Городнянська РДА
АнонсиВідділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

Назад

Городнянське відділення Управління виконавчої дирекції фонду в Чернгівській області

15100, м. Городня, вул. Чернігівська, 4/1, grdn.cn@fssu.gov.ua, код АМТС 04645

 

 

 

ЩИГЛЕВСЬКА

Юлія Михайлівна

Начальник

відділення

2-74-25 ф

Офіційний веб-сайт

Інформаційні матеріали від 18_09_2019 року

===========================================================

Інформаційні матеріали від 10_09_18 року

===========================================================

Інформаційцні матеріали від 29_08_2018 року

===========================================================

Інформаційні матеріали від 27 серпня 2018 року

===========================================================

Інформаційні матеріали від 15_08_2018 року

===========================================================

Безпека праці на жнивах

===========================================================

Інформаційні матеріали ФСС від 12 липня 2018 року

===========================================================

Інформаційні сатеріали ФСС від 02 липня 2018 року

===========================================================

Розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності після переведення працівника з іншого підприємства

===========================================================

Завершився обласний етап Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу» в Чернігівській області

Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» проводиться з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем громадян з обмеженими можливостями.

14 червня на спортивній базі олімпійської підготовки з біатлону та лижного спорту в Чернігові відбулися обласні відбірні змагання VI Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу». У результаті змагань з армспорту у ваговій категорії понад 85 кг учасники посіли такі місця: Воробей С.А. – 2 місце, Лепень С.В. – 3 місце. У змаганнях з настільного тенісу Акуленко І.І. виборов 3 місце.

 

===========================================================

Фонд соцстрахування фінансує догляд за потерпілими на виробництві

===========================================================

Фонд планує впровадити електронні заяви

Ефективність реабілітації складних патологій за кошти Фонду соціального страхування

===========================================================

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ОПРИЛЮДНИВ ОПЕРАТИВНІ ДАНІ ЩОДО СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ В I КВАРТАЛІ

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України впроваджено принципи прозорості роботи, забезпечено вчасне надання всіх видів матеріального забезпечення від ФССУ, підвищено розмір страхових виплат, завершено реформування системи надання соціальних послуг і розпочато впровадження ряду інноваційних змін загальнообов’язкового державного соціального страхування. Про це повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Матеріальне забезпечення

За оперативними даними, упродовж першого кварталу 2018 року Фондом соціального страхування України було профінансовано надання допомоги з тимчасової втрати працездатності за 1 млн 154 тис. лікарняних листків на загальну тривалість більш ніж 10 млн днів. Надання допомоги по вагітності та пологах за перші три місяці цього року Фонд соціального страхування України профінансував для 47 тисяч застрахованих осіб.

Кількість виплат допомоги на поховання у першому кварталі 2018 року сягнула 2 811.

На ці статті видатків Фондом у першому кварталі було спрямовано майже 3 млрд гривень. Загалом видатки на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли більш ніж на 30%, одним із чинників чого стало зростання розміру мінімальної та середньої заробітних плат по країні. При цьому кількість днів, які українці провели на лікарняному в першому кварталі, залишилась на рівні 2017 року.

Соціальні послуги

З 01 січня 2018 року Фонд соціального страхування України успішно впровадив принципово новий підхід до надання соціальних послуг – зокрема, механізм отримання медичної реабілітації за кошти ФССУ було спрощено та переведено на адресність, втричі збільшено кількість закладів охорони здоров’я, з яких застраховані особи можуть направлятись на реабілітацію за кошти Фонду, пацієнтам надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування тощо.

Відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів ФССУ станом на сьогодні було надано вже майже 7 000 застрахованим особам. За результатами першого кварталу, Фонд збільшив охоплення медичною реабілітацією на 17% у порівнянні з минулим роком.

За три місяці 2018 року путівками на санаторно-курортне лікування було забезпечено 691 потерпілого на виробництві. Забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення в аптечних закладах, а також проліковано в закладах охорони здоров’я за рахунок коштів ФССУ упродовж першого кварталу було 12 570 потерпілих на виробництві внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання.

Страхові виплати

Фонд соцстрахування України збільшив розмір виплат потерпілим на виробництві у середньому на 40,6% за перший квартал цього року.

Загалом за цей період було проведено три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, які мають на меті відновити соціальну справедливість у розмірах щомісячних страхових виплат для осіб, які отримали інвалідність в різні роки, та підвищити соціальну захищеність загалом.

Таким чином, розмір виплат було збільшено для 207 тисяч осіб. На ці цілі Фонд спрямував 2,1 млрд гривень.

===========================================================

Володимир Саєнко: Фонд фінансує реабілітацію на ранніх стадіях для потерпілих на виробництві

Профілактика виробничого травматизму і безпека праці є сьогодні одним з пріоритетних завдань, однак у разі нещасного випадку при виконанні службових обов’язків або профзахворювання кожен офіційно працевлаштований отримає гарантовану допомогу від Фонду соціального страхування України. На цьому наголосив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Зокрема, йде мова про повну оплату лікування і подальшої реабілітації.

«Оперативна, невідкладна реабілітація після травми на виробництві дає найкращі результати. Це можливість вберегти людину від настання інвалідності. При цьому медична реабілітація – складний, комплексний вид допомоги, який включає систему лікувальних заходів, підібрану індивідуально, тобто це дороговартісне лікування. І його не можна відкладати, збираючи на нього гроші. Тому ці витрати бере на себе Фонд, аби відновити здоров’я людини вчасно, максимально збільшуючи вірогідність відновлення працездатності», – говорить Володимир Саєнко.

Зазначається, що висока ефективність проведення медичної реабілітації може бути досягнута лише за умов обов’язкового дотримання основних принципів: раннього початку, безперервності, послідовності, наступності та повноти надання медичної допомоги хворим, індивідуального підходу та програмування відновного лікування.

Упродовж 2017 року у закладах охорони здоров’я було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 11 518 потерпілих на виробництві (в тому числі – медичною реабілітацією у санаторно-курортних закладах – 743 особи), серед яких внутрішньо переміщені особи становлять 460 потерпілих на виробництві.

Окрім реабілітації, усі потерпілі на виробництві мають право на фінансування за рахунок коштів Фонду таких соціальних послуг: діагностика; лікування в закладах охорони здоров’я, у тому числі оперативні втручання, ендопротезування; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення; протезування; медичний догляд; забезпечення спеціальними засобами пересування (колясками); санаторно-курортне лікування тощо.

Нагадаємо, окрім фінансування реабілітаційного лікування потерпілим на виробництві, право на відновлення здоров’я на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів мають також усі застраховані, тобто офіційно працевлаштовані українці за наявності потереби, не викликаною професійною діяльністю. Завдяки реформі, яку Фонд впровадив з 1 січня 2018 року, сьогодні процес отримання відновного лікування значно спростився, а його ефективність та охоплення збільшились.

===========================================================

66% нещасних випадків стаються на виробництві через причини, усунення яких не потребує коштів

Майже 66% усіх нещасних випадків на виробництві стаються в Україні через організаційні причини, усунення яких не потребує матеріальних затрат. Серед працівників у віці від 14 до 30 років цей показник ще вищий і сягає 70,7%. Про це повідомив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

Зазначимо, 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці, який цього року проходить під гаслом «Захищене і здорове покоління».

Минулого року Фондом зареєстровано 816 (з них 47 смертельно) потерпілих від нещасних випадків на виробництві у віці від 14 до 30 років, які становлять 16,4% від загальної кількості всіх травмованих по Україні. Порівняно з попереднім роком, кількість страхових нещасних випадків серед молодих працівників збільшилась на 6%, з 770 до 816 випадків.

