25 серпня 2010

Відповідальний структурний підрозділ:

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

м.Городня, вул.Троїцька, 11

тел. (04645) 2-15-39

ел. адреса: [email protected]

Криволап Володимир Васильович 

Організаційна структура упправління соціального захисту населення Городнянської РДА

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

17 грудня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 1 звернення  щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 10000 гривень.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

13 грудня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 3 звернення  щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4000 гривень.

Щодо можливості призначення житлової субсидії ДБСТ

20 жовтня 2019 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України» від 21 жовтня 1995 р.  № 848 і від 27 липня 1998 р. №1156, якою спрощено умови призначення житлових субсидій окремим категоріям громадян.

Зокрема, надано можливість призначення житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу ( далі - ДБСТ) на понаднормову площу житла. Також при  призначенні житлової субсидії  до доходу ДБСТ не враховується матеріальна допомога, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, та стипендія на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ДБСТ транспортні засоби.

Під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

За наявності причепа, з дати випуску  якого минуло менше 5 років,  домогосподарство матиме право на субсидію.

Право осіб, яким субсидія призначена до набрання чинності постановою 878 не переглядається.   

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

      Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

      Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

     15  відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи;

     10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю ІІ групи, та дітям з інвалідністю;      

     7  відсотків  - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з  інвалідністю ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;

      Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, .

    Для призначення компенсації подаються такі документи:

Непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

 1. заява про згоду надавати соціальні послуги;
 2. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 3. висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров»я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
 4. копія трудової книжки;
 5. заяву про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

 1. заява про необхідність надання соціальних послуг;
 2. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 3. копія довідки МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) про групу інвалідності (надається інвалідом);
 4. висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (крім інвалідів І групи);

Законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

 1. заява про необхідність надання соціальних послуг;
 2. копія свідоцтва про народження дитини;
 3. висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування;

       Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час протягом якого особа, що подала заяву про отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

      Компенсація не призначається:

1)  фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

 • допомогу на догляд відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають право на пенсію , та інвалідам» або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
 • надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
 • відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до ЗУ «Прозагальнообов»язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до ЗУ «Про психіатричну допомогу»;

3)  фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

4)  самозайнятим особам;

5)  фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

6)  фізичним особам, які надають соціальні послуги та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня ( крім роботи вдома ).

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

30 жовтня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 3 звернення  щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7000 гривень.

До уваги користувачів субсидією!

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

   на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

   на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг  з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

25 вересня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 26 звернень щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 46700 гривень.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

09 вересня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 3 звернення щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 5000 гривень.

Причини відмови у призначенні субсидій 

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій затвердженого постановою КМУ № 848 від  21.10.1995 року за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг  у разі, коли:

    домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;

    громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

    у заяві та /або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

   громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів не проінформував структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

   зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

   зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

   зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

   зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

   зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

   будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);

   будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла ( в тому числі понаднормової площі житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

   під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення  житлової субсидії.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

24 липня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 11 звернень щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 12500 гривень.

В Україні з 01 жовтня стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

З 01 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ "Ощадбанк" вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того, “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ "Ощадбанк".

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

26 червня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 5 звернень щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8500 гривень.

Зміни в порядку призначення субсидій 

Постановою Кабінету Міністрів України № 373 від 17 квітня 2019 року внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, якою передбачено, що житлова субсидія на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, витрат на оплату комунальних послуг та управління багатоквартирни будинком, в якому створено об’єднання, надається громадянам у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “ Ощадбанк’ на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “ Ощадбанк’ договору.

Громадянам, які одержували субсидію у попередньому опалювальному періоді у грошовій готівковій формі і у них ( за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг ) відсутня  прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії  ( крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв”язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв»язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ ‘Ощадбанк’ ( його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі, крім одержувачів, які не змогли вчасно отримати житлову субсидію через  АТ ‘ Ощадбанк ‘ у готівковій формі у зв’язку з тим, що перебували у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я), житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.                                          

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

15 травня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 10 звернень   щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 20500 гривень.

Послуга "муніципальна няня"

30 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Отримувач послуги «муніципальна няня» - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00. КВЕД 88.91); юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачу) або опікуну дитини у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації отримувач послуги «муніципальна няня» протягом місяця після укладання договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи:

 • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
 • заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
 • копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
 • документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка),
 • копія свідоцтва про народження дитини; копії паспорта та ІПН отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України);
 • рішення виконавчого органу про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному  між отримувачем  послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.  

Отримувач послуги «муніципальна няня»:

 • щомісяця до 5 числа подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»;
 • протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги «муніципальна няня».

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня», виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється.

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

03 квітня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 9 звернень   щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 10500 гривень.

 

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

06 березня 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 12 звернень  щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9500 гривень.

Порядок надання пільг у 2019 році

Постановою Кабінету Міністрів  України № 389 від 4 червня 2015 року визначено механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлово-комунальними послугами,  пільгою на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу а також підтвердження права на інші види пільг (зокрема безоплатне одержання ліків, зубопротезування та ін..), які надаються з урахуванням доходу.

Пільги громадянам (які мають на них право) надаються  за умови, що середньомісячний дохід за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгуа це з 01.01.2019 року – 2690,00 гривень.

До сукупного доходу сім’ї  враховується: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога, доходи від підприємницької діяльності. У разі коли працездатна особа не працює  до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Особи, які мають право на пільгу  мають подати до управління соціального захисту населення декларацію про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів та такий період.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг на дванадцять місяців з місяця визначення відповідного права.

Без врахування доходу  право на пільги мають :

-   ліквідатори і потерпілі  внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії;

-   інваліди війни та учасники бойових дій;

-   члени сімей загиблих ветеранів війни;

-   ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;

- вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та члени їх сімей, які перебувають на їх утриманні;

- звільнені з військової служби особи, які стали інвалідами під час проходження військової служби, та члени їх сімей, які перебувають на їх утриманні;

-батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.

Слід зазначити, що у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу, у період її призначення, особам не нараховуються.

 

За інформацією управління соціального захисту населення

 

Розміри державних допомог на 2019 рік

 

Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Державний бюджет України на 2019 рік".

Статтею 7 передбачено, що у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2019 року - 1 853 гривні, з 1 липня - 1 936 гривень, з 1 грудня - 2027 гривень а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року - 1626 гривень, з 1 липня - 1 699 гривень, з 1 грудня - 1 779 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2218 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1 921 гривня, з 1 липня - 2007 гривень, з 1 грудня - 2102 гривні;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - 1 497 гривень, з 1 липня - 1 574 гривні, з 1 грудня - 1 638 гривень.

 

 У 2019 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

 

2019 рік

 

з січня

з липня

з грудня

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами (за повний місяць)

 

 

   480,25 грн.

    501,75 грн.

   525,50 грн.

