний» та «естрадний вокал», грали майже на всіх музичних інструментах та в ансамблях.
Учні – гітаристи класу К.М.Мороз завоювали в дуеті І місце (Павлович Яна та Корженок Наталія), сольно ІІ (Минка Нікіта) і ІІІ місця (Лепень Вікторія). Вокалісти класу Є.В.Ніколаєнко повернулися з цілою низкою призових місць у номінації «естрадний вокал» (Самусь Марія – ІІІ місце, Дельфас Тетяна – ІІ місце, Рода Ангеліна – ІІІ місце, Торіна Уляна – ІІ місце) та завоювали сертифікат на 1500 грн. для подальшій участі у фестивалях, організованих «Асоціацією діячів естрадного мистецтва України».
Всі діти отримали солодкі призи, дипломи, медалі фестивалю та приємні враження.
Вже стало традицією кожного року по всій Україні проводити конкурс найкращого читача року. Цей рік не став винятком. В районній дитячій бібліотеці теж пройшов конкурс "Найкращий читач року" серед учнів 6 – 7-х класів сільських та міських бібліотек.
За звання найкращого читача змагалися найактивніші, найерудованіші читачі, це: Посохов Олексій (с. Бутівка), Спутай Ярослав (с. Тупичів), Руденко Тетяна (с. Вихвостів), Гончаренко Світлана (с. Смичин), Ховдій Марія (ЗОШ №2), Коваленко Єлизавета (ЗОШ №2), Борсук Ігор (ЗОШ №2), Закружна Катерина (ЗОШ-інтернат), Петрова Уляна (ЗОШ-інтернат), Потапенко Оксана (с. Івашківка).
Учасники розповіли про себе та про свою улюблену книжку, відповіли на запитання у вікторині з української та зарубіжної літератури, показали своє вміння користуватися довідковою літературою та показали знання з української мови.
Журі було важко вибрати найкращого. І все ж таки звання найкращих читачів району отримали Руденко Тетяна - 6 кл.(с. Вихвостів) та Петрова Уляна - 7 кл. (Городнянська спеціалізована школа -інтернат).
Всі учасники конкурсу отримали подарунки, а переможці були відзначені ще й грамотами. Спілкування продовжилось за "солодким столом".
4 березня 2017 року вихованці вокального відділу «Комунального закладу Городнянська школа мистецтв імені Лідії Кондрашевської» класу викладача Агаркової Т. А. взяли участь у VII Міжнародному конкурсі «PREMIER» у м. Києві. Акомпанували маленьким вокалістам концертмейстери Аржанік І.А. та Ругаль О.М. Конкурс проходив у Мистецькій палаті Червоного корпусу Київського університету імені Т.Г.Шевченка, за підтримки Міністерства культури України та особисто міністра культури Є.М.Ніщука. У вокальних прослуховуваннях взяли участь діти з України, Росії, Білорусі, Голандії, Лівії та Куби. Рівень виконавської майстерності учасників був дуже високий.
Серед багатьох дітей молодшої категорії, кожен з яких представляв свою державу, Артем Тімошенко з творами «Удовицю я любив» в обробці В.Косенка та «Ой, чого ти дубе» К.Стеценка виборов ІІ місце у номінації «академічний вокал».
Городнянські діти вперше взяли участь у конкурсі настільки високого рівня, цілеспрямованого суто на академічний вокал. Приємно, що своєю перемогою вони довели, що рівень академічного вокалу та викладання його в Городнянській школі мистецтв - один з найвищих в Україні.
3 березня у Городнянській школі мистецтв відбулася традиційна святково-пізнавальна програма «Ви поїдете на бал?».
Слухачів поглинула атмосфера різнохарактерних старовинних танців – менуетів, гавотів, мазурок, вальсів та інших. Дівчата у довгих сукнях та хлопці у костюмах з краватками створювали враження справжнього балу. Вокальні твори та інструментальні у виконанні гітар, роялю, духових інструментів, цікаві сценки – діалоги у старовинному стилі доповнювали бал. Ведучі читали вірші, супутньо розповідаючи про історію створення деяких танців та про правила поведінки на балу.
Свято пройшло цікаво. Учні отримали урок з правил етикету й розширили свій музичний світогляд завдяки нетлінній старовинній музиці.
Продовжується конкурс виставок ремісничої спадщини та предметів старовини, свої скарби представляє с. Вихвостів. Народні майстри, вироби яких представлені на виставці:
Новицька Любов Вікторівна – сорочки жіночі та жіночі костюми ХХ століття;
Нагорний Володимир Ілліч – чоловічий одяг ХХ століття;
Акуленко Людмила Валентинівна – випалювання по дереву, вишиті картини бісером;
Кондратенко Тетяна Єгорівна – вишиті хрестом наволочки, застилач (простиння – вишивана);
Нагорна Галина Михайлівна – рушники вишиті хрестом, наволочки вишиті гладдю та комплект набожника;
Мисник Неля Іллівна – вишиті картини бісером;
Кужельний Анатолій Сафонович – художник.
На виставці також представленні обрядові хустки весільні та хрещення, вишиті хрестом рушники, старовинні фотознімки с.Вихвостів, роботи учнів місцевої школи.
