12 березня 2013

Відповідальний структурний підрозділ:

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

м.Городня, вул.Троїцька, 11

тел. (04645) 2-15-39

ел. адреса: goradm_sobez@cg.gov.ua

Криволап Володимир Васильович

Організаційна структура упправління соціального захисту населення Городнянської РДА 

Про районну Програму надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2017-2021 роки

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

13 грудня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9100  грн. 00 коп. (дев’ять тисят сто гривень 00 копійок).

За інформацією управління соціального захисту населення

18.10.2019

До уваги керівникам підприємств, де працюють постраждалі особи внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 та 2). Відповідно до п.6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936 Ви зобов’язані до 01 листопада 2019 року надати управлінню соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації паспорт даних по підприємству, визначити помісячну потребу в коштах та графік відпусток на 2020 рік, для відшкодування додаткової відпустки потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером   21990.

 

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

25 вересня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто дві заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4300  грн. 00 коп. (чотири тисячі триста гривень 00 копійок).

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

02 вересня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто дві заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 6500  грн. 00 коп. (шість тисяч п’ятсот гривень 00 копійок).

Увага!

До 15 жовтня 2019 року громадяни, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, для забезпечення санаторно-курортною путівкою або для виплати грошової компенсації  повинні подати до управління соціального захисту населення (І поверх, каб. 17): заяву, медичну довідку за формою 070-о, копію паспорта та копію посвідчення категорії 1.        

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером   2-74-81.

 

За матеріалами управління

соціального захисту населення

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

24 липня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8000  грн. 00 коп. (вісім тисяч гривень 00 копійок).

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

26 червня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто чотири заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9000  грн. 00 коп. (дев’ять тисяч 00 копійок).

Щодо реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП у 2019 році

З метою забезпечення якісної реабілітації дітей з інвалідністю Урядом України прийнято низку законодавчих актів, направлених на покращення якості життя та максимальної соціальної адаптації дітей з інвалідністю у суспільстві, підвищення рівня функціональних рухових можливостей дитини, зменшення больових відчуттів, полегшення догляду за дитиною, попередження ортопедичних ускладнень, а саме:

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80 «Про затвердженя Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації).
  • Наказ Міністерства соціальної політики від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2018 року за № 1160/32612.

Зазначеними документами запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною».

Для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу один із батьків дитини або її законний представник здійснює наступні кроки:

  1. відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі- ІПР) обирає реабілітаційну установу, у якій бажає, щоб дитина пройшла реабілітацію;
  2. подає до місцевого органу соціального захисту населення:
  • заяву (у довільній формі) про направлення дитини до обраної реабілітаційної установи та копії:
  • паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;
  • ІПР, видану лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о).

За детальною інформацією звертатися до управління соціального  захисту населення за номером 2-74-81.

Про включення  до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам антитерористичної операції та особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

Управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації інформує, що планується надання послуг із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам антитерористичної операції та особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях шляхом укладання тристоронніх угод згідно Постанови Кабінету Міністрів України  від 12.07.2017 р.№ 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях( зі змінами)  та Постанови  КМУ від 27.12.2017 року за № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» ( зі змінами).

           Станом на 22.04.2019 управлінням включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації як таких, що відповідають кваліфікаційним вимогам фахівців, фінансового та матеріально-технічного забезпечення згідно до вимог  Постанови Кабінету Міністрів України  від 12.07.2017 р.№ 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях( зі змінами)  та Постанови  КМУ від 27.12.2017 року за № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» ( зі змінами):

 - ДП «Санаторій «Верховина»» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів  профспілок України «Укрпрофоздоровниця», с. Сойми, 1, р-н Міжгірський, обл. Закарпатська, 90033 ;

-ДП « Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ»», вул. Набережна,1,  м.Скадовськ, Херсонська область

За детальною інформацією звертатися до управління соціального  захисту населення за номером 2-74-81.

За матеріалами управління

соціального захисту населення

Щодо виплати разової грошової допомоги до 5 травня  деяким категоріям громадян

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  20 березня 2019 р. № 237 встановлені  розміри виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законом  України  “Про жертви нацистських переслідувань” (далі - грошова допомога), яка проводиться до 5 травня , а саме :

  • дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал соціалістським  режимом у тилу ворога  у сумі  530 гривень.

Відповідно до статті 4 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”до жертв нацистських переслідувань належать зокрема, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням.

В архівних установах України відсутні будь-які відомості про дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з німецько-фашистськими загарбниками, які піддавались репресіям, фізичним розправам, гонінням. Ці факти в роки війни і після її закінчення документально не фіксувалися. Комісія у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України встановлює їх шляхом підтверджень колишніх партизанів і закріплює рішенням Комісії та видачею цим дітям відповідних довідок.

З огляду на вищезазначене, для встановлення статусу “ Жертва нацистських переслідувань”  дітям партизанів. підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням, необхідно враховувати  довідки, видані Комісією у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України.

За матеріалами управління

соціального захисту населення

Одноразова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня у 2019 році

Уряд прийняв постанову “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”. Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань.

Отже, згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 850 гривень;

II групи – 3 400 гривень;

III групи – 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2019 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня поточного року.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального  захисту населення за номером 2-74-81.

За матеріалами управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації  

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

3 квітня 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто чотири заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 9100  грн. 00 коп. (дев’ять тисяч сто гривень 00 копійок).

За інформацією управління соціального захисту населення

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

07 лютого 2019 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто дві заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4000  грн. 00 коп. (чотири  тисячі гривень 00 копійок).

Порядок виплати компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

Відповідно до  п. 7 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 328 (далі Порядок) особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від 7 років виплачується компенсація в межах граничної ціни за придбання мобільного телефона для письмового спілкування.

Відповідно до п.п. 8,10 вищезазначеного Порядку особам з інвалідністю І і ІІ групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника, аудіоплеєра.

Особам з інвалідністю І групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору від 6 років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної .

Особи з інвалідністю І та ІІ групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім телефонів для мобільного спілкування).

Підставою для виплати компенсації є висновок МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху або зору та фіскальний чек, що підтверджує придбання засобу.

Оригінал фіскального чека передається до органу соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної у фіскальному чеку.

Критерії параметрів засобів для орієнтування, спілкування  та обміну інформацією повинні відповідати технічним вимогам Наказу Міністерства соціальної політики України № 59 від 29.01.2016 р.

Спеціальні засоби для орієнтування та обміну інформацією

Спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією:

мобільний телефон для письмового спілкування

технічні характеристики: екран 4,5 або більше, розподільча здатність екрана 480х800 або більше; великі шрифти; великі кнопки; динамік підвищеної гучності; кнопка SOS

3 252

аудіоплеєр

технічні характеристики: відтворення файлів MP3/WMA/WAV з miсroSD-карти та USB-носіїв; відтворення треку з останньої точки після відключення USB-носія; вибір номера треку; відтворення радіостанцій FM-діапозону; відтворення звуку через вбудований гучномовець чи навушники; акумулятор; можливість зарядки акумулятора від мережевого зарядного пристрою та від комп`ютера через USB-кабель

861

годинник механічний

опис виробу: тактильне табло з додатково нанесеними позначками - цифрами; великі символи (цифри); скляна захисна відкидна кришка для захисту табло та стрілок; динамік гучності; управління за допомогою кнопок; універсальний ремінець; погодинне озвучування часу; будильник; озвучування поточного часу при натисненні відповідної кнопки

690

годинник електронний

опис виробу: дисплей; динамік гучності; управління за допомогою кнопок; універсальний ремінець; погодинне озвучування часу; будильник; озвучування поточного часу при натисненні відповідної кнопки; живлення від двох батарей

240

 За детальною інформацією звертатися до управління соціального  захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

05 грудня 2018 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 3000  грн. 00 коп. (три  тисяч гривень 00 копійок).

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

31 жовтня 2018 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто одну заяву щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 5000  грн. 00 коп. (п’ять  тисяч гривень 00 копійок).

17.10.2018 року

До уваги керівникам підприємств, де працюють постраждалі особи внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 та 2). Відповідно до п.6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936 Ви зобов’язані до 01 листопада 2018 року надати управлінню соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації паспорт даних по підприємству, визначити помісячну потребу в коштах та графік відпусток на 2019 рік, для відшкодування додаткової відпустки потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером   2-15-39.

25.10.2018

До 15 жовтня громадяни, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та віднесені до І категорії, для забезпезпеченн санаторно-курортною путівкою повинні надати до управління соціального захисту (І поверх, каб. 21): заяву, медичну довідку 070-о, копію посвідчення громадянина віднесеного до категорії 1 (із вкладкою).

За детальною інформацією звератися за тел 04645 2 15 39.

Проведено засідання комісії з надання  матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

06 вересня 2018 р. під головуванням голови комісії, заступника голови  Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто дві заяви щодо надання одноразової  матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення  надати  матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8000  грн. 00 коп. (вісім  тисяч гривень 00 копійок).

За інформацією управління соціального захисту населення

Щодо включення ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторія «Орізонт» та ДП «Санаторій «Верховина»» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності.

Управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації повідомляє, що ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторія «Орізонт», вул. Гагаріна, 1а, смт. Сергіївка, р-н Білгород-Дністровський, Одеська обл., 67780 та ДП «Санаторій «Верховина»» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», с. Сойми, 1, р-н Міжгірський, обл. Закарпатська, 90033 включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності, як такі що відповідають кваліфікаційним вимогам фахівців, фінансового та матеріально-технічного забезпечення згідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності” та від 27.12.2017 № 1057 „Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності”

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

********************************************************************

13 червня 2018 р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три заяви щодо надання одноразової матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 4200 грн. 00 коп. (чотири тисячі двісті гривень 00 копійок).

За інформацією управління соціального захисту населення

 

********************************************************************

Щодо включення ДП« Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ»», до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності

Управління соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації повідомляє, що ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ»», вул. Набережна,1, м.Скадовськ, Херсонська область включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності, як таке що відповідає кваліфікаційним вимогам фахівців, фінансового та матеріально-технічного забезпечення згідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності” та від 27.12.2017 № 1057 „Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності”

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

********************************************************************

********************************************************************

Про включення ТОВ «Санаторій « Токарі» до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності

Управління соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації інформує, що планується надання послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО та учасників Революції Гідності шляхом укладання тристоронніх угод згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 р.№ 497 ( зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» та Постанови КМУ від 27.12.2017 року за № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» ( зі змінами).

Станом на 24.05.2018 до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації управлінням включено ТОВ «Санаторій « Токарі», Сумська область, Лебединський район, с.Токарі, вул. Санаторна, 96, як таке що відповідає кваліфікаційним вимогам фахівців, фінансового та матеріально-технічного забезпечення згідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності” та від 27.12.2017 № 1057 „Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» ( зі змінами).

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

********************************************************************

Щодо включення ДП« Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ»», до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності

Управління соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації повідомляє, що ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ»», вул. Набережна,1, м.Скадовськ, Херсонська область включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції гідності, як таке що відповідає кваліфікаційним вимогам фахівців, фінансового та матеріально-технічного забезпечення згідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності” та від 27.12.2017 № 1057 „Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності”

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління соціального захисту населення

 

********************************************************************

Одноразова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня у 2018 році

Постановою КМУ від 14.03.2018 № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і « Про жертви нацистських переслідувань»» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни:

- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам I групи – 3685,00 гривень;

інвалідам II групи – 3265,00гривень;

інвалідам III групи – 2845,00гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3685,00гривень;

- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1265,00 гривень.

- членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге – 630,00 гривень.

- учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525,00грн.

Кошти будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами. Особливу увагу на це необхідно звернути учасникам бойових дій, які на даний час проходять службу у силових структурах, за межами міста (району) свого місця зареєстрованого проживання.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2018 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня поточного року. За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб" від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII внесено зміни до Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту", які передбачають зокрема надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 119 затверджено Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Відповідно до Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" постраждалі учасники Революції Гідності мають право на пільги, передбачені для учасників бойових дій..

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

06 березня 2018 р. під головуванням голови комісії, заступника голови Городнянської РДА Захарченко Тетяни Віталіївни проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто одну заяву щодо надання одноразової матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 1000 грн. 00 коп. (одна тисяча гривень 00 копійок).

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

10 січня 2018 р. під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Городнянської РДА Криволапа Володимира Васильовича проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три звернення громадян щодо надання одноразової матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 6000 грн. 00 коп. ( шість тисяч гривень 00 копійок).

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

20 грудня 2017р. під головуванням заступника голови комісії, головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Віталіївни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто чотири звернення громадян щодо надання одноразової матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7700 грн. 00 коп. ( сім тисяч сімсот гривень 00 копійок).

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Для реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Урядом прийнято рішення встановити середню вартість путівки. Така компенсація виплачуватиметься з розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).

Це передбачено розробленою Міністерством соціальної політики постановою Кабінету Міністрів України «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Прийняття постанови забезпечить виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки з 1 січня 2018 року.

Зазначаємо, що пільги на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 2015 року поширюються на дорослих громадян, віднесених до першої категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків або особи, яка їх замінює

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

14 листопада 2017р. під головуванням заступника голови комісії, начальника управління соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації Криволапа Володимира Васильовича проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто п’ять звернень громадян щодо надання одноразової матеріальної допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 10600 грн. 00 коп. ( десять тисяч шістсот гривень 00 копійок).

За інформацією соціального захисту населення

 

********************************************************************

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Роль і значення санаторно-курортної системи в соціально-економічному розвитку України полягає як у величезних її можливостях у справі підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я нації, так і у визнанні особливого значення України у світовому рекреаційному процесі, культурно-історичному становленні та розвитку світового суспільства.

Санаторно-курортне лікування - це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах. Санаторно-курортна справа в Україні є традиційно невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань.

Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:

• ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;

• відновлення або покращення порушених функцій;

• підвищення загальної реактивності;

• тренування адаптаційних механізмів;

• попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.

