03 червня 2015
Кількість об'єднаних громад: 3
Площа об'єднаних громад, кв.км: 952,193
Чисельність населення громад: 23959
К-ть рад, що об'єдналися: 22
Адреса: 15151, Чернігівська обл., Городнянський р-н, с.Вихвостів, вул.З.Космодемянської, буд.4
Телефон: (04645) 3-35-43;
Ел. адреса: [email protected]
Голова громади: Акуленко Олександр Григорович
Адреса: 15150, Чернігівська обл., Городнянський р-н, с. Тупичів, вул. Чернігівська, буд. 8
Телефон:(04645)-3-52-75 (73)
Сайт:http://tupychiv-rada.gov.ua/
Голова громади: Шовкова Лариса Миколаївна
Розпорядження голови облдержадміністрації від 02.08.2017 № 371"Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад" Текст
Адреса: 15100, Чернігівська обл., Городнянський р-н, м. Городня, вул. Троїцька, буд. 13
Телефон:04645-2-74-44
Сайт:http://gormr.gov.ua/
Голова громади: Богдан Андрій Іванович
Розпорядження в.о. голови облдержадміністрації від 17.08.2017 № 407 "Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад" Текст
14 травня 2020
Адміністративно-територіальна реформа в Україні виходить на завершальну стадію. Згідно з прийнятими змінами до законодавства (набув чинності Закон 562-ІХ про «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад») передбачається, що чергові місцеві вибори відбуватимуться на новій територіальній основі. Її складатимуть об’єднані територіальні громади.
Перспективним планом формування територій громад Чернігівської області, який учора, 13 травня затверджено Урядом, передбачається утворення на Чернігівщині 57 ОТГ. Тобто буде повністю змінено адміністративно-територіальний устрій – замість 22 нині діючих районів територія області буде стовідсотково покрита об’єднаними територіальними громадами. Всі послуги – адміністративні, соціальні, медичні – передаються на рівень громад.
Головна умова створення та функціонування ОТГ – фінансова спроможність та здатність забезпечити надання якісних послуг своїм жителям.
При затвердженні конфігурацій ОТГ були опрацьовані зауваження та пропозиції громад, а також експертів з децентралізації. Зокрема, для цього в облдержадміністрації було проведено ряд консультації з представниками органів місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад різних рівнів.
Нагадаємо, наразі на майже 66% території області діють 50 ОТГ. 376 місцевих рад із 569 вже скористались правом на добровільне об’єднання.
Свою позицію щодо затвердженого перспективного плану висловив Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:
– Загалом вважаю, що Чернігівська ОДА провела дуже непогану роботу. Затвердження будь-якого перспективного плану – це досить складний процес, де неможливо уникнути конфліктів, але треба їх мінімізувати. В Чернігівській області це вдалося. На мою суб'єктивну думку, завдяки координації з міністерством, комітетом і фаховій роботі керівництва ОДА.
Віталій Безгін висловив думку, що прийняття перспективного плану призведе до того, що після місцевих виборів усі будуть жити в громадах, з більшими ресурсами, повноваженнями, але і з більшою відповідальністю.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
11 лютого 2020
У грудні 2019 року відповідними змінами до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» повноваження щодо формування перспективного плану повністю передані обласним державним адміністраціям.
При формуванні проєкту плану максимально враховано критерії добровільності та спроможності.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 34 «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад» Чернігівською ОДА проведено роботу з приведення перспективного плану відповідно до визначених критеріїв спроможності, а саме: чисельність населення, чисельність дітей шкільного віку, площа громади, індекс податкоспроможності бюджету громади, частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету громади.
З 27 січня в ОДА проведено 25 консультацій з представниками органів місцевого самоврядування та ініціативними групами громад, суб’єктами господарювання за участі депутатів обласної ради та районних, селищних, сільських рад.
Проєктом плану визначено 56 громад (18 – сільських, 22 – селищні, 16 – міських).
Перспективний план формування територій громад Чернігівської області затверджуватиметься розпорядженням Уряду найближчим часом.
