06 листопада 2018

Служба у справах дітей райдержадміністрації 

15100, Чернігівська обл., м. Городня, вул. Троїцька,10

тел. (04645)  2-71-99, ел. адреса:[email protected]

Начальник служби:

Росомаха Роман Володимирович 

***


29.07.2020

Комісія з питань захисту прав дитини

29 липня 2020 року згідно плану роботи районної державної адміністрації, пройшло чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Беребера.

Відповідно до порядку денного, членами комісії було розглянуто 11 питань: 4 з них стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей, 1 питання – про надання висновку щодо доцільності поновлення матері в батьківських правах, 2 питання про доцільність надання згоди комісії на цілодобове перебування дітей в спеціалізованих школах, 1 про визначення режиму спілкування батька з дітьми та 3 питання щодо неналежного виконання батьками батьківських обов’язків.

Під час засідання члени комісії мали можливість висловити свою думку щодо обговорюваної ситуації, активно пропонували шляхи вирішення проблемних питань.

17.07.2020

До відома потенційних батьків-опікунів та батьків-усиновлювачів 

Кожен, хто народжується, претендує на щасливу долю. Але чому одні її мають, а інших вона вперто обминає? Що таке щастя? Як його знайти? Кажуть: «Щасливими не народжуються, ними стають…» І вирішальну роль у цьому відіграє сім’я…Значення сім’ї та сімейного виховання надзвичайно важливе для кожної людини. У родині тебе розуміють, вибачають, підтримають, допоможуть знайти свій шлях у житті. Учені стверджують, що тільки в сімейному оточенні виростає здорова, добра, розумна, щаслива, самодостатня людина. Щоправда сім’ї бувають різними: повними, неповними, багатодітними, бездітними.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації ведеться електронний банк даних дітей, де на обліку перебувають 34 дитини. які опинились в складних життєвих обставинах, 93 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. З них 63 дитини виховується під опікою, піклуванням. В дев’яти прийомних сім’ях та одному дитячому будинку сімейного типу. що функціонують на території району утримуються, виховуються та навчаються 25 дітей, що мають статус.

Звернувшись до служби у справах дітей районної державної адміністрації, можна отримати необхідну інформацію щодо оформлення опіки (піклування) над дітьми, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, усиновлення дитини.

На жаль, життя буває жорстким і непередбачуваним, виникають ситуації, коли дитина залишається без батьківського піклування, тому, шановні, зрозуміймо потребу дітей, позбавлених такого жаданого людського щастя – визнання родини, зробімо благородну справу: не оминаймо своєю увагою тих, хто цього потребує.

За інформацією щодо опіки, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, патронатної сім’ї чи усиновлення дитини, ви можете звертатися до служби у справах дітей районної державної адміністрації за адресою: вул. Троїцька, 10 м. Городня або по тел. 2-74-99.

 

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

07-07-2020 

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

148 дітей охоплено сімейними формами виховання, а саме: 20 осіб – усиновлено73 – під опікою, 35 дітей – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типусім – тимчасово у сім’ї родичів та знайомих, сім неповнолітніх повернуто у біологічну сім’ю, батьки шести дітей визнали батьківство. Це на 32,1% більше у порівнянні з кількістю осіб, які посиротіли протягом року.

 Зберігається позитивна тенденція усиновлення дітей здебільшого українцями, ніж іноземцями. Впродовж січня-червня нашими співвітчизниками в регіоні усиновлено 14 дітей, громадянами інших держав – тільки 6.

Найбільш поширеною формою сімейного виховання в області є опіка (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. У сім’ях опікунів та піклувальників проживає 1326 таких дітей (67,0% від їх загальної кількості).

З кожним роком зростає кількість вихованців у прийомних сім’ях (ПС) та дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ). На даний час в області налічується 186 ПС та 29 ДБСТ, в яких виховується 518 дітей. З початку року у регіоні створено 3 ПС та 4 ДБСТ, всього влаштовано 35 дітей.

За інформацією служби у справах дітей облдержадміністрації

19.02.2020

Патронатна сім’я — реальна альтернатива будинку дитини

Учора, 17 лютого, відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання в контексті реформування будинків дитини.