Допомога при народженні дитини

41 280,0

 

одноразова виплата:

10 320,0

 

щомісячна виплата: 3 роки

860,00

 

 

 

Допомога на дітей одиноким матерям

 

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім "і в розрахунку на одну особу за попередні шість місяиів

 

на дітей віком:

максимальний

 

до 6 років

1 626

1699

1779

 

максимальний

 

 від 6 до 18 років

2027

2118

2218

 

максимальний

 

             від 18 до 23 років

1 921

2007

2102

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

 

на дітей віком:

максимальний

 

до 6 років

3252

3398

3558

від 6 до 18 років

4054

4236

4436

 

                                    2019 рік

 

з січня

з липня

з грудня

 

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

 

надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% ТІМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім "і в розрахунку на одну особу за попередні шість місяиів

 

на дітей віком:

максимальний

 

до 6 років

813

        849,50

     889,50

від 6 до 18 років

        1013,50

       1059

     1109

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

на дітей віком:

максимальний

 

до 6 років

3252

3398

3558

від 6 до 18 років

4054

4236

4436

від 18 до 23 років

3842

4014

4204

Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок

психічного розладу

 

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць

1 853

1 936

2027


Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2019 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.з2. Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2019 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2019 році становитимуть:

 

з січня

з липня

з грудня

для працездатних осіб (21 % ПМ для працездатних осіб)

      403,41

     421,47

   441,42

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%)

1 497

 1564

    1 638

для дітей віком: (85%+10%)

 

 

 

до 6 років

1 520,31

     1 588,57

      1663,37

під 6 до 18 років

1 895,25

     1980,33

    1 2073,83

від і 8 до 23 років (за умови навчання)

    1 796,14

     1876,55

     1 965,37

Доплата на дітей віком від:

 

 

 

Ода 13 років

250

13 до 18 років

500

 

 

3. Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-  інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2019 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2019 рік" з урахуванням норм Закону України від 03.10.2017 року № 2148-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" (зі змінами):

   Державна соціальна допомога

з січня

з липня

з грудня

інвалідам з дитинства 1 групи підгрупи А з надбавкою на догляд

3079,90

3212,80

3364,60

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

2245,50

2346,00

2457,00

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду 3 надбавкою на догляд

1 497

1 564

 1638

інвалідам з дитинства III групи, одиноким інвалідам з дитинства III групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

1 497

1564

1 638

на дітеи-інвалідів

1 497

1564

1 638

на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд

2 673,90

2793,80

2 925,60

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

/

1860,90

1944,30

2036,10

на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на

ДОГЛЯД

3074,90

3212,80

3364,60

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

 

2061,40

2153,80

2255,60

 

 

Зміни до субсидії

Постановою Кабінету  Міністрів України від 06.02.2018 № 62 «  Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, якими передбачено, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається    громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., в також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року, - за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг – за січень 2019 р.; за рахунок коштів, передбачених  у державному  бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, шляхом виплати одержувачам  у готівковій формі – починаючи із житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 р.

Виплата Житлових субсидій у готівковій формі здійснюється: особам, які одержують пенсії, - Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами  Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію, відповідно до укладених договорів; особам, які не одержують пенсії, - Мінсоцполітики через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових  переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

07 лютого 2019 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 9 звернень  щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 11000 гривень.

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

09 січня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто дві заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 3000  грн. 00 коп. (три  тисяч гривень 00 копійок).

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

05 грудня 2018 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто шість звернень  щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7000 гривень.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

09 листопада 2018 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто одне звернення щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 5000 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

31 жовтня 2018 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто чотири звернення щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 3500 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

Зміни до порядку призначення субсидій

30 жовтня 2018

Постановою Кабінету  Міністрів України від 17.10.2018 № 841 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Пунктом 6 Положення  визначено випадки, коли субсидія не призначається  ( у тому числі на наступний період):

 • якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для  індивідуальних    будинків ( крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування, а також житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що особовий рахунок було розділено до 1 травня 2018 р. і опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку);
 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18- річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії ( крім випадків, коли наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цих осіб).
 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці ( крім осіб, які є алко - або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Пунктом 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій передбачено, що до складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім»ї особи із складу домогосподарства у разі, коли  їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені). При цьому соціальні норми житла та  соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування  за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Пункт 12 Положення про порядок призначення житлових субсидій доповнено абзацом такого змісту:

для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий  мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;

за кожний місяць , у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Відповідно до п.13 Положення про порядок призначення житлових субсидій заява і декларація вважаються не поданими у разі, коли:

не внесено у повному обсязі відомості про членів домогосподарства (прізвище, ім»я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія  та номер паспорта ( для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

не внесені у повному обсязі відомості про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний зв’язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія та або/ номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

 не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків;

відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства  та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

Пунктом 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій передбачено, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Постанова КМУ від 24.10.2018 № 877

Постанова КМУ від 24.10. 2018 № 876

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

 Компенсаційні виплати призначаються непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

-  15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

- 10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, не здатним до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

-  7% - - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

 Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

                                  За інформацією управління соціального захисту населення

Житлові субсидії: нові роз’яснення від Мінсоцполітики

08 жовтня 2018

1. Чи зберігається субсидія у працюючих пенсіонерів?

Часто пенсіонерів вводять в оману, кажучи, що субсидію заберуть, якщо вони працевлаштуються. Міністр соціальної політики України Андрій Рева рекомендує не вірити тим, хто розповсюджує таку неправду. Адже єдиний критерій для розрахунку розміру субсидії – дохід людини. Тому працюючі пенсіонери мають право на субсидію на основі пенсії і заробітної плати. Тим, хто перестав працювати, беруть до уваги розмір місячної пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією.

Якщо пенсіонер перестав працювати чи вийшов на пенсію, йому потрібно впродовж місяця з Декларацією звернутися в управління соціального захисту, і допомогу перерахують з урахуванням лише одного доходу – пенсії.

 

2. Чи впливає кешбек від банку і депозит на отримання субсидії?

Непоодинокими є запитання, чи впливає кешбек від банку на субсидію? Міністр соціальної політики запевняє, що ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії. А от виграш у лотереї чи переказ з-за кордону, що перевищує 50 тисяч гривень, трактуватиметься органами соціального захисту населення як дохід і братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії.

 

3. Чи зберігається право на субсидію в осіб, які перебували за кордоном більш ніж 60 днів?

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії, якщо людина: отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини; перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні; декларує в Україні доходи і сплачує єдиний соціальний внесок.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити єдиний соціальний внесок і на основі цього отримати субсидію.

Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там єдиний соціальний внесок.

Якщо такий громадянин сплачує єдиний соціальний внесок за кордоном і підтверджує це документально – домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати субсидію в Україні на загальних умовах.

 

4. Чи потрібно в Декларації відображати свій дохід у цифрах?

Міністр соціальної політики зазначає, що в розділі 3 Декларації про доходи у жовтні 2018 року вказуються лише дані про види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за 1-2 квартали 2018 року. Зокрема, це може бути дохід від здачі молока, квартири в оренду, доходи від фрілансу чи заробітки за кордоном.

 

5. Чи мають право на субсидію на загальних умовах ті громадяни, які здають в оренду пай?

Громадяни, які отримують доходи від паю, вважаються самозайнятими людьми.

Тобто за інформацією, яка надходить від податкових органів, вони не є безробітними. Тому для оформлення субсидії їм достатньо задекларувати свій дохід від паю і сплатити ЄСВ.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги мешканцям  району, які опинилися у складних життєвих обставинах

06 вересня 2018 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто вісім звернень   щодо надання одноразової допомоги.

 Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7000 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 21.08.2018 року до управління соціального захисту населення з травня місяця за призначенням житлових субсидій звернулося 1025 домогосподарств, призначено субсидію 701 домогосподарству, в тому числі 420 домогосподарствам за рішенням комісії. Відмовлено в призначенні субсидії 237 домогосподарствам, в тому числі 163 за рішенням комісії.

Отримують субсидію 4740 домогосподарств.

Прийнято 2506 заяв на виплату невикористаної суми субсидії із загальної 2753 домогосподарств.

В 2018 році субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 1980 сім*ям.

За інформацією управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

**************************************************************

Щодо визначення членів сім’ї особи із складу домогосподарства

Відповідно до нової редакції Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність , постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Статтею 3 Сімейного кодексу України, визначено, що подружжя вважається і сім’єю тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

При цьому під час практичної реалізації відповідних норм законодавства виникають питання щодо включення до сукупного доходу домогосподарства доходів одного з батьків дитини, яка проживає з іншим із батьків у разі їх розлучення, а також реєстрації та проживання за різними адресами.

У такому випадку доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включаються до сукупного доходу домогосподарства за документального підтвердження проживання дитини з іншим із батьків.

Аналогічний підхід застосовується у випадку, коли батьки дитини не реєстрували шлюб.

За інформацією управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

**************************************************************

Реалізація концепції соціального захисту в умовах децентралізації

Міністерством соціальної політики затверджені Методичні рекомендації щодо діяльності об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Ці Методичні рекомендації спрямовані на створення в різних видах адміністративно-територіальних одиниць базового рівня типової моделі організації об’єднаними територіальними громадами виконання своїх повноважень з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей в межах соціального простору та за принципом єдиного вікна.

Для виконання власних повноважень у сфері надання соціальних послуг у структурі ОТГ пропонується утворити відповідний структурний підрозділ, до повноважень якого належить надання соціальних послуг або покласти повноваження на відповідальних працівників виконавчого органу (фахівців із соціальної роботи). Основними завданнями відповідного підрозділу / відповідальної особи/ доцільно визначити, зокрема, розгляд заяв осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, про отримання соціальних послуг і підготовку проекту рішення про надання соціальних послуг або відмову в їх наданні.

В Методичних рекомендаціях визначено діяльність уповноваженого соціального підрозділу щодо виконання управлінських процедур і операцій та Орієнтований перелік послуг із соціальної підтримки населення, що надаються структурними підрозділами райдержадміністрацій. У разі утворення соціального підрозділу/відділу/ підписується Угода про взаємодію між об’єднаною територіальною громадою та управлінням соціального захисту в сфері надання послуг із соціальної підтримки населення. Метою Угоди є організація співпраці в сфері забезпечення якісного виконання покладених на сторони завдань (надання державної соціальної допомоги, компенсації, грошові виплати, соціальні послуги, пільги, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого побутового палива та інші соціальні виплати, встановлені законодавством України).

На даному етапі для покращення роботи в напрямку соціального захисту населення та відповідно змін, що внесені до законодавчих актів, якими керується управління при призначенні всіх видів державних соціальних допомог, виконкомами визначені уповноважені особи в населених пунктах, які входять до Городнянської та Тупичівської ОТГ.

До їх повноважень відносяться такі функції:

- надання роз’яснень громадянам щодо переліку документів необхідних для призначення усіх видів соціальної підтримки та основних вимог щодо їх оформлення;

- прийом від громадян заяв та документів для призначення усіх видів соціальної допомоги та їх передача у встановлені законодавством терміни спеціалістам приймальної громадян управління соціального захисту населення.

В районі триває реалізація програм, які затверджені сесіями районної ради та фінансуються з районного бюджету.

Протягом січня - квітня 2018 року на виконання районної Програми надання матеріальної допомоги громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах прийнято та опрацьовано 78 заяв для виплати адресної цільової допомоги, на що спрямовано 64,7 тис. грн.

На виконання районної Програми матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників АТО надана матеріальна допомога 6 членам сімей загиблих військовослужбовців на суму 8,0 тис. грн.

Відповідно до районної цільової програми відшкодовано вартість проїзду 13 хворим з хронічною нирковою недостатністю на суму 49,4 тис. грн.

Виплачено матеріальну допомогу 8 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 11,5 тис. грн. відповідно до районної Програми надання матеріальної допомоги громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виконання Програми надання соціальних послуг особам, які потребують постійної сторонньої допомоги отримали компенсацію 123 особи на суму 103,8 тис. грн.. Всі Програми з початку року профінансовані в повному обсязі.

За інформацією управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

**************************************************************

11 травня 2018 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 8 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7300 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та пунктом 6 Положення визначено випадки, коли субсидія не призначається ( у тому числі на наступний період): якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку; наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску; здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн. ( у т.ч. набуття права власності); наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім»ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване ( фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Доходи від реалізації молока, враховуються у розмірі 30 % нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови поданням заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися за рішенням комісії на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла. Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі , яка не може перевищувати як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

Постановою внесено зміни до постанови КМУ від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення , а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв.м. для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Відповідно до п. 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму ( оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

У разі користування послугою з централізованого опалення дата початку (закінчення) опалювального сезону встановлюється рішенням виконавчого органу сільської, селищної , міської ради або місцевої держадміністрації.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Особи, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», але не набули права на пенсійну виплату у зв»язку з відсутністю відповідного страхового стажу , за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу, мають право звернутися за призначенням тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі-тимчасова допомога).

Тимчасова допомога призначається у період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Право на тимчасову допомогу мають непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням (продовженням) допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання:

- заяву;

- документ, що посвідчує особу;

- інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу фактичного місця проживання);

- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платників податків;

- довідку про наявний страховий стаж, видану органом Пенсійного фонду України;

- декларацію про доходи та майновий стаж (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім»ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;

- копія рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

Інформація про склад сім»ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.

Тимчасова допомога перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває права на пенсійну виплату.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання допомоги, особа зобов»язана не пізніше ніж через 10 днів повідомити про це органу соціального захисту населення, який призначив таку тимчасову допомогу.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 « Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування » з 01.01.2018 року змінилися соціальні нормативи користування послугами з електропостачання для надання пільг та субсидій.

У житлових приміщеннях обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт. г ( було 130 кВт.г ) на місяць на сім»ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт.г на місяць на кожного іншого члена сім»ї ( домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт.г ( було 250 кВ.г) на місяць; обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт (було 150 кВт.г) на місяць на сім»ю

( домогосподарства) з однієї особи і додатково 30 кВт на місяць на кожного іншого члена сім»ї (домогосподарства) на житлове приміщення ( будинок), але не більш як 250 кВт.г (було 270 кВт.г) на місяць;

не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВ.г ( було 120 кВт) на місяць на сім»ю

( домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт.г на місяць на кожного іншого члена сім»ї (домогосподарства) на житлове приміщення ( будинок), але не більш як 220 кВт.г (було 240 кВт,г) на місяць; у житлових приміщеннях ( будинках) – 70 кВт.г( було 120 кВт.г) на місяць на сім»ю

( домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт.г на місяць на кожного іншого члена сім»ї ( домогосподарства), але не більш як 190 кВт.г на місяць ( було 210 кВт.г ).

Управлінням соціального захисту буде проведено перерахунок розміру житлових субсидій в межах установленого строку її призначення без зверненням громадян відповідно до Пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21,10.1995 року № 848 ( зі змінами).

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Розміри державних допомог на 2018 рік

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Нові соціальні норми на електроенергію з 1 січня 2018 року

Набула чинності нова норма постанови Кабміну № 409 від 6 серпня 2014 року "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування". Зокрема, зменшили соціальні норми на електроенергію для отримувачів субсидій та пільг.

Нові соціальні норми на електроенергію з 1 січня 2018 року:

- у житлових приміщеннях (будинках) — 70 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт•г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води — 110 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт•г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води — 130 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт•г на місяць;

- не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів — 100 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт•г на місяць;

- для громадян, які мешкають у селах і селищах міського типу і яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, соціальна норма залишилася без змін - 30 кВт•год на місяць на одну особу.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах 10 січня 2018 року під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 11 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 12200 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

20 грудня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 17 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 14200 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Надання раніше призначеної субсидії припиняється

Відповідно до 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надання раніше призначеної субсидії припиняється:

за поданням житлово - експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини;

якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, у тому числі про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг на суму , яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн., внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії ,- з місяця, в якому виявлено порушення;

у разі переїзду сім»ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії ( зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни;

за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення – з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою;

якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули ( могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

У разі коли через несплату громадянином вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості , яка виникла за період отримання субсидії.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 07.08.2017 р. за № 1274 Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» перейменовано на Державну реабілітаційну установу «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» (скорочено: ДРУЦКРОІ «Поділля»). ДРУЦКРОІ «Поділля» здійснює підготовку слухачів за такими професіями:

1 Кравець 9 місяців

2 Швачка 3 місяці

3 Оператор комп'ютерного набору 5 місяців

4 В'язальниця трикотажних виробів та полотна 2 місяці

5 Виробник художніх виробів з кераміки 8 місяців

6 Адміністратор 7 місяців

7 Агент з організації туризму 5 місяців

8 Касир торговельного залу 2,5 місяці

9 Перукар (перукар-модельєр) 5 місяців

10 Флорист 5 місяців

11 Манікюрник 3 місяці

12 Візажист 5 місяців

13 Оператор котельні 3 місяці

14 Взуттьовик з ремонту взуття 3,5 місяці

15 Фотограф (фотороботи) 5 місяців

16 Діловод 5 місяців

17 Офісний службовець (бухгалтерія) 8 місяців

18 Кухар 6 місяців

19 Кондитер 7 місяців

20 Лицювальник-плиточник 5 місяців

21 Штукатур 3 місяці

22 Взуттьовик з індивідуального питання взуття 12 місяців

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

01 грудня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 11 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 12500 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 20.11.2017 року за призначенням житлових субсидій до управління соціального захисту населення звернулося 3747 домогосподарств, призначено субсидію 3567 домогосподарствам.