За інформацією Департаменту інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації
13-01-2020
Чернігівська область – третя за результатами децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Відповідний рейтинг щомісячно здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Так, область – перша за кількістю районів, на території яких створені ОТГ. Немає жодного адміністративного району, де б не функціонували об’єднані громади.
Друга – за кількістю ОТГ з адміністративними центрами в містах обласного значення (Ніжин та Новгород-Сіверський).
Четверте місце Чернігівщина займає за кількістю населення, охопленого ОТГ; територією, покритою об’єднаними громадами; а також відсотком покриття області ОТГ відповідно до перспективного плану. Чотирнадцяте – за кількістю ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.
«Позиція керівництва держави – у 2020 році повинен бути завершений процес добровільного об’єднання територіальних громад. Місцеві вибори мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основі.
Чернігівська область демонструє гарні показники створення громад. Уже діють 50 ОТГ. Вони покривають дві третини території області», – каже голова ОДА Андрій Прокопенко і додає:
«Територіальні громади, що об’єдналися, вже почали жити по-новому: з новою якістю отримання послуг та доступу до сервісів. Вони самі визначають, на що витрачати власні фінансові ресурси. До того ж мають пряму допомогу з державного бюджету. Лише минулоріч за рахунок державної субвенції ОТГ області реалізували 210 проєктів. У громадах ремонтуються школи, лікарні, відкриваються ЦНАПи, будуються спортивні об’єкти, відновлюються автодороги. Розширюються можливості для молоді. Є перспективи залучення до розвитку громад коштів інвесторів.
Гарний приклад уже діючих ОТГ має стимулювати громади, які ще остаточно не визначилися щодо об’єднання. До речі, днями я підписав розпорядження, яким підтримано бажання шести місцевих рад об’єднатися у Ріпкинську ОТГ.
Звичайно ж, головний критерій – об’єднані громади мають бути спроможними, тобто здатними забезпечити розвиток територій, а також створити комфортні умови для життя людей».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
20 вересня 2019
Учора, 19 вересня в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова підписала відповідне розпорядження № 535 "Про затвердження висновку щодо відповідності проєктів рішень про добровільне приєднання територіальних громад".
У ньому зазначається, що проєкти рішень Городнянської міської ради та Володимирівської сільської ради Городнянського району Чернігівської області «Про добровільне приєднання територіальних громад» відповідають Конституції та законам України.
До складу Володимирівської сільської ради входять села Володимирівка та День Добрий.
Городнянська міська ОТГ є найбільшою громадою за кількістю населених пунктів, що увійшли до її складу, у порівнянні із сільськими Вихвостівською та Тупичівською ОТГ.
На території району наразі дев’ять сільських рад, які лишилися самоврядними.
За інформацією пресслужби
райдержадміністрації
11-06-2019 | 08:33
Чернігівщина – друга в рейтингу областей за результатами моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Такий моніторинг щомісячно здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Так, Чернігівщина – перша за кількістю районів, на території яких створені ОТГ. Наразі в області не залишилося жодного адміністративного району, де не функціонують об’єднані громади.
Також область – лідер за показником приєднання громад до міст обласного значення (Ніжина та Новгорода-Сіверського).
Четверта позиція – за кількістю населення, охопленого ОТГ. П’ята – за територією, покритою об’єднаними громадами. Тринадцята – за кількістю ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
06 лютого 2019
Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розпорядженням голови облдержадміністрації від 05 лютого 2019 року № 53 затверджнео висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Вихвостівської, Івашківської, Куликівської сільських рад Городнянського району Чернігівської області «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Громади сіл Куликівка, Івашківка та Вихвостів розпочали процес утворення Вихвостівської ОТГ.
Прес-служба
райдержадміністрації
02 листопада 2018
З третього на перше місце – такий стрибок у загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад зробила Чернігівська область, випередивши Житомирську та Хмельницьку області. Ці регіони ще минулого місяця посідали у рейтингу відповідно І та ІІ місця. Такі висновки можна зробити, виходячи з попередніх даних Моніторингу щодо процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, який щомісяця здійснює Мінрегіон. Черговий Моніторинг поки на стадії завершення, після чого його оприлюднять, однак вже сьогодні окреслюються в ньому нові лідери.