У заході взяли участь уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник міністра соцполітики Олег Коваль та замміністра охорони здоров’я Дмитро Луфер. Від Чернігівщини — представники профільних структурних підрозділів.

Говорили, зокрема, про розвиток патронатних сімей. Така форма виховання може стати реальною альтернативою влаштування дітей від народження до трьох років, котрі нині направляються у будинки дитини. При цьому посадовці наголосили, що подібні заклади інституційного догляду не зникнуть, а будуть трансформовані у медичні. У них перебуватимуть діти, яким потрібні лікування та реабілітація.

Нині в Україні функціонують 121 патронатна сім’я. На Чернігівщині — 11: у містах Чернігові, Ніжині та Прилуках — по дві родини, Бобровицькому, Борзнянському, Варвинському, Куликівському і Чернігівському районах — по одній. У цих сім’ях перебувають 13 дітей.

Загалом з часу впровадження такої форми виховання (з 2017 року) послугами патронату в області скористалися 35 дітей, в тому числі минулого року — 24.

У Прилуках функціонує єдиний в області будинок дитини «Надія», де на сьогодні перебувають 104 дитини. Заклад підпорядковується Управлінню охорони здоров’я ОДА.

Довідково. Патронатний вихователь — особа, яка на професійній основі здійснює догляд та виховання дитини, влаштованої в її сім’ю. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають досвід виховання дитини та відповідні житлові умови.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Якщо ви маєте бажання та змогу стати патронатним вихователем, звертайтесь за додатковою інформацією у місцевий центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до обласного центру (вул. Шевченка, 21, (0462) 775-078, 778-984.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
за інформацією Служби у справах дітей
Чернігівської облдержадміністрації

28.09.2018

30 вересня – День усиновлення

Ось уже дев’ять років поспіль щороку 30 вересня, відкинувши всі турботи і проблеми та забувши про буденність, ми з вами святкуємо день любові, милосердя і добра – День усиновлення.

Мабуть, не випадково це свято і Україні відзначається у день християнського свята Віри, Надії та Любові, адже головне, що ми повинні дарувати нашим дітям – це доброта і любов. Коли б пересічну людину запитали, чи знає вона, що таке усиновлення, хто такі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, вона б, напевно, хоч і без особливих деталей, але змогла б дати відповідь на це запитання.

За цим святом стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, які дають дітям надію на щасливе дитинство і повноцінне життя.

В день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі – мама, тато… Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трішечки підріс, набув свого життєвого досвіду, навіть зневірився у тому, що на світі є добрі та люблячі дорослі, батьки. У нашому районі є такі родини, в яких діти знайшли любов, турботу і розуміння, - це 69 сімей опікунів, піклувальників, 6 прийомних родин, 4 дитячих будинки сімейного типу та 7 сімей усиновлювачів.

Сімейними формами виховання із 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації охоплено 88 дітей, з яких 73 виховується під опікою(піклуванням) громадян, 7 – в дитячих будинках сімейного типу, 8 – у прийомних сім’ях. Крім того, на території району функціонують 4 дитячих будинки сімейного типу та 6 прийомних сімей, у яких виховуються 31 дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно здійснюється нагляд за умовами проживання дітей вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, дітей , які виховуються під опікою та усиновлених.

Пройдуть роки, і діти, котрим ми подарували надію і нове життя, колись стануть нашою підтримкою, нашою гордістю, нашим не змарнованим, достойно прожитим життям. Тому проживімо це життя так, щоб озирнувшись назад, ми змогли б побачити не лише матеріальні здобутки, а й тепло і любов, які залишили у серцях своїх дітей, а заради таких моментів вартує жити.

За повідомленням служби у справах дітей районної державної адміністрації

Солодкі миті дитинства

Не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Але від нашої уваги, любові, виховання залежить іх доля. Ми, дорослі, відповідаємо за захист прав дітей і це є одним з найголовніших наших обов’язків.

До свята Міжнародного дня захисту дітей голова райдержадміністрації Світлана Ященко привітала та вручила подарунки 49 дітям, які перебувають на обліку служби у справах дітей Городнянської райдержадміністрації, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Побажала всім дітям міцного здоров’я, щастя, добра та здійснення вміх дитячих мрій.

За повідомленням служби у справах

дітей районної державної адміністрації

Архів новин