«Рівень травматизму серед працівників до 30 років в Україні високий, тому збільшення уваги до безпеки праці молодого покоління, збереження їхнього життя і здоров’я є одним з наших головних завдань. За статистикою, основними причинами такого травматизму є фізичний та психологічний стан розвитку молодих працівників, відсутність у них досвіду роботи та практичних навичок, погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою», – зазначив Євген Баженков.

Серед причин нещасних випадків, що сталися з працівниками у віці від 14 до 30 років, переважають організаційні – 70,7 % (577). Через психофізіологічні причини сталося 16,3% (133) нещасних випадків. Найчастіше травмуються робітники таких професій: гірник очисного забою (31 потерпілий), гірник підземний (30 потерпілих) та електрослюсар підземний (27 потерпілих).

Кількість профзахворювань серед працівників у віці до 30 років у 2017 році в порівнянні з 2016 роком збільшилась з 2 до 5. За словами директора виконавчої дирекції ФССУ Євгена Баженкова, суттєво знизити кількість травм на виробництві можливо без матеріальних затрат. Зокрема, потрібно посилити технологічну і трудову дисципліну, рівень організації виконання робіт, а також вжити належних заходів щодо підвищення рівня професійної підготовки працівників та їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт, тобто запровадити ефективну систему управління охороною праці.

Зазначимо, загалом у минулому році порівняно з 2016 роком кількість всіх нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, збільшилась на 4,2% (з 4 766 до 4 965). Водночас, кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком зменшилась на 8,8% – з 364 до 332.

Ситуація з професійними захворюваннями в Україні залишається нестабільною, а їх рівень високим. У порівнянні з 2016 роком кількість професійних захворювань у 2017 році збільшилась на 21,7%, або на 348 випадків (з 1 603 до 1 951).

===========================================================

Види допомог, на які мають право українці у разі нещасного випадку на роботі

Фонд соціального страхування України здійснює страхування громадян на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. Відповідно, в кожному з таких випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Як роз’яснив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков, у разі нещасного випадку Фонд виплачує застрахованій особі допомогу з тимчасової втрати працездатності. «Виплата такої допомоги триває до моменту одужання або до встановлення інвалідності», – зазначив Є. Баженков.

Також передбачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого. У випадку, коли потерпілий втрачає працездатність, – як частково, так і абсолютно – йому встановлюється щомісячна страхова виплата, яка компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до ступеня втрати працездатності.

Потерпілий, який тимчасово переводиться на легшу нижчеоплачувану роботу, отримує страхову виплату у розмірі його середньомісячного заробітку.

У випадку смерті потерпілого члени його сім’ї, які мають на це право, отримують щомісячні виплати. Також за рахунок Фонду відбувається відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

За словами директора виконавчої дирекції Фонду Євгена Баженкова, Фонд постійно збільшує розмір страхових виплат, коригуючи його відповідно до зростання показників заробітної плати.

«Людина, яка працює, має бути впевненою в тому, що вона отримає медичну допомогу та фінансову підтримку у разі втрати здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Для цього ми проводимо послідовну роботу щодо підвищення ефективності усієї системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, створюючи всі необхідні умови для справедливого забезпечення українців страховими виплатами. Так, за перший квартал 2018 року ми провели три перерахунки, які дозволили збільшити розміри щомісячних страхових виплат у середньому на 40,6%», – зазначив Євген Баженков.

Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює наступні виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

===========================================================

 

Графік особистого прийому громадян керівництвом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України‘‘

===========================================================

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці. За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15– 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників. Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій Девіз 2018 року «ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості. Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей. Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо). Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць. Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці.

За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи. Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує. У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі. Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

===========================================================

Євген Баженков: Фонд соцстрахування збільшив розмір виплат потерпілим на виробництві на 40,6%

Три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, що здійснив Фонд соціального страхування України в цьому році, мають на меті відновити соціальну справедливість у розмірах щомісячних страхових виплат для осіб, які отримали інвалідність в різні роки, та підвищити соціальну захищеність загалом. На ці цілі Фонд спрямував 2,1 млрд гривень, наголошує директор виконавчої дирекції ФССУ Євген Баженков.

«Працююча людина має бути впевненою в тому, що вона отримає медичну допомогу та фінансову підтримку у разі втрати здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Для цього ми проводимо послідовну роботу щодо підвищення ефективності усієї системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, створюючи всі необхідні умови для справедливого забезпечення українців страховими виплатами. Передусім говоримо про зростання щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві та членів їх сімей – за перший квартал 2018 року ми провели три перерахунки, які дозволили збільшити розміри щомісячних страхових виплат у середньому на 40,6%», – говорить Євген Баженков.

1 етап перерахунку. З 01 січня 2018 року Фондом соцстрахування було проведено осучаснення страхових виплат для осіб, які мали право на виплати станом на 01 січня 2018 року та мали право на перерахування сум щомісячних страхових виплат у 2008–2011 роках – завдяки цьому кроку сума виплат збільшилась для майже 170 тисяч осіб.

«Відбулося суттєве підвищення щомісячних страхових виплат соціально незахищеним особам, які мають високий відсоток стійкої втрати професійної працездатності, але мали низький рівень заробітної плати перед настанням страхового випадку. Зокрема, для потерпілих, яким встановлено 100% стійкої втрати професійної працездатності, щомісячні страхові виплати збільшились на максимальну величину – 1281,92 грн», – зазначає Євген Баженков.

2 етап перерахунку. З 01 березня Фондом соціального страхування України було здійснено перерахунок щомісячних страхових виплат усім потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членам їх сімей. Коефіцієнт перерахунку щомісячних страхових виплат встановлено на рівні 1,2.

«Ми на 20% збільшили суму страхових виплат для всіх потерпілих на виробництві та членів їх сімей – це 207 тисяч осіб. Розмір виплат у абсолютному вирахуванні зріс в середньому на 514 гривень. У групі тих, для кого відбулося зростання виплат, чималу кількість складають внутрішньо переміщені особи – майже 45 тисяч отримувачів. Середній розмір зростання виплат у них склав 581,7 гривні», – говорить Євген Баженков.

3 етап перерахунку. Потерпілим на виробництві, у яких після проведеного перерахунку з 01 березня 2018 року відкоригований розмір середньої заробітної плати менший за розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2017 року.

За словами Євгена Баженкова, розрахунок суми виплат для них здійснено, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 3 200 грн. У результаті розмір щомісячної страхової виплати підвищено для 4,2 тис. потерпілих з низьким розміром заробітної плати перед настанням страхового випадку. При цьому середній розмір щомісячних виплат у них збільшився на 49,5 %. У Фонді соціального страхування України зазначають, що для здійснення перерахунків страхових виплат у бюджеті Фонду на 2018 рік передбачено 2,1 млрд гривень.

===========================================================

Володимир Саєнко: Фонд соцстрахування збільшив охоплення українців реабілітацією на 17%

З початку 2018 року Фонд соціального страхування України за реформованим механізмом забезпечив реабілітаційним лікуванням в санаторно-курортних закладах вже 6 850 застрахованих осіб, повідомив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Фонд соціального страхування забезпечує повне охоплення працюючих українців безоплатним реабілітаційним лікуванням. «У разі виникнення медичної потреби, якщо особа є застрахованою, Фонд профінансує проходження нею курсу реабілітації в санаторно-курортному закладі за її вибором. Немає ліміту на кількість осіб, яким ФССУ фінансує лікування. Навіть путівки ми замінили тристоронніми договорами між Фондом, санаторієм і застрахованою особою – путівки мали значні обмеження, бо закупались у певній кількості на певний період та за певним медичним профілем, тобто їх могло не вистачити. Зараз цієї проблеми не має», – пояснює Володимир Саєнко.