Найголовнішим «скарбом» сьогодення для жителів села також являється народний аматорський хор Вихвостівського СБК - керівник Зеленова В. П. організатори виставки висвітлили в фото, подяках, грамотах, дипломах, нагородах обласних та міжнародних конкурсів.
Село продовжує своє життя гарно та живо, всьому цьому є доказ того, що в селі працює школа, дитячий садок, музей, сільрада, бібліотека, будинок культури та ТО«³ра» .
Присутні на відкритті виставки були здивовані різноманітністю представлених експонатів та вдячні організаторам за гарну подачу робіт.
Поспішайте, працює виставковий зал на II поверсі з 9 до 17 години до 16 березня 2017 року.
24 лютого 2017 року у залі Городнянської школи мистецтв відбувся музичний вечір, присвячений творчості відомого українського композитора, піаніста, педагога, музикознавця, громадського діяча Анатолія Кос-Анатольського.
У виконанні учнів та викладачів школи звучали твори у вокальному та інструментальному викладенні. Розпочався вечір легендарним «Солов’їним романсом» у виконанні двох флейт під супровід фортепіано. Далі звучали пісні «Білі троянди», «Зоряна ніч», «Ой, візьму відерце», «Ой, піду я межи гори» і т.д. Ансамбль духових інструментів зіграв «Карпатське танго».
Присутні в залі гості мали можливість познайомитися з індивідуальним і самобутнім почерком композитора, народженим природним талантом, своїми витоками пов’язаним з національними традиціями, з пісенністю рідного йому Карпатського краю. Твори Кос-Анатольського виконували у свій час Д.Гнатюк, Є.Мірошниченко, Д. Петриненко, Б.Руденко – видатні українські співаки. У залі звучали пісні композитора, написані на вірші класиків української літератури Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка та на власні тексти автора музики.
Ліричні пісні народного артиста України, композитора Анатолія Кос-Анатольського полонили душі присутніх у залі слухачів своїм ліризмом, щирістю та людяністю.
19 лютого 2017 року вокальний ансамбль «Райдужні нотки» Городнянської школи мистецтв разом з керівником класу Агарковою Т.А. та концертмейстером Ругаль О. М. взяли участь у VIII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі юнацького і молодіжного мистецтва «Музична школа - 2017» в м. Києві та зайняв І місце.
У конкурсі брали участь учні музичних шкіл міст Харкова, Хмельницького, Полтави, Сум, Броварів, Києва, Львова та інших. Рівень майстерності виконавців на конкурсі був дуже високий. Діти змагалися у різних номінаціях музичного мистецтва: вокальному, інструментальному, хоровому у малих формах, сольно та у колективах.
Компетентне журі очолював заслужений діяч мистецтв України Віктор Герасимов.
Городнянські діти виконували два твори, які дуже сподобалися журі та були відібрані до гала-концерту. Це пісня без супроводу «Чому козаче сумний ходиш» та запальний «Святковий рок-н-рол».
Діти отримали велике задоволення від організації конкурсу та від спілкування зі своїми однолітками з різних куточків України.
У приміщенні Городнянського районного будинку культури триває чергове відкриття виставки «Скарби одного села», де свої творчі скарби представили жителі сіл Гніздищанської сільської ради - Горошківки та Стовпівки.
На виставці представлено роботи членів гуртка «Веселка» Горошківського сільського клубу, керівник З. Зельман. Роботи виконанні в техніці бісероплетіння, випалювання по дереву та малюнки олівцем і фарбою.
Також представленні рушники, серветки та простирадла, вишиті хрестиком майстрів: Камзол Марії, Кравець Тамари, Протченко Анастасії, Марченко Ольги, Зельман Наталії; декоративні буфи, виготовлені Кравченко Наталією.
Різноманітна виставка і майстрів з с.Стовпівки . Представлено роботи художників Івана Будника та Марії Мартиненко, старовинний одяг– Віри Федосенко, вишивка гладдю та хрестиком –Надії Байдали, вишивка бісером – Оксани Байдали та Вікторії Коваленко.
Працює виставковий зал на II поверсі районного будинку культури з 9 до 17 години до 23 лютого 2017 року.
У знак шани за полеглими під Дебальцево вихованці та вчителі районної школи мистецтв 17 лютого 2017 року запалили свічку пам'яті.
Під такою назвою 15 лютого 2017 року в малому залі районного будинку культури відбулась зустріч з воїнами-афганцями, присвячена Дню виведення військ з Афганістану.
Душевними словами розпочала промову до афганців ведуча Олена Трофименко.
Пам’ять загиблих ушанували хвилинолю мовчання. Поетичні рядки, у виконанні Л. Дмитренко та Ю. Ремболович, не залишили байдужими жодного присутнього, нагадали про трагізм афганської війниі.
У виконанні Л.Борисовець, Т.Дельфас, В.Михайлова прозвучали пісні : проникливі, душевні, через які кожен міг замислитися, а чи потрібна нам війна і як ми можемо її зупинити.
До воїнів-афганців звернулись заступик голови вайонної державної адміністрації Т.В. Захарченко та голова міської ради А.І.Богдан.
У своїх виступах вони висловлювали повагу воїнам-інтернаціоналістам, які були і залишаються зразком непохитного духу, мужності і відваги, а також побажання, щоб на нашій землі, нарешті, запанували мир та спокій.