Існуюча мережа спеціалізованих санаторіїв є надзвичайноціннимнаціональним надбанням і має бути збережена та доведена до рівня міжнародних стандартів.

Основними напрямками роботи є:

• розроблення правових та організаційних механізмів щодо стимулювання ефективної діяльності санаторно-курортних закладів, які належать до сфери управління Мінсоцполітики;

• впровадження і застосування у системі Мінсоцполітики новітніх інформаційних технологій щодо вдосконалення системи обліку, звітності та державної статистики з питань організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням пільгової категорії громадян;

• розроблення проектів нормативно-правових актів з питань організації санаторно-курортного лікування ветеранів війни, учасників АТО, осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань”, інвалідів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Міністерством соціальної політики України веб-сайті в розділі «Громадянам» - «Санаторно-курортне лікування» розміщено інформацію щодо орієнтовного переліку санаторно - курортних закладів для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Інформація

Зазначений перелік санаторно-курортних закладів також розміщений на сайті Департаменту в розділі «Нормативна база» - «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

11 жовтня 2017р. під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7000 грн. 00 коп. ( сім тисяч гривень 00 копійок).

соціального захисту населення

 

********************************************************************

З 01 січня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що були визначені п.4 Закону України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

Відповідно до цих змін, пільги на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 2015 року поширюються на дорослих громадян, віднесених до першої категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків або особи, яка їх замінює.

Для отримання у 2018 році санаторно-курортної путівки просимо потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС віднесених до 1 категорії, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків або особи, яка їх замінює надати до управління соціального захисту населення заяву, медичну довідку за формою 070-о, копію посвідчення, копію паспорта, якщо на дитину - копію свідоцтва про народження.

Останній термін прийому заяв 15 жовтня 2017 р.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За матеріалами управління

 

соціального захисту населення

 

********************************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

20 вересня 2017р. під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 8500 грн. 00 коп. ( вісім тисяч п’ятсот гривень 00 копійок).

За матеріалами управління

 

соціального захисту населення

 

********************************************************************

Комплексна реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю

З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації (абілітації) Міністерством соціальної політики наказом від 09.08.2016 р. № 855 внесено зміни до діючої моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, дітей віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності на базі діючих реабілітаційних установ комунальної форми власності та шляхом створення нових, зокрема на території об’єднаних територіальних громад.

Затверджені нові положення реабілітаційних установ, порядок надання реабілітаційних послуг та форми документів для отримання реабілітаційних послуг. В зв’язку з цим змінено назви реабілітаційних установ, а саме:

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» замість Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв);

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» замість Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» замість Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» замість Львівського межрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» замість Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж);

Державна реабілітаційна установа Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» замість Донбаського межрегіонального центру професійного реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» замість Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля».

Відповідно до законодавства послуги з реабілітації (абілітації) надаються на безоплатній основі особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з усіх регіонів України.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За матеріалами управління

 

соціального захисту населення

 

********************************************************************

Посольство Австралії в повідомляє про Грантову програму прямої допомоги. Фінансування здійснюється на некомерційній основі особам, громадським групам, неурядовим організаціям, школам, органам місцевого самоврядування та іншим організаціям, що займаються розвитком.

Дедлайн – 18 вересня 2017 року (київський час).

Максимальна сума гранту – 60,000 AUD (Австралійських доларів).

Пріоритетні напрямки:

• Освіта;

• Охорона здоров’я;

• Розширення прав і можливостей жінок та гендерна рівність;

• Підтримка людей з обмеженими можливостями;

• Допомога людям, що постраждали від конфлікту на Сході України (ВПО);

• Економічні засоби існування;

• Продовольча безпека та права людини.

Заявку необхідно відправляти на AustEmbKyiv@dfat.gov.au з написом “Заява Програми прямої допомоги та назву організації, що подає заявку” у темі електронного листа.

У 2016-2017 роках посольством Австралії в Україні було профінансовано 7 проектів в Україні.

Детально:http://dfat.gov.au/people-to-people/direct-aid-program/Pages/direct-aid-program.aspx та http://sbiz.club/9179/60-000-avstralijskyh-dolariv-na-realizatsiyu-proektu-grantova-programa-vid-posolstva-avstraliyi-v-ukrayini/

********************************************************************

«Навчання осіб з інвалідністю у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів»

Професійна підготовка у 2017 році здійснюватиметься в Центрі за робітничими професіями:

 Робітнича професія Термін навчання Початок
професійної реабілітації
     
Манікюрник 3,8 міс. серпень 2017
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних 10 міс. серпень 2017
Оператор комп’ютерного набору 10 міс. серпень 2017
Перукар (перукар-модельєр) 6 міс. серпень 2017
Секретар керівника 10 міс. серпень 2017
Слюсар з ремонту автомобілів 10 міс. серпень 2017
Швачка 10 міс. серпень 2017
Взуттьовик з ремонту взуття 5 міс. жовтень 2017
Бджоляр 6 міс. грудень 2017
Вишивальник 11 міс. лютий 2018
     

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За матеріалами управління

 

соціального захисту населення

 

********************************************************************

Оздоровлення учасників антитерористичної операції в 2017 році

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням затвердженого постановою КМУ від 31 березня 2015 р. № 200 (зі змінами) безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до медичних рекомендацій у порядку черговості забезпечуються:

– інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

– учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

Для отримання путівки необхідно:

– стати на облік до управління соціального захисту населення;

– подати необхідні документи:

1.заяву;

2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4.документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За матеріалами управління

 

соціального захисту населення

 

*********************************************************************************

Про порядок забезпечення інвалідів та ветеранів війни санаторно-курортними путівками

Механізм забезпечення органами соціального захисту населення санаторно-курортними путівками (далі - путівками) до санаторно-курортних закладів відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад».

Органи соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів:

• інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики;

• ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», за рахунок коштів місцевих бюджетів;

• ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», та інвалідів у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Зазначені особи повинні перебувати на обліку для санаторно-курортного лікування в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок та фінансування на зазначені цілі.

Для одержання путівки до органу соціального захисту населення подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою N 070/о.

Інваліди війни забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень). Учасники бойових дій забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень). Учасники війни, забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди від загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості.

Інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

• I та II групи - до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;

• III групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості. Особам, які супроводжують інвалідів I та II групи до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовують вартість квитка у плацкартному вагоні.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики) забезпечуються особи, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, йому видається відповідна довідка про це лікувально-профілактичним закладом. Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в органах соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року (для осіб, що забезпечуються путівками один раз на два роки, - протягом двох попередніх років). Осіб, що проживають в інтернатних установах системи Міністерства соціальної політики, інвалідів, що навчаються на денному відділенні у навчальних закладах, путівками забезпечують органи соціального захисту населення відповідно до Порядку.

Особа, що перебуває на обліку для забезпечення путівкою в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За матеріалами управління
соціального захисту населення

 

**************************************************

Проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах

24 травня 2017р. під головуванням голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Захарченко проведено перше засідання комісії з надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають у складних життєвих обставинах.

На засіданні було розглянуто три звернення громадян щодо надання одноразової допомоги.

Комісією прийнято рішення надати матеріальну допомогу громадянам за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 7000 грн. 00 коп. ( сім тисяч гривень 00 копійок).

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Одноразова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня у 2017 році

Постановою від 05.04.2017 № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни, у тому числі учасники бойових дій в антитерористичній операції.

- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам I групи - 3500 гривень;

інвалідам II групи - 3100 гривень;

інвалідам III групи - 2700 гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною - 3500 гривень;

- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків - 1200 гривень.

- членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге - 600 гривень.

- учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 500грн.

Кошти будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами. Особливу увагу на це необхідно звернути учасникам бойових дій, які на даний час проходять службу у силових структурах, за межами міста (району) свого місця зареєстрованого проживання.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2017 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

Благодійна акція "Серце до серця"

Одинадцять років поспіль Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» http//sercedoserca.com.ua проводить благодійні акції, метою яких є збір коштів для хворих дітей. На зібрані кошти фонд закуповує медичне обладнання та безкоштовно передає у користування в дитячі обласні лікарні України.

Основними цілями Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» є:

- розвиток волонтерського руху в Україні за принципами європейських стандартів;

- привернення уваги та повернення довіри громадськості до благодійності шляхом використання прозорої системи звітності;

- виховання відповідальності та формування моральних цінностей у молоді України;

- покращення ситуації із наявністю якісного медичного обладнання у дитячих обласних лікарнях України.

Основні проекти фонду, які спрямовані на розвиток молодіжного руху:

«Патруль миру» – навчальна програма з надання першої домедичної допомоги, представники якої є у більш ніж десяти областях України. «Я бачу і мене бачать» – ініціатива, яка спрямована на зменшення кількості дорожньо транспортних пригод серед учнів сільських шкіл початкових класів, шляхом розміщення світло відбиваючих наліпок на одязі або портфелі.

Цього року, Фонд «Серце до серця» організовує фестиваль під назвою «Woodstock Ukraine» http//www.woodstock.in.ua, який відбудеться з 11 до 13 серпня 2017 року у Львівській області. Фестиваль традиційно є безкоштовним і відкритим для всіх учасників. Він присвячений благодійності, розвитку волонтерського руху в Україні та вдячності волонтерам «Серце до серця».

Водночас Фонд «Серце до серця» організовує 12 Всеукраїнську благодійну акцію, яка триватиме з 09 березня до 09 квітня 2017 року. Кошти збиратимуться з метою придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами зору.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Щодо видачі посвідчення дружині (чоловіку) померлих осіб, які постраждали внаслідок ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року № 6 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 02 грудня 1992 року № 674 «Про порядок віднесення деяких категорій громадян до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 20 січня 1997 року № 51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Дані зміни внесені з метою є приведення цих постанов у відповідність до норм чинного законодавства, забезпечення реалізації права дружин (чоловіків) померлих ядерників на отримання посвідчення, і відповідно, пільг та компенсацій, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Щодо оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зазначеним рішенням Уряду удосконалено процес забезпечення державою законодавчо встановлених гарантій щодо оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме, надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки шляхом безготівкового перерахування коштів закладам, які надали послуги із санаторно-курортного лікування.

Кожен громадянин, який подав до органів соціального захисту населення заяву на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, вільно обирає санаторно-курортний заклад відповідного профілю згідно медичних рекомендацій та за бажанням може здійснити доплату за рахунок власних коштів, у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року №1029 передбачено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок для осіб, віднесених до 1 категорії у розмірі 5250,00 грн., для осіб, віднесених до 1 категорії, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку) -17390 грн., для дітей-інвалідів -10840,00 грн.

Громадянам, які відмовилися від отримання санаторно-курортного лікування, постановою передбачено виплату грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється щороку Кабінетом Міністрів України. Зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

До відома зацікавлених сторін!

Інформація щодо програми "Зміна системи опалення для чорнобильців"

**************************************************

 

 

Щодо санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО

 

 

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на отримання статусу «Член сім'ї загиблого» мають право:

- утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

- батьки;

- один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

- діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

- діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;

Для отримання статусу «Член сім'ї загиблого» необхідно підготувати за наступним орієнтовним переліком:

- заява ;

- документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або документи про безпосереднє залучення до забезпечення проведення антитерористичної операції особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

- постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування;

- свідоцтво про смерть;

-довідка з управління пенсійного фонду про перебування на обліку( для пенсіонерів Міністерства оборони, МВС, СБУ);

- довідку з житлової організації про склад сім'ї Форма 3 ( для дітей померлого, які не мають і не мали своїх сімей);

- довідку МСЕК про інвалідність заявника (для дітей померлого, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття);

- довідку з навчального закладу ( для дітей померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів);

- свідоцтво про народження заявника ( для дітей померлого);

- свідоцтво про одруження ( для чоловіка або дружини померлого);

- довідку МСЕК померлого ветерана війни;

- посвідчення померлого ветерана війни;

- свідоцтво про народження померлого ( для його батьків);

- паспорт заявника;

- фотографію заявника 3×4.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Оздоровлення осіб постраждалих від Чорнобильської катастрофи у 2017 році»

З 01 січня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що були визначені п.4 Закону України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

Відповідно до цих змін, пільги на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 2015 року поширюються на дорослих громадян, віднесених до першої категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків або особи, яка їх замінює.

Для отримання у 2017 році санаторно-курортної путівки просимо потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС віднесених до 1 категорії, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків або особи, яка їх замінює надати до управління соціального захисту населення заяву, медичну довідку за формою 070-о, копію посвідчення, копію паспорта, якщо на дитину - копію свідоцтва про народження.

Останній термін прийому заяв 15 жовтня 2016 р.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39».

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

Щодо навчання у Житомирському вищому професійному училищі-інтернаті

Житомирське вище професійне училище-інтернат здійснює набір інвалідів юнаків та дівчат віком від 15 років, що мають інвалідність, стан здоров'я яких дозволяє навчатись та працювати за обраною професією (в т.ч. і серед учасників АТО, які мають інвалідність). Вище професійне училище - інтернат здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професій:

- Оператор комп'ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія) Термін навчання 1,5р.)

- Оператор комп'ютерного набору. Соціальний робітник(Термін навчання 1,5р.)

- Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромеханік з ремонту та обслуговування

лічильно-обчислювальних машин (Термін навчання 1,5 р.);

 

- Кухар. Кондитер; (Термін навчання 1,5 р.);

- Оператор комп'ютерного набору(Термін навчання 1,5 р.) ;

Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин (Термін навчання 1,5 р.) ;

- Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття. (Термін навчання 1,5 р.)

На базі 9 класів

- Оператор комп'ютерного набору (Термін навчання Зр.);

Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин (Термін навчання Зр.);

- Оператор комп'ютерного набор. Секретар керівника (Термін навчання З р.);

- Кухар. Кондитер. (Термін навчання 2,5р.)

На базі спеціалізованих загальноосвітніх шкіл для дітей зі зниженим слухом

- Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття (Термін навчання 1,5 р.);

- Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття (Термін навчання 1,5 р.);

- Кухар. Кондитер (Термін навчання 1,5р.)