Крім того, за словами Володимира Саєнка, на час проходження реабілітації особі видається лікарняний листок, який фінансується Фондом з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу відновного лікування, аби компенсувати втрату заробітку. Розпочавши реформу надання соцпослуг з 01 серпня 2017 року, команда Фонду соціального страхування України в рекордні строки впровадила більш ефективний механізм адресного надання українцям безоплатної для них допомоги з метою відновлення здоров’я та працездатності. У реформованому вигляді система запрацювала з 01 січня 2018 року.

Завдяки переходу на адресність, охоплення реабілітацією за рахунок коштів Фонду соцстрахування відповідно до результатів першого кварталу збільшилось на 17% у порівнянні з минулим роком.

«Ми зробили із соціальної послуги дійсно послугу, а не забюрократизований процес. Щоб її отримати, не потрібно бігати за довідками, ставати в чергу. У стаціонар до хворого особисто приходить представник Фонду, пацієнт має лише пред’явити паспорт і код. Найголовніше, завдяки новому механізму покращилась якість надання відновного лікування та збільшилось охоплення ним. Всі застраховані українці, які потребують реабілітації, сьогодні отримують її безоплатно за рахунок коштів ФССУ», – говорить Володимир Саєнко.

Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за кошти ФССУ має право кожен застрахований українець за наявності медичних показань – сьогодні під опікою Фонду більше 12 млн осіб, які мають офіційне працевлаштування, або є фізичними особами-підприємцями.

Зокрема, пройти реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України можна в разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень; цукрового діабету; оперативного та інструментального видалення каменів з нирок тощо.

ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:

– нейрореабілітація,

– м’язово-скелетна реабілітація,

– кардіо-пульмонарна реабілітація,

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО,

– реабілітація після оперативних втручань на органах зору,

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності,

– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

================================================================

У першому кварталі на виплату матеріального забезпечення Фонд соцстрахування направив майже 3 млрд гривень Фондом соціального страхування України за перші три місяці 2018 року на виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності спрямовано майже 3 млрд гривень. Про це повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

«Загалом видатки на оплату листків непрацездатності, виплату допомоги по вагітності та пологах, а також допомоги на поховання в першому кварталі зросли більш ніж на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Одним із чинників цього стало зростання розміру мінімальної та середньої заробітних плат по країні. При цьому кількість днів, які українці провели на лікарняному в першому кварталі, залишилась на рівні 2017 року», – пояснив Євген Баженков.

За оперативними даними, упродовж першого кварталу 2018 року Фондом соціального страхування України було профінансовано надання допомоги з тимчасової втрати працездатності за 1 млн 154 тис. лікарняних листків на загальну тривалість більш ніж 10 млн днів. Надання допомоги по вагітності та пологах за перші три місяці цього року Фонд соціального страхування України профінансував для 47 тисяч застрахованих осіб.

Кількість виплат допомоги на поховання у першому кварталі 2018 року сягнула 2 811.

Усі виплати здійснюються Фондом своєчасно та в повному обсязі.

Нагадаємо, Фонд соцстрахування України повноцінно розпочав свою роботу з 01 серпня 2017 року, об’єднавши фонди соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. За цей час Фонд перевів на адресність соціальні послуги та забезпечив безперебійне функціонування всієї системи соцстрахування України.

================================================================

Фонд спростив порядок підтвердження непрацездатності вимушених переселенців

Фонд соціального страхування України змінив порядок надання матеріального забезпечення внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території або з районів проведення АТО.

Зокрема, спрощено вимоги до документів, що підтверджують перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку.

«Постановою правління Фонду від 10.10.2017 №53 «Про внесення змін до Порядку надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб» передбачено, що факт перебування переселенця у трудових стосунках з підприємством, розташованим на тимчасово окупованих територіях та у зоні АТО, може бути підтверджено не лише даними з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а й копією наказу страхувальника про перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку», – пояснив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Також застрахована особа може надати довідку або копію наказу страхувальника про розмір посадового окладу (тарифної ставки), установленого на день настання страхового випадку застрахованій особі (за необхідності).

Якщо особа, яка переселилась з окупованої території або зони АТО, не зможе надати довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах на момент настання страхового випадку, вона має надати довідку бюджетної установи, якій підпорядковано підприємство, що не проводить діяльність.

Якщо жодної довідки від страхувальника або бюджетної установи подати неможливо, матзабезпечення надаватимуть на підставі даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджують трудові відносини на момент настання страхового випадку.

Прес-служба виконавчої дирекції

 

Фонду соціального страхування України

 

================================================================

Протезними виробами та засобами пересування забезпечено більше 5000 потерпілих

Упродовж 2017 року технічними та іншими засобами реабілітації (зокрема, протезно-ортопедичними виробами) було забезпечено 4 817 потерпілих на виробництві, колясками для пересування – 263 потерпілих, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами та слуховими апаратами – 256 потерпілих. Придбання засобів реабілітації здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Як повідомив голова правління Фонду соцстрахування України Володимир Саєнко, на зазначені цілі було направлено більше 40 млн гривень.

«Ми виходимо з індивідуальних потреб кожного потерпілого, аби повернути його до активного життя, а не лише формально забезпечити виробом. Якщо людина займається спортом, бере участь у змаганнях, ми шукаємо шляхи забезпечити її саме спортивним колісним кріслом. Також потерпілі мають право вибору підприємства-виробника, що виготовляє протези», – зазначає Володимир Саєнко.

Зокрема, за рахунок Фонду соцстрахування надаються протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг, засоби для пересування, спеціальні засоби для самообслуговування, особистого догляду, орієнтування, спілкування, обміну інформацією тощо.

Право на отримання безоплатних засобів реабілітації за кошти ФССУ мають потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійного захворювання.

Фонд компенсує особі з інвалідністю і, у разі потреби, його супроводжуючій особі витрати на проїзд до підприємства для примірки протезного виробу та назад. Також за кошти ФССУ фінансується проведення післягарантійного ремонту.

Зазначається, що технічними та іншими засобами реабілітації в минулому році було забезпечено 157 внутрішньо переміщених осіб, спеціальними засобами пересування (колясками) – 32, та для 2 внутрішньо переміщених осіб профінансовано придбання слухових апаратів.

Прес-служба виконавчої дирекції

 

Фонду соціального страхування України

 

================================================================

Фонд соцстрахування впроваджує превентивні підходи в сфері аудиту

Фонд соціального страхування України змінює підходи у сфері проведення перевірок щодо використання роботодавцями коштів ФССУ.

За словами директора виконавчої дирекції Фонду Євгена Баженкова, система контролю матиме превентивний характер, аби зменшити навантаження на страхувальників-роботодавців.

«Незважаючи на домінування превентивного підходу у сфері аудиту, перевірки залишаються важливим механізмом виявлення неправомірного використання коштів Фонду, однак їх проведення буде відбуватись виключно за наявності вагомих приводів і законних підстав», – зазначає Євген Баженков.

Зазначимо, що за результатами роботи фахівців виконавчої дирекції та робочих органів Фонду у 2017 році винесено понад 21 тис. рішень про повернення сум неправомірних витрат та застосування фінансових санкцій на загальну суму понад 36 млн гривень.

Відповідно до норм права, визначених Кодексом України про адміністративні правопорушення, до посадових осіб страхувальників, які допустили порушення, застосовано адміністративні стягнення та накладено близько 13 тис. штрафів на загальну суму понад 2 млн гривень.

Також у 2017 році, до моменту фінансування Фондом страхувальників, упереджено неправомірне використання коштів Фонду на загальну суму понад 1 млн гривень.