Завершився захід піснею у виконанні Артема Тимошенко «Я не хочу гратись у війну».
27 січня 2017 року до 99 річниці трагічної загибелі юнаків у бою під Крутами в Городнянському історико-краєзнавчому музеї для учнів районної гімназії було проведено музейний урок «Юні оборонці Батьківщини». Перед початком заходу школярі мали можливість оглянути книжкову виставку «За Україну, за її волю» підготовлену працівниками ЦБС.
Розпочала урок директор музею Самусь С.А., а продовжили – ведучі Юлія Ремболович та Владислав Сіроух. Школярі-ведучі розповіли своїм одноліткам про події далекого 1918 року: проголошення Центральною Радою 22 січня 1918 року самостійності України, реакцію на таку заяву Петроградського Уряду народних комісарів на чолі з Леніним, наступ 30-ти тисячного війська більшовиків на Україну і героїчний захист своєї Батьківщини юними студентами та учнями українських гімназій.
Ведучі наголосили, що трагедія бою під Крутами була не лише в тому, що українські студенти у нерівному бою зазнали тяжких втрат (співвідношення сил було 1 до 10), а й в тому, що внаслідок тодішньої політики Українського Уряду українська держава лишилася без своєї збройної сили, без армії. Трагедія була в тому, що на розпачливий заклик Уряду, виданий до українського народу в останні хвилини «Бороніть Україну в небезпеці! Московська армія наближається до Києва!», відгукнулися лише студенти, які й вступили захищати Україну. Вся розповідь про трагічні події майже сторічної давності супроводжувався показом відео ряду та музичним супроводом.
Наприкінці уроку в пам'ять про загиблих у боротьбі за утвердження незалежної України діти запалили свічки та вшанували всіх героїв хвилиною мовчання. Закінчила урок вчитель історії, член громадської ради музею Семенова С.М., яка наголосила на тому, що забуваючи трагічні сторінки нашої історії, не вшановуючи загиблих, життя підносить нам нові уроки і ми знову змушені стати на захист своєї Батьківщини.
Під такою назвою 27 січня біля Городнянського районного будинку культури був проведений патріотичний урочистий флешмоб, присвячений 25-річчю затвердження музичної редакції Державного Гімну України та затвердження синьо – жовтого полотнища Державного Прапора України.
Всі присутні отримали синьо-жовті інформаційні листівки про знаменні дати.
У флешмобі взяли участь учасники зразкового ансамблю бального танцю «Олена» - керівник Дудко Олена Василівна. Завершилася святкова акція спільним виконанням Гімна України.
20 січня 2017 року з нагоди Дня Соборності України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятних знаків борцям за незалежність України.
У заході взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко, заступник голови районної ради Григорій Примак, голова міської ради Андрій Богдан, члени громадських організацій, керівники підприємств, установ, організацій.
Учасники зібрання заспівали гімн України, із вітальним словом до присутніх звернулися представники влади та заступник військового комісара Петро Буйний.
Урочиста частина завершилася покладанням квітів до пам’ятних дошок загиблим учасникам антитерористичної операції, воїнам-афганцям та полеглим в боях у Другій світовій війні.
15 листопада 2016 року питання присвоєння імені Л.І.Кондрашевської Городнянській школі мистецтв винесено на громадське обговорення.
У період громадського обговорення жодного зауваження або заперечення у коментарях стосовно присвоєння Городнянській школі мистецтв імені Л. І. Кондрашевської не надійшло.
На загальних зборах трудового колективу школи мистецтв також було обговорено питання присвоєння школі мистецтв імені Л.І.Кондрашевської. Рішення загальних зборів трудового колективу було одностайно схвальним.
Щедрим або багатим називається в українців вечір напередодні 13 січня. У цей день до кожної оселі приходять щедрувальники. Вони славлять господарів, бажають їм здоров'я й достатку. Щедрування супроводжується музикою, піснями, танцями, обрядовими іграми в масках.
Старовинну традицію підтримали учні районної школи мистецтв. Дзвінкою піснею та театралізованим дійством вони вітали керівництво райдержадміністрації із старим Новим роком.
Як щедрі та добрі господарі голови райдержадміністрації й районної ради Світлана Ященко та Олександр Левченко обдарували щедрувальників солодкими подарунками.
Веселий гурт під спів щедрівок продовжив свій святковий шлях до інших осель.
17 грудня о 17.00 на Соборній площі м.Городні було людно, діти та дорослі прийшли на святкову церемонію запалення вогнів головної ялинки нашого міста « Ялиночка, засвіти свої вогні!» .
Їх зустріли персонажі заходу : Ялинка, Зима, Новорічна ніч, які весело та завзято проводили конкурси, загадки, ігри.
Головний герой свята - Миколай привітав усіх зі святами , побажавши тільки радісних доріг. Запросив до вітального слова гостей : Ященко С.І.- голову районної державної адміністрації , Левченка О.М.- голову районної ради, Богдана А.І.- міського голову .
Андрій Іванович вручив грошові винагороди переможцям екологічного конкурсу ялинкових прикрас «Моя новорічна мрія», який вже вдруге організовує міська рада.
Ялинка засяяла чарівними вогнями, а Святий Миколай пригостив присутніх солодощами.