У Мінрегіоні лідерство Чернігівської області пояснюють фактом затвердження перспективного плану формування територій громад регіону, який покриває майже 100% його території. Звісно, що цьому передувала копітка спільна робота громад, обласної державної адміністрації, обласної ради, Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування та регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування.
- Ще донедавна 20% території нашої області не були охоплені перспективним планом, були білі плями, і рухатися далі у створенні спроможних громад було складно. Об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін, ми розробили чітку дорожню карту просування реформи на Чернігівщині. Прийняття перспективного плану дозволило не лише об’єднувати нові громади, а й забезпечити процеси приєднання сільських рад до функціонуючих ОТГ. Бажання приєднатися вже виявили 17 сільських рад. Це сприятиме укрупненню громад та посиленню їх фінансової спроможності, - прокоментувала в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Свириденко.
За її словами, загалом в області діють 38 ОТГ, одна з яких – громада, утворена шляхом приєднання до міста обласного значення Новгорода-Сіверського. А у грудні відбудуться вибори ще у 5 новостворених громадах та у двох громадах – додаткові вибори. Наразі в кожному адміністративному районі вже функціонують ОТГ, які покривають більше половини території області.
– Перспективний план, який покриває майже всю територію області (ред.:98,2%), за винятком «білої плями» біля Прилук, дає нам змогу на повну працювати в напрямку приєднання громад до міст обласного значення і до діючих об’єднаних громад. От вчора, наприклад, Ніжинська міська рада рішенням сесії дала згоду на добровільне приєднання до міста Кунашівської сільської громади, - пояснила керівник Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик.
Вона також наголосила, що чим швидше область зможе завершити процес формування спроможних громад, тим швидше приступить до формування територіального основи місцевого самоврядування районного рівня.
Нагадаємо, раніше перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода заявляв, що «Підготовка і схвалення перспективного плану – це завдання із «зірочкою», оскільки потребує консенсусу усіх зацікавлених сторін. Чернігівщина з цим справилася (…) Чекаємо таких же хороших новин і з інших регіонів».
За інформацією
Децентралізація gov.ua
17.10.2018 року
Уряд вніс зміни до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області.
Зазначеними змінами уточнено склад Батуринської, Комарівської, Плисківської, Городнянської, Ічнянської, Парафіївської, Козелецької, Кіптівської, Деснянської, Коропської, Корюківської, Менської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Ладанської, Линовицької, Ріпкинської, Семенівської, Сосницької, Олишівської, Михайло-Коцюбинської, Іванівської, Халявинської, Гончарівської та Новгород-Сіверської громад.
Крім того, перспективний план доповнено Понорницькою, Крутівською, Седнівською, Новобілоуською, Ніжинською, Прилуцькою та Чернігівською громадами, а також вилучено з перспективного плану Талалаївську, Грем’яцьку, Яблунівську, Добрянську та Пакульську громади.
Прийняття акта створить передумови для переходу місцевих бюджетів вказаних територіальних громад на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України відповідно до положень Бюджетного кодексу України.
17.09.2018 року
Чернігівська область – третя в рейтингу Мінрегіону з децентралізації
За загальним рейтинговим показником щомісячного моніторингупроцесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Чернігівщина втримує свої позиції, посідаючи третю сходинку.
Область має 2 місце за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення, четверте – по двох показниках: покриття громадами площі області, а також кількість ОТГ.
Нагадаємо, що в області вже функціонують 38 об’єднаних територіальних громад.
Наприкінці серпня відповідні рішення про приєднання прийняли Новгород-Сіверська міська рада та Горбівська сільська рада. Відтак, Новгород-Сіверський – перше місто обласного значення на Чернігівщині, яке стало центром об’єднаної громади.
Читати також: На Чернігівщині – 38 ОТГ
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністра