10 вересня 2018
15100, м. Городня , вул. 1 Травня, буд. 48 г
Е - mail: [email protected]
Начальник управління - Кравець Людмила Миколаївна
тел. (04645) 2-19-48
22.04.2020
28 лютого 2020
Під головуванням виконуючої обов’язки голови райдержадміністрації Тетяни Захарченко проведено нараду щодо готовності проведення протиепідемічних заходів в районі на випадки захворювань, спричинених коронавірусом (2019-nCoV).
У нараді взяли участь керівники об’єднаних громад району, лікарняних закладів, відділів прикордонної служби, поліції, Городнянського РУ Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, районного лабораторного відділення ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України», Городнянського РС УДСНС в Чернігівській області, редакції місцевої газети та інші.
Тетяна Захарченко ознайомила присутніх з епідситуацією в районі, наголосила на тому, що тимчасовою протиепідемічною комісією, яка створена облдержадміністрацією, затверджений і надісланий до виконання «План протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV на території Чернігівської області», відповідно до якого розроблено і затверджено районний план заходів.
Начальник Городнянського РУ Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмила Кравець повідомила, що ситуація в районі контрольована, коронавірусу на території Городнянщини не зафіксовано. Ведеться масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота в населених пунктах району.
Перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Гірськ» Ірина Чепа та перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Деревини» Артем Патралиця повідомили, що прикордонники діють відповідно до затверджених інструкцій стосовно до осіб, які перетинають кордон з підвищеною температурою.
Генеральний директор КНП «Городнянський центр ПМСД» Михайло Назаренко та виконуючий обов’язки генерального директора КНП «Городнянська центральна районна лікарня» Юрій Коробко запевнили, що медичні заклади проводять роботу відповідно до плану заходів, але не вистачає засобів індивідуального захисту та лікарських засобів, кошти на які вирішено виділити з районного бюджету.
В ході наради було вирішено створити районний штаб з координації дій щодо запобігання захворюваності на коронавірус, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, здійснити закупівлю засобів індивідуального захисту для медперсоналу, скоординовано дії всіх установ та організацій в передепідемічний період.
За результатами наради підготовлено відповідне доручення в.о. голови райдержадміністрації.
За повідомленням пресслужби
райдержадміністрації
25.02.2020
Щодо повідомлення RASFF № 2020.0699
Городнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомляє, що до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 12 лютого 2020 року № 2020.0699 щодо виявлення сальмонели в коріандрі тонкого помелу з Болгарії (експoртер: Bulgarcoop-Import-Export LTD) до Німеччини (вирорбник: Deek Gewuerze and Additive GmbH, код № 540606100, продукт: Rohwusal Bergsalami-Edelschimmel, партія: 20200120171608, термін придатності: до 28.01.2022, кількість: 300,0 кг) та окремих держав-членів ЄС і в тому числі до України-ТОВ «КОВЧЕГ» (вул. Соборна, 15, с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область).
Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.
У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Городнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за адресою: вул. 1 Травня, 48-Г, м. Городня. Городнянський район, Чернігівська область, 15100,т/факс 21948 та e-mail: [email protected]
18.02.2020
Невідповідність вимогам санітарних норм дрібного арахісу країни походження Бразилія.
Городнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомляє, що до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшов лист Посольства України в Японії від 16 січня 2020 №61511/640-200-46 стосовно отримання листа від Управління безпеки харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я праці та соціального захисту населення Японії від 26 грудня 2020 року щодо невідповідності вимогам санітарних норм Японії афлотоксину (11 мкг/кг) в партії продукції (дрібний арахіс) країни походження Бразилія, що імпортується до України ТОВ «ТОПІНТЕРФУД» (вул. Барикадна, 15А, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49000).
Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.
У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Городнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за адресою: вул. 1 Травня, 48-Г, м. Городня. Городнянський район, Чернігівська область, 15100,т/факс 21948 та e-mail: [email protected]
31 січня 2020
Сьогодні, 31 січня в.о. голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко провела засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії за участю представників органів місцевого самоврядування, керівників сільськогосподарських господарств, підприємств, користувачів мисливських угідь.
Начальник Городнянського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмила Кравець акцентувала увагу на присутніх на декількох важливих моментах.
У Козелецькому та Чернігівському районах за результатами моніторингових досліджень патологічного матеріалу диких кабанів було виявлено вірус африканської чуми. З метою запобігання поширення захворювання районною державною службою ветеринарної медицини вживаються профілактичні заходи.
Епізоотична ситуація захворювання на сказ тварин лишається контрольованою, хоч і потребує щоденної уваги.
Особливо гостро потребує профілактики високо патогенний грип птиці, виявлений у січні в одному з господарств Вінницької області та контроль за переміщенням живих тварин і птиці.
Окремими питаннями для обговорення слугували стан існуючих місць захоронення трупів тварин, утилізації відходів тваринного походження, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом.
Перед початком весняно-польових робіт для аграріїв важливим є правильне використання засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин.
Актуальним лишається запобігання поширенню інфекційного вузликового дерматиту.
Посилено вживаються заходи по недопущенню несанкціонованої торгівлі, обігу фальсифікованої продукції.