За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації
Під такою назвою в районному будинку культури 19 грудня 2016 року для кращих гуртківців районного будинку культури , активних читачів районної дитячої бібліотеки та учнів школи мистецтв пройшло особливо бажане зимове дитяче свято.
Діти змогли побувати у земній резиденції Святого Миколая, де його помічники - ангели готували подарунки для чемних діточок. Пригоди маленьких ангелочків, складні завдання негативних персонажів Кікімори і Чортика викликали захоплення у дітей .
Злі сили так намагалися заплутати дітей своїми змаганнями, що навіть не помітили, як зірочка, котра освічує шлях Святому Миколаю, спустилася до резиденції і врятувала свято і Миколай зміг прийти до дітей.
Добро перемогло зло, а учасники заходу отримали від Святого Миколая солодкі подарунки.
За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації
У Городнянському районному будинку культури відбувся звітний концерт художніх колективів на підтвердження звання «народний аматорський» та «зразковий». Для городнянців це унікальна нагода побачити виступи найкращих народних колективів художньої самодіяльності в одному концерті.
Свої програми показали :
- «зразковий» духовий оркестр Тупичівського сільського будинку культури – керівник Олександр Барташ;
- «зразковий» ансамбль танцю «Олена» районного будинку культури – керівник Олена Дудко;
- «народний аматорський» ансамбль танцю «Веселка» районного будинку культури - керівник Юлія Бондаренко;
- «народна аматорська» хорова капела районного будинку культури – керівник Анжела Позняк;
- «народний аматорський» хоровий колектив Вихвостівського сільського будинку культури – керівник Віра Зеленова;
- вокальний ансамбль “Забава” районного будинку культури .
Виступи аматорів оцінювала оглядова рада з міста Чернігова у складі : Ткаченко Михайло Леонідович - заступник директора з питань народної творчості та клубної роботи обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв;
Федорчук Руслан Валентинович – викладач хореографії Чернігівської школи мистецтв, Президент Чернігівської міської молодіжної організації спортивно-бального танцю «Кармен»;
Лактін Олексій Петрович – хормейстер заслуженого народного аматорського хору «Десна» Чернігівського міського Палацу культури, художній керівник Михайло-Коцюбинського РБК;
Гришак Михайло Григорович – зав. відділом духових інструментів Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького.
Всі представлені колективи продемонстрували високу виконавську та сценічну майстерність, різноплановість репертуару. Вокальний ансамбль «Забава», який вперше захищав звання «народний аматорський», зачарував публіку своєю запальною енергією та колоритністю. Достойно показали себе хори, тому глядачі ще раз впевнилися, що вишукана класика хорового співу ніколи не вийде з моди. Духовий оркестр радував своєю вправністю та вмінням. Та фаворитами звітного концерту звісно були танцювальні колективи «Олена» та «Веселка», які задавали святковий темпоритм усьому заходу від початку й до кінця.
Оглядова рада відмітила високий професійний рівень народних та зразкових аматорських колективів району , вокального ансамблю “Забава” , неперевершеної ведучої Юлії Ремболович, а присутні у залі глядачі, в черговий раз, мали змогу насолодитися високохудожнім мистецтвом та отримали позитивний заряд емоцій від зустрічі з прекрасним світом музики, танцю та пісні .
За результатами перегляду всі колективи будуть рекомендовані Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації для підтвердження та присвоєння почесних звань.
За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації.
___________________________________________________________________
Якщо талант в душі розквітнув
6 грудня в Городнянській центральній бібліотеці пройшло завершальне в цьому році засідання клубу «Золоте покоління». Даний клуб працює завдяки спільним зусиллям працівників центральної бібліотеки та територіального центру соціального обслуговування. Цього дня члени клубу та гості заходу зібралися в читальному залі на творчу зустріч «Якщо талант в душі розквітнув». Захід був присвячений талановитій, щирій, відкритій до спілкування городянській сім′ї Хмеленків. Микола Павлович – самодіяльний поет, пише й перекладає вірші трьома мовами (українська, російська, німецька). Його дружина - Валентина Яківна також пише вірші, створює музику на слова членів родини. Талановитими є й її доньки, особливо Таня Шамрай. Родина брала участь у багатьох Всеукраїнських конкурсах і привозила в Городню призові місця.
На заході звучали вірші Валентини Хмеленок, Миколи Хмеленка, Тетяни Шамрай, пісні у виконанні Валентини Яківни та ансамблю «Ветеран» . А ансамбль «Городняночка» подарував творчому подружжю свої пісні. Найменші в родині – онуки – читали гуморески.
Присутні на творчій зустрічі отримали приємні враження від спілкування із цікавою сім′єю Хмеленків.
За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації.
___________________________________________________________________
Перемога на фестивалі-конкурсі “Соняшник”
Учні-вокалісти районної школи мистецтв Тімошенко Артем, Непоп Аліна, Мехед Поліна 19 листопада 2016 року взяли участь у Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі «Соняшник» у місті Києві та отримали перемогу.
Діти виступали сольно та у складі тріо, яке співало а cappella (без супроводу). Вони гідно представили Городнянщину, виборовши призові місця: Тімошенко Артем та Мехед Поліна розділили друге місце, Непоп Аліна зайняла перше місце, а тріо отримало найвищу нагороду конкурсу - Гран-прі. Дітей супроводжували викладачі Агаркова Тетяна, Аржанік Ірина, Ругаль.