Прес-служба виконавчої дирекції

 

Фонду соціального страхування України

 

================================================================

Фонд соцстрахування компенсував втрату заробітку за 6,3 млн днів

За оперативними даними, упродовж січня-лютого 2018 року Фондом соціального страхування України було профінансовано надання допомоги з тимчасової втрати працездатності за 704 тис лікарняних листків на загальну тривалість 6 297 675 днів. Фінансування здійснюється ФССУ своєчасно та у повному обсязі.

«Фонд компенсує застрахованим особам втрату заробітку за період хвороби або травми з 6-го дня непрацездатності. Щороку в Україні видається близько 5,4 млн лікарняних листків, більше 75% з них видані на строк від 6 днів. Загалом у минулому році Фондом профінансовано більше 4 млн лікарняних, на що направлено майже 9,5 млрд гривень», – повідомив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

Допомога по тимчасовій втраті працездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу). Підставою для призначення допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Зазначається, що Фонд соціального страхування України також компенсує втрату заробітку у разі необхідності догляду за хворою дитиною або членом сім’ї.

Розмір допомоги у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності, що надається за рахунок коштів ФССУ, залежить від страхового стажу та виплачується в таких розмірах:

1) 50 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

2) 60 % середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70 % середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100 % середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;

5) 100 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства.

Фонд здійснює фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності упродовж 10 робочих днів після подачі роботодавцем заяви-розрахунку до робочого органу Фонду за місцем обліку. Кошти перераховуються на окремий поточний рахунок роботодавця для виплати застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

================================================================

Володимир Саєнко: Фонд соціального страхування провів реформу надання соцпослуг

Без збору довідок, відвідування робочих органів і «вибивання путівок» – Фонд соціального страхування України повністю переформатував і перевів на адресність процес отримання соціальних послуг, що надаються за його кошти. Зокрема, для працюючих українців спростилось отримання медичної реабілітації, вартість якої 100-відсотково покривається з бюджету Фонду соцстрахування. Про це повідомив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Отримати послуги від Фонду соціального страхування України стало легше та швидше, а новий механізм їх надання став прозорим. Як наголошує голова правління Фонду, реформування системи надання соцпослуг було проведено у рекордно короткі для України терміни – менше ніж за 7 місяців повноцінної роботи новоствореного Фонду соціального страхування України.

«Ми повністю відійшли від необхідності пацієнтам збирати довідки чи відвідувати робочі органи Фонду – співробітник Фонду особисто приходить в стаціонар до хворого, якому за медичними показами необхідна реабілітація, та бере на себе всю бюрократичну роботу. Застрахованій особі потрібно пред’явити лише паспорт і код для її ідентифікації», – говорить Володимир Саєнко.

Крім того, з 1 січня 2018 року пацієнт має право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти Фонду, путівки замінили тристоронні договори та акти виконаних робіт, а кількість лікарень, що мають можливість направляти хворих на відновне лікування за рахунок коштів ФССУ, збільшилась у 3,5 рази.

Зокрема, за спрощеною процедурою та за кошти Фонду можна відновити здоров’я після перенесеного інсульту, інфаркту міокарда, операцій на опорно-руховому апараті, серці, у разі підгострого періоду опіків, захворювань легень, цукрового діабету тощо. Пройти медичну реабілітацію після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування має право кожна застрахована, тобто офіційно працевлаштована особа за наявності медичних показань. На сьогодні під захистом Фонду знаходиться більше 12 млн осіб.

«Затверджений бюджет ФССУ дозволить повністю охопити реабілітацією всіх застрахованих осіб, які її потребують. Ми очікуємо, що у цьому році відновне лікування за кошти Фонду отримають на 20% більше українців», – говорить Володимир Саєнко.

Станом на сьогодні Фонд забезпечив медичною реабілітацією за новим механізмом 3 800 застрахованих осіб.

================================================================

Алкоголь на робочому місці – шлях до травматизму

Поява на роботі у нетверезому стані, коли працівник не може критично оцінювати власні дії, втрачає почуття дозволеного і відповідальності, часто призводить до порушень правил охорони праці та нещасного випадку. При цьому сам факт появи на роботі у такому стані вже є порушенням трудової дисципліни, незалежно від настання шкідливих наслідків.

Законодавством про працю передбачені матеріальні та дисциплінарні санкції за ці порушення. Працівника можна притягнути до дисциплінарної відповідальності й оголосити йому догану, а можна звільнити з роботи. Згідно з пунктом 7 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення терміну його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі появи працівника на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння. Звільнення допускається й у випадку одноразового порушення трудової дисципліни.

Слід зауважити, що словосполучення «поява на роботі» не означає, що застосування дисциплінарних санкцій можливе лише у разі, коли працівник прийшов на роботу у нетверезому стані, на цих підставах можуть бути звільнені з роботи працівники за появу на роботі у нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння у будь-який час протягом робочого дня, незалежно від того, чи були вони відсторонені від роботи, чи продовжували виконувати трудові обов’язки.

Унаслідок сп’яніння втрачається почуття міри, такту щодо осіб, які оточують, слабшає контролювання власних дій, знижується відчуття свідомості, мислення втрачає свою послідовність, концентрація уваги ускладнена, порушується орієнтація щодо оточуючих і навіть стосовно власної особи.

Усе це унеможливлює перебування працівника на робочому місці. Опиняється під загрозою життя і здоров’я як його самого, так і оточуючих, особливо під час виконання робіт із застосуванням різних механізмів, обладнання, роботи на транспортних засобах тощо.

У разі виникнення нещасного випадку з потерпілим, який перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, відповідно до п. 16 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, випадок не пов’язується з виробництвом тільки за умови, якщо «алкогольне, токсичне чи наркотичне сп’яніння, не зумовлене виробничим процесом, що стало основною причиною нещасного випадку за відсутності технічних та організаційних причин його настання, що підтверджено відповідним медичним висновком». Тобто потерпілий матиме шанс на отримання страхових виплат, які містять виплати по тимчасовій непрацездатності, та, в разі встановлення стійкої втрати працездатності, щомісячних страхових виплат, але розмір одноразової виплати при цьому може бути зменшений до 50 відсотків. Керівник виробничого підрозділу та спеціаліст з охорони праці за недостатність оперативного контролю за станом охорони праці матимуть шанс отримати дисциплінарне або матеріальне стягнення, а в разі нещасного випадку з тяжкими наслідками можуть бути притягнуті навіть до кримінальної відповідальності.

Враховуючи викладене вище, керівникам підприємств, службі охорони праці слід приділяти особливу увагу під час підбору кадрів, а також забезпечення якісного оперативного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці та виробничої дисципліни з метою завчасного попередження та недопущення виникнення нещасних випадків.

================================================================

Роз’яснення щодо надання допомоги по вагітності та пологах

Допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої заробітної плати надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Право на отримання матеріального забезпечення від ФССУ має кожна застрахована особа у разі настання страхового випадку в період роботи. Застрахованою є особа, що сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ, тобто кожна працевлаштована особа або фізична особа-підприємець. Під опікою Фонду соціального страхування України знаходиться більше 12 млн осіб, з яких близько 6 млн – жінки.

Основний закон, відповідно до якого Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування допомоги по вагітності та пологах: Закон України № 1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку.

Тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами - Особливості видачі

126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів) - Листок непрацездатності видається з 30 тижнів вагітності

180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів) Вагітність та пологи жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. - Листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності

14 календарних днів - Листок непрацездатності видається додатково до основного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді

Механізм отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

 

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах.

Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються комісією із соціального страхування (уповноваженим) підприємства не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передаються бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом соціального страхування України.

Розмір допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів ФССУ

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та складає 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах:

(3 800 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 742,44 грн

Зазначимо, з суми допомоги по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, податки та внески не утримуються.

