07 вересня 2018

Відповідальний структурний підрозділ:

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Прийнята Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівської області на 2020-2022 роки

12 травня 2020 року рішенням двадцять третьої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання затверджена обласна Програма забезпечення житлом учасників  антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та  членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівської області на 2020-2022 роки.

Виконання Програми буде здійснюватися шляхом тісної співпраці між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у пошуку рішень, направлених на реалізацію права на забезпечення житлом, в тому числі шляхом можливого виділення земельних ділянок для відповідної забудови;  співпраці із  забудовниками, що беруть участь у процесі забезпечення житлом учасників АТО/ООС та членів їх сімей; формування органами місцевого самоврядування фондів соціального житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб,  надання фінансової допомоги учасникам АТО/ООС, які придбавають за власні кошти житло, в розмірі 50,0 тис. гривень за рахунок коштів обласного бюджету.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів, що передбачаються в державному, обласному та місцевих бюджетах на відповідний рік, виходячи з реальних фінансових можливостей бюджетів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Виконання завдань, передбачених Програмою, забезпечить досягнення наступних результатів:

- реалізація права на житло учасниками АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб;

- зменшення кількості осіб, які за місцем проживання перебувають на квартирному обліку із числа учасників АТО/ООС.

Як голосувати внутрішньо переміщеним особам і виборцям, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих тириторій

19 лютого 2019

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України (частина третя статті 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"), а також внутрішньо переміщені особи (стаття 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб") мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

 

Перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна наступним чином:

1. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця».  

2. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.

 

За матеріалами сайту Державного реєстру виборців

До відома внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Городнянського району!

В 2018 році була створена благодійна організація «Міжнародний Благодійний Фонд «СПІЛКА УКРАЇНЦІВ АМЕРИКИ»». В грудні 2018 року Фондом розпочато реалізацію Програми надання благодійної допомоги внутрішньо переміщеним громадянам (особам) з Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, які у зв’язку з військовими діями держави агресора Російської Федерації, були вимушені залишити місце свого постійного проживання та переїхавши на проживання в інший регіон, залишилися в країні своєї громадянської незалежності – без житла.

Даною Програмою передбачено комплекс затверджених заходів та фінансових коштів, які будуть виділятися внутрішньо переміщеним громадянам з Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим для реалізації Проекту будівництва на території України індивідуального житлового будинку, який після введення його в експлуатацію перейде у їх законну власність.

Одержувачами допомоги можуть бути внутрішньо переміщені громадяни(особи) з Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, що не досягли пенсійного віку, мають посвідчення внутрішньо переміщеної особи, постійно проживають на території України та,які пройшли процес відбору, співбесіди та підписання Договору.

Програма впроваджуватиметься протягом трьох років, тобто до кінця листопада 2021 року та в межах фінансування якої планується охопити близько 800 (вісімсот) осіб зазначеної категорії.

Сума благодійної допомоги визначається договором та затверджується на підставі проектно-кошторисної документації.

За Програмою благодійна допомога може надаватися Одержувачам, які мають земельну ділянку та належно оформлене право власності на неї з цільовим призначенням  «Для будівництва і обслуговування  житлового будинку» або « Ведення  індивідуального садівництва» загальною площею не менше 0,05 га і в подальшому на такій земельній ділянці буде проводитись будівництво індивідуального житлового будинку для проживання. А для Одержувачів, у яких відсутня земельна ділянка – надається можливість її придбати за кошти  благодійної допомоги. Всі зобов’язання щодо її придбання, умови та вимоги виписані в Договорі про надання благодійної допомоги. З цією метою розроблено два варіанти Договору -  для Одержувачів, які мають земельну ділянку та Одержувачів, у яких немає у власності земельної ділянки.

Хочемо звернути Вашу увагу, що грошові кошти благодійної допомоги, які надаються Фондом за відповідною Програмою, перераховуються Фондом на особистий рахунок в безготівковій формі та мають бути використані ВИКЛЮЧНО ДЛЯ БУДІВНИЦТВА індивідуального житлового будинку загальною площею не більше 130 кв.м на  неокупованій території України.

Також протягом 3-х (трьох) років після введення в експлуатацію збудованого індивідуального житлового будинку в Державному реєстрі прав на нерухоме майно на дане майно буде накладено ЗАБОРОНУ щодо його відчуження, дарування та безоплатної передачі у власність третім особам, здавання в оренду, робити з нього предмет застави чи іпотеки, або вчиняти будь-які інші дії, що можуть привести до фактичного переходу права власності збудованого будинку (майна) від одержувача допомоги до інших осіб.

Більш детальну інформацію щодо умов та вимог Програми Фонду ви можете знайти на сайті та сторінці у фейсбук   - сайт: http://ua-foundation.org.ua/.       https://www.faceboook.com/unionofukrainiansofamerica/.

Отримати докладнішу інформацію чи консультацію можна за номерами телефонів : 044-246-61-98, 044-246-61-97, 044-246-62-00.

Написати листа на електронну адресу:  [email protected]  або ж особисто звернутися до офісу Фонду за адресою : 01003, м. Київ,                  вул. Жилянська, 58, офіс 1.

  Також можна звернутися до Городнянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для отримання безкоштовних консультацій з інших питань за адресою м. Городня, вул. Троїцька,10 ,        тел.2-43-57; 2-43-99