Учні одержують стипендію, забезпечуються 4-разовим харчуванням, послугами лікарів, проживанням в гуртожитку.

Здійснюється безкоштовне обслуговування перукарем, взуттьовиком тощо. В училищі працюють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, прикладного мистецтва та інші.

 

Зарахування на навчання проводиться без вступних іспитів, без результатів зовнішнього незалежного оцінювання, після співбесіди та тестування в приймальній комісії, на підставі конкурсу свідоцтв та атестатів про освіту.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Навчання інвалідів Буковинському міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів

Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів здійснює набір інвалідів віком від 16 років І-ІІІ груп ( в тому числі учасників АТО, переселенців) без обмежень за віком, що не потребують стороннього догляду на професійну реабілітацію з медичним спостереженням та іншими видами реабілітації, що забезпечать адаптацію інвалідів до професійного навчання.

Відкриття груп та зарахування на навчання в Центрі відбувається по мірі надходження справ, але орієнтовний графік такий:

 

№ п/п Фахова курсова підготовка Термін навчання Орієнтовний початок занять 2016 року
1 4112 Оператор комп’ютерного набору 6 місяців Травень 2016 р. Вересень 2016р., Грудень 2016р.
2 4121 Конторський (офісний) службовець( бухгалтерія) 10,5 місяців Серпень 2016 р.
3 7436 Швачка 6 місяців Вересень 2016 р.
4 7433 Кравець 4 місяців Листопад 2016 р.
5 5123 Молодша медична сестра по догляду за хворими 6 місяців Червень 2016 р. Жовтень 2016 р.

Після закінчення навчання слухачі Центру отримують свідоцтво ( сертифікат ) про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

«Навчання інвалідів у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів»

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» № 2961-І від 06 жовтня 2005р., здійснює набір навчальних груп на 2016 р. за такими напрямками:

 

Робітнича професія Термін навчання Початок професійної реабілітації
Взуттьовик з ремонту взуття 5 міс. 25 серпня 2016 р.
Манікюрник 3,8 міс. 25 серпня 2016 р.
Оператор комп’ютерного набору 10 міс. 18 липня 2016 р. 25 серпня 2016 р.
Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних 10 міс. 25 серпня 2016 р.
Секретар керівника 10 міс. 25 серпня 2016 р.
Слюсар з ремонту автомобілів 10 міс. 25 серпня 2016 р.
Перукар (перукар-модельєр) 6 міс. 25 серпня 2016 р.
Швачка 10 міс. 25 серпня 2016 р.
Вишивальник 11 міс. 1 грудня 2016 р.
Бджоляр 6 міс. 13 грудня 2016 р.
Водій автотранспортних засобів категорії «В» 1,5 міс. По мірі наповнення начальних груп
Робітник зеленого будівництва 2,5 міс. По мірі наповнення начальних груп
Лицювальник-плиточник 6 міс. По мірі наповнення начальних груп

Після закінчення професійної реабілітації слухачі складають державну кваліфікаційну атестацію і отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації.

Професійна реабілітація передбачає комплексне поєднання професійного навчання із заходами з соціальної, психологічної, фізичної реабілітації та медичного спостереження.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Одноразова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня у 2016 році

Постановою КМУ від 02.03.2016р. №141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни, у тому числі учасники бойових дій в антитерористичній операції.

- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам I групи - 2975 гривень;

інвалідам II групи - 2600 гривень;

інвалідам III групи - 2310 гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною - 2975 гривень;

- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків - 920 гривень.

- членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге - 465 гривень.

- учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 170 грн.

Кошти будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами. Особливу увагу на це необхідно звернути учасникам бойових дій, які на даний час проходять службу у силових структурах, за межами міста (району) свого місця зареєстрованого проживання.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році (мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2016 року), але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

« До уваги учасників антитерористичної операції послуги з психологічної реабілітації можуть надаватися тринадцятьма реабілітаційними установами, а саме:

- ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” - 62363, Харківська обл.., Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16;

- ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” - 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4-87-10, 4-88-41;

- ТОВ «Санаторій «Феофанія» – 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27, тел. (044) 469-56-71, 526-71-12;

- Менський санаторій «Остреч» – 15600, Чернігівська обл., Менський район, м. Мена, урочище Остреч, тел. (04644) 2-14-12;

- Комунальний заклад « Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради – 39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Жовтнева, 23/1, тел. (067) 773 77 52;

- Миколаївський обласний госпіталь ветеранів війни Миколаївської обласної ради – 54058, м. Миколаїв, вул. Київська, 1, тел. ( 0512) 415 -5 -35 ;

- ТОВ « Інститут прикладної кріології» - 61093, м. Харків, вул. Скорохода, 4, тел. ( 050) 300-31-89;

- ТОВ « Санаторій « Київ-плюс» - 82486, Львівська обл., Стрийський р-н, с. Баня Лисовицька, вул. Грушевського, 8-А, тел. ( 095) 543 66 77;

- Дочірнє підприємство « Санаторій «Новомосковський» ЗАТ лікувально –оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» - 51215, Дніпропетровська обл., Ново московський р-н, с. Орловщина, тел. (067) 630-66-03;

- ТОВ « Віасан» - 46008, м. Тернопіль, вул. Медова, 20, тел. ( 067) 494- 61-02;

- Дочірнє підприємство санаторно-оздоровчий комплекс «Джерельце» акціонерного товариства « Рівненський завод тракторних агрегатів» - 35320, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Олександрія, вул. Санаторна, 10, тел. ( 050) 375-83-00;

- Комунальний заклад « Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради – Рівненська обл., Рівненський р-н, смт. Клевань, вул. Деражненська, 39, тел. (096) 111-93-45;

- ТОВ « ТРУСКАВЕЦИНВЕСТ» - 82200, Львівська обл., м. Трускавець , вул. Суховоля, 61,тел. ( 093) 386 06 04;

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39».

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Наказом Міністерства соціальної політики України № 10006 від 12.10.2015 р. «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2015 рік» затверджено розмір грошової компенсації для громадян, віднесених до 1 і 2 категорій, а саме для Чернігівської області розмір компенсаційних виплат становить: 1 категорія – 398,40 грн.; 2 категорія 199,20 грн. Цей наказ набирає чинність і буде застосовуватись з 01 серпня 2015 року.

Телефон для довідок 21539.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

З метою організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції Державною службою України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції за результатами дозакупівлі за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції визначено 2 переможця (реабілітаційні установи), а саме:

- ТОВ «Санаторій «Феофанія» – 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27, тел. (044) 469-56-71, 526-71-12; е-mail: sanatoriy-feofaniya@ukr.net;

- Менський санаторій «Остреч» – 15600, Чернігівська область, Менський район, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12, факс 2-14-00, е-mail: sanostrech@ukr.net Веб-сайт санаторію http://www.ostrech.org.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221, передбачено здійснювати направлення на реабілітацію через органи соціального захисту населення.

Реабілітаційні послуги надаються одержувачу в реабілітаційних установах, з якими Службою в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання реабілітаційних послуг одержувач або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації, а одержувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву встановленого зразка.

До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

(Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

Орган соціального захисту населення:

- реєструє зазначені вище документи;

- видає одержувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи.

Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію одержувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

За результатами конкурсних торгів на закупівлю за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників АТО Службою визначено 2 переможця (реабілітаційні установи) - ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” та ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”. (По лотах, які не відбулися, Службою оголошена дозакупівля). З переможцями торгів Службою укладено договори щодо надання послуг з психологічної реабілітації учасникам АТО.

Стосовно умов проведення заходів з психологічної реабілітації реабілітаційними установами необхідно звертатися до виконавців послуг:

- ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” - 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, e-mail:berminvodysanatory@ukr.net. Вебсайт санаторію www.berminvody.com.ua.

- ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” - 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4-87-10, 4-88-41, факс (04849) 4-88-41.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Перелік санаторно-курортних закладів які надаватимуть санаторно-курортне лікування учасникам антитерористичної операції

№ з/п Назва санаторнор-курортного закладу Адреса Профіль лікування захворювань Орієнтовний графік заїздів
1 2 3 4 6
1 Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Лермонтовський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" 65014, Одеська обл., м. Одеса, пров. Лермонтовський, 2,т. 048 722 63 41 048 724 66 40 системи кровообігу нервової системи 06.08.2015-28.12.2015
2 Товариство з обмеженою відповідальністю «Золота нива» 67780,Одеська обл., м. Б-Дністровський, смт Сергіївка, вул. Чорноморська, 16  нервової системи; органів дихання; системи кровообігу; кістково-м’язової системи та сполучної тканини. 19.08.2015-27.09.2015
3 Дочірнє підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» 67780, Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт Сергіївка, вул. Гагаріна, 1-а; т. 04849 48 8 41 органів травлення; органів дихання; системи кровообігу; сечостатевої системи; ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин; кістково-м’язової системи та сполучної тканини. 19.08.2015-04.12.2015
4 Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Сонячний» 51453, Дніпропетровська обл., Павлоградський р-н, с. Вербки, вул. Лісова, 3, т.05632 6 00 70 нервової системи; кістково-м’язової системи та сполучної тканини. 21.08.2015-29.12.2015
5 Дочірнє підприємство «Санаторій «Дніпровський» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" 51920, Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, вул. Гастело, 2; 0569 55 29 32 нервової системи; органів дихання; системи кровообігу; кістково-м’язової системи та сполучної тканини. 08.2015-12.2015
6 Приватне акціонерне товариство «Санаторій «Мошногір’я» 19625, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Будище, вул. Шевченка, 38; т. 0472 45 21 58 органів травлення; системи кровообігу; 06.08.2015-23.11.2015
7 Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Гусарське урочище» 27141, Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, с. Піддубне, вул. Горького, 1; т. 05241 2 20 55 органів травлення; сечостатевої системи; ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин; 21.08.2015-18.12.2015
8 Державне підприємство «Санаторій «Конча-Заспа» 03084, м. Київ, Конча-Заспа, Столичне шосе 27 км.; т. 044 259 15 70, 044 259 20 37 системи кровообігу; кістково-м’язової системи та сполучної тканини. 26.08.2015-31.12.2015
9 Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Феофанія» 03143, м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Академіка Лебедєва, 27, т.044 469 56 71, 044 526 71 12 органів травлення; нервової системи; системи кровообігу; 10.08.2015-31.12.2015
10 Товариство з обмеженою відповідальністю санаторій «Карпатські зорі» Центр реабілітації та оздоровлення 82186, Львівська обл., Дрогобицький р-н, с. Модричі, вул. Курортна, 3, т. 03244 3 74 42 органів травлення; ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин; 21.08.2015-24.12.2015

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Щодо затвердження змін до Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

З метою вдосконалення роботи центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та впровадження в їхніх умовах моделі раннього втручання за участю фахівців реабілітаційних установ, громадських організацій інвалідів та за погодженням з МОЗ, МОН та Мінфіну прийнято наказ Мінсоцполітики від 24.06.2015 № 653 «Про затвердження змін до Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.07.2015 року за №814/27259.

Основними змінами до вказаного Типового положення передбачено наступне:

1. Цільовою групою є не тільки діти-інваліди, а також діти віком до 2 років, які мають ризик отримання інвалідності.

2. Цільовим призначенням центрів соціальної реабілітації є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для їхньої інтеграції у суспільство.

3. В структурі центрів можуть утворюватися, зокрема відділення (ранньої) соціальної реабілітації (адаптації); відділення психолого-педагогічної реабілітації; відділення фізичної реабілітації.

4. Направлення та зарахування дітей-інвалідів та дітей віком до 2-х років, які мають ризик отримати інвалідність до центрів має здійснюватися відповідно до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 року № 921), та наказу Міністерства соціальної політики України від 01 квітня 2014 року № 170 "Про затвердження форм документів, щодо отримання інвалідами та дітьми-інвалідами реабілітаційних послугу у реабілітаційних установах".

5. Впроваджено нову норму, на підставі якої до таких центрів не зараховуються діти, стан здоров'я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, з такими медичними протипоказаннями:

– гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;

– усі захворювання у гострій стадії та заразній формі;

– часті судомні напади та їх еквіваленти;

– захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для дитини та її оточення (за умови несупроводження дитини її батьками або законними представниками).

6. Надано більше можливостей центрам надавати платні послуги. Для цього змінено норму наступним чином: "Центр має право в порядку, передбаченому законодавством, утворювати (за умови наявності належного інвентарю та відповідного обладнання) такі структурні підрозділи, як підсобні господарства, трудові майстерні, дільниці, філії, відділення, що здійснюють свою діяльність відповідно до Положень про ці підрозділи, затвердженого директором Центру".

7. Стаціонарне відділення може функціонувати у складі центрів, як державного і обласного значення, так і районного та міського.

8. Виключені окремі пункти та розділи, оскільки вони не були предметом правового регулювання Типового положення, зокрема це стосується розділів "Діяльність реабілітаційної комісії", "Організація реабілітаційних заходів у Центрі", "Контроль за діяльністю Центру". При цьому слід зазначити, що цим Типовим положенням надано повноваження директору Центру щодо затвердження складу та положення про реабілітаційну комісію.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Бюджетні кошти спрямовуються на виплату матеріальної допомоги громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби (далі - матеріальна допомога), в розмірі:

- середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);

- мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Виплата матеріальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення протягом місяця з дня взяття відповідної особи на військовий облік за місцем проживання у встановленому законодавством порядку.

Військові комісаріати протягом 15 днів з дати взяття особи на військовий облік відповідно до пункту 5 цього Порядку звертаються до органів соціального захисту населення з поданням про виплату матеріальної допомоги за встановленою формою, згідно з додатком, до якого додаються подані заявником:

- довідка з місця роботи про отримувану середню заробітну плату;

- копія трудової книжки, завірена за останнім місцем роботи;

- заява про перерахування матеріальної допомоги на рахунок у банку.

Обчислення розміру середньої заробітної плати здійснюється підприємствами, установами та організаціями відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 111).