Розраховано субсидію на опалювальний період 2017/2018 років 5700 домогосподарствам із загальної кількості 5750 домогосподарств.

Отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг 7750 сімей.

Прийнято 3012 заяв на виплату невикористаної суми субсидії із загальної 3065 домогосподарств, виплачено 3 особам.

В 2017 році субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 2239 сім’ям.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

14 листопада 2017 року під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 19 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 22500 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Розміри державних допомог на 2017 рік

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

11 жовтня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 20 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 14700 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

13 вересня 2017 року під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту наслення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 20 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 16000 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації інформує про Грантову програму прямої допомоги від Посольства Австралії в Україні.

Фінансування здійснюється на некомерційній основі особам, громадським групам, неурядовим організаціям, школам, органам місцевого самоврядування та іншим організаціям, що займаються розвитком.

Дедлайн – 18 вересня 2017 року (київський час).

Максимальна сума гранту – 60,000 AUD (Австралійських доларів).

Пріоритетні напрямки:

• Освіта;

• Охорона здоров’я;

• Розширення прав і можливостей жінок та гендерна рівність;

• Підтримка людей з обмеженими можливостями;

• Допомога людям, що постраждали від конфлікту на Сході України (ВПО);

• Економічні засоби існування;

• Продовольча безпека та права людини.

Заявку необхідно відправляти на [email protected] з написом “Заява Програми прямої допомоги та назву організації, що подає заявку” у темі електронного листа. У 2016-2017 роках посольством Австралії в Україні було профінансовано 7 проектів в Україні.

Детально: http://dfat.gov.au/people-to-people/direct-aid-program/Pages/direct-aid-program.aspx та http://sbiz.club/9179/60-000-avstralijskyh-dolariv-na-realizatsiyu-proektu-grantova-programa-vid-posolstva-avstraliyi-v-ukrayini/
За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Зміни до порядку надання субсидії

18 серпня 2017 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 609 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зазначеною постановою вносяться зміни до Положення про порядок призначення і надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848.

Змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій - четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації та місцем її фактичного проживання. Отримувач субсидії зобов»язаний протягом місяця інформувати управління про закінчення терміну місця перебування.

Постановою також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування » в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води, а саме змінено нормативи на газ:

- на газову плиту ( приготування їжі) – 3,3 куб.м. на особу ( було 4,4 куб.м.)

- на газову плиту ( приготування їжі і підігрів води) – 5,4 куб.м.на особу ( було 7,1 куб.м.)

- на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб.м. на особу ( було 14 куб.м.)

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 04.07.2017 року за призначенням житлових субсидій до управління соціального захисту населення звернулося 2910 домогосподарств, призначено субсидію 2966 домогосподарствам.

Перепризначено субсидію на наступний термін з травня 2017 року (термін отримання субсидії закінчився в квітні 2017 року) із загальної кількості 5858 сімей, 42 сім»ям відмовлено через заборгованість.

Прийнято 2677 заяв на виплату невикористаної суми субсидії із загальної 3032 домогосподарств.

В 2017 році субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 2116 сім»ям.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

02 серпня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 32 звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 25200 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Порядок надання допомоги малозабезпеченим особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості змінено

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року змінено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям.

Виплата допомоги припиняється у разі припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім»ї, з причин, передбачених абзацами 17 ( крім припинення реєстрації у разі працевлаштування самостійно ), дев»ятнадцятим - двадцять другим підпункту 1 і підпунктом 2 пункту 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198 – з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного за інформацією центру зайнятості.

Малозабезпечена сім”я втрачає право на отримання допомоги у разі:

- невідвідування без поважних причин центру зайнятості;

- подання безробітним заяви про припинення реєстрації ( крім припинення реєстрації в разі працевлаштування самостійно);

- встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного;

- встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності;

- припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин;

- відмови від двох пропозицій підходящої роботи, в тому числі за набутою професії за направленням центру зайнятості, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), - відмови від двох пропозицій проходження професійного навчання у період з дня реєстрації (перереєстрації).

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

 

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

 

21 червня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 36 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 25600 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

 

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

 

21 червня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 36 звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 25600 гривень.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Автоматичне призначення субсидій

З 1 травня 2017 року в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні - червні управління соціального захисту населення буде проводити перепризначення субсидій на наступний термін та розраховувати її розміри на літній період, а з жовтня - на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення субсидії необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім'ї. Для решти субсидіантів перерахунок буде проведено автоматично, без повторного звернення.

Якщо у платіжці на оплату житлово-комунальних послуг за травень не відображено субсидію, хвилюватися не варто. Субсидія обов'язково буде призначена з 1 травня, а субсидіантам рекомендовано сплачувати обов'язковий платіж за травень у такому ж розмірі, як у квітні.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

**************************************************************

Автоматичне призначення субсидій

З 1 травня 2017 року в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні – червні управління соціального захисту населення буде проводити перепризначення субсидій на наступний термін та розраховувати її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення субсидії необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім»ї. Для решти субсидіантів перерахунок буде проведено автоматично , без повторного звернення.

Якщо у платіжці на оплату житлово-комунальних послуг за травень не відображено субсидію, хвилюватися не варто. Субсидія обов»язково буде призначена з 1 травня , а субсидіантам рекомендовано сплачувати обов»язковий платіж за травень у такому ж розмірі, як у квітні.

За матеріалами управління
соціального захисту населення

 

**************************************************************

Cім'ї загиблих ветеранів війни отримають пільги без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї

Прийнято Закон, у якому прописано надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Верховна Рада 13 квітня прийняла Закон України "Про внесення зміни до статті 15 Закону України" Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту "щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї", яким скасовується умова про надання пільг за розміром середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Цей закон набирає чинності з 01.07.2017 року.

Зазначимо, що до таких пільг належать:

- безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів та безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

- 50% знижка на квартплату, користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

- 50% знижка на вартість палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;

- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів основних і 50% від додаткових робіт). Абонплата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Варто також відзначити, що раніше члени сімей загиблих мали право на отримання пільг, передбачених зазначеним законом, за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 2240 гривень.

При цьому право на отримання пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу з 24 лютого 2016 року – мали право тільки члени сімей загиблих учасників АТО і Революції гідності.

За матеріалами управління
соціального захисту населення

 

**************************************************************

Набір на участь у Літній школі для ВПО з Чернігівської, Житомирської та Сумської областей

Громадські організації Чернігівський Центр Прав Людини та Центр «Доброчин» запрошують внутрішньо переміщених осіб з Чернігівської, Житомирської та Сумської областей до участі в Літній школі.

Учасники опанують основи планування та здійснення адвокаційних кампаній. Це буде корисним для тих, хто береться захищати свої права і відстоювати інтереси, розуміючи усі складнощі та перепони. Також учасники матимуть змогу підвищити свою компетентність у вирішенні конфліктів та налагодженні ефективної комунікації.

Для того, щоб стати учасником навчання потрібно зареєструватись до 10 червня 2017 року шляхом надсилання ПІБ та контактного телефону на електронну пошту [email protected] або зателефонувати за номером (0462) 67 7181.