Конкурс проводився за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Соняшник», головою правління якого є Алла Горбунова. У складі журі конкурсу - викладач Київського інституту музики ім. Р.Глієра, мистецтвознавець правління Київського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки Ірина Черняк, старший викладач кафедри «Теорії музики» Національного педуніверситету ім. Драгоманова, композитор Ірина Мринська, викладач вокалу та музичних дисциплін Київського інституту ім.Р.Глієра Ірина Вороніна та інші.
Учні та викладачі Городнянської школи мистецтв мали нагоду особисто познайомитися з відомою вокалісткою, завідуючою вокальним відділом Київського інституту ім.Р. Глієра Іриною Вороніною та отримали похвалу з її уст.
Діти отримали солодкі подарунки, медалі конкурсу, дипломи та позитивні враження.
За повідомленням відділу культури і туризму райдержадміністрації.
___________________________________________________________________
“Осінні зорі “ у Києві
28 жовтня 2016 року учні-вокалісти Городнянської школи мистецтв класу викладача Агаркової Тетяни Анатоліївни прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Осінні зорі», який проводився у місті Києві.
Городнянщину представляли вокальний ансамбль «Райдужні нотки» та солісти: Непоп Аліна, Тімошенко Артем, Бегаєнко Вікторія , Петрова Уляна.
Журі конкурсу було дуже компетентне: президент заходу – співачка та композитор Ірина Тарнавська, видатні хореографи та діячі мистецтв України, представники телерадіокомпанії «Україна».
Учнівське виконання було на найвищому професійному рівні. Про це свідчать зайняті призові місця: ансамбль – 1 місце, Непоп Аліна – 1 місце, Петрова Уляна – 1 місце, Бугаєнко Вікторія – 2 місце, Тімошенко Артем – 3 місце.
Учні вкотре отримали корисний досвід виступів та багато позитивних вражень.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Територія талантів
В читальному залі центральної бібліотеки працює оновлена експозиція демотеки «Територія талантів».
На огляд користувачів бібліотеки виставлені роботи наших талановитих земляків. Це вишиті картини Олени Пилипівни Підгайної та вироби з бісеру Євгенії Олександрівни Беляєвої. У картинах О.П. Підгайної відображені найрізноманітніші теми: квіти, природа, тварини, предмети вжитку. Виставка робіт бісероплетіння Є.О. Беляєвої організована як виставка-продаж. Бажаючі можуть придбати жіночі прикраси, ляльки-мотанки, українські обереги.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
«Мистецтво об’єднало нас»
13 жовтня у залі Городнянської школі мистецтв відбулася конкурсна програма, присвячена Дню художника, «Мистецтво об’єднало нас». В ній приймали участь учні відділу образотворчого мистецтва. Програма складалась з індивідуальних та групових конкурсів, які були пересипані музичними номерами учнів класу академічного співу.
У залі панувала жвава атмосфера, піднесений настрій та завзяття. Журі з викладачів школи виставляло бали та визначало переможців у таких конкурсах: «Веселі малюнки не відриваючи руки», «Хто швидше намалює», «Вгадай малюнок, зроблений заплющеними очима», «Вікторина-конкурс знавців» і т.д. Всі учасники та переможці отримали солодкі призи.
У кінці заходу були підведені підсумки конкурсу малюнків серед учнів перших класів за які, протягом тижня, голосували діти і дорослі, під назвою «Я-майбутній художник». Призові місця зайняли три найкращі роботи, які вибороли найбільшу кількість голосів.
У цей час на сходах школи була розміщена виставка дитячих робіт «Мальовнича Чернігівщина очима дітей», на якій були представлені малюнки Шевченківських місць Седнєва та Чернігова. Ці яскраві роботи були написані під час дитячих літніх пленерів, що відбулися завдяки коштам, виграним викладачкою Городнянської школи мистецтв А.В.Лободою по програмі Гранту.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Скарби села Полісся
Продовжується конкурс виставок ремісничої спадщини та предметів старовини, на цей раз свої скарби представляє с. Полісся.
13 жовтня 2016 року у приміщенні Городнянського районного будинку культури відбулося відкриття виставки «Скарби одного села».
Народні майстри вироби яких представлені на виставці:
Пошенко Ольга Михайлівна – вишиті рушники, наволочки, салфетки, хрестом та гладдю;
Ашихіна Лариса Михайлівна – вишиті бісером ікони, картини та блузки, які вона виготовляє здебільш на замовлення;
Брик Марія Дмитрівна – представлені старовинні вишиті рушники та наволочки;
Борисенко Валентина Іванівна – старовинні занавіски для ікон;
Борисенко Григорій Іванович – плетенні корзини;
Полегенько Зіна Олександрівна – вишивка, килим на мішковині, фартухи для фольклорного колективу;
Міхеєнко Надія Михайлівна – вишиті рушники, наволочки, салфетки хрестом та гладдю;
Турок Надія Іванівна – вишивка хрестом;
Юрина Світлана Миколаївна – вишивка хрестом, крім рушників, салфеток є і простирадла;
Зубкова Антоніна Василівна – вишивка рушників та блузок;
Тумаш Люба Іванівна – вишивка;
Непоп Анжела Олександрівна - в’язання гачком: салфетка, пальто, наволочка та кофтинки;
Василевська Лариса Леонідівна – пошиття одягу;
На виставці також представленні ексклюзивні роботи Зубкова Володимира Миколайовича та Брика Анатолія Васильовича – вироби з дерева: стільці, столики, лавочки, тумбочки, карнизи, підставки для квітів.