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням

1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп — до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

- заяву;

- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

- копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Під час подання копій посвідчень, особи надають їх оригінали для огляду.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Щодо затвердження нової редакції Типового положення про центр професійної реабілітації інвалідів

З метою підвищення рівня професійної підготовки та зайнятості осіб з інвалідністю наказом Мінсоцполітики від 06.04.2015 №379 затверджено нову редакцію Типового положення про центр професійної реабілітації інвалідів, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2015 року за № 425/26870.

Основними змінами до вказаного Типового положення передбаченого наступне.

1. Виключно обмеження про те, що до зазначених центрів не можуть прийматися особи з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, оскільки така норма була дискримінаційною і порушувала права інвалідів, гарантованих чинним законодавством, зокрема, Конвенцією ООН про права інвалідів.

2. Запроваджено норму, на підставі якої професійна підготовка буде здійснюватися не лише за новою професією, а і буде спрямовуватись на поновлення трудової діяльності інвалідів в колишній професії.

3. Реабілітаційній установі надано право обирати здійснення професійної підготовки осіб з інвалідністю з одночасним забезпеченням медичного спостереження або медичної реабілітації. Ефект від впровадження медичної реабілітації під час навчання, як показав досвід країн Європейського союзу, є значно вищим, ніж від медичного спостереження. Крім того, в такому центрі можуть надаватися в комплексі усі види реабілітації, передбачені Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

4. Встановлено, що особи з інвалідністю перед зарахуванням до центру обов'язково має надавати форму 086/о «Медична довідка (лікарський консультативний висновок)», затверджену наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року №110.

5. Направлення та зарахування осіб з інвалідністю до центрів професійної реабілітації інвалідів здійснюється відповідно до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №380 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 року №921), та наказу Міністерства соціальної політики України від 01 квітня 2014 року № 170 «Про затвердження форм документів щодо отримання інвалідами та дітьми-інвалідами реабілітаційних послуг у реабілітаційних установах».

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Професійна рабілітація учасників АТО з числа інвалідів

Відповідно до доручення Міністерства соціальної політики України від 06 травня 2015 року №6639/14-15/19 щодо практичної реалізації підпунктів 3 та 4 пункту 4 Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 " Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції” управління соціального захисту здійснює направлення учасників АТО з числа інвалідів( у разі звернення ) до Центру професійної реабілітації відповідно до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг на базі діючих Центрів професійної реабілітації Міністерства соціальної політики України.

Для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі отримувач або його законний представник надає до управління соціального захисту населення наступні документи:

- заяву;

- копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;

- копію індивідуальної програми реабілітації;

- копію паспорта;

- копію ідентифікаційного номера;

- копію документу про освіту;

- рекомендацію центру зайнятості .

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за номером 2-15-39

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Пам'ятка учаснику бойових дій у зоні АТО

1. Хто належить до учасників бойових дій за участь в антитерористичній операції?

Згідно з пунктом 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

(Райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ, пост. КМУ від 20.08.2014 р. №413.)

2. Який порядок надання статусу учасника бойових дій?

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення затверджений постановою КМУ від 20.08.2014 р. №413.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС (далі – комісія).

Для надання статусу учасника бойових дій командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки та документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Комісії у місячний строк з дня надходження документів приймають рішення щодо надання статусу учасника бойових дій. За відсутності підстав повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.

Комісії подають на розгляд міжвідомчої комісії документи із спірних питань, які потребують міжвідомчого врегулювання.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, закладу до комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особи можуть самостійно звернутися до відповідної комісії.

 

3. Які пільги має учасник бойових дій, залучений у АТО?

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;

5)75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

6) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

8) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

9) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

10) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

11) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

12) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

14) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік;

15) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;

16) першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;

17) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

18) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

19) позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;

20) першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

21) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

4. Механізм отримання пільг учасниками бойових дій з-поміж учасників антитерористичної операції а також членами сімей загиблих ветеранів.

Для взяття на облік в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) та оформлення пільг передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільговику потрібно надати в кабінет №8 управління соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації (м.Городня, вул. Леніна 11) наступні документи:

•копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги тобто пільгове посвідчення;

•копію паспорта заявника та членів сім’ї;

•копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів заявника та членів сім’ї;

•довідку про склад сім’ї із зазначенням інформації про характеристику житла та послуги;

•копії розрахункової книжки з оплати за природній газ (перша сторінка) та квитанції рахунку на оплату за електроенергію;

•копія свідоцтва про народження дітей (до 18 р.).

Та пред'явити оригінали цих документів.

Після отримання довідки про перебування на обліку в ЄДАРП ветерану війни необхідно звернутися до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку за місцем проживання (наприклад: до підприємства електромережі, управління газового господарства тощо) з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку надаються громадянам у безготівковій формі шляхом зменшення оплати за послуги і обраховуються як знижка оплати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше встановлених Урядом норм споживання.

5. Перелік осіб, які належать до членів сім'ї пільговика.

Згідно із статтею 51 Бюджетного Кодексу України, до членів сім'ї пільговика, при наданні пільги з оплати житлово-комунальних послуг, належать:

-дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

-неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

-особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

-непрацездатні батьки;

-особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”

З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що у 2015 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” (далі — грошова допомога), здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі — органи соціального захисту населення), які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання), у таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 2 835 гривень;

II групи — 2 475 гривень;

III групи — 2 200 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 875 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 2 835 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 440 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 160 гривень.

2. Забезпечити подання до 9 квітня 2015 р. органам соціального захисту населення переліку осіб, які мають право на одержання грошової допомоги:

Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Державною фіскальною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями — щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;

Пенсійним фондом України — щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

3. Міністерству фінансів і Державній казначейській службі забезпечити до 10 квітня 2015 р. перерахування коштів Міністерству соціальної політики для їх спрямування органам соціального захисту населення з метою здійснення виплати грошової допомоги.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Навчання інвалідів у Камянець-Подільському планово-економічному технікуму-інтернаті

Пропонуємо переглянути умови прийому до Камянець-Подільського планово-економічного технікуму-інтерната на 2015-2016 рік.

Прийом абітурієнтів до технікума здійснюється за спеціальностями:

1. Бухгалтерський облік (системи АПК) на 1 і 2 курси денного відділення.

2. Економіка підприємства (системи АПК) на 2 курс денного відділення.

3. Соціальна робота на 1 курс денного відділення.

Прийом до технікуму осіб з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І-ІІІ груп та інваліди з дитинства) та вступників за кошти фізичних та юридичних осіб, які вступають на основі базової загальної середньої освіти (9 класів) проводиться на І курс на конкурсній основі за результатами наступних вступних випробувань.

На спеціальність «Бухгалтерський облік»:1. Українська мова – диктант; 2. Математика – усно.

На спеціальність « Соціальна робота»:1. Українська мова – диктант; 2. Історія України – усно.

До вступу в технікум подаються:

а) Заява;

б) Документ державного зразка про освіту, за особистим вибором оригінал або його завірена ксерокопія (ксерокопія завіряється за оригіналом в технікумі);

в) Медична довідка (Форма № 086-о), (оригінал або завірена копія);

г) Направлення на навчання міського (районного) управління соціального захисту населення, погоджене з міським (районним) центром зайнятості населення;

д) 6 кольорових фотокарток розміром 3х4 см;

е) Виписка з трудової книжки, завірена керівником підприємства для осіб, що мають стаж роботи;

є) Пенсійна книжка і довідка МСЕК (Форма № 4 або 4-а про групи інвалідності) з діагнозом хвороби і висновком про те, що навчання та робота з обраної спеціальності не протипоказані;

Примітка: Інваліди з дитинства до 18-літнього віку повинні пред’явити свідоцтво на одержання щомісячної допомоги від органів соціального захисту або пенсійне свідоцтво та медичне заключення на дитину – інваліда з дитинства у віці до 18 років.

ж) Довідка про склад сім’ї та документи, що дають право на пільги;

з) Особисто пред’являється паспорт (свідоцтво про народження осіб, які не мають паспорта), військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці), оригінал документа про освіту (при поданні його копії), оригінал медичної довідки за формою 086-У (при поданні її копії);

Заяви приймаються: від вступників які вступають на основі базової загальної середньої освіти – з 10 липня по 24 липня. Вступні екзамени з 25 липня по 1 серпня. Від осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти заяви приймаються з 10 липня по 1 серпня. Зарахування до 11 серпня.

Зараховані на навчання до технікуму (інваліди І-ІІІ груп та інваліди з дитинства) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьохразове харчування, проживання в гуртожитку, безкоштовна цілодобова медична допомога та оздоровлення в літній період в лікувально-оздоровчому центрі). Студентам технікуму пенсії виплачуються в повному обсязі.

Адреса технікуму: 32300 м. Кам’янець-Подільський, Хмельницької області, вулиця Годованця, 13. Тел. 3-26-51, 3-26-22 Web-сайт: www.peti.km.ua

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Забезпечення учасника АТО

протезуванням (ортезуванням) за кордоном

Механізм протезування (ортезування) учасників АТО за кордоном визначено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок протезування (ортезування) за кордоном).

Порядком протезування (ортезування) за кордоном передбачено: безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби).

Куди звертатися

Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Перелік документів, які подаються до Служби:

 заява;

 копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

 копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);

 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної ради за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);

 висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);

 витяг з історії хвороби;

 фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

Етапи оформлення документів:

1. Експертною групою, утвореною при Службі, оформляється експертний висновок щодо протезування (ортезування) учасника АТО за кордоном.

2. Міністерством соціальної політики приймається остаточне рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном.

3. Укладання тристороннього договору між Службою, учасником АТО (його законним представником) та закордонним надавачем послуг.

4. Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.

5. Підготовка документів, необхідних для відправки учасника АТО за кордон.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Забезпечення учасника АТО

технічними та іншими засобами реабілітації в Україні

Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок забезпечення ТЗР). Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій. Основні види ТЗР:

– протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);

– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

– засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

Куди звертатися

Учасник АТО або його законний представник подає документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.

Перелік необхідних документів для отримання ТЗР

– паспорт (копія та оригінал);

– ідентифікаційний код (копія та оригінал);

– рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;

– витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність). Працівники органів соціального захисту населення:

– нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;

– ознайомлять з каталогами ТЗР;

– ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;

– видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.

Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації. На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Навчання інвалідів у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» № 2961-І від 06 жовтня 2005р., здійснює набір навчальних груп на 2015 р. за такими напрямками:

-Оператор комп’ютерного набору ( 6 місяців);

-Секретар керівника ( 10 місяців);

-Вишивальниця ( 10 місяців);

-Швачка ( 6 місяців);

-Слюсар з ремонту автомобілів ( 10 місяців);

-Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних ( 10 місяців);

-Бджоляр( 6 місяців);

-Перукар ( перукар-модельєр) ( 6 місяців);

-Взуттьовик з ремонту взуття ( 6 місяців);

-Манікюрник ( 3,8 місяців)

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

**************************************************

 

 

Перелік вітчизняних підприємств,

на яких інваліди, діти-інваліди та інші окремі категорії населення, в тому числі постраждалі АТО

можуть отримати необхідні технічні та інші засоби реабілітації (протези, ортези тощо)

 

(для отримання направлення на безкоштовне забезпечення засобами реабілітації, виготовленням яких займаються вказані підприємства, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання)

 

Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, перелік таких засобів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України

від 05.04.2012 № 321 (зі змінами)

 

 

Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності

вул. Клочківська, 339,

м. Харків, 61051

т. 057 337-76-30

 

Вінницька область

 

Вінницьке казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Вінниця,

Хмельницьке шосе, 126,

(0432) 55-20-08

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації (далі - ТЗР)

 

Приватне підприємство „Ортопедсервісцентр”

м. Вінниця,

проспект Юності, 11/1,

тел/факс (0432) 57-63-52

ortopedservis@ukr.net

ортези на хребет; ортези на нижні кінцівки та на верхні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; ортопедичне взуття; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

 

ПП „Протезно-ортопедична майстерня”

м. Вінниця,

Хмельницьке шосе, 114,

(0432) 57-17-93, (067) 430-00-63

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; ортопедичне взуття, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

Волинська область

 

ПП „Ескулап”

43020, м. Луцьк,

просп. Відродження, 2,

(0332) 78-80-50, 78-80-50

ортези на хребет, ортези на верхні кінцівки безшарнірні, ортези на нижні кінцівки шарнірні та безшарнірні

Дніпропетровська область

 

Дніпропетровське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Дніпропетровськ,

вул. Героїв Сталінграду, 21,

(056) 370-58-72

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

ТОВ „ТАНТА ПЛЮС”

м. Дніпропетровськ,

вул. Будьонного, 29, кв. 18,

095-411-58-07

крісла колісні виготовлені за індивідуальним замовленням, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування крісел

 

Донецька область

 

Донецьке казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Донецьк,

просп. Визволення Донбасу,11-а,

(062) 311-31-03, 311-37-17

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, виготовлення протезів молочної залози, допоміжних засобів для особистого догляду та захисту

 

ТОВ Центр протезно-ортопедичної реабілітації інвалідів „Орттех”

83048, м. Донецьк,

вул. Артема,106,

тел/факс 8(062)304-34-96

E-mail: orteh@ukr.net

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „Донецький науково-виробничий комплекс СКУТ”

83048, м. Донецьк,

вул. Артема, буд. 132,

 (062) 311-13-29, ф.(062) 386-32-41,

E-mail: skut@mail.ru

поставка спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (магнітофони, диктофони, годинники)

 

 

Житомирська область

 

Житомирське державне експериментальне

протезно-ортопедичне підприємство

м. Житомир,

вул. Гоголівська,103,

(0412)36-04-78

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

Приватне підприємство

„Поступ-орто”

смт. Озерне, буд 52,

Житомирський район,

Житомирська обл.

(0412) 408-308

099-048-28-55

095-535-20-34

ортези на хребет

Запорізька область

 

Казенне підприємство „Науково-виробничий комплекс „Іскра”

69071, м. Запоріжжя,

вул. Магістральна, 84,

(061) 271-22-11

E-mail: market@iskra.zp.ua

крісла колісні серійного виробництва, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування крісел колісних

Кіровоградська область

 

ТОВ „Друкмаш-центр”

м. Кіровоград,

вул. Волкова, 13-б,

(052) 230-17-12, 255-38-42

ортези на хребет з текстильних матеріалів, ортези на верхні та нижні кінцівки безшарнірні, протези молочної залози, крісла колісні виготовлені за індивідуальним замовленням, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту, крісла колісні серійного виробництва, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування крісел колісних

Луганська область

 

Луганське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Луганськ,

вул. Фрунзе, 111-а,

(0642) 58-42-90

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

 

 

ТОВ „Луганський центр протезування”

91057, м. Луганськ, Жовтневий р-н, квартал Гагаріна, 24 кв. 50,

E-mail: lug_cp@rambler.ru

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; ортопедичне взуття; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „Центр протезування „Інвалтруд”

91045, м. Луганськ,

квартал 50 річчя Оборони Луганська, 12д,

тел.(0642) 63-98-30

E-mail: invaltrud@rambler.ru

протези нижніх кінцівок допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

Львівська область

 

Львівське казенне експериментальне підприємство

засобів пересування і протезування

м. Львів,

вул. Рудненська,10,

(032) 267-68-45, 267-94-15

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, виготовлення крісел колісних

 

ТОВ „Ортотехнo”

79052, м. Львів,

вул. Ген. Курмановича, 9,

тел.229-30-81

E-mail: ortotehno@ukr.net

крісла колісні серійного виробництва

 

 

Приватне підприємство „Ортотоп”

79058, м. Львів,

вул. Циганівка, 12,

тел./факс (0322) 45-80-70,

E-mail: Ortotop@ukr.net

ортопедичне взуття

 

 

 

Підприємство „Ясени”

товариства інвалідів „РОК”

79058, м. Львів,

вул. Циганівка, 12а,

тел./факс (0322) 45-81-61,

E-mail: Jaseny@ukr.net

ортопедичне взуття

 

ТОВ „Реабілітація ЛТД”

м. Львів,

просп. Червоної Калини, 35,

тел.(032) 245-59-05

ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

Приватне підприємство

„АРОЛ ПЛЮС”

79057, м. Львів,

вул. Гайворонського, 27,

тел.(032) 245-24-65

E-mail: apol_plus@ukr.net

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; ортопедичне взуття; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

Миколаївська область

 

Миколаївське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Миколаїв,

пров. Ш. Кобера, 17,

(0512) 22-01-73

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів

м. Миколаїв,

вул. Дзержинського, 55,

(0512) 37-69-57

E-mail: goskompleks@mail.ru

ортези на верхні та на нижні кінцівки; ортопедичне взуття

 

 

Міжгалузеве учбово-виробниче підприємство „АПЕКС”

ВОІ „СОІУ”

54020, м. Миколаїв,

вул. Защука, буд. 10,

т/ф. 471434, 471502

післягарантійний ремонт та здійснення технічного обслуговування крісел колісних

Одеська область

 

Одеське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Одеса,

вул. Терешкової, 11,

(048) 785-39-97

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

Приватна фірма „Тєллус” 

м. Одеса,

вул. Академіка Філатова, 76, к. 8,

т. 048 715-47-17

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; ортопедичне взуття; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „Фенікс-Медікал”

62009, м. Одеса,

вул. Сонячна, 5,

оф. 501,

www.fenix-medical.com.ua

(067) 926-20-22 (094) 947-55-12

крісла колісні серійного виробництва

 

 

ТОВ „Арвітум”

65011, м. Одеса,

вул. Старобазарний сквер, 3, оф. 15,

(048) 795-75-85

E-mail: arvitum@arvitum.com

ортези на нижні кінцівки безшарнірні (ортези на стопу)

Полтавська область

 

Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Полтава,

вул.Монастирська,10,

(0532) 56-22-67

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

ТОВ „Ортез”

36014, м. Полтава,

вул. Пушкіна, 116,

(0532) 50-14-44

E-mail: ortez_poltava@mail.ru

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки

 

ТОВ „Норма-трейд”

м. Полтава,

вул. Ковпака, 53,

т/ф. (0532) 68-85-73, 68-88-11

допоміжні засоби для особистої гігієни, допоміжні засоби для прання, купання і прийняття душу, засоби для ходіння керовані однією рукою, засоби для ходіння керовані обома руками, допоміжні засоби для переміщення або переносу, допоміжні засоби для підйому, меблі та оснащення серійного виробництва

Тернопільська область

 

Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Тернопіль,

вул.Тролейбусна,10,

(0352) 53-51-14

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

Приватне підприємство „Центр протезування і реабілітації „Разан”

46020, м. Тернопіль,

вул. Волинська, 40,

E-mail: razan_2007@ukr.net

(0352) 43-61-86

067-370-64-56

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

Приватне підприємство

„Форвард-орто

46027, м. Тернопіль,

вул. Лучаківського, 6,

тел./факс. (0352) 51-30-03, 51 -33-73

www.forward-orto.com.ua

ортези на хребет; протези верхніх та нижніх кінцівок; ортези на верхні та нижні кінцівки; ортопедичне взуття виготовлене за індивідуальним замовленням; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; крісла колісні серійного виробництва; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

Харківська область

 

Харківське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Харків,

вул. Котлова, 112

(057) 712-87-42

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, виготовлення крісел колісних, засобів для ходіння керованих обома руками, меблів, допоміжних засобів для особистої гігієни

 

Харківське ДДПП

м. Харків, вул. Клочківська, 339

(057) 377-98-86

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

ФОП Антощук Н.Л.

61204, м. Харків,

просп. Перемоги, 76, кв. 445

098-366-88-53

поставка матраців протипролежневих

 

ДП „Науково-виробнича фірма „Орттех-плюс”

61023, м. Харків,

вул. Пушкінська, 87,

тел/факс (057) 738-06-09

ортези на хребет

 

ТОВ „Виробниче протезно-ортопедичне підприємство „Опора-плюс”

м. Харків,

пров. Фанінський, 3, кв.35,

тел. (057) 732-57-21

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „ОРТ-ДЦП-спеціалізований центр реабілітації”

61051, м. Харків,

вул. Широніна, 3,

тел. (057) 756-57-40

ортези на хребет (ортези для сидіння); ортези на нижні кінцівки безшарнірні; ортопедичне взуття

 

ТОВ „Ортсабо Спеціалізований Центр Реабілітації”

61051, м. Харків,

вул. Широніна, 3,

тел. (057) 756-57-40

E-mail: ortsabo@ukr.net

ортези на хребет (ортези для сидіння); ортези на нижні кінцівки безшарнірні; ортопедичне взуття

 

 

ТОВ „Турбота”

м. Харків,

вул. Клочківська, 339,

(057) 773-30-39

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

Приватне протезно-ортопедичне підприємство „Динаміка”

м. Харків,

пров. Фанінський, 3,

тел. (057) 732-57-21

E-mail: dinamica@gmail.com

післягарантійний ремонт та здійснення технічного обслуговування крісел колісних, ортези на нижні кінцівки; протези нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту

 

 

ТОВ „Науково – технічне підприємство „Спецмедтехніка”

61070, м. Харків,

пров. 1-й Лісопарківський, 1, тел.(057) 707-10-27

E-mail: smedtexnika@mail.ru

засоби для ходіння керовані однією рукою серійного виробництва

 

ТОВ „Ортсабо  Спеціалізований Центр Реабілітації”

61051, м. Харків,

вул. Широніна, 3,

тел. (057) 756-57-40

E-mail: ortsabo@ukr.net

ортези на нижні кінцівки шарнірні

 

Приватне протезно-ортопедичне підприємство „Динаміка”

61166, м. Харків,

провулок Фанінський, 3, кв. 35

т/ф.: (057) 732-57-21, 0503741443

E-mail: 2011.dinamica@gmail.com

ортези на нижні кінцівки (шарнірні, безшарнірні), протези нижніх кінцівок, допоміжні засоби, для особистого догляду та захисту

 

„АТ „Ортодопомога” у

формі ТОВ

м. Харків,

вул. Морозова, 20 А

(057) 252-41-23

050-647-82-71

засоби для захисту тулуба або всього тіла - подушки протипролежневі серійного виробництва

 

 

ТОВ „Протезно-ортопедичне підприємство „БІОТЕХНІКА”

м. Харків,

вул. Солдатська, 37-1,

(057) 738-06-09

ортези на хребет; ортези на нижні кінцівки; протези нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту

 

Хмельницька область

 

Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Хмельницький,

вул. Чорновола, 159/1,

(057)337-98-86

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

Хмельницьке мале учбово-виробниче підприємство  „Воля”

Хмельницького обласного фонду „Соціальний захист та реабілітація інвалідів”

04119, м. Київ,

вул. Мельникова, буд.83-Д, оф. 110,

ел.: (044) 536 00 80 , (067) 46 79 396

E-mail:  volya-k@ukr.net

крісла колісні серійного виробництва

Чернівецька область

 

Чернівецьке приватне підприємство „Опора”

58013, м. Чернівці,

вул. Червоноармійська, буд. 77-Б,

(0372) 57-50-44, 0503744735

ортези на хребет, ортези на верхні та нижні кінцівки, протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту, ремонт протезно ортопедичних виробів

 

Підприємство інвалідів „Життя без бар’єрів” громадської організації інвалідів „Безбар’єрне місто”

58023, м. Чернівці,

вул. Демократична, 11,

т/ф. 0372) 52-87-14, 56-42-03,

095-88-170-14,  E-mail: gobm@i.ua

післягарантійний ремонт та технічне обслуговування крісел колісних.

м. Київ

 

Київське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

м. Київ,

вул. Фролівська, 4,

(044) 425-21-88

виготовлення, поставка, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації

 

ТОВ „Світ Літньої Людини та Реабілітації”

м. Київ,

вул. Жилянська, 29,

www.svit-ll.com

(044) 235-03-13

допоміжні засоби для особистої гігієни, засоби для ходіння керованих однією рукою, засоби для ходіння керовані обома руками, допоміжні засоби для переміщення або переносу, меблі та оснащення серійного виробництва поставка спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (мобільні телефони для письмового спілкування марки MEDOK)

 

Філія „Ортез про” підприємства „Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів м. Києва”

03150, м. Київ,

вул. Боженко, 86Б,

тел./факс 205-46-30

E-mail: ortez@mail.ru

ортези на хребет, ортези на верхні та нижні кінцівки, протези на нижні кінцівки, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту серійного виробництва

 

ТОВ „Центр протезування „Едвардс”

03680, м. Київ,

вул. Боженко, 86Б

тел/факс 205-46-65

edwards@i.ua

протези верхніх та нижніх кінцівок (у тому числі складне протезування), допоміжні засоби для особистого догляду та захисту, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „Ортомедика”

03150, м. Київ,

вул. Боженко, 86Б,

тел/факс 207-06-97

E-mail: orthomedica@mail.ru

ортези на хребет, ортези на верхні кінцівки безшарнірні, ортези на нижні кінцівки

 

ТОВ „Ортопедичний науково-виробничий реабілітаційний центр „Ортес”

04070, м. Київ,

вул. Фролівська, 4,

тел/факс 417-33-34

E-mail: ortes@bigmir.net

протези молочної залози; допоміжні засобів для особистого догляду та захисту (ліфи для кріплення протезів молочної залози); ортези на верхні кінцівки (компресійний рукав при лімфодемі)

 

Науково-виробничий центр „Антей ЛТД”

03062, м. Київ,

вул. Екскалаторна, 24,

тел/факс 400-11-67

E-mail: anteymm@ua.fm

крісла колісні серійного виробництва та виготовлені за індивідуальним замовленням, засоби для ходіння, керовані обома руками, допоміжні засоби для особистої гігієни, меблі та оснащення серійного виробництва

 

 

ТОВ „Виробнича компанія Діспомед”

01021, м. Київ,

пров. Липський, 3,

т. 371-69-69

E-mail: info@dispomed.kiev.ua

крісла колісні; допоміжні засоби для особистої гігієни;  засоби для ходіння, керовані однією рукою; засоби для ходіння, керовані обома руками серійного виробництва

 

 

Приватне акціонерне товариство „Деревообробний завод „Явір”

02140, м. Київ,

вул. Мельникова, 2/10,

тел.486-79-56,

E-mail: yavir@adamant.net

меблі серійного виробництва

 

 

Приватне підприємство „Ортосвіт”

02099, м. Київ,

вул. Бориспільська, 9,

тел/факс (067) 231-51-67

E-mail: ortosvit@mail.ru

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки

 

 

ПП Ящук”

м. Київ,

пр-т Корольова, 12Є,

(044)274-60-40,0674677890, 0991577981

засоби для ходіння, керовані однією рукою серійного виробництва

 

 

 

ПАТ „Завод Артемзварювання”  

04050, м. Київ,

вул. Мельникова, 2/10,

(044) 483-12-78; 501-69-04

E-mail: artsy@ukr.net

крісла колісні, допоміжні засоби для особистої гігієни серійного виробництва та виготовлені за індивідуальним замовленням, післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

 

ПОГ „ЦКРІ „Акмеа”

04119, м. Київ,

вул. Дегтярівська, 32,

483-01-05

E-mail: alma.sale@gmail.com

ортези на нижні кінцівки безшарнірні, виготовлені за індивідуальним замовленням; меблі серійного виробництва

 

 

ТОВ „Спеціалізоване протезно-ортопедичне підприємство                 „АЄ Брік”

м. Київ,

вул. Раїси Окіпної, 4,

тел. 0(44) 516-83-35

протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

 

ТОВ Константа-ЕКСПО

03062, м. Київ,

провулок Кулібіна, 3,

тел. 223-92-99

E-mail: constanta.expo@gmail.com

крісла колісні серійного виробництва

 

ТОВ „Антис-орто”

04107, Київ,

вул. Баговутівська, 1,

тел. 501-69-05

E-mail: marina-antis@ukr.net

ортези на хребет; ортези на верхні та на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; ортопедичне взуття; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ТОВ „Ортотех-Сервіс ГмбХ”

04080, м. Київ,

вул. Туровська, 26,

тел. 417-05-15

E-mail: ortotech_alexs@ukr.net

ортези на нижні кінцівки; протези верхніх та нижніх кінцівок, у тому числі складне протезування; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту; післягарантійний ремонт та технічне обслуговування ТЗР

 

ПП „БІО”

04209, м. Київ,

вул. Богатирська, 30,

тел. 412-01-95

ортези на хребет, ортези на верхні кінцівки безшарнірні, ортези на нижні кінцівки шарнірні та безшарнірні, протези нижніх кінцівок

 

 

ТОВ „СЛАЙГ МЕДІКАЛ”

м. Київ,

вул. Нагірна, 8/32,

т. 483-65-27, 490-21-75

допоміжні засоби для особистої гігієни, засоби для ходіння керованих однією рукою, засоби для ходіння керованих обома руками, крісла колісні серійного виробництва

         За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального  захисту населення за номером 2-15-39.

 

За матеріалами управління праці

 та соціального захисту населення

 

**************************************************

Зміни у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

З 10.07.2014 р. набрав чинності Закон України №1538-7 від 19.06.2014 р. «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» .

Так, відповідно до зазначених змін до осіб, на яких поширюється чинність Закону, належать сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у 10 статті Закону, належать:

утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

батьки;

один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Для видачі посвідчення «Член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни» зазначеним членам сімей слід звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації з оригіналами наступних документів:

паспорт;

свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження;

повідомлення та свідоцтво про смерть;

документ, що свідчить про загибель або смерть внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Відповідно до п. 9 постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 12 травня 1994 р. «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни» посвідчення і нагрудні знаки вручаються особисто ветеранам війни та іншим особам, на яких поширюється чинність Закону, або за їхнім дорученням рідним чи іншим особам, за що вони розписуються у відповідних документах.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

«Одноразова виплата сім’ям за втрату годувальника, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС

Одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть, яких пов’язана Чорнобильською катастрофою.

Відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виплату одноразової компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть, яких пов’язана Чорнобильською катастрофою передбачено:

- сім’ям, що втратили годувальника.

Для отримання компенсації необхідно надати заяву, копії документів, які підтверджують родинний зв’язок, копію свідоцтва про смерть, копію експертного висновку про зв’язок смерті з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, документ підтверджуючий факт знаходження сім’ї на утриманні померлого. При наданні заяви при собі мати: паспорт, ідентифікаційний номер, посвідчення постраждалого, номер розрахункового рахунку в банківській установі.

Нарахування компенсації проводиться згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 №649.

Виплата компенсацій проводиться шляхом перерахування коштів на розрахункові рахунки заявників в банківських установах після надходження цільових коштів з державного бюджету на рахунок управління праці та соціального захисту населення.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39».

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю ¹׳²׳³

 

**************************************************

До уваги дітей - інвалідів

Пропонуємо переглянути умови прийому до Житомирського вищого професійного училища - інтернату Житомирської обласної ради на 2014 навчальний рік.

На денну форму навчання за державним замовленням приймаються юнаки та дівчата віком від 15 років, що мають інвалідність, стан здоров'я яких дозволяє навчатись та працювати за обраною професією.

Вище професійне училище – інтернат здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професій: На базі 9 класів:

Оператор комп'ютерного набору. Секретар керівника (термін навчання 3 роки);

Оператор комп'ютерного набору. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно - обчислювальних машин (термін навчання 3 роки);

Кухар. Кондитер (термін навчання 2,5 років).

Випускникам видається атестат про одержання повної загальної середньої освіти та диплом про набуту професію.

На базі 11 класів:

Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно - обчислювальних машин (термін навчання 1,5 роки);

Оператор комп'ютерного набору. Конторський службовець (бухгалтерія) (термін навчання 1,5 роки);

Кухар. Кондитер (термін навчання 1,5 роки);

Оператор комп'ютерного набору. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно - обчислювальних машин (термін навчання 1,5 роки);

Оператор комп'ютерного набору. Соціальний робітник (термін навчання 1,5 роки);

Слюсар - електрик з ремонту електроустаткування. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно - обчислювальних машин (термін навчання 1,5 роки);

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття (термін навчання 1,5 роки);

Випускникам видається диплом про набуту професію.

На базі спеціалізованих загальноосвітніх шкіл для дітей зі зниженим слухом:

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття (термін навчання 1,5 роки);

Кухар. Кондитер (термін навчання 1,5 роки).

Випускникам видається диплом про набуту професію.

Для зарахування на навчання абітурієнти подають такі документи:

1. Заяву на ім'я директора.

2. Направлення на навчання відділу міського (районного) управління праці та соціального захисту населення з № пенсійної справи, погоджене з центром зайнятості населення.

3. Довідку ЛКК про можливість навчання певній професії.

4. Довідку МСЕК або медичний висновок для осіб до 18 років та форму (картку) індивідуальної форми реабілітації інваліда.

5. Документ про освіту.

6. Медичну довідку (форми 086 - У) з відмітками нарколога та психіатра.

7. Довідку з місця проживання про склад сім'ї.

8. Шість фотокарток розміром 3×4.

9. Ксерокопію паспорта та свідоцтва про народження. Військовий квиток подається особисто.

10. Ксерокопію ідентифікаційного номера.

11. Ксерокопію посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС.

12. Ксерокопію посвідчення про інвалідність.

Документи для вступу подаються до 20 серпняv 2014 року. Початок занять 1 вересня. Адреса училища:10029, м. Житомир, вул.. Московська, 43.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Про діяльність ГО Міжнародний Союз Мужніх Татусів

Міжнародний Союз Мужніх Татусів є міжнародною громадською організацією інвалідів, яка на добровільних засадах об'єднує розлучених татусів-інвалідів, що самотужки виховують дітей без рідної матері, створений для здійснення соціальної, консультативно-юридичної та іншої допомоги дітям та їх розлученим татусям-інвалідам, сприяння захисту законних прав і інтересів дітей та допомоги в оздоровленні і відпочинку дітей.

Інформація про Міжнародний Союз Мужніх Татусів та їх контактні дані розміщені на сайті Міністерства соціальної політики України в розділі «Діяльність» підрозділі «Департамент сім'ї та дітей» в рубриці «Інформація для громадян.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Розміри виплат щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Згідно постанови від 12.07.2005р. №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмір щорічної допомоги на оздоровлення:

• Інвалідам 1 і 2 групи – 120 грн.;

• Учасникам ліквідації 2 категорії – 100 грн.;

• Інвалідам 3 групи та дітям-інвалідам – 90 грн.;

• Учасникам ліквідації 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 р., включаючи дітей – 75 грн.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

«Щодо отримання разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня»

Відповідно до ст. 17-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно зі статтями 6, 7, 9, 10, 11 вказаного Закону після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги; особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Згідно із Бюджетним Кодексом України при здійсненні бюджетного процесу в Україні, положення нормативно – правових актів застосовують тільки у частині, яка не суперечить положенням Конституції України, цього Кодексу та Закону України „Про Державний бюджет України. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань.

Згідно із механізмом виплати разової грошової допомоги до 5 травня Пенсійний фонд України забезпечує подання місцевим органам праці та соціального захисту населення списки осіб, які мають право на отримання зазначеної допомоги та перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду.

Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство надзвичайних ситуацій, Міністерство інфраструктури, Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державна податкова служба, Державна судова адміністрація, Служби безпеки, Управління державної охорони забезпечують списки осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України.

Щорічно розмір виплати разової грошової допомоги визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів України „Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується відповідно до законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”.У 2014 році затверджено наступні розміри разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня:

 

Категорія

Розмір у 2013 році

Інваліди війни I групи

2575,00

Інваліди війни II групи

2250,00

Інваліди війни III групи

2020,00

Інваліди війни I групи (колишні неповнолітні в’язні)

2575,00

Інваліди війни II групи (колишні неповнолітні в’язні )

2250,00

Інваліди війни III групи (колишні неповнолітні в’язні)

2020,00

Інваліди прирівняні до інвалідів  війни I групи

2575,00

Інваліди прирівняні до інвалідів  війни II групи

2250,00

Інваліди прирівняні до інвалідів  війни III групи

2020,00

Учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інвалідам війни I I та I I I груп, яким виповнилося 85 років і більше.

2575,00

Учасники бойових дій, колишні неповнолітні (яким на момент ув׳язнення не виповнилось 18 років) в׳язням концаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків.

795,00

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

2575,00

Члени сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге

400,00

Учасники війни, колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога.

145,00

 

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального  захисту населення за номером 2-15-39.

 

За матеріалами управління праці

**************************************************

Внесено зміни до порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян

Управління праці та соціального захисту населення Городнянської районної адміністрації повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.2013 № 871 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187» та відповідно до протокольного доручення наради від 27.01.2014 щодо діяльності підвідомчих санаторно-курортних закладів.

Внесені зміни до пунктів 6, 7 Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 (зі змінами) (далі Порядок), визначають безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням:

- інвалідів війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, першочергово з числа поза черговиків щороку;

- учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилось 85 років і більше, позачергово щороку.

Абзацом першим пункту 11 Порядку передбачено, що особи, які супроводжують інвалідів, забезпечуються путівками без права на лікування, що узгоджується із відповідними нормами законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», оскільки зазначеними актами не передбачено забезпечення супроводжуючих осіб інвалідів безоплатним санаторно-курортним лікуванням.

Телефон для довідок 2-15-39

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

«Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

1. Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам.

2. При зміні категорії, а також у випадках, передбачених статтею 17 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», посвідчення підлягає зміні. (Пункт 2 статті 65 в редакції Закону N 230/96-ВР від 06.06.96)

3. Посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документи, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом.

4. Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, державними адміністраціями областей, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. (Абзац перший пункту 4 статті 65 зі змінами, внесеними згідно із Законом N 231-V від 05.10.2006)

Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України. (Стаття 65 в редакції Закону N 2532-12 від 01.07.92) Телефон для довідок 2-15-39»

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

«Про внесення змін до порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування»

Постановою Кабінету Міністрів України, від 14.02.2007 року № 228 затверджено порядок виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування. Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями. Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України, від 07.08.2013 року № 536 «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року», яка набрала чинності з 01 січня 2014 року, установлено, що грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, що мають автомобілі та мотоколяски у розмірі відповідно 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування – у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність з розрахунку на місяць.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Графік набору слухачів на професійну реабілітацію до Центру у 2014 р.

**************************************************

«Спрощено механізм направлення інвалідів та дітей-інвалідів для отримання реабілітаційних послуг»

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 р. № 921 «Про внесення змін до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг», яка набрала чинності з 01.01.2014 року, спрощено механізм направлення інваліда або дитини-інваліда до реабілітаційної установи шляхом виключення з даного процесу регіональних органів соціального захисту населення, і закріплення такої функції лише за органами соціального захисту на місцевому рівні та визначено, що направлення на реабілітацію осіб з інвалідністю відбувається за місцем їх проживання, а не за місцем реєстрації, як було передбачено раніше.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Щодо відзначення у 2013 році Міжнародного Дня інвалідів

 

З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями в Україні з 1992 року започатковано відзначення Міжнародного дня інвалідів 3 грудня, який з 1994 року на державному рівні відзначають щорічно. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення країни.

Держава, уряд взяли на себе і виконують ряд пільг щодо людей з обмеженими фізичними можливостями, конституційно гарантують рівність з іншими громадянами можливості для участі в економічному, політичному і соціальному житті району.

У межах наданих державою повноважень проблемами інвалідів опікується управління праці та соціального захисту Городнянської райдержадміністрації, вирішуючи питання забезпечення інвалідів санаторно-курортним лікуванням та технічними засобами реабілітації, оформлення документів на отримання автомобіля, надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам, що потрапили у складні життєві обставини, допомоги громадянам, які потребують стороннього догляду, у влаштуванні в будинки-інтернати, забезпечення права на пільгове транспортне обслуговування тощо.

Станом на 01.11.2013 року через управління праці та соціального захисту населення забезпечено санаторно-курортним лікуванням 16 осіб, з них 10 ветеранів війни, 6 інвалідів від загального захворювання; видано направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 56 особам, виплачено компенсації замість санаторно-курортних путівок 20 інвалідам війни на суму 6460,00 грн; надано матеріальної допомоги 10 інвалідам на суму 4470,00 грн; видано талонів на пільговий проїзд – 46 особам.

Протягом звітнього періоду направлено 14 дітей-інвалідів до Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів для проходження курсу фізичної, психолого - педагогічної, соціально - побутової, фізично - спортивної реабілітації; направлено 1 інваліда до Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів за спеціальністю «касир» та 1 інваліда до Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів за спеціальність « швачка».

Для отримання консультацій щодо соціального захисту інвалід може звертатися до управління праці та соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації, як особисто, так і за телефоном (2-15-39) до сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

**************************************************

«Для забезпечення у 2014 році додатковою відпусткою 16 календарних днів працюючих постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС 1, 2 категорії організаціям слід надати до управління праці та соціального захисту населення (каб. 5):

- Паспорт даних по підприємству, потребу в коштах на фінансування та графік відпусток постраждалих від ЧК за два місяці до початку нового розрахункового року (до 1-го листопада);

- Наказ або витяг з наказу про надання додаткової відпустки потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- Заробітну плату з особового рахунку за 12 місяців до початку терміну додаткової відпустки (розрахунок);

- Список нарахування додаткової відпустки в 2 екземплярах.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

**************************************************

«Навчання інвалідів у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів « Поділля» Міністерства соціальної політики України»

Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів « Поділля» Міністерства соціальної політики України, відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» № 2961-І від 06 жовтня 2005р., протягом жовтня-листопада планує розпочати навчання у групах за 17 професіями ( терміни навчання від 1,5 до 12 місяців):

“Оператор комп’ютерного набору” (5 місяців)

“Перукар (перукар – модельєр)” (5 місяців)

“Флорист” (6,5 місяців)

“Манікюрниця” (3 місяці)

“Візажист” (5,5 місяців)

“Оператор котельні” (3 місяці)

“Взуттьовик з ремонту взуття” (3 місяці)

“Кравець” (8 місяців)

“Секретар керівника” (6 місяців)

“Фотограф (фотороботи)” (4 місяці)

“В’язальниця трикотажних виробів та полотна” (2 місяці)

“Ліфтер” (1,5 місяці)

“Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)” (8 місяців)

“Лицювальник-плиточник” (6 місяців)

“Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття” (12 місяців)

“Касир (в банку)” (8,1 місяці)

“Швачка” (3 місяці)

(Ліцензія Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 072924 від 16.10.2012 р.)