Літня школа відбудеться 21-23 червня 2017 року в місті Чернігів. Деталі та логістика будуть надіслані відібраним учасникам. До участі в тренінгу на конкурсні основі буде відібрано 30 внутрішньо переміщених осіб з Чернігівської, Житомирської та Сумської областей (по 10 осіб з кожної області).

Учасникам забезпечується проживання (іногороднім) і харчування під заходу, а також відшкодування транспортних витрат.

Гарантуємо цікаве, інтерактивне та корисне спілкування! Чекаємо на Літній школі!

Діяльність проходить в рамках реалізації науково-дослідницького проекту Бірмінгемського університету, Великобританія, під назвою «Прихована трагедія України: розуміння результатів переміщення населення з постраждалих від війни регіонів країни» (Art and Humanities Research Council Pa CCS грант Великобританія).

Інформація про проект: www.idpukraine.com

За матеріалами управління
соціального захисту населення

 

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

24 травня 2017 року під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто 42 звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 24200 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

26 квітня 2017 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 300 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року.

Зазначеною постановою вносяться зміни до Положення про порядок призначення і надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848.

Даними змінами передбачено, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб зареєстрованих у житловому приміщенні за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про не призначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної води та гарячої води і водовідведення, послуг з газо-та електропостачання для індивідуального опалення ( в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством-виробником /виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.

Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-,електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості ( станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт.г електричної енергії ( в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв»язку ПАТ «Укрпошта». Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву в управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Крім того внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 « Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якими передбачено, що для домогосподарств які мають субсидію та складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, соціальна норма житла становить 75 кв. метрів на домогосподарство.»

Для більш детальної інформації просимо звертатися до управління соціального захисту населення або за телефоном 2-16-11.

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

19 квітня 2017р. під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто двадцять дев’ять звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 20800 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Щодо періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного доходу осіб зареєстрованих у житловому приміщенні ( будинку) осіб ( осіб, які фактично проживають ), а субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у І кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

17 лютого 2017 р. під головуванням голови комісії, голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто два звернення щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 6000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

17 лютого 2017р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто двадцять шість звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 15200 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Про виплату грошової допомоги радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни

До уваги колишніх радянських військовослужбовців, які перебували в полоні у роки Другої світової війни!

Німецький Буденстаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація:

http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowwjetischeKriegsgefangene/inhalt.html.

Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

Преклюзивний термін подання заяв – до 30 вересня 2017 року.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

25 січня 2017 р. в.о. голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяна Захарченко проведела засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто двадцять звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 11400 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Знову про субсидії

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов»язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні ( будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива субсидія призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Для орендарів житлового приміщення ( будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

Розміри допомог у 2017 році.doc

***

6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким вносяться зміни до низки Законів України, зокрема до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу» в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за ним.

Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2017р. – 1544,00 грн.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

З початку року за призначенням житлових субсидій до управління соціального захисту населення звернулося 9649 домогосподарств.

Призначено субсидію 9150 домогосподарствам, в тому числі 6701 домогосподарствам на оплату житлово-комунальних послуг, 2459 домогосподарствам на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Станом на 30.12.2016 року в управлінні соціального захисту населення перебуває 7735 отримувачів житлових субсидій.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Вимушені переселенці та мешканці Чернігівської області можуть отримати грантову підтримку на розвиток власного бізнесу

Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку, розпочинає проект підтримки самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні.

Партнером проекту у Чернігівській області є громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». До участі у проекті запрошуються:

– внутрішньо переміщені особи з Криму, Донецької та Луганської областей (жінки та чоловіки віком від 18 до 60 років, які проживають (перебувають) на території Чернігівської області);

– місцеві мешканці Чернігівської області (жінки та чоловіки віком від 18 до 60 років). Особлива увага приділятиметься ветеранам АТО, які повернулись із пораненнями, які унеможливлюють їх повторну мобілізацію, а також особам з інвалідністю, представникам ромської комуни, безробітним членам місцевих громад.

Етап І. У рамках проекту заплановано дводенний тренінг (м. Чернігів, січень 2017 року)

План тренінгу:

• Аналіз ринку, основи маркетингу, започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.

• Юридичні аспекти приватного підприємництва.

• Планування фінансів.

• Як підготувати бізнес-план.

• Основи бухгалтерського обліку та податкової звітності.

Вимоги до учасника: уже розпочав свій проект або хоче стартувати власний бізнес.

Формується 2 групи: з 25-30 учасників кожна група (із них 65 % – внутрішньо переміщені особи, 35 % – місцеві мешканці).

Організатори забезпечують харчування, роздаткові матеріали учасникам тренінгу, проживання та компенсацію проїзду (громадський транспорт) учасникам з районів Чернігівської області.

Етап ІІ. Приватні консультації

Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.

Етап ІІІ. Захист бізнес-планів або заявок

Коротка презентація бізнес-плану перед комісією Міжнародної організації з міграції, в результаті якої буде прийнято рішення про виділення гранту.

Етап ІV. Надання грантів

Для 60 % учасників проекту кожної з груп буде виділено гранти для закупівлі обладнання.

Розмір гранту: до 625 фунтів стерлінгів (приблизно до 20 000 грн) на кожний грант.

Призначення: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо.

Як долучитись до проекту

1. Зателефонувати програмному координатору Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (Катерина Данькова, 063 158 32 46).

2. Подати коротку заявку на співбесіду програмному координатору*.

3. Надати копії:

• довідки внутрішньо переміщеної особи (лише для переселенців);

• усіх сторінок паспорту та ідентифікаційного коду;

• свідоцтва про реєстрацію ФОП (не обов’язково, але буде вважатися як перевага).

Термін подачі заявок – до 30 грудня 2016 року!

*Передбачається конкурсний відбір кандидатів на участь у програмі.

Катерина Данькова

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Тел.: 063 158 32 46

Email: [email protected]; web-site: www.protection.org.ua
Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

 

23 грудня 2016р. під головуванням заступника Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто одинадцять звернень громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8200 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

 

23 грудня 2016 р. під головуванням голови комісії, голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто два звернення щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 11900 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

 

29 листопада 2016 р. заступник голови комісії, начальник управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимир Криволап провів засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні розглянуто двадцять два звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 16700 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

З початку року за призначенням житлових субсидій до управління соціального захисту населення звернулося 7380 домогосподарств.

Призначено субсидію 6510 домогосподарствам, в тому числі 4147 домогосподарствам на оплату житлово-комунальних послуг, 2363 домогосподарствам на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Станом на 23.11.2016 року в управлінні соціального захисту населення перебуває 6875 отримувачів житлових субсидій.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Як обраховується дохід непрацюючого пенсіонера

Постановою КМУ № 635 внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива якими передбачено, у разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

Проведено чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

28 жовтня 2016 року голова райдержадміністрації Світлана Ященко провела чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час проведення засідання районної комісії розглянуті питання про стан погашення податкового боргу та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах-боржниках. Були проаналізовані заходи, що впроваджувалися для погашення заборгованості та намічені плани щодо вирішення зазначеного питання по кожному боржнику.

За результатами розгляду Городнянському відділенню з питань призначення, перерахунків та виплати пенсії Ріпкинського об’єднаного управління ПФУ та Городнянського відділення Чернігівської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області надані конкретні доручення щодо проведення системної роботи з погашення податкового боргу, сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також недопущення виникнення заборгованості у майбутньому.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

26 жовтня 2016 р. під головуванням голови комісії, голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто п’ять звернень щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 18000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

26 жовтня 2016р. під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто двадцять одне звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 16400 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Зміни до субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 635 « Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, якими передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення ( крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.)

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, або в якої відсутні доходи, але вона навчається за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, але яка протягом зазначеного періоду отримала хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу за інвалідом І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

Якщо в особи, яка досягла 18 річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих ( не отриманих) такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

У разі коли на час звернення за призначення субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 1 травня цього року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги, і субсидії.