Для надання матеріального забезпечення застрахованій особі за рахунок коштів ФСС, на підставі здійснених розрахунків, роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів, не пізніше десяти робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

Допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

================================================================

Євген Баженков: кількість осіб, що отримають реабілітацію за кошти Фонду, зросте на 20%

Бюджетом Фонду соціального страхування України на 2018 рік передбачено зростання кількості застрахованих осіб, які будуть забезпечені реабілітаційним лікуванням за рахунок коштів Фонду. На це в бюджеті ФССУ вже закладено 439 млн гривень, що на 120 млн більше, ніж минулого року. Про це повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і має на меті відновлення здоров’я працюючої людини – з 1 січня цього року механізм забезпечення реабілітацією за кошти ФССУ було повністю змінено у напрямі спрощення та збільшення ефективності.

«Потреба в реабілітаційному лікуванні повністю покривається за рахунок коштів Фонду. Станом на сьогодні заклади охорони здоров’я направили на реабілітацію 2500 осіб, очікуємо, що до кінця 2018 року кількість людей, які відновлять своє здоров’я за кошти Фонду соціального страхування України, порівняно з минулим роком значно зросте», – зазначає директор виконавчої дирекції ФССУ Євген Баженков.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України забезпечує надання пацієнту відновного лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за його вибором.

Сьогодні під опікою ФССУ знаходиться більше 12 млн застрахованих осіб, що за медичної потреби мають право на отримання реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду.

================================================================

ПРО НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ У 2017 РОЦІ

Важливим напрямом діяльності Городнянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області є робота із потерпілими на виробництві та відновлення здоров’я застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм.

У 2017 році медико-соціальні послуги отримали 9 потерпілих на виробництві на загальну суму 105,2 тис. грн. У середньому витрати на фінансування медичних та соціальних послуг склали 11,7 тис. грн на одного потерпілого.

6 потерпілих було забезпечено медикаментами, виробами медичного призначення та лікарськими засобами для лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах на загальну суму 17,1 тис. грн. На одного потерпілого середні витрати на придбання ліків та виробів медичного призначення склали понад 4,8 тис. грн.

Санаторно-курортне лікування отримали 2 особи на суму 22,0 тис. грн.

Потерпілі внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань з інвалідністю отримували додаткові види допомоги, один або декілька – відповідно до висновку МСЕК на загальну суму 64,7 тис. грн, а саме:

- спеціальний медичний догляд – 1 потерпілий на суму 37,0 тис. грн;

- постійний сторонній догляд – 1 потерпілий на суму 18,5 тис. грн;

- побутове обслуговування – 1 потерпілий на суму 9,2 тис. грн.

Виплачена компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в розмірі 0,6 тис. грн двом потерпілим.

Проведено значну роботу із забезпечення автомобілями потерпілих з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. Так, двом потерпілим було безоплатно передано у власність автомобілі після закінчення 10-річного терміну експлуатації, які були видані їм Фондом. Із них дві особи стали на облік для заміни автомобіля.

На даний час у черзі на отримання автомобіля за рахунок коштів Фонду перебуває 2 потерпілих.

З метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі потерпілих з інвалідністю, соціальної адаптації, підняття особистої самодостатності, віри у власні сили, подолання особистих фізичних меж для подальшого пристосування до життя в суспільстві у 2017 році потерпілі брали участь у V Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу».

================================================================

ПРО ОСУЧАСНЕННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей» Городнянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області у січні проведено осучаснення щомісячних страхових виплат для осіб, які мають право на ці виплати станом на 01 січня 2018 року та мали право на їх перерахування за період з 01 березня 2008 року до 01 березня 2011 року.

Загальна кількість потерпілих на виробництві (членів їх сімей), які мали право на проведення такого осучаснення по відділенню, складає 131 особу зі 149, що отримають щомісячні страхові виплати в січні 2018 року.

121 особа отримала підвищення в результаті перерахунку в січні 2018 року на суму 58274,28 грн. 14 переселенцям в результаті перерахунку виплати підвищилися на суму 4984,59 грн.

Розмір збільшення щомісячної страхової виплати є індивідуальним і залежить у потерпілих на виробництві від ступеня втрати професійної працездатності, визначеного МСЕК, а в одержувачів щомісячної страхової виплати у разі втрати годувальника – від кількості утриманців.

Збільшений перерахований розмір щомісячних страхових виплат, нарахований у січні 2018 року, потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають в лютому.

Такий перерахунок проведено і для тимчасово переміщених осіб. У січні вони вже отримали щомісячну страхову виплату в новому розмірі.

Слід також зазначити, що після осучаснення щомісячної страхової виплати одночасно відбулося значне зменшення кількості осіб, які продовжать отримувати індексацію щомісячних страхових виплат. Так, до перерахунку індексацію за січень було б призначено 94 потерпілим та утриманцям, а після перерахунку її будуть отримувати 5 осіб. Також сума призначеної індексації у січні 2018 року зменшилася з 29,4 тис. грн до 1,1 тис. грн за місяць.

Повідомляємо, що в березні поточного року буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві (членам їх сімей) на 20 відсотків.

Для потерпілих на виробництві, для яких за наслідками перерахунку з 01 березня 2018 року розмір щомісячної виплати буде визначатись із суми менше ніж 3200 гривень, буде встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати, розрахований із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2017 року (3200 грн), з урахуванням ступеня втрати працездатності.

================================================================

Фонд соціального страхування України збільшив виплати потерпілим на виробництві

З 1 січня 2018 року Фонд соціального страхування України збільшив виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членам їх сімей. Підвищені страхові виплати майже 170 тисяч осіб отримають вже на початку лютого. Про це повідомили у виконавчій дирекції ФССУ.

Зростання страхових виплат обумовлене постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», яка набула чинності 1 січня 2018 року.

Цим документом передбачено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008–2011 роках. Збільшення відчують близько 170 тисяч потерпілих та членів родин, що втратили годувальника. Максимальна сума збільшення у випадку втрати 100% працездатності складе 1281,92 грн.

Збільшений перерахований розмір страхових виплат, нарахований у січні поточного року, потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають на початку лютого.

Для тимчасово переміщених осіб перерахунок буде проведено робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцем їх тимчасового проживання (перебування).

За словами директора виконавчої дирекції Фонду Євгена Баженкова, наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин відбудеться у березні поточного року. «З 1 березня буде збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві або членам їх сімей на 20 відсотків, – повідомив він. – Розмір страхових виплат буде перераховано майже 207 тисячам осіб».

Довідково: Протягом 2017 року Фонд соціального страхування України здійснив страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у сумі 5,99 млрд грн (оперативні дані).

===========================================================

У 2017 році на чверть збільшилися видатки на оплату лікарняних листків

Виплати по тимчасовій втраті працездатності, які здійснює Фонд соціального страхування України, у 2017 році зросли на 25,8 %. За повідомленням виконавчої дирекції ФССУ, загалом по листкам непрацездатності у 2017 році Фонд виплатив 5,95 млрд гривень. Порівняно з 2016 роком, кількість поданих до оплати лікарняних листків зменшилася на 102 203, що дорівнює 2,6 %. І на 88 035 днів або 0,2 % зменшилася кількість оплачених днів перебування українців на лікарняному.

Як зазначили у Фонді, витрати на оплату лікарняних листків зокрема та на виплату матеріального забезпечення загалом значною мірою зросли за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3 200 грн, що на 1 761,5 грн або 55 % більше ніж середня мінімальна заробітна плата за 2016 рік.