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

**************************************************

Правомірність відшкодування вартості проїзду на швидких фірмових поїздах громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Департаментом соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства соціальної політики України розглянуто питання щодо правомірності відшкодування вартості проїзду громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які пред’являють проїзні квитки швидких фірмових поїздів, та повідомляється.

Пунктом 13 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936, передбачено відшкодування громадянам один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку (без врахування пересадок на підставі проїзних квитків, пред'явлених управлінню (відділу) праці та соціального захисту населення.

При цьому сума відшкодування вартості проїзду залізничним транспортом не повинна перевищувати вартості проїзду у плацкартному або купейному вагоні швидкого поїзду, а також у вагонах другого класу швидкісного поїзду.

Правилами перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженими наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 27.12.2006 №1196 із змінами, категорія вагону – це різновидність вагонів для перевезення пасажирів залежно від їх облаштування, кількості місць у вагоні та умов проїзду. Поїзд пасажирський - поїзд, сформований з вагонів, призначених для перевезення пасажирів, багажу та вантажобагажу. Залежно від швидкості поїзди можуть бути пасажирськими, швидкими, прискореними, швидкісними, високошвидкісними.

Пунктом 2.25 вищезазначених Правил перевезення пасажирів здійснюється між усіма залізничними станціями, відкритими для посадки, висадки пасажирів, за розкладом руху пасажирських поїздів, у категоріях вагонів:

а) 1, 2, 3 класів - з відкритими та закритими купе з місцями для сидіння;

б) загальні сидячі - з відкритими купе з місцями для сидіння;

в) плацкартні - з відкритими купе з місцями для лежання;

 

г) купейні - з окремими чотиримісними купе з

місцями для лежання;

 

ґ) м'які - з окремими двомісними „СВ” та тримісними купе з місцями для лежання.

 

Залежно від внутрішнього облаштування та конструкції зазначені вагони можуть визначатись як вагони підвищеного комфорту, економ-класу, фірмові тощо.

Враховуючи норми чинного законодавства (а саме пункту 13 Порядку), вважаємо, що відшкодування вартості проїзду один раз на рік міжміським залізничним транспортом громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1 та 2, слід проводити за вартістю квитка купейного або плацкартного вагону без врахування категорії поїзду або вагону.

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

**************************************************

Стандарти видачі

посвідчень учасникам війни, інвалідам війни, членам сім’ї загиблого, жертвам нацистських переслідувань

 

Видача посвідчень ветеранам війни, зокрема  інвалідам війни, учасникам війни, членам сім’ї загиблого, жертвам нацистських переслідувань здійснюється відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000р №1584-ІІІ, Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту»  від 22.10.1993 № 3551  та Порядку видачі посвідчень і нагрудних  знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад за місцем проживання громадян.

Категорія одержувачів:

Особи, які мають статус інваліда війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого, жертва нацистських переслідувань  відповідно до Закону України «Про статус  ветеранів війни гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»

Перелік документів для надання адміністративної послуги:

 «Посвідчення інваліда війни» видається інвалідам війни  на підставі одного з таких документів «Удостоверения  инвалида Отечественной войни», «Удостоверения инвалида о праве на льготы», для малолітніх в'язнів - "Удостоверение" і довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, довідки, видані органами Міноборони, МВС, Держспецзв'язку, МНС, СБ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Мінпраці, копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, фотографія.

 «Посвідчення учасника війни»: видається учасникам війни на підставі "Удостоверение" за наявності штампа "Україна. Учасник війни", "Удостоверение о праве на льготы", "Пенсійне посвідчення" (за наявності штампа або запису "Україна. Учасник війни"), довідки, видані органами Міноборони, МВС, Держспецзв'язку, МНС, СБ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Мінпраці, фотографія.

 «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається особам, на яких поширюється чинність цього Закону: "Пенсійне посвідчення" (за наявності штампа або запису "Україна. Сім'я загиблого" або "Україна. Дружина (чоловік) померлого інваліда (учасника) Вітчизняноі війни", довідки, видані органами Міноборони, МВС, Держспецзв'язку, МНС, СБ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Мінпраці; свідоцтво про смерть, свідоцтво про шлюб, довідка з сільської ради, що дружина (чоловік) повторно в шлюб не вступали, документи, що підтверджують статус ветерана війни померлої особи, фотографія.

Посвідчення  «Жертва нацистських переслідувань» видається  при наявності заяви, документу, що підтверджує належність до жертв нацистських переслідувань, копії свідоцтва про народження.

     За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

**************************************************

 

Стандарти видачі посвідчень ветеран праці

Видача посвідчень ветеранам праці здійснюється відповідно до Закону України  «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» № 3721-XII від 16.12.1993р. із змінами; Постанова Про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака «Ветеран праці» № 521 від 29.07.1994р.

Категорія одержувачів:

Ветеранами  праці  визнаються  громадяни,  які  працювали  на підприємствах,  в  установах,  організаціях, об'єднаннях громадян, фізичних  осіб,  мають  стаж  роботи 40 років - для чоловіків і 35 років  -  для жінок і вийшли на пенсію.

Ветеранами праці визнаються також:

а) громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах:

- за списком  N  1  виробництв,  робіт,   професій,   посад   і показників на підземних роботах,  на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день  дає  право  на  пенсію  за  віком  на  пільгових умовах - за наявності  стажу  роботи  у  жінок  -  25 років і у чоловіків - 30 років;

- за списком  N  2  виробництв,  робіт,   професій,   посад   і показників  з  шкідливими  та важкими умовами праці,  зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах  -  за  наявності  стажу  роботи  у  жінок  -  30 років і у чоловіків - 35 років;

-відповідно до пунктів "в" - "з" статті 13 та статті 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12  )  -  за  наявності стажу роботи у жінок - 30 років і у чоловіків - 35 років;

-відповідно до частини першої статті 18  Закону  України  "Про пенсійне  забезпечення"  -  за наявності стажу роботи у жінок - 25 років і у чоловіків - 30 років;

б) пенсіонери,   нагороджені   медаллю   "Ветеран  праці"  за законодавством колишнього Союзу РСР;

в) інваліди  I  і  II   груп,   які   одержують   пенсії   по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Перелік документів для надання адміністративної послуги:

1)     Довідка з Пенсійного фонду про стаж пенсіонера;

2)     Наявність паспорта (для правильного занесення даних в посвідчення);

3)     Фото 3x4; Для інвалідів, ксерокопія Довідки МСЕК про групу інвалідності.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

 

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

 

Виплата в 2013 році щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня

Відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „ Про жертви нацистських переслідувань„ щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня здійснюють органи праці та соціального захисту населення у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України у межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України через відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача).

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно вказаних законів після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Особи, які не отримали разову грошову допомогу до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Згідно із механізмом виплати разової грошової допомоги до 5 травня Пенсійний фонд України забезпечує подання місцевим органам праці та соціального захисту населення списки осіб, які мають право на отримання зазначеної допомоги та перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду.

Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство надзвичайних ситуацій, Міністерство інфраструктури, Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державна податкова служба, Державна судова адміністрація, Служби безпеки, Управління державної охорони забезпечують списки осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

 

 

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Змінено механізм забезпечення інвалідів,

 

дітей-інвалідів та інших осіб

 

технічними та іншими засобами реабілітації

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» змінено механізм забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.

Якщо раніше інваліди забезпечувалися технічними та іншими засобами реабілітації, які надходили до управлінь праці та соціального захисту населення, то даною постановою інвалідам надано право вибирати модель виробу та підприємство-виробника із переліку підприємств, наданих Міністерством соціальної політики України.

Для отримання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалід, як і раніше, має звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання з медичними показаннями на забезпечення такими засобами.

Медичні показання для інвалідів визначаються медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації інвалідів, де має бути зазначено, що особа потребує забезпечення кріслом колісним або іншим засобом реабілітації.

Для дітей-інвалідів та інших осіб медичні показання встановлюються лікувально-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) або Клінікою Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (УкрНДІпротезування) з оформленням відповідного висновку. Для інвалідів та дітей-інвалідів, які досягли шестирічного віку, медичні показання для забезпечення кріслом колісним з електричним приводом встановлюються обласною медико-соціальною експертною комісією (облМСЕК) з оформленням відповідного висновку.

Після отримання направлення на забезпечення серійним засобом реабілітації інвалід має право замовити його виготовлення:

- через управління праці та соціального захисту населення;

- безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби;

- через сервісні центри з обслуговування окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації та їх технічного обслуговування, які створені на всіх державних та казенних підприємствах.

Інвалід, дитина-інвалід, інша особа, їх законні представники можуть відмовитися шляхом подання письмової заяви від технічного та іншого засобу реабілітації, але вони знімаються з обліку на строк експлуатації відповідного засобу у разі відсутності документа, що підтверджує їх перебування в закладах охорони здоров'я, за межами регіону, в якому вони проживають, та отримання неякісного технічного засобу реабілітації.

Також змінено функціональну призначеність крісел колісних та надано інвалідам право вибирати кількість крісел колісних та терміни, на які вони будуть видаватися. Отже, крісла колісні поділяються на:

- універсальні - призначені для пересування у приміщенні та поза приміщенням;

- дорожні - призначені для пересування по дорогах з твердим покриттям;

- універсальні (крім спортивних) для осіб, які здатні до самообслуговування, потребують мінімального стороннього догляду, самостійно пересуваються на кріслі колісному значну частину часу та ведуть активний спосіб життя (навчаються, працюють, займаються спортом, залучені до громадської діяльності, активної реабілітації тощо) (далі - активні інваліди та діти-інваліди) - призначені для пересування в приміщенні та поза приміщенням, високоманеврені, із задніми привідними колесами та можливістю регулювання положення центру маси.

Інвалід, дитина-інвалід можуть бути забезпечені за вибором:

- одним кріслом колісним з ручним приводом (дорожнім чи універсальним) строком на два роки;

- одним кріслом колісним з електричним приводом (дорожнім чи універсальним) на строк, передбачений постановою;

- двома кріслами колісними - дорожнім і універсальним (одне з яких з електричним приводом) на строк, передбачений п.

Активний інвалід чи дитина-інвалід може бути забезпечений за вибором:

- одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовим строком на два роки;

- одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів підвищеної функціональності та надійності строком на чотири роки;

- двома кріслами колісними, одне з яких універсальне для активних інвалідів та дітей-інвалідів базове, друге - універсальне або дорожнє, строком на чотири роки кожне;

- двома кріслами колісними універсальними для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовими строком на чотири роки кожне.

Також внесені деякі зміни і у забезпечення протезно-ортопедичними виробами, відповідно до яких інваліди забезпечуються:

- двома парами ортопедичного взуття на два роки;

- за наявності довідки з місця роботи - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки. Діти віком до 18 років забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік.

Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов'язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою, висновком МСЕК, ЛКК разом з компресійним рукавом при лімфодемі.

Забороняється видавати інвалідам та дітям до 18 років дві пари зимового ортопедичного взуття.

У разі забезпечення інвалідів ортопедичним взуттям додаткові ортези на стопу безоплатно не видаються.

Діти-інваліди та діти віком до 18 років забезпечуються протезно-ортопедичними виробами у міру виростання, що підтверджується довідкою ЛКК про зміну антропометричних даних (за винятком ортопедичного взуття).

Діти-інваліди, антропометричні розміри яких не змінилися, забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік на вибір - зимовим або літнім. У разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК, діти-інваліди забезпечуються ортопедичним взуттям у кількості не більше чотирьох пар на рік.

За додатковою інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення Городнянської райдержадміністрації або за телефоном 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Навчання інвалідів у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» № 2961-І від 06 жовтня 2005р., здійснює набір навчальних груп на 2013 р. за такими напрямками:

- Оператор комп’ютерного набору;

- Оператор комп’ютерної верстки;

- Соціальний робітник;

- Вишивальниця;

- Швачка;

- Слюсар з ремонту автомобілів;

- Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;

- Секретар керівника;

- Бджоляр;

- Перукар ( перукар-модельєр);

- Взуттьовик з ремонту взуття;

- Молодша медична сестра з догляду за хворими;

- Манікюрник;

- Черговий по поверху ( готелю, кемпінгу, пансіонату);

- Касир торгового залу.

За детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення за номером 2-15-39.

За інформацією управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації

**************************************************

Ветеранам війни з Японією збільшено пільги

21 травня 2013 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який набрав чинності з 11 червня 2013 року.

Відповідно до внесених змін учасникам бойових дій війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, та інвалідам війни ІІ та ІІІ груп з їх числа, надаються пільги, передбачені статтею 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для інвалідів війни І групи, а саме: 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

100-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

Необхідні консультації можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Городнянської районної державної адміністрації за адресою: вул. Леніна,11, каб.8 або за тел.: 2-15-39.

***********************************************************

Змінено механізм організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи надаватимуть пільгові саноторно-курортні путівки: пільги складатимуть від 50% до 100 % вартості путівки в залежності від категорії постраждалого.

Відповідний порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджено постановою Кабміну від 27 березня 2013 року № 261.