Всі присутні на відкритті виставки були здивовані різноманітністю представлених експонатів та вдячні організаторам за гарну подачу робіт.
Поспішайте, виставка буде дійсна дві неділі з початку відкриття.
Працює виставковий зал на II поверсі з 9 до 17 години.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Спортивні бальні танці у Чернігові
9 жовтня 2016 року в м.Чернігові проходили класифікаційні змагання зі спортивних бальних танців «Золота осінь». У турнірі змагались танцюристи з Києва, Славутича, Львова, Сум, Конотопа, Чернігова, Городні, Гомеля, Мінська.
Дев’ять танцювальних дуетів зі зразкового ансамблю танцю «Олена» Городнянського РБК також взяли участь у конкурсі.. Всі пари виступили успішно.
Переможцями стали: Владислав Покормяха і Ліза Бондаренко у категорії Ювенали 1 «Е» клас Європейська програма та Владислав Сіроух і Владислава Волочок у категорії Молодь+Дорослі “Д» клас в латиноамериканській та європейській програмах.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
“Das-Fest “ у Чернігові
9 жовтня у Чернігові відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль Das-Fest « Чернігівська осінь», в якому взяли участь учні Городнянсьої школи мистецтв: Скрипко Тетяна (викладач Ніколаєнко Є.В.) , 10 учасників вокального ансамблю «Райдужні нотки», солісти Городнянського районного будинку культури Ремболович Юля та Акулініч Настя( керівник Назарчук Н.О.).
Голова комісії, народний артист України Микола Свидюк та члени комісії самі співали українські пісні та оцінювали маленьких конкурсантів у різних жанрах виконання – хореографічному, естрадному та академічному вокалі, інструментальних творах. Учасники представляли міста України – Славутич, Ніколаєв, Словянськ, Чернігів, Київську область. Рівень конкурсантів був дуже високий. Гарно звучали солісти, ансамблі, дуети.
Ансамбль Городнянської школи мистецтв завоював I місце у номінації академічний вокал, Мехед Поліна – І місце, Червонюк Анастасія – І місце, Артем Тімошенко – ІІ місце, Ровнік Анастасія - ІІ місце, Петрова Уляна – ІІ місце, дует у складі Мехед Поліни та Непоп Аліни – ІІ місце, Скрипко Тетяна –ІІ місце , Ремболович Юля отримала диплом ІІІ ступеня, Акулініч Яна – ІІ ступеня. Також конкурсанти отримали медалі та кубки.
У залі була атмосфера радісного збудження та феєричного захвату від музики, яскравих костюмів, цікавої хореографії.
Ми пишаємося нашими талановитими зірочками та бажаємо їм нових перемог.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
У школі мистецтв подвійне свято
30 вересня у Городнянській школі мистецтв відбувся великий концерт до Дня музики та Дня вчителя.
Подвійне професійне свято викладачі школи мистецтв зустрічали в урочисто прибраному залі. Багато квітів, усмішок та музичних номерів подарували учні своїм вчителям. Зі сцени лунали класичні мелодії та вічно молодий джаз у виконанні духового ансамблю, солістів-інструменталістів та вокалістів. Зворушливо звучали нетлінні «Пісня про вчительку» та «Пісня про маму», актуальні нині патріотичні пісні про Україну і танцювальні мелодії.
Тепла й невимушена атмосфера свята неодноразово сколихувалась гучними аплодисментами та криками «Браво!». Приємно, що у шкільних музичних виконавців з’явилися шанувальники з місцевого населення, які постійно відвідують всі концертні заходи школи.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Свято в Городні
24 вересня 2016 року у Городні відбулися святкові заходи з нагоди 73-ї річниці визволення Городнянщини від нацистських загарбників та Дня міста
На Соборній площі розташувалися подвір’я сільських територіальних громад та підприємств міста, волонтерів, виставка робіт народних умільців, художників, майстрів народного мистецтва «Скарби мого краю» з Городні , Городнянського району та з м.Чернігова.
Біля меморіалу «Скорботна мати» пройшов мітинг за участю голови райдержадміністрації Ященко С.І., міського голова Богдана А.І., заступника військового комісара майора Буйного П.А., які привітали присутніх зі святом. Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятників під супровід зразкового духового оркестру Тупичівського СБК .
В урочистому відкритті свята взяли участь голова райдержадміністрації Ященко С.І., голова районної ради Левченко О.М., голова міської ради Богдан А.І., депутат обласної ради Якуб І.М., гість з м.Києва наш земляк , артист оригінального жанру Твердий М.Д., представник делегації Добрушського району – головний редактор газети «Добрушский край» -Жданович М.М. . Було підписано меморандум про співпрацю між міським головою Богданом А.І та кандидатом технічних наук, доцентом кафедри архітектурних конструкцій К.НУБіА.
Під супровід бандури викладача Городнянської ШМ Дарії Кравченко відбулась презентація оберегів рідного краю. Один за одним голови сільських рад презентували свої обереги, а завершився показ частуванням присутніх величезним короваєм від міського голови Богдана А.І., частинки якого, дівчата у вишитих від Надії Харькової, роздали всім присутнім.