За словами директора виконавчої дирекції ФССУ Євгена Баженкова, Фонд у повній мірі виконує свої зобов’язання і фінансує всі виплати, передбачені законодавством та рішеннями Кабінету Міністрів України щодо підвищення соціальних стандартів.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України було утворено шляхом злиття Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Новостворений Фонд соціального страхування України забезпечує у повній мірі виконання усіх завдань та функцій, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1 серпня 2017 року.

Зокрема, ФССУ забезпечує оплату листків непрацездатності, страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей, надання допомоги по вагітності та пологах і на поховання, забезпечення медичною реабілітацією застрахованих осіб та санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві.

================================================================

Безпека праці водіїв

На території України щодоби реєструється близько 400 дорожньо-транспортних пригод, в тому числі із смертельними наслідками. Крім того трапляються нещасні випадки пов’язані з наїздом транспортних засобів на працівників на території підприємств, що не належать до категорії дорожньо-транспортних пригод.

Головними причинами дорожньо-транспортних пригод та інших нещасних випадків пов’язаних з керуванням транспортними засобами є:

- перевищення швидкості;

- порушення правил дорожнього руху;

- водіння у нетверезому стані;

- перевтома водіїв при тривалій безперервній робот;

- порушення трудової дисципліни та вимог охорони праці як самими водіями, так і іншими працівниками;

- наявність інших несприятливих супутніх факторів.

Вірогідність потрапити у дорожньо-транспортну пригоду збільшується якщо час роботи водія починає перевищувати встановлені норми. Зниження рівня стомлюваності водія можливе шляхом проведення наступних профілактичних заходів:

1. Забезпечення оптимальних мікрокліматичних умов в кабіні (температура, вологість, швидкість потоку повітря). Найбільш сприятливою є температура повітря 18-20 °С. Знижена температура повітря негативно впливає на роботу м'язів, знижує швидкість і точність рухів, отже, водій допускає більше помилок. В умовах підвищеної температури повітря водій швидше стомлюється, в нього знижується увага та сповільнюється реакція. Нормальна вологість повітря повинна бути у межах від 30% до 70%.;

2. Зниження шуму і вібрації, шкідливих хімічних домішок до повітря. Під впливом шуму та вібрації погіршується зорове сприйняття, знижується увага, уповільнюються реакції, знижується точність дій. Тривала дія на людину шуму та вібрації викликає стомлення, головний біль. Показники вібрації зростають при збільшенні швидкості руху автомобіля, погіршенні стану дорожнього покриття, зменшенні корисного навантаження. Зниження шуму та вібрації в кабіні автомобіля проводиться шляхом ретельної підгонки частин кабіни, шумоізоляції двигуна, шумоізоляції дверей, амортизації підвіски тощо.

3. Створення додаткових зручностей на робочому місці та зменшення зусиль, необхідних в процесі керування автомобілем, спрощення процесу управління. Великий вплив на роботу водія має правильна його посадка на сидінні за кермом автомобіля та зручне розміщення, комфортність і справність органів керування.

4. Раціональна організація режиму праці та відпочинку водія. Різні варіанти організації праці водія передбачають загальний місячний баланс робочого часу в 178 робочих годин: нормальна тривалість зміни визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності з таким розрахунком, щоб загальна тривалість робочого часу за тиждень не перевищувала 41 год. Для забезпечення безпеки руху після 3 годин роботи водію потрібно здійснити 15-хвилинну перерву, і після трьох наступних годин безперервної роботи необхідно робити 30-хвилинну перерву для відпочинку.

Важливе значення для водія має правильно організоване харчування, тому що при порушенні режиму і якості харчування порушується психічна діяльність людини і швидко наростає стомлення.

Велике значення для збереження високого рівня працездатності водія має дотримання питного режиму. Добова потреба людини у воді (близько 2,5 л) може змінюватися в залежності від різних умов (пори року, температури повітря в кабіні, характеру роботи і ін.). Для угамування спраги варто користуватися термосом з холодною, краще підкисленою або мінеральною водою. Подолає спрагу також гарячий чай, особливо зелений.

Виконання усіх запропонованих профілактичних заходів буде сприяти поліпшенню стану здоров'я водіїв та зниженню рівня виробничого травматизму на дорогах.

================================================================

ПРАВО НА МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ ОСОБАМ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ РОБОТИ, НАДАЮТЬ ПОСЛУГИ ЗА ДОГОВОРАМИ ЦИВІЛЬНО - ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ

Департамент пенсійного та соціального страхування Міністерства соціальної політики за результатами розгляду звернень громадян, підприємств, установ, організацій листом від 17.12.2017 №571/0/86-17/218 надав роз’яснення з питань надання матеріального забезпечення особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору.

Відповідно до статті 18 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування “ (далі - Закон) особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору, підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Статтею 19 Закону визначено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до статті 30 Закону матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи. Для застрахованих осіб, які одночасно здійснюють підприємницьку та іншу діяльність і не працюють на умовах трудового договору (контракту), копію листка непрацездатності засвідчує установа охорони здоров’я, яка його видає (стаття 31 Закону).

Відповідно до статті 34 Закону фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду на підставі оформленої за встановленим зразком заяви-розрахунку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Фінансування матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, пропонується здійснювати на підставі заяви-розрахунку(форма якої на сьогодні затверджена Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 № 26).

Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку страхових виплат визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок).

Зокрема, обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, може здійснюватися відповідно до абзацу першого пункту 2 та пункту 3 Порядку за місцем здійснення діяльності на умовах цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

У випадку коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, цивільно-правового договору, є фізичною особою-підприємцем тощо), на нашу думку, розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності аналогічно як це визначено пунктом 30 Порядку для осіб, які працюють за сумісництвом.

Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється страхувальниками на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС (пункт 32 Порядку).

Тому розрахунок матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, має здійснюватися після подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяці розрахункового періоду.

При цьому, з метою контролю за використанням коштів Фонду, до заяви-розрахунку пропонується додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, щодо цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

Обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинно здійснюватися за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

При цьому до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням“, а також періоди, починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ (частина четверта статті 21 Закону).

Водночас зазначаємо, що вищезазначені законодавчі зміни щодо права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги застрахованих осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, а також інших категорій осіб, які в обов’язковому порядку сплачують єдиний внесок, мають бути враховані під час підготовки виконавчою дирекцією Фонду проектів нормативно-правових актів щодо механізмів здійснення страхових виплат застрахованим особам.

================================================================

Якщо ви отримали виробничу травму

Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджено постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232.

Якщо з працівником стався нещасний випадок, безпосередній керівник робіт має терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити за необхідності його доставку до медичного закладу та негайно повідомити роботодавця. До прибуття комісії з розслідування необхідно забезпечити збереження обстановки на робочому місці, де стався нещасний випадок, машин, механізмів, обладнання, устаткування у тому стані, в якому вони були на момент настання нещасного випадку, якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників або може спричинити більш тяжкі наслідки та порушення виробничих процесів.

Отримавши повідомлення про нещасний випадок, роботодавець протягом однієї години за допомогою засобів зв’язку має передати повідомлення про нещасний випадок (або протягом доби на паперовому носії):

- Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок;

- керівникові первинної профспілкової організації незалежно від членства потерпілого в профспілці (якщо на підприємстві є декілька профспілок, повідомляють керівника профспілки, членом якої є потерпілий; якщо профспілка відсутня, — сповіщають уповноваженого з питань охорони праці);

- закладові державної санітарно-епідеміологічної служби (якщо виявлено гостре професійне захворювання (отруєння). Якщо потерпілий є працівником іншого підприємства, то роботодавець має повідомити керівник того підприємства.

Якщо нещасний випадок стався внаслідок пожежі, роботодавець має сповістити про це органові державного пожежного нагляду за місцезнаходженням підприємства.

