04 червня 2019

Сектор освіти, культури, молоді та спорту 

15100, м.Городня, вул. Троїцька, 10

тел. (04645) 2 15 32

ел. адреса:[email protected]

Завідувач сектору: Шпігар Світлана Володимирівна

 

29.07.2020 

30 ЛИПНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого фізичного і психо-емоційного стану жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Вербувальниками найчастіше є знайомі люди, а іноді, навіть, друзі. Потрапляючи у тенета сучасного рабства, порушуються усі права людини: громадянські, соціально-економічні та культурні. 

Сучасне рабство може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас, але часто залишаються невидимими.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особи, які постраждали від торгівлі людьми, у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації, тимчасове розміщення  у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми та інші види допомоги.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізовує заходи з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та здійснює оцінку потреб постраждалої особи, розробку плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням – (04645) 2-43-57, 2-43-99.

За отриманням допомоги можна звернутись:

  • сектор освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, відповідальний підрозділ за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми:– (04645) 2-11-36;
  • управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (04645)2-19-90;
  • служба у справах дітей районної державної адміністрації (у випадку, якщо постраждалою особою є дитина) – (04645) 2-74-99;
  • Городнянське відділення поліції Менського ВП ГУНП в Чернігівській області, 102;
  • Городнянське бюро правової допомоги – (04645) 2-10-27, 2-10-55.

Також в Україні діє:

1) Українська національна довідкова безкоштовна лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми:

  • 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні;
  • 527 – безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС.

2) «Гаряча лінія» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» (Київ) - 0-800-500-22-5.

Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні — запорука успішної боротьби з даною проблемою. Бережіть себе і своїх рідних. Будьте обачними та уважними, якщо отримуєте заманливу пропозицію працювати за кордоном. Краще попередити неприємну ситуацію, аніж мати справу з її наслідками.

16.04.2020

Для постраждалих від торгівлі людьми 

Торгівля людьми - це злочин, в якому жертвами можуть бути всі: чоловіки, жінки, діти. Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та свого походження, може стати об’єктом примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації. Люди потрапляють до рук торговців непомітно для себе і трапитися це може не тільки за кордоном, але й безпосередньо в країні проживання.

У рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми у Чернігівській області» розроблено «Карту допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Чернігівська область» на основі сервісу Google maps https://sites.google.com/view/nmimap-chernihiv/

Зайшовши за посиланням, особи, які стали жертвами торгівлі людьми, або члени їх сімей мають змогу ознайомитися з розділами електронного довідника з контактними даними суб’єктів, які надають допомогу вищевказаним особам.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини. Будьте обачними. Бережіть себе та своїх близьких.

02.04.2020

До уваги! 

З метою боротьби з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України до 24 квітня 2020 року. Водночас з початку запровадження карантину Урядом було повернуто з-за кордону тисячі громадян України, серед яких ймовірно є особи, які постраждали від торгівлі людьми. Проблеми та тенденції   торгівлі людьми в Україні  набули резонансу в суспільстві протягом останніх років – серед них тема «кур’єрів-експедиторів», примусова військова служба, продаж дітей та інші.

На сьогоднішній день зусилля Уряду спрямовані на виконання заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, однак у таких умовах ситуація торгівлі людьми може погіршитися та набрати нових методів використання вразливих верств населення.

Звичайна пильність, обізнаність може врятувати як власне життя, так і життя близьких та рідних.

Будьте обережні!

Існує багато форм торгівлі людьми. Але, у будь-якому випадку, ознаки цього злочину загальні – вербування людини, обіцянки якихось перспектив, освіти, подорожей, хорошої роботи, високих заробітків. Йдеться, як правило, про перевезення людини за кордон, обмеження її свободи з метою експлуатації. Як правило, у потерпілих забирають паспорти, гроші, засоби зв’язку, таким чином не даючи жодного шансу на порятунок. Далі експлуатують, – у промисловій праці, може мати місце сексуальна експлуатація, вилучення органів, примусова військова служба. На сьогоднішній день досить поширеною формою торгівлі людьми є примусове жебракування.

Торгівля людьми є особливо небезпечним злочином, який є грубим порушенням прав людини і визнаний серйозним злочином на міжнародному рівні. На теперішній час масштаби цього виду злочинної діяльності набули таких вражаючих розмірів, що за оцінками експертів торгівля людьми за своїми наслідками стоїть на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками та є другим за прибутковістю вид злочинної діяльності. Є занадто багато форм експлуатацій людини: сексуальна; використання в порнобізнесі; трудова (примусова праця чи надання послуг); вилучення органів; використання у збройних конфліктах; використання у дослідах; використання у злочинній діяльності; жебрацтво; примусове сурогатне материнство; примусовий шлюб; незаконне усиновлення з метою наживи та інші.

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Торгівля людьми не має географічних кордонів, вона існує серед усіх рас, класів та релігій. Її наслідки несуть загрозу життю і здоров’ю особи, завдають психологічної травми. Протидія цьому ганебному явищу є сьогодні одним із загальносвітових напрямів суспільного розвитку. Вона розглядається світовим співтовариством як злочин і є грубим порушенням прав людини.

Реалізація особистих прав людини, гарантування права на життя і здоров’я, на вільний особистий розвиток є одним із головних завдань правової соціальної держави, якою проголошена Україна.

Нагадуємо, що на нашому сайті розміщена інформація про структурні підрозділи райдержадміністрації, які беруть участь у реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та контакти осіб, до яких можна звернутися з питань протидії торгівлі людьми.

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала «гаряча лінія»

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

У Мінсоцполітики зазначають, що оператор кол-центру не просто фіксує звернення чи переадресовує його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства.

До слова, на Чернігівщині діє обласний центр соціально-психологічної допомоги, що надає допомогу постраждалим особам, відносно яких було вчинено домашнє насильство чи існує реальна загроза його вчинення.

Упродовж 2019 року в області створені 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. З них 16 мобільних бригад функціонують при районних центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 6 — в ОТГ, 3 — в містах обласного значення Новгород-Сіверський, Ніжин та Прилуки. Фахівці надають психологічну допомогу та консультаційні послуги з виїздом на місця, а також у телефонному режимі. В кожній мобільній бригаді складено графік виїздів до населених пунктів з метою проведення інформаційно-просвітницької діяльності.

За інформацією Департаменту сім’ї, молоді
та спорту Чернігівської облдержадміністрації