Порядок визначає механізм організації оздоровлення чорнобильців в частині безоплатного або пільгового забезпечення постраждалих осіб та потерпілих дітей санаторно-курортними путівками чи путівками на відпочинок, виплати за їх бажанням грошової компенсації.

Згідно із документом, постраждалі особи та потерпілі діти забезпечуються такими путівками:

 - особи, віднесені до категорії 1 – санаторно-курортними путівками безоплатно;

 - особи, віднесені до категорії 2 – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно;

 - особи, віднесені до категорії 3 – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30% вартості путівки за рахунок власних коштів;

 - особи, віднесені до категорії 4 – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 50% вартості путівки за рахунок власних коштів;

 - потерпілі діти – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.

Строк перебування у санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить для постраждалих осіб – 18 днів, для інвалідів з числа постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи – 45 днів; для потерпілих дітей – від 21 дня до двох місяців. Строк перебування постраждалих осіб та потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить 14 днів.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року місцевому органові:

1) для одержання санаторно-курортної путівки постраждалою особою:

- заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду;

- видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками (у разі їх наявності);

- копію паспорта.

2) для одержання санаторно-курортної путівки потерпілою дитиною:

- заяву для одержання путівки такою дитиною у складі організованої групи чи разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, із зазначенням бажаної пори року заїзду;

- видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання потерпілою дитиною путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює, путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

- копію посвідчення потерпілої дитини разом із відповідними вкладками (у разі наявності);

- копію посвідчення постраждалої особи одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює, разом із відповідними вкладками (у разі наявності);

- копію свідоцтва про народження або копію паспорта потерпілої дитини;

- копію паспорта одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює.

Одному з батьків потерпілої дитини або особі, яка їх замінює, що не мають права на забезпечення санаторно-курортною путівкою відповідно до Закону, послуги з лікування за санаторно-курортною путівкою для потерпілої дитини не надаються.

Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.

Місцеві органи, за наявності документів, здійснюють реєстрацію заяв та облік постраждалих осіб і потерпілих дітей окремо для забезпечення санаторно-курортними путівками залежно від профілю захворювання, за яким особи направляються на санаторно-курортне лікування, та путівками на відпочинок у порядку черговості подання заяв.

За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік за умови подання заяви до 15 жовтня поточного року.

Обліковий номер у черзі для забезпечення санаторно-курортною путівкою на наступний рік зберігається за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування.

Взяття на облік постраждалих осіб та потерпілих дітей, які отримали у поточному році путівки або подають заяви вперше, здійснюється у загальному порядку за умови збереження облікового номера у черзі постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівок у поточному році.

Витрати, пов’язані з перебуванням осіб, які супроводжують групи потерпілих дітей, у санаторно-курортних закладах чи закладах відпочинку, здійснюються за рахунок коштів таких осіб або інших джерел.

У разі коли постраждала особа чи потерпіла дитина протягом двох останніх років перебувала на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки), така особа або дитина має право на отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі.

Виплата грошової компенсації здійснюється після подання постраждалою особою чи одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює, місцевим органам за місцем проживання копії документа, що підтверджує факт самостійного санаторно-курортного лікування у поточному році за профілем захворювання, за яким постраждалій особі чи потерпілій дитині видано довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.

 

Телефон для довідок 2-15-39

***********************************************************

Актуальні питання відпусток для працюючих чорнобильців

 

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) установлено гарантовані державою компенсаційні виплати, доплати, різні види допомоги та пільги, які стосуються всіх постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи громадян відповідно до категорій.

Статтею 14 Закону для встановлення пільг і компенсацій чітко визначено основні категорії осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких виділено учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (тобто громадян, які безпосередньо брали участь у виконанні робіт з ліквідації аварії та її наслідків, залежно від терміну та періоду роботи в зоні відчуження) та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (громадян, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Право на відпустки забезпечується, зокрема, гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Тобто для одержання щорічної основної відпустки встановленої тривалості потрібна лише одна юридична підстава – це робота за трудовим договором упродовж відповідного часу.

Додаткова відпустка громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відповідно до п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону та дає право особам, віднесеним до категорії 1 та 2, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком на          14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов’язаний забезпечити це право працівника впродовж календарного року.

Статтею 76 КЗпП та ст. 7, 8 Закону України «Про відпустки» встановлено щорічні додаткові відпустки: за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, за особливий характер праці, за ненормований робочий день. Тобто щорічні додаткові відпустки надаються за роботу в тих чи інших умовах праці. Натомість додаткова відпустка, встановлена Законом, надається не за роботу, а за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, особам, віднесеним до категорії 1 та 2.

Додаткова відпустка (пільга) не продовжується на період святкових днів та в разі тимчасової непрацездатності, не ділиться на частини, не переноситься на наступний рік, а також за неї не провадиться виплата грошової компенсації.

На відміну від щорічних відпусток, для отримання права на таку додаткову відпустку не потрібен мінімальний період роботи, і надається вона незалежно від тривалості роботи на підприємстві, в установі, організації.

Якщо працівник підприємства має намір скористатися такою пільгою згідно з графіком наприкінці року на 16 календарних днів відпустки, то він реалізовує своє право на пільгу, передбачену Законом, за поточний рік.

Право на наступну додаткову відпустку (пільгу) він матиме впродовж наступного року.

Пунктом 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936, передбачено, що графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до уповноваженого органу разом із зазначеними відомостями.

Цей графік надасть можливість уникнути проблем з використанням додаткової відпустки до кінця календарного року та відшкодуванням коштів підприємству за надану відпустку.

У разі звільнення працівника він має право навіть в останній день роботи взяти додаткову відпустку як постраждалий унаслідок Чорнобильської катастрофи. Тоді останній день відпустки буде датою звільнення такого працівника.

Отже, відпустка, яка надається працівникам відповідно до п. 22 ст.20 та п.1 ст.21 Закону, належить до інших видів відпусток, установлених законодавством (ч.2 ст.4 Закону України «Про відпустки»).

Згідно з п.5 цього Порядку оплата додаткової відпустки проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи відповідно до розрахункових даних, поданих до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації підприємства.

Працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно до відпрацьованого на цих територіях часу:

              у зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення                   44 календарних дні (загальна тривалість відпустки не має перевищувати                      56 календарних днів);

              у зоні гарантованого добровільного відселення 37 календарних днів (загальна тривалість відпустки не має перевищувати 49 календарних днів);

              у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 календарних днів (загальна тривалість відпустки не має перевищувати 42 календарних днів).

Ці відпустки надаються без урахування додаткової відпустки, передбаченої законодавством України.

В усіх випадках тривалість щорічної відпустки не має бути меншою за передбачену законодавством України для будь-якої категорії працівників. За працівниками, які отримують відпустку більшої тривалості, ніж передбачено Законом, її тривалість зберігається.

Приклад надання відпустки працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на території зони гарантованого добровільного відселення: відповідно до ст.47 Закону працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях зони гарантованого добровільного відселення, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно до відпрацьованого на цих територіях часу – 37 календарних днів, загальна тривалість відпустки не має перевищувати 49 календарних днів.

Отже, працівникам, тривалість щорічної відпустки яких відповідно до законів України становить 24 календарних дні, відпустка продовжується до              37 календарних днів додаванням до основної відпустки 13 календарних днів (відповідно до ст.47 Закону).

Наприклад, працівникам, у яких тривалість щорічної відпустки відповідно до Закону України «Про відпустки» становить 24 календарних дні та які працюють у зоні гарантованого добровільного відселення, відшкодовується різниця між тривалістю відпустки, що надається згідно зі ст.47 Закону (37 календарних днів), та тривалістю щорічної основної відпустки, яка надається відповідно до Закону України «Про відпустки» або до інших законів України, без урахування додаткових відпусток             (37 - 24 = 13 календарних днів). Відшкодування 13 календарних днів проводить ся за рахунок коштів державного бюджету, які спрямовуються на соціальний захист громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

Різниця у 12 календарних днів між максимальною тривалістю відпустки         (49 календарних днів) та основною відпусткою (37 календарних днів) не є одним із видів додаткових відпусток. Отже, працівникам, які працюють (перебувають у відрядженнях) на території зони гарантованого добровільного відселення, щорічну відпустку понад 37 (і до 49) календарних днів може бути збільшено за рахунок додаткових щорічних відпусток, передбачених законами України.

Ураховуючи, що 13 календарних днів, на які збільшується тривалість щорічної основної відпустки, не є додатковою відпусткою, а належить до виду щорічних відпусток, зазначених п.1 ст.4 Закону України «Про відпустки», на них поширюються вимоги цього Закону.

Отже, відповідно до ст.6 Закону України «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам за відпрацьований робочий рік, що відлічується з дня укладення трудового договору.

Статтею 10 цього Закону визначено, що щорічні основні відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року. Працівник набуває права на щорічні основні відпустки повної тривалості в перший рік роботи, після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві. Згідно зі ст.24 цього Закону на бажання працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної відпустки не може бути меншою за 24 календарних дні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936 затверджено Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі Порядок), який визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п.5 Порядку оплата додаткової відпустки та різниці між тривалістю щорічних відпусток, які надаються працівникові згідно зі ст.47 Закону, та тривалістю щорічної основної відпустки відповідно до Закону України «Про відпустки» або до інших законів України проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами суб’єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу.

Пунктом 6 Порядку визначено, що підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням чисельності постраждалих осіб за категоріями одержувачів компенсацій та допомоги певних видів і списки громадян із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера.

Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до уповноваженого органу разом із зазначеними відомостями.

До 25 числа місяця, за який провадиться нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, та реєстр одержувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення й нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

               

                                                                                                                           

 

16/04/2013

 

***********************************************************

Кожному інваліду війни – підвищити розмір одноразової допомоги до 5 травня

Щорічно згідно статті 17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» проводиться виплата разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Віктор Янукович повідомив, що у 2013 році додатково до передбаченого бюджетом зростання пенсій інвалідів війни їм буде підвищено одноразову допомогу до Свята Перемоги.

Виплата разової грошової допомоги проводиться територіальниими управліннями праці та соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цими Законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу згідно із Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» «Про жертви нацистських переслідувань» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги

.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Виплата разової грошової допомоги проводиться територіальниими управліннями праці та соціального захисту населення, але списки осіб, які мають право на одержання вказаної допомоги та отримують пенсію через органи Пенсійного фонду, готують територіальні органи Пенсійного фонду України.

 

Цього року вона суттєво збільшиться:

 

«Розмір виплат за категоріями особам, які мають право на разову грошову допомогу до 5 травня»

 

Код виплати Категорія Розмір у 2013 році
216 Інваліди війни I групи 2415
217 Інваліди війни II групи 2110
218 Інваліди війни III групи 1895
246 Інваліди війни I групи (колишні неповнолітні в’язні) 2415
247 Інваліди війни II групи (колишні неповнолітні в’язні ) 2110
248 Інваліди війни III групи (колишні неповнолітні в’язні) 1895
219, 242 Інваліди прирівняні до інвалідів війни I групи 2415
220, 243 Інваліди прирівняні до інвалідів війни II групи 2110
221, 244 Інваліди прирівняні до інвалідів війни III групи 1895
2217, 2218, 2247, 2248, 2229, 2245 Учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інвалідам війни I I та I I I груп, яким виповнилося 85 років і більше. 2415
229, 230, 231, 245 Учасники бойових дій, колишні неповнолітні (яким на момент ув׳язнення не виповнилось 18 років) в׳язням конц.таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків. 745

16/03/2013

**********************************************************

Про соціальний захист ветеранів війни, яким иповнилося 85 років і більше

З метою посилення соціального захисту учасників бойових дій та інвалідів війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років Президентом України підписано Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 18 вересня 2012 року № 5279-VI, який набрав чинності з 1 січня 2013 року.

Зазначеним вище Законом внесено зміни до статей 12 та 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які передбачають, що учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, а також інвалідам війни II і III груп, з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.

Зокрема, учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, набувають право на:

100-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні ( будинку ) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

100-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами). Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

100-процентну знижку вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 100 процентів від затверджених тарифів та іншими пільгами, передбаченими чинним законодавством.

14/03/2013

**********************************************************

 

Порядок призначення компенсаційних виплат громадянам, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастофи

 

Відповідно до діючого законодавства виплат всіх компенсацій та допомог, передбачених Законом, проводяться управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій безпосередньо постраждалим особам за місцем їх реєстрації. Призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється за заявою.

Виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг у разі, коли вперше встановлено відповідний статус постраждалої особи і видано відповідне посвідчення, проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка.

У разі зміни категорії постраждалої особи або її посвідчення проведення виплати поновлюється з дня припинення останньої виплати за умови, що особа мала право на такі виплати та повідомила про це уповноважений орган протягом трьох місяців.

У разі зміни місця реєстрації або місця роботи громадянин для отримання виплати за новим місцем реєстрації або місцем роботи подає протягом трьох місяців заяву та довідку про отримані виплати (нарахування).

 

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати безпосередньо в управлінні праці або за телефоном 2-15-39

12/03/2013

**********************************************************

 

МАТЕРІАЛЬНЕ, СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ І МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВАЛІДІВ

 

Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів здійснюється у вигляді грошових виплат (пенсій, допомог, одноразових виплат), забезпечення медикаментами, технічними й іншими засобами, а також шляхом надання послуг по медичній, соціальній, трудовій і професійній реабілітації, побутовому та торговельному обслуговуванню.

Види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги інвалідам визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації

Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безоплатно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (на підставі індивідуальної програми реабілітації, автомобілі - за наявності відповідного медичного висновку.

Інваліди, які отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, діти-інваліди мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Інваліди першої і другої груп мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості.

Інваліди і діти-інваліди за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.

Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Діти-інваліди та інваліди першої, другої груп по зору і з ураженням опорно-рухового апарату та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів зазначених категорій (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд так

ож у метро.

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

 

 

Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати безпосередньо в управлінні праці або за телефоном 2-15-39

12/03/2013