В разі настання нещасного випадку з тяжкими наслідками роботодавець зобов’язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення крім вищевказаних: територіальному органові Держпраці за місцезнаходженням підприємства та органові прокуратури за місцем настання нещасного випадку.

Протягом доби наказом роботодавця має бути утворена комісія з розслідування нещасного випадку, до складу якої входить не менш ніж три особи. Головою комісії зазвичай є керівник (спеціаліст) служби охорони праці або посадова особа, якій роботодавець доручив виконувати функції з охорони праці. Також до складу комісії входять представник Фонду, представник первинної профспілкової організації, або уповноважена особа з питань охорони праці, а також представник підприємства, інші особи.

Роботодавець має забезпечити належні умови для роботи комісії (приміщення, засоби зв’язку, оргтехніка, автотранспорт, канцелярське приладдя тощо). До складу комісії не може входити безпосередній керівник робіт.

Голова комісії зобов’язаний письмово поінформувати потерпілого або уповноважену ним особу, яка представляє його інтереси, про його або її права і з початку роботи комісії запросити до співпраці.

Протягом трьох робочих днів із моменту утворення комісія з розслідування нещасного випадку зобов’язана провести розслідування та скласти відповідні акти за формою Н-5 та за формою Н-1 (якщо нещасний випадок пов’язаний з виробництвом) і передати їх роботодавцеві для затвердження. Якщо комісія визнала нещасний випадок не пов’язаним з виробництвом, тоді складають лише акт за формою Н-5.

Протягом доби роботодавець має надіслати примірники затверджених актів за формою Н-5 і Н-1:

- керівникові (спеціалістові) служби охорони праці або посадовій особі, яка відповідно до наказу роботодавця виконує функції з охорони праці;

- потерпілому або уповноваженій ним особі, яка представляє його інтереси;

- Фондові за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок;

- територіальному органові Держпраці за місцезнаходженням підприємства;

- первинній організації профспілки, представник якої брав участь у роботі комісії, або уповноваженому з питань охорони праці, якщо профспілка на підприємстві відсутня.

Копії актів за формою Н-5 і Н-1 надсилають органові управління підприємства, а у разі його відсутності - місцевій держадміністрації.

Термін проведення розслідування можливо продовжити у випадках, передбачених пунктом 31 Порядку № 1232, або якщо виникла потреба провести лабораторні дослідження, експертизу, випробування для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку. Для продовження терміну розслідування необхідне письмове погодження з територіальним органом Держпраці.

Спеціальне розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю, проводиться за рішенням Держпраці.

================================================================

Про лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) здійснюється оплата лікування осіб, застрахованих за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, (далі – застраховані особи) в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду.

Постановою правління Фонду соціального страхування України (далі Фонд) від 13.07.2017 року №39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, який набирає чинності з 01.01.2018.

Відповідно затвердженого Порядку застрахована особа буде направлятись до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування (далі Перелік) затверджений наказом Фонду від від 30.11.2017 № 274-ос (у редакції наказу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України 05.01.2018 № 5-од) та оприлюднений на офіційному веб-сайті Фонду

Перелік реабілітаційних відділень відповідних профілів медичної реабілітації:

1. Нейрореабілітація: підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них), підгострий період черепно-мозкових травм.

2. М’язово-скелетна реабілітація:

2.1. підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання;

2.2. підгострий період опіків.

3. Кардіо-пульмонарна реабілітація:

3.1. підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них), стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них), підгострий період після операцій на серці;

3.2. підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру;

3.3. цукровий діабет.

4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО:

- порушення адаптації;

- розлади по’вязані із споживанням їжі;

- неорганічні розлади сну;

- соматоформні розлади;

- неврастенія.

5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору:

- підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності:

- ускладнена вагітність.

7. Інша (соматична) реабілітація:

7.1. підгострий період після оперативних втручань на органах травлення;

7.2. підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії);

7.3. підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

За довідковою інформацією звертатись до Городнянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за адресою м.Городня, вул.Чернігівська 4/1, тел. 2-74-25

================================================================

З 2 січня розпочато подачу звітності за 2017 рік

Городнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує, що відповідно до п.2.ч.2.статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV роботодавець зобов’язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 18.01.2011 № 4 затверджено «Порядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі-Порядок) зі змінами.

Згідно Порядку, страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність в термін не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Так звіт за 2017 рік – подається з 02 по 20 січня 2018 року, за формою Ф4-ФСС з ТВП - звіт страхувальника по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (додаток 1 до Порядку).

У разі надсилання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу Фонду не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітів.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

- відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунку на якому ведеться облік коштів Фонду на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунку у звітному кварталі;

- наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунку у звітному кварталі.

При виявленні помилки у звітах страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п.5.ч.2.статті 15 Закону України та п.4.5 Порядку за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб накладається адміністративний штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефоном 2-74-25.

================================================================

З ТУРБОТОЮ ПРО ПОТЕРПІЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ ГРОМАДЯН

Городнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (далі - відділення) виконує свої функції на території Городнянського та Сновського районів і в повній мірі забезпечує реалізацію завдань, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Його діяльність нероздільно пов‘язана з турботою про працююче населення та тих людей (членів їх сімей), які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань втратили працездатність (годувальника), отримали обмеження рівня життєдіяльності, від належного вирішення яких залежить якість життя і рівень захисту державних гарантій людини праці, її впевненість у завтрашньому дні.

Інваліди - це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Переймаючись буденними проблемами, ми замислюємося над непростою долею людей з вадами здоров’я і не забуваємо про те, що поруч із нами живуть інваліди, а вони потребують допомоги та уваги.

В даний час в Єдиному державному реєстрі соціального страхування по відділенню знаходиться на обліку 1880 страхувальників, в тому числі 725 юридичних та 1155 фізичних осіб.

Станом на 01.12.2017 року знаходиться на обліку 328 особових справ потерпілих, отримують страхові виплати - 149 осіб, в т. ч. 14 переселенців з зони АТО. Серед них інвалідів 1 групи - 1 особа, 2 групи - 24 особи, 3 групи - 72 особи, утриманці - 10 осіб. Усі вони в повному обсязі отримують належні страхові виплати, а також відшкодування на медичну і соціальну реабілітацію.

За 2001-2016 роки відділенням проведено страхових виплат на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві (членам їх сімей ) на суму 10 681,4 тис. грн. За 11 місяців 2017 року загальна сума склала 1 980,7 тис. грн. Значна увага приділяється витратам на медико-соціальні послуги, які склали 90,7 тис. грн., зокрема, на лікування - 17,1 тис. грн., догляди - 59,1 тис. грн., компенсація витрат на бензин - 0,6 тис. грн. Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім'ї) має стабільну тенденцію до зростання.

Варто зазначити, що кошти Фонду використовуються перш за все, на виплату матеріального забезпечення, страхових виплат та надання соціальних послуг, фінансування заходів з профілактики страхових випадків.

Велика увага приділяється створенню належних умов для забезпечення медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві. На обліку знаходяться 10 потерпілих, яким МСЕК визначила потребу у санаторно-курортному лікуванні. Цим особам воно надається в повному обсязі згідно чинного законодавства. Всіх потерпілих, потреба яких встановлена рішенням МСЕК, забезпечено протезно-ортопедичними виробами.

Одним із головних напрямів роботи відділення є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, спричинених умовами праці. Як відомо, профілактика нещасних випадків та профзахворювань є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці, тому партнером у цих питаннях є та має бути роботодавець і власник підприємства.