Вихованці дитячої школи мистецтв представили глядачам чудовий концерт.
А малеча в цей час розважалась у квест-грі “Веселка”.
На міському стадіоні відбувались спортивні змагання.
Святкування продовжилося другою частинеою заключного концерту «Таланти твої, Городнянщино!». Всі присутні мали змогу насолодитись творчістю найкращих учасників художньої самодіяльності сільських закладів культури. Яскравим вибухом увірвалися почуття патріотичного духу в серця наших городнянців, адже тема огляду-конкурсу була запропонована «Я гордий тим, що українець зроду» .
Під вечір сцену районного будинку культури заполонили шоу-мутанти 2016 року, саме так розпочалася шоу-програма «Старі пісні про головне. Сага про обраних. Частина перша-Відродження». Місію про спасіння було покладено таємною культурною організацією на «Обраних»: С.Самусь,В.Бендрик,О.Дудко та В.Ільяс. Глядачі були зачаровані їхньою акторською грою. Головні герої також мали змогу подорожувати в часі. Спочатку вони поринули у 70-ті потім 80-ті, 90-ті роки де потішили себе і глядачів зустріччю відомих артистів, які виконували шлягерні пісні того часу. . Всі дві години зал не покидав сміх та гарний настрій.
Далі глядачі подивились фаер – шоу.
Завершилось свято концертом кращих солістів з м. Чернігова та святковою дискотекою.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Конкурс сільських бібліотекарів “Діти не можуть чекати”
22 вересня 2016 року відбувся фінал обласного конкурсу сільських бібліотекарів «Діти не можуть чекати» . Його організатори - Чернігівська обласна бібліотека для дітей, обласна організація профспілки працівників культури за активної підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.
Основні завдання конкурсу – підняти престиж професії сільського бібліотекаря, виявити і розповсюдити інноваційний досвід роботи сільських бібліотекарів, привернути увагу громадськості до розвитку бібліотечної справи.
Конкурс проводився в ІІ тури: І тур – заочний, відбірковий – в ньому взяли участь кращі сільські бібліотекарі Чернігівщини. Завдання було досить складним та інноваційним: підготувати буктрейлер за відомими творами для дітей українських авторів.
В програмі фіналу змагалися переможці І туру в цікавих конкурсах: діловий автограф (резюме, презентація бібліотеки), презентація буктрейлерів , портфоліо сучасного бібліотекаря (знання термінів сучасної бібліотечної інноватики), конкурс з комунікативної культури бібліотекаря (вирішення проблемних ситуацій в бібліотеці), Інтернет-квест «Роде наш красний…» (видатні люди Чернігівщини на сайті Чернігівської обласної бібліотеки для дітей). Всі фіналісти гідно підготувалися до професійного конкурсу і змогли достойно брати участь в усіх запропонованих змаганнях.
Переможцем конкурсу стала Потапенко Наталія Олександрівна, провідний бібліотекар Івашківськаої сільської бібліотеки-філії Городнянської ЦБС.
Всі фіналісти були також відзначені грамотами, подарунками від обласної організації профспілки працівників культури, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, фіналісти-члени УБА – книгами від обласного відділення УБА.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Семінар у бібліотеці
8 вересня у Городнянській районній дитячій бібліотеці був проведений семінар бібліотечних працівників по роботі з дітьми «Бібліотекар - читачі-діти: спілкування, взаємодія, співпраця». Бібліотекарі отримали консультації «Робота з дітьми: нові можливості, нова якість обслуговування», «Етика сільського бібліотекаря», з якими виступали відповідно заступник директора по роботі з дітьми Л.В. Романчук та провідний бібліотекар Т.О. Кузьміна.
Найбільше сподобався присутнім проведений у рамках семінару професійний конкурс «Бібліопані». Конкурс був проведений з метою удосконалення діяльності сільських бібліотек-філій у роботі з дітьми та пошуку нових форм і методів роботи з читачами. У конкурсі «Бібліопані» взяли участь 10 учасників. Їм було запропоновано 4 блоки завдань: презентація своєї бібліотеки, літературний конкурс, конкурс загадок і останній – конкурс хоббі «Бібліотекар талановитий у всьому». Було цікаво, весело, професійно грамотно.
У напруженій боротьбі перемогу отримала провідний бібліотекар Тупичівської бібліотеки-філії для дітей Л.М. Половинник, у номінації «Пані глядацьких симпатій» вибрали бібліотекаря І категорії Невклянської бібліотеки\філії С.В. Карпенко.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
В рамках святкування 25- річчя Незалежності України бібліотекарі Городнянщини влаштували екоярмарок «Все, що зростила земля українська».
Гостям свята пропонувався широкий вибір дарів землі Городнянської: від відбірної пшениці, картоплі, капусти до солодко-ароматних яблук, груш, кавунів.
На ярмарковій площі була оформлена книжкова виставка «Є найсвятіше слово на землі: одне, високе, світле – Україна» та рекламний стенд «Все про Європу», на якому була презентована робота Городнянського Пункту Європейської інформації і розміщені інформаційні матеріали про Європейський Союз.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
На базі Дібрівненської сільської бібліотеки-філії пройшов день професійного спілкування «Різноманітність форм і методів бібліотечної роботи». На зональному семінарі були присутні працівники центральної бібліотеки та бібліотекарі сільських бібліотек-філій.