Також під час проведення засідання головний спеціаліст відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки, державний фітосанітарний Михайло Дубовий звернув увагу на карантинні хвороби, шкідники та бур’яни, розповсюджені у Чернігівській області, зокрема в Городнянському районі по золотистій картопляній нематоді, запровадження карантинного режиму.
Фальсифікація рибних консервів ТМ «АКВАМАРИН»
Городнянське районне управління Держпродспоживслужби інформує суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію або обіг харчових продуктів стосовно фальсифікації рибних консервів ТМ «Аквамарин» та про наявність на ринках України підробленої продукції (рибні консерви торгової марки «Аквамарин» ТОВ «Інтерфлот», виробництва ТОВ «Інтерфлот», виробництва ТОВ «Альфа-Етекс» (код виробника В05), а саме:
- «Сайра тихоокеанська натуральна», 230 гр., (з ключем) дата виробництва 18.01.2019,18.02.2019;
- «Товстолобик обсмажений в томатному соусі», 230 гр., дата виробництва 11.03.2019.
При візуальному порівнянні штампу дати виробництва та коду виробника на верхній поверхні пакування консервної продукції та іншої продукції даної торгової марки, яка виготовлялась відповідно до діючого договору, наявна відмінність у розмірі шрифту та його кольорі.
Просимо бути уважними при постачанні даної продукції на прилавки своїх магазинів.
30 липня 2019
Сьогодні, 30 липня у райдержадміністрації за участю начальника Городнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмили Кравець відбулась нарада з операторами ринку та власниками закладів громадського харчування стосовно інформування зацікавлених осіб щодо державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти та запровадження системи НАССР. У заході взяла участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко.
На нараді були висвітлені питання, які стосувалися:
– вимог до суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються виробництвом, зберіганням, транспортуванням та реалізацією харчових продуктів щодо впровадження системи НАССР;
– правил впровадження системи НАССР на підприємствах;
– стандартизація – основа НАССР.
Крім цього, звернуто увагу операторів ринку на вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме що з 20 серпня цього року всі малі потужності повинні запровадити та використовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.
Надані роз’яснення відповідно вимог наказу Мін АПК від 01.10.2012 №590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)».
Повідомлено операторів ринку, що відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» є відповідальність за невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках у вигляді штрафу на юридичних осіб – у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, а на фізичних осіб-підприємців – у розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.
За інформацією районного
управління Держпродспоживслужби
21.06.2019
19 квітня 2019
Городнянське районне управління Держпродспоживслужби доводить до відома громадськості правила взаємодії всіх зацікавлених сторін: як зібрати смачний мед, хороший урожай та попередити отруєння бджіл.
Правила для аграрія
Правила для бджоляра
Дотримання цих простих правил дозволить уникнути непорозумінь та примножить Ваші заробітки. Аграрне виробництво та бджільництво- залежні один від одного. Бджоли дають не лише мед та пилок, але і збільшують врожайність с/х культур на 30-40%, запилюючи їх. Пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників.
За інформацією районного управління
Держпродспоживслужби
Підготовка до оздоровлення та відпочинку
18 квітня 2019 року в Городнянській районній державній адміністрації відбулась нарада з питань підготовки до оздоровлення та відпочинку школярів. В нараді прийняли участь голова комісії з перевірки стану готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та її члени.
В ході наради були розглянуті питання щодо вимог санітарного законодавства при організації оздоровлення та відпочинку дітей, особливу увагу спрямовано на створення безпечних та нешкідливих умов оздоровлення та відпочинку: підготовку водопровідних та каналізаційних систем, організацію якісного та безпечного харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Основну увагу приділено порушенням режимних моментів на харчоблоках шкіл і наслідки недотримання дезінфекційного режиму та правил особистої гігієни працівників їдалень.
Присутнім надано інформаційні матеріали, рекомендації та пам’ятки щодо організації роботи пришкільного табору.
Захворюваність гострими кишковими інфекціями збільшилась на 13,2 %
Городнянське районне управління Головного управління Держпродспоживлужби в Чернігівській області інформує, що за 7 місяців 2018 року в Городнянському районі зареєстровано 4771 випадок інфекційних захворювань, що на 15,2% вище за аналогічний період минулого 2017 року (4206 випадків).
Захворюваність гострими кишковими інфекціями збільшилась на 13,2%.
Зареєстровано 2 випадки сальмонельозу (дитина 4 років та дорослий); 1 – випадок носійства дезинтерії Флекснера серед дорослих; 50 випадків гастроентероколітів, з них з невстановленим збудником – 17, з встановленим збудником - 33 випадки (виділена умовно патогенна мікрофлора: псевдо монада – 17, рота вірус 7, цитробактер – 1, клебсієла – 4, протей – 1, гафнія – 2, єрвінія – 1).
Всановлено, що факторами, які могли сприяти захворюванням на ГКі у 9 випадках є мясні продукти, у 14 – овочі, фрукти, салати домашнього приготування, у інших випадках недотримання правил особистої гігієни та належних санітарно-побутових умов життя.
Випадки поодинокі, не пов’язані із виробництвом та обігом харчових продуктів.
За інформацією відділу державного нагляду за дотриманням
санітарного законодавства районного управління ГУ Держпродспоживслужби