У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

На питання, що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Все залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).

В залежності від категорії пільга надається конкретній особі та у випадках передбачених законодавством розповсюджується на членів сім’ї.

Згідно Бюджетного Кодексу України до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:

- дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

- неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;

- особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

- непрацездатні батьки;

- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих членів домогосподарства.

Тож порядок дій наступний:

- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є меншим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, звертатись до управління соціального захисту населення з питань припинення нарахування пільги не потрібно, оскільки ця процедура відбуватиметься автоматично;

- для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є більшим, ніж, якби вони лише отримували пільгу, потрібно звертатись до управління соціального захисту населення з питань припинення нарахування субсидії та з проханням залишити лише пільгу.

Отже, що краще обрати пільгу чи субсидію необхідно вирішувати в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей кожного домогосподарства.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

30 вересня 2016р. під головуванням голови комісії, голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто три звернення щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4300 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Соціальний захист малозабезпечених сімей

Одна з реформ, яка відбувається в Україні, - це перехід від застарілої до сучасної енергоефективної системи надання комунальних послуг, що включає в себе в тому числі встановлення ринкової ціни на газ. Для багатьох родин це не підйомний тягар.

Держава допомогає тим людям, рівень доходів яких не дає їм змоги самотужки заплатити за комунальні послуги.

Урядом 27 квітня 2016 року схвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зазначеним нормативно-правовим актом передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення . При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб.метрів природного газу або в еквіваленті 150 квт/год електричної енергії ( у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов»язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв»язку з цим якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності постанови, для її призначення має бути подана заява і декларація.

8 серпня 2016 року схвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 540 «Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу», якою внесено зміни до постанови КМУ від 23 квітня 2012 р. №356 « Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам». Так для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2016 році застосовуються такі граничні показники вартості :

твердого палива – 2000 гривень за 1 тону;

скрапленого газу – 200 гривень за один балон.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

14 вересня 2016р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення дев’ятнадцяти громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8900 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Компенсаційні виплати призначаються непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

- 15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

- 10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, не здатним до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

- 7% - - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

- заява про згоду надавати соціальні послуги;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров»я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

- копія трудової книжки;

- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг:

- заява про необхідність надання соціальних послуг;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- копія довідки до акта огляду МСЕК (для інвалідів);

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування.

Компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено державну соціальну допомогу на догляд відповідно до ЗУ «Про дсд особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», «Про дсд інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, «Про пенсійне забезпечення», Про Психіатричну допомогу», Про ЗДСС нещасного випадку на виробництві …» та особам, які надають соціальні послуги на платній основі.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

Програма впроваджується Представництвом Данської Ради у справах біженців в Україні за підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях. Партнером проекту в чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

В рамках проекту вимушені переселенці з окупованих територій та зони бойових дій можуть звернутись до кваліфікованих юристів за всебічної безоплатної юридичною допомогою та консультацією, отримати адвокатську допомогу, в тому числі в національних і міжнародних судових інстанціях, вирішити питання щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, тощо.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звернутись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Гонча (Горького) 57 аба за телефоном «гарячої лінії» (0462) 612-532

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг.

У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.

У розділі І:

У позиції 1 вказуються прізвище, ім’я по батькові особи, яка звертається.

У позиції 2 необхідно зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.

У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі „Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік.

Звертаємо увагу, що у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

У розділі ІІІ вказується інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.

Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації

.

Інструкція

про порядок заповнення бланку

Заяви про призначення житлової субсидії

1. Заяву заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.

3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

- на оплату житлово-комунальних послуг;

- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі „Номер особового рахунку” – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі „Найменування організації, що надає послуги” – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі „Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: „є лічильник” або „немає лічильника”.

6. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.

Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках<

/p>:

- на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам;

- у складі сім’ї є особи які зареєстровані але не проживають у житловому приміщенні;

- за фактичним місцем проживання особі, яка орендує житло на підставі договору оренди;

- зареєстровані у житловому приміщенні особи сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис гривень.

7. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.

Звертаємо увагу, що для громадян, які вже одержують субсидію, додатково надавати документи для її призначення непотрібно.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

23 серпня 2016р. під головуванням голови комісії, голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто чотири звернення щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 3300 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

29 липня 2016 року під головуванням голови комісії, заступника Городнянської РДА Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

На засіданні було розглянуто звернення п’ятьох внутрішньо переміщених осіб щодо призначення (відновлення) соціальних виплат.

Комісією приймались рішення з урахуванням актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, складених державним соціальним інспектором.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

21 липня 2016 року голова райдержадміністрації Світлана Ященко провела чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час проведення засідання районної комісії розглянуті питання про стан погашення податкового боргу та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах-боржниках. Були проаналізовані заходи, що впроваджувалися для погашення заборгованості та намічені плани щодо вирішення зазначеного питання по кожному боржнику.

За результатами розгляду Городнянському відділенню з питань призначення, перерахунків та виплати пенсії Ріпкинського об’єднаного управління ПФУ та Городнянського відділення Чернігівської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області надані конкретні доручення щодо проведення системної роботи з погашення податкового боргу, сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також недопущення виникнення заборгованості у майбутньому.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Як обраховується дохід для фізичних осіб - підприємців

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих ( неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи,- трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи,- чотирьох розмірів прожиткового мінімуму,встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Соціальний захист дітей-інвалідів підгрупи «А»

17 травня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи»

Даним Законом передбачається з 01 січня 2017 року призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи «А» одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику незалежно від факту роботи, навчання служби.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

13 липня 2016р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення двадцяти трьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 12000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

13 липня 2016р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто два звернення щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 6000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

22 червня 2016р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення двох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 2000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Про зміни у наданні пільг

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, яка набрала чинності 30.04.2016, внесено зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

Передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг.

У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

Списки осіб, які отримують субсидію і мали право на пільги, будуть передані організаціям, що надають послуги, для ненарахування останніми пільг цим особам з травня 2016 року, а також буде внесена відповідна інформація до бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн., такі особи не включаються до зазначених списків. Відповідні списки надаватимуться надавачам послуг щомісячно.

Також постановою внесено зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньоміся чного доходу сім’ї:

збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право особою на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, - 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право);

- доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншими виплатами, що здійснюються органами соціального страхування.

Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначено відповідне право.

Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначено право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

13 травня 2016р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення сімнадцяти громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 5400 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Зміни до субсидії

Урядом 27 квітня 2016 року схвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зазначеним нормативно-правовим актом передбачено:

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги.

Особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг,придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховються відповідні пільги.

Стосовно призначення субсидії особам, які орендують житло

Постановою доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму ( оренди ) житла, умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги.

Про період врахування доходу для призначення субсидії

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб- підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

- двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку першої групи;

- трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,- для платників єдиного податку другої групи,

- чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб,- для платників єдиного податку третьої групи.

Для працездатних осіб ( крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини, військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімум, встановленого для працездатних осіб.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80 річного віку та осіб які надають соціальні послуги.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

Субсидія для відшкодування витрат на оплат житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначення до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період призначається за зверненням громадян.

За наявності договору найму ( оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найми (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення . При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб.метрів природного газу або в еквіваленті 150 квт/год електричної енергії ( у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов»язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов»язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Субсидії – опалювальний період.

У зв’язку з встановленням сприятливих погодних умов згідно до розпорядження Городнянської районної державної адміністрації № 98 від 04 квітня 2016 року опалювальний сезон в районі закінчився для населення, яке має централізоване опалення 06.04.2016 р.,а для населення, що використовує індивідуальне газове опалення з 30.04.2016 р.

Тим громадянам, які вже перебувають у системі субсидій, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та без подання заяви та декларації.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії ( зміни складу осіб, які зареєстровані ( фактично проживають), джерел доходу, переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень) заявник повинен протягом місяця повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій визначено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.

