14 січня 2019

Шановні батьки! Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!

Щодня в Україні виникають десятки надзвичайних подій, на яких гинуть та травмуються наші співвітчизники. Більшість із них — нещасні випадки, або наслідки легковажного ставлення до безпеки самих же громадян. Проте найбільше прикро, коли за недбалість дорослих доводиться розплачуватися здоров'ям або життям маленьких дітей.

Зокрема, 27 січня рятувальникам Кіровоградщини повідомили, що на вантажному дворі залізничного вокзалу м. Кропивницький на вагоні потягу знаходиться хлопчик, якого вразило струмом. До місця події відразу було направлено два відділення рятувальників 1-го Державного пожежно-рятувального загону міста. Постраждалим виявився хлопчик 2004 року народження. Бійці ДСНС зняли підлітка з вагону та у задовільному стані передали медикам.

Водночас, дивом вдалося уникнути лиха цими вихідними на Одещині, де поблизу м. Білгород-Дністровський на крижині, що дрейфувала в акваторії Дністровського лиману на відстані близько 500 м. від берега, громадяни побачили 4-х дітей. Одразу на місце події вирушило троє рятувальників на пожежно-рятувальному авто. Вже за пів години за допомогою гумового човна відчайдухів 2003-2007 років народження було врятовано.

Загалом, подібні випадки — це черговий доказ того, що втрата пильності і недбальство батьків зазвичай можуть обернутися справжньою трагедією для цілої родини.

Тож, аби нагадати дорослим про те, чого може коштувати байдуже ставлення до безпеки у відношенні до власних дітей, Городнянський районний сектор У ДСНС в боласті посилює профілактичну роботу серед населення та закликає батьків не наражати малечу на небезпеку!

Шановні батьки!

Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці;

Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;

Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду;

Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

***

Державна пожежно-рятувальна частина інформує

Упродовж минулих вихідних Рятувальники 4 Державної пожежно-рятувальної частини ліквідували 4 пожежі, з яких 3 в житловому секторі громадян (в м. Городня, с. Володимирівка, с. Тупичів), 1 на транспорті. Нажаль врятувати будинки що знаходились за межами міста не вдалося, але вдалося не допустити розповсюдження вогню на сусідні будинки.  Під час ліквідації пожеж вогнеборці врятували 2 сусідніх житлових будинки, легковий автомобіль та житловий будинок .

Загалом, з початку року показники пожеж на території Городнянського району 13 , загиблих громадян на пожежах у житловому секторі становить 2 особи відповідно.

Тож, зважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

***

Рятувальники Городнянщини навчають мешканців приватного житлового сектору правилам безпеки у побуті

Рятувальники Городнянщини навчають мешканців приватного житлового сектору правилам безпеки у побуті З метою недопущення пожеж та загибелі людей на них, упродовж минулого тижня співробітниками Городнянського РС Управління ДСНС України у Чернігівський області здійснені профілактичні відпрацювання на території 2 населених пунктів району, під час яких проведені інструктажі серед мешканців приватного житлового сектору громадян. Під час заходів рятувальники нагадали правила обережного поводження з вогнем, звернули увагу на недопустимість використання несправних печей і димарів, електричних і газових приладів. Крім того, надзвичайники застерегли, що упродовж опалювального сезону необхідно проводити профілактичні огляди димоходів, печей та груб, вчасно очищати їх від сажі, у разі появи тріщин - своєчасно їх зашпаровувати, не використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини, зберігати горючі матеріали на безпечній відстані від нагрівальних приладів. Рятувальники надали мешканцям приватного житлового сектору для ознайомлення пам'ятки із заходами безпеки та алгоритмом дій у екстрених ситуаціях.

***

Городнянський РС УДСНС попереджає

Збільшення пожеж у житловому секторі та загибель людей на них викликає занепокоєння в фахівців ДСНС. Згідно статистичних даних більшість пожеж в житловому секторі виникають через недбалість людей та недотримання елементарних правил пожежної безпеки, а також трапляються трагічні випадки через невміння вірно діяти у разі виникнення пожежі.

З метою недопущення росту надзвичайних подій фахівці Городнянського районного сектору постійно проводять профілактично – роз’яснювальну роботу на протипожежну тематику  серед населення району. Але, нажаль, не зважаючи на це за останні дві неділі факти пожеж з загибеллю на них людей значно виросли.

Так о 14:40 до Служби порятунку "101" у Городнянському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку у с. Андріївка. За викликом на місце події прибуло відділення 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Оперативними діями о 15:15 пожежу було локалізовано, а о 15:30 остаточно ліквідовано. Під час гасіння рятувальники виявили в одній з кімнат будинку тіло господарки, 1931 року народження. Ймовірною причиною трагедії послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.

Рятувальники Управління ДСНС у Чернігівській області застерігають громадян: слідкуйте за справністю печей і димарів, вчасно очищайте від сажі та не залишайте їх без належного нагляду.

За інформацією

Городнянського РС УДСНС