Вступне слово мали директор Городнянської ЦБС Детина Л.С. та голова Смичинської сільської ради Юрченко О.П.
Бібліотекарі отримали консультацію, яку надала провідний методист Городнянської ЦБ Завалій Г.М. Враженнями від відвідування Держанівської бібліотеки-філії Носівського району поділилася провідний бібліотекар Лемешівської б/ф Коновалова Т.М.
Завдяки Дібрівненьській майстрині Олійник І.М. учасники семінару мали можливість поринути в історичний екскурс «Ляльки обереги: відновлення традицій».
Бібліотекар Дібрівненьської б/ф підготувала годину духовності «Ази православ’я» за участю Настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці отця Іоана та презентувала роботу бібліотечного драмгуртка «Наші таланти».
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Подаруй посмішку
В Городнянській районній дитячій бібліотеці пройшла акція "Подаруй посмішку". Читачі разом з бібліотекарем побували в організаціях міста і подарували чарівні посмішки та кульки зі смайликом.
Посмішка - універсальна ознака щастя. Вона робить людину більш товариською, привабливою, доброзичливою і впевненою. Тому ті, хто багато посміхається зазвичай досягають у житті більшого. Діти розповідали цікаві факти про посмішку, називали причини чому людям потрібно частіше посміхатися.
Працівники організацій були приємно здивовані щирим посмішкам та подарункам, адже в наш час посмішка дуже важлива.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Свято літа в Городні
9 липня 2016 року на березі річки Чибриж, відбулося Свято літа. Всі городнянці та гості міста, які бажали гарно провести час зібралися на міському пляжі. А тут на них чекали всіляки розваги для дорослих та малечі.
Свято розпочалося о 16.00 спортивними змаганнями з пляжного волейболу та футболу. О 17.30 відпочиваючі відвідали «Картопляне містечко» до якого, так щиро запросила їх Пані картопелька - ведуча Свята картоплі під назвою «Картопляні смаколики» (роль якої зіграла Наталія Купріянова).Під веселі мелодії всі бажаючі смакували різноманітними стравами з картоплі, які готували господині сіл: Здрягівки, Горошківки, Стовпівки, Бутівки, Хрипівки, Дроздовиці та Дібрівного.
А на центральній сцені в цей час проходило караоке, запрошуючи до участі бажаючих поспівати. Поряд на оформленому дитячому майданчику відбувалась дитяча ігрова програма .О 19.30 розпочалася дуже цікава, яскрава шоу-програма «Модель по-городнянськи» в Чибрижевому царстві, за участю найталановитіших учасників драматичного гуртка Городнянського районного будинку культури(керівник Дмитренко Л. В.)
Завершилося свято танцювально-розважальною програмою «Чибрижева вечірка», яка тривала 3 години, за участю кращих солістів-вокалістів міста та Пекурівського сільського клубу , тріо «Рубін», гурту«Слід».
Звичайно ж , на протязі всього свята працювала торгівля, батути, атракціони.
Свято літа надовго залишиться в пам’яті присутніх.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
Розумний, вірний чотирилапий
Працівники Городнянської центральної бібліотеки та районної дитячої бібліотеки 5 липня запросили дітей із літнього оздоровчого табору «Полісяночка» на дещо незвичну зустріч – опен-ейр (захід на відкритому повітрі) «Розумний, вірний чотирилапий друг», приурочений до Всесвітнього дня собак.
Діти прийшли на танцювальний майданчик міського парку відпочинку, де для них були організовані книжкова виставка «З любов′ю до собаки» та плакат-колаж «Породи собак» і чекали гості заходу – власники собак та їх улюбленці. Спочатку йшла мова про свято – Всесвітній день собак, розповідалися цікаві факти про чотирилапих друзів людини . потім був показ собак та їхніх умінь, а господарі розповідали про своїх вихованців та відповідали на питання присутніх.
А далі діти ділилися цікавими історіями з життя свїх домашніх «братів менших» та відповідали на питання вікторини. Ця зустріч була не тільки приємною, а й цікавою та корисною.
За поданням відділу культури і туризму
___________________________________________________________________
«Конституція України – перепустка у світ гідного життя»,
під такою назвою в малому залі Городнянського районного будинку культури була проведена година громадянства.Це був спільний захід центральної бібліотеки та районного будинку культури, приурочений до 20-річчя прийняття Конституції України.
У залі йшла мова про значення основного Закону нашої країни для держави в цілому й кожного пересічного її громадянина зокрема, про історичні шляхи перетворення в України, а саме: право за часів Київської Русі, Конституція Пилипа Орлика, революційна доба УНР, Конституція Української РСР і, нарешті, нова Конституція 1996 року. До присутніх з виступами звернулися представники місцевої влади: керівник апарату райдержадміністрації І.П. Беребера та міський голова А.І. Богдан. Декламувалися патріотичні вірші, щирими оплесками глядачі зустрічали пісні у виконанні юних аматорів.
Увесь захід був пронизаний глибокими патріотичними почуттями та вірою в щасливе майбутнє України.
По закінченню присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «До Конституції з повагою, до влади – з надією», організованою працівниками бібліотеки.