Якщо Ви не використали кошти перерахованої субсидії внаслідок економного споживання послуг, підприємство, якому перераховано надлишкову суму субсидії, повинно зарахувати її як оплату спожитих послуг, в тому числі обов’язкової частки платежу, в наступні розрахункові періоди.

Ви можете використовувати суму переплати для оплати послуг, зокрема, не платити обов’язковий платіж, або сплачувати обов’язковий платіж частково, доки не вичерпається сума переплати. Потрібно лише стежити, щоб не утворилася заборгованість.

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 2-16-11 або безпосередньо в управлінні соціального захисту населення.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

15 квітня 2016р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто звернення трьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 1950 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

15 квітня 2016р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення шістнадцяти громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Прем’єр-міністр вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив для домогосподарств і повернути громадянам кошти

Підприємства газопостачання почали виставляти домогосподарствам, у яких немає приладів обліку, підвищений тариф з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою. Уряд ухвалив постанову, якою встановлює норматив у 4,4 та 14 кубометра відповідно. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив і повернути громадянам кошти.

Про це йшлося на засіданні Уряду в середу, 23 березня.

Глава Уряду повідомив, що отримав звернення громадян щодо завищення тарифів підприємствами газопостачання. Протягом останнього періоду часу громадянам, у яких немає газових лічильників, підприємства газопостачання почали виставляти підвищений тариф – з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою.

«Це суперечить постанові Кабінету Міністрів, ухваленій минулого року. Але суд скасував рішення Уряду, і таким чином зараз підприємства щодо газопостачання прийняли відповідні рішення», - наголосив він.

Арсеній Яценюк запропонував Урядові, зважаючи на те, що вища судова інстанція скасувала попереднє урядове рішення, за невідкладною процедурою ухвалити постанову, якою встановити норматив у 4,4 кубічних метра на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 14 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою – як обраховано Міністерством енергетики та вугільної промисловості і НКРЕКП.

Уряд ухвалив відповідну постанову.

Прем’єр-міністр звернувся до газопостачальних підприємств: «Рішення про нарахування нормативу 6 кубічних метрів не відповідає постанові Кабінету Міністрів, тобто є незаконним».

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 22.03.2016 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій за новим порядком ( з 1 травня 2015 року) звернулося 6393 сімей, призначено субсидій 5582 сім’ям, що складає 87 %, отримують субсидію 5481 сім’я.

Особам, які отримували субсидію в 2015 році на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

10 березня 2016р. під головуванням голови комісії голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто звернення чотирьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 25650 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

10 березня 2016р. під головуванням голови комісії голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення двадцяти чотирьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9200 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні

24 лютого 2016р. під головуванням голови комісії голови Городнянської районної державної адміністрації Світлани Ященко проведено засідання комісії з надання матеріальної підтримки сімей, близькі родичі яких загинули, померли, отримали поранення та інших учасників проведення антитерористичної операції (АТО) в Україні.

На засіданні було розглянуто звернення двох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 3000 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

З метою надання фінансової підтримки постраждалим особам і внутрішньо переміщеним особам, які опинились у складних життєвих обставинах, Мінсоцполітики відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №535, відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги громадянам зазначених категорій.

Реквізити рахунків

для зарахування благодійних внесків:

1. Для зарахування коштів у національній валюті (гривні):

Міністерство соціальної політики України,

ЄДРПОУ-37567866,

р/р 31252301178737 у Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172.

2. Для зарахування коштів у євро та доларах США:

Міністерство соціальної політики України,

ЄДРПОУ—37567866

р/р 25302020054709 в АТ «Укрексімбанк», м. Київ,

МФО 322313.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

 

09 лютого 2016р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення тридцяти чотирьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 18800 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Порядок виплати допомога на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів змінено.

 

Урядом 25 грудня 2015 року схвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 1181 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Зазначеним нормативно-правовим актом з 1 січня 2016 року передбачено:

надання тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’і в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач додатково подає декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги ( заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Умови та розмір тимчасової допомоги, який виплачується у разі визначення судом розміру аліментів у твердій грошовій сумі залишилися незмінними та призначаються у відповідності до абзацу 2 пункту 8 постанови KM від 22.02.2006 №189.

скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та надання такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім» ї врозрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Якщо одинокі особи звернулися за продовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управління соціальног о захисту населення.

З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами у періоді з січня по березень 2016 року. Такі громадяни повинні заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).

Особи, які звернуться за призначення допомоги вперше вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім'ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 2-16-11 або безпосередньо в управлінні соціального захисту населення.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Економити вигідно

 

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна :

«Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги ), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону».

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2004 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово – комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги ( холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців / виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ше раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Інформація

 

щодо виплати допомоги з Німеччини колишнім військовополоненим Червоної Армії

За інформацією Міністерства закордонних справ, Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.

За інформацією Посольства України у ФРН, Бюджетний комітет Бундестагу 23.09.2015 року одноголосно погодив проект Директив щодо символічного відшкодування колишнім військовополоненим Червоної Армії, розроблений Федеральним міністерством фінансів Німеччини.

Відповідно до цих Директив, право отримати відшкодування з розрахунку 2500 Євро мають особи, які були червоноармійцями та в період між 22.06.1941 р. та 08.05.2045 р. як військовополонені перебували під вартою. Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини, або злочин проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Зазначене відшкодування є персональним і видаватиметься лише за заявами згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30.09.2017 року до Федерального відомства центральних послуг та невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen)що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка має право отримати відшкодування, подала заяву і після того померла, кошти можуть отримати або його дружина, або діти.

Виплата відбувається без визнання правового зобов’язання. Правових претензій щодо виплати не може бути.

Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.

Формуляр заяви німецькою, англійською та російськими мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань (BADV, http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

Закордонні представництва Німечинни по всьому світу приймають згадані заяви.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Уряд удосконалив порядок призначення допомоги одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалив 25 грудня.

 

Документ прийнято з метою приведення у відповідність до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України порядків призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та забезпечення своєчасної виплати одержувачам. Зазначений закон, схвалений Верховною Радою України 24 грудня 2015 року, набуває чинності з 1 січня 2016 року.

Допомога на дітей одиноким матерям (батькам) надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становитиме різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Уряд установив, що для громадян, які звернуться у період січня-березня 2016 року за наданням допомоги одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину за новими умовами, зазначені допомоги призначаються з 1 січня 2016 року.

Крім того, постановою передбачається налагодження обміну інформацією між структурними підрозділами соціального захисту населення та підрозділами ДФС, Пенсійним фондом тощо при призначенні допомог, які надаються із врахуванням доходу сім’ї.

Прийняття запропонованих змін дозволить покращити соціальний захист дітей, які виховуються одинокими матерями та у яких один з батьків ухиляється від сплати аліментів.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 24.12.2015 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій за новим порядком ( з 1 травня 2015 року) звернулося 5675 сімей, призначено субсидій 5152 сім’ям, що складає 91 %.

Протягом опалювального періоду 2014/15 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1588 сімей ( субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів), призначено за новим порядком 1588 сім’ям, що складає 100 %.

До кінця поточного року очікуємо, що за призначенням житлових субсидій звернеться щонайменше 7 тис. сімей .

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

11 грудня 2015р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення тридцяти двох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 17300 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Щодо внесення змін до постанови № 409 від 06.08.2014р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 842 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014р.№ 409», яка набрала чинності 03.11.2015, внесено зміни до соціальних нормативів користування комунальними послугами для надання пільг і субсидій, зокрема, встановлено соціальні нормативи використання теплової енергії для централізованого опалення у разі обладнання будинків приладами обліку,змінено коригуючи коефіцієнти для розрахунку розміру витрат енергоносіїв на потреби опалення.

Змінені соціальні нормативи застосовуються для розрахунку пільг і субсидій починаючи з листопада 2015 року.

Перерахунок субсидії здійснюється за зверненням особи,якій призначено субсидію у межах терміну дії призначеної субсидії.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення АТО, бойових дій та збройного конфлікту.

Одноразова грошова допомога виплачується у разі :

- загибелі (смерті) волонтера – з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть;

- встановлення інвалідності – з дати, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.

У разі загибелі (смерті) волонтера одноразова грошова допомога виплачується у розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на дату загибелі (смерті), членам сім»ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) волонтера у рівних частинах.

Члени сім’ї та батьки загиблого (померлого волонтера визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці – відповідно до Цивільного кодексу України.

У разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) одноразова грошова допомога виплачується волонтеру залежно від групи інвалідності у розмірі:

- 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам І групи;

- 200 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, - інвалідам ІІ групи;

- 150 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, - інвалідам ІІІ групи.

Розмір грошової допомоги визначається виходячи з прожиткового мінімуму, чинного на дату встановлення інвалідності.

Для отримання одноразової допомоги волонтери в разі настання інвалідності чи члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) волонтера подають документи до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, утвореній Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Виплата одноразової допомоги здійснюється на підставі рішення міжвідомчої комісії про призначення одноразової грошової допомоги органами соціального захисту населення за місцем проживання волонтера – у разі настання інвалідності, чи особи, зазначеної у рішенні міжвідомчої комісії – у разі загибелі (смерті) волонтера .

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

ДО УВАГИ МІЛІЦІОНЕРІВ НА ПЕНСІЇ!

Відповідно до пунктів 1 та 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію» з 7 листопада 2015 року втратив чинність Закон України «Про міліцію».

Таким чином, особи, які мали право на пільги згідно із Законом України «Про міліцію» (звільнені зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв`язку з виконанням службових обов`язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманнї) з 07.11.2015 року втратили право на пільги.

Особи, які втратили право на пільги, можуть звернутись за призначенням житлової субсидії.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Щодо обов’язкової частки витрат на оплату послуг

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов»язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 05.11.2015 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій за новим порядком ( з 1 травня 2015 року) звернулося 4278 сімей, призначено субсидій 3469 сім’ям, що складає 81 %.

Протягом опалювального періоду 2014/15 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1588 сімей ( субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів), призначено за новим порядком 1588 сім»м, що складає 100 %.

До кінця поточного року очікуємо, що за призначенням житлових субсидій звернеться щонайменше 7 тис. сімей і пік звернень буде припадати на листопад та грудень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

23 жовтня 2015р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення двадцяти трьох громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9400 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 01.10. 2015 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій за новим порядком ( з 1 травня 2015 року) звернулося 2869 сімей, призначено субсидій 2423 сім»ям, що складає 84.4 %.

Протягом опалювального періоду 2014/15 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1588 сімей ( субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів), призначено за новим порядком 1578 сім»м, що складає 99,3 %.

До кінця поточного року очікуємо, що за призначенням житлових субсидій звернеться щонайменше 7 тис. сімей і пік звернень буде припадати на листопад та грудень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Щодо оформлення особових рахунків

Скасовано необхідність обов»язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертається по субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Зокрема, орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків-лише на підставі договору оренди.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 01.10.2015 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій за новим порядком ( з 1 травня 2015 року) звернулося 2869 сімей, призначено субсидій 2423 сім’ям, що складає 84.4 %.

Протягом опалювального періоду 2014/15 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1588 сімей ( субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів), призначено за новим порядком 1578 сім’м, що складає 99,3 %.

До кінця поточного року очікуємо, що за призначенням житлових субсидій звернеться щонайменше 7 тис. сімей і пік звернень буде припадати на листопад та грудень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

23 вересня 2015р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення восьми громадян щодо надання одноразової допомоги.

 

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4400 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

02 вересня 2015 року голова райдержадміністрації Світлана Ященко провела чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час проведення засідання районної комісії розглянуті питання про стан погашення податкового боргу та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах-боржниках. Були проаналізовані заходи, що впроваджувалися для погашення заборгованості та намічені плани щодо вирішення зазначеного питання по кожному боржнику.

За результатами розгляду управлінню Пенсійного фонду, державній податковій інспекції надані конкретні доручення щодо проведення системної роботи з погашення податкового боргу, сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також недопущення виникнення заборгованості у майбутньому.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Порядок надання субсидій спрощено

26 червня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 475 « Про спрощення порядку надання населенню житлових субсидій».

Прийнято нову форму декларації в якій не потрібно вказувати дані про розмір доходів, достатньо вказати вид отриманого доходу і джерело доходу.

Житлові субсидії відтепер можливо призначати на основі доходу за попередні три місяці перед зверненням.

Фізичним особам підприємцям платникам І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для ІІ та ІІІ груп мінімальний дохід встановлено відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

До сукупного доходу не включатимуться сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть безпосередньо участь у антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Як обраховується дохід для фізичних осіб - підприємців

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи,- двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги ( крім осіб, що обслуговуються соціальними службами ), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 1 групи;

10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 3 групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі і на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532, e-mail: [email protected]

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Зміни в субсидіях

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного ( за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період.

Розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Державна допомога інвалідам

2 червня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України за № 495-УІІІ «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А І групи. Цей закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.

У разі якщо місячний розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства підгрупи А І групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

Станом на 23.07.2015 року до управління соціального захисту населення за призначення житлових субсидій по спрощеному порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулося 1727 сімей, призначено субсидій 1222 сім’ям, що складає 70,8 %.

Протягом опалювального періоду 2014/15 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1588 сімей ( субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів), призначено за новим порядком 1324 сім»м, що складає 83,4 %.

До кінця поточного року очікуємо, що за призначенням житлових субсидій звернеться щонайменше 7 тис. сімей і пік звернень буде припадати на листопад та грудень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги мешканцям району, які опинилися у складних життєвих обставинах

17 липня 2015р. під головуванням заступника голови комісії начальника управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації Володимира Криволапа проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто звернення п’ятнадцяти громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7900 гривень.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Стан призначення житлових субсидій

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію Урядом 28 лютого 2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України « Про удосконалення порядку надання житлових субсидій », якою з 01 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій.

Особам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів.

Станом на 03 липня 2015 року за оновленим порядком до управління соціального захисту населення звернулося 1508 сім’ї, призначено 730 сім’ям.

Протягом опалювального періоду 2014/2015 року, отримували субсидію 1588 сімей, призначено 1106 сім’ям.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

На допомогу захисникам Батьківщини.Права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація.

**************************************************************

Проведено чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

25 червня 2015 року голова райдержадміністрації Світлана Ященко провела чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час проведення засідання районної комісії розглянуті питання про стан погашення податкового боргу та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України на підприємствах-боржниках. Були проаналізовані заходи, що впроваджувалися для погашення заборгованості та намічені плани щодо вирішення зазначеного питання по кожному боржнику.

За результатами розгляду управлінню Пенсійного фонду, державній податковій інспекції надані конкретні доручення щодо проведення системної роботи з погашення податкового боргу, сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також недопущення виникнення заборгованості у майбутньому.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

**************************************************************

Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї з 01.07.2015 року

На виконання Закону України ”Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року № 76-VІІІ в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який вступає в дію з 01.07. 2015 року. Дія Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно наступних Законів України:

1) “Про міліцію” - звільнені зі служби за віком, у зв'язку з хворобою або за вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи; діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, особи начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, загиблі або померлі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сім’ї, які перебували на їх утриманні;

2) “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність, якої, пов'язана з Чорнобильською катастрофою; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС віднесених до категорії 3; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильською катастрофою, категорії 3;

3) “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” – учасники війни; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

4) “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” - особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

5) “Про жертви нацистських переслідувань”;

6) “Про охорону дитинства” - багатодітні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживає відповідно троє або більше дітей, а також, сім’ї, в яких не менше року проживає троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;

7) “Про соціальний захист дітей війни”;

8) Кодекс цивільного захисту - особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків; батьки та члени сім’ї осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків.

Пільги вищезазнач%D