На підприємствах за 2001-2017 роки зареєстровано більше 70 страхових нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. За 2016 рік та 11 місяців 2017 року, завдяки постійній профілактичній роботі, зареєстровано тільки 3 нещасні випадки на виробництві. Страховий експерт з охорони праці відділення тісно співпрацює з органами територіального управління праці, профспілками, органами місцевого самоврядування. Форми цієї взаємодії різноманітні: наради та семінари, засідання «круглих столів», за матеріалами яких виносяться відповідні спільні рішення, приймаються звернення до місцевих органів виконавчої влади, роботодавців, керівників підприємств середнього та малого бізнесу.

Фахівці відділення не тільки забезпечують своєчасне нарахування та надходження страхових виплат потерпілим, а й цікавляться їх особистим життям, постійно відвідують потерпілих за місцем проживання, надають роз'яснення про нарахування страхових виплат, індексацію, лікування, протезування та інше, постійно ведуть роботу в напрямі залучення інвалідів до активного суспільного життя, співпрацюють з іншими установами соціальної спрямованості, координуючи з ними страхову діяльність. Так, нещодавно, працівники відвідали інваліда виробництва Ігоря Бібу за місцем проживання, вручили йому подарунки, допомогли у вирішенні повсякденних проблем.

Отже, відділення продовжує надійно забезпечувати підтримку працюючих громадян Городнянського та Сновського районів, що дозволяє отримувати працездатним громадянам - застрахованим особам матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

================================================================

 

================================================================

Зимові травмонебезпечні виробничі фактори

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)».

Згідно з Державним стандартом України ДСТУ 2293-99 «Охорона праці. Терміни та визначення основних понять» небезпечний (виробничий) чинник — це виробничий чинник, вплив якого на працівника в певних умовах призводить до травм, гострого отруєння або іншого раптового різкого погіршення здоров'я або до смерті.

До зимових травмонебезпечних факторів (чинників) віднесені :

• знижена температура повітря;

• охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);

• слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);

• падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);

• недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;

• пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;

• несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер).

Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.

До органів-мішеней травмуючих зимових факторів відносяться:

- травми голови та кінцівок;

- вивихи та переломи кісток;

- пошкодження хребта;

- розтягнення і розрив зв’язок;

- забої м’язів.

Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла — попередження вихолоджування виробничих приміщень, добір раціональних режимів праці та відпочинку, використання засобів індивідуальної захисту і навіть заходи щодо підвищення захисних сил організму.

Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість може призвести до падіння під час пересування і як наслідок цього — травмування.

Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.

Падіння на працівників предметів — найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу: в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.

Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок — забезпечити обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок.

Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та, в деяких випадках, смерті від цих чинників.

Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов наступні види діяльності працівників:

• робота на відкритих майданчиках;

• робота у приміщеннях, які не обігріваються;

• робота, пов'язана з пересуванням до об'єкта (між об'єктами) обслуговування, або до будь-якого об'єкта;

• робота на транспортних засобах;

• охоронна діяльність тощо.

Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм. Фонд соціального страхування застерігає працівників щодо безпечного пересування територіями підприємств та населених пунктів. Щоб зменшити ризик травм в зимовий період слід дотримуватись наступних порад:

• У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

• Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.

• За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.

• При порушенні рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

• Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

• Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

• Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань.

• Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах — особливо.

• Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до травмування а, можливо, й до загибелі.

• Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

• Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

• Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками».

================================================================

ПАМ'ЯТКА. ЩОБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ТРАВМ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ, ФАХІВЦІ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ПЕВНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

• обирайте взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи без підборів;

• натріть наждаковим папером підошву перед виходом;

• не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість падіння, а також важких травм, особливо переломів та струсів мозку;

• не поспішайте під час ходіння, не соромтесь «човгати» ногами, наступайте на всю підошву, коли робите крок, не піднімайте високо ноги (так краще відчувається рельєф покриття);

• при порушенні рівноваги відразу зігніть ноги в колінах, це також допоможе вам знизити висоту, якщо відчуваєте, що падіння не можна уникнути;

• при ходьбі під час ожеледиці центр тяжіння тіла спрямовуйте вперед;

• спускаючись чи піднімаючись сходами, тримайтеся за поручні, обов’язково ставте на сходинку обидві ноги;

• будьте морально готові до падіння;

• обходьте металеві кришки люків - як правило, вони покриті льодом;

• очікуючи на громадський транспорт, тримайтеся подалі від краю зупинки, адже ви, або хтось поруч, можете ненароком послизнутися та потрапити під колеса;

• будьте уважні на тротуарі - автомобіль може занести або водієві не вдасться вчасно загальмувати;

• враховуйте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів, тому варто переходити вулицю лише на зелене світло або через підземні переходи;

• небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані, адже сповільнюється реакція та чутливість до болю, при наявності травми постраждалі своєчасно не звертаються до лікаря;

• людям похилого віку краще у «слизькі дні» не виходити на вулицю, проте за потреби вийти візьміть із собою палицю з гумовим наконечником або з шипом;

• якщо через деякий час після падіння ви відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, з’явилися набряки або різкий сильний біль у місці забиття, терміново зверніться до лікаря у травмпункт, щоб уникнути ускладнень.

================================================================

Фонд та профілактика виробничого травматизму

Згідно ст. 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі Закон) одним із основних завдань Фонду соціального страхування є профілактика нещасних випадків.

Профілактика нещасних випадків включає в себе заходи, які передбачені в ст. 50 вказаного Закону, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, у тому числі:

1) вивчення стану умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці;

2) прийняття участі:

у навчанні, підвищенні рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці;

у здійсненні наукових досліджень у сфері охорони та медицини праці;

3) проведення перевірок стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах, участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві, а також професійних захворювань;

4) ведення пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, організація створення тематичних кінофільмів, радіо- і телепередач, видання та розповсюдження нормативних актів, підручників, журналів, іншої спеціальної літератури, плакатів, пам’яток тощо з питань соціального страхування віднещасного випадку та охорони праці;

5) прийняття участі у розробленні законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці;

6) вивчення та поширення позитивного досвіду створення безпечних та нешкідливих умов виробництва;

7) виконання іншої профілактичної роботи.

Отже, плідна співпраця з Фондом соціального страхування це додатковий резерв для створення безпечних умов праці працівників та спокійного життя роботодавців.

================================================================

Про подання звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Городнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області нагадує, що відповідно до п.2.ч.2.статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV роботодавець зобов’язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 18.01.2011 № 4 затверджено «Порядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі-Порядок) зі змінами.

Згідно Порядку, страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність в термін не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Так звіт за 9 місяців 2017 року–подається з 01 по 20 жовтня 2017 року, за формою Ф4-ФСС з ТВП - звіт страхувальника по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (додаток 1 до Порядку);

У разі надсилання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу Фонду не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітів.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

- відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунку на якому ведеться облік коштів Фонду на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунку у звітному кварталі;

- наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунку у звітному кварталі.

При виявленні помилки у звітах страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п.5.ч.2.статті 15 Закону України та п.4.5 Порядку за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб накладається адміністративний штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефоном – 2-74-25.

================================================================

Допомога на поховання за рахунок коштів Фонду.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування» одним із видів матеріального забезпечення та соціальних послуг є допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Право на таку допомогу надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім"ї, які перебували на її утриманні: 1) дружини (чоловіка);

2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання - до 23 років;

3) батька, матері;

4) діда та баби за прямою лінією спорідненості.

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім'ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо).

Допомога надається застрахованій особі, члену її сім'ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.

Розмір допомоги на поховання встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Відповідно до постанови правління Фонду №17 від 08.02.2017 встановлено розмір допомоги на поховання в сумі 4100,00грн., який діє з 01.03.2017року.

Допомога на поховання застрахованої особи призначається сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Допомога на поховання члена сім'ї застрахованої особи призначається застрахованій особі на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, та довідки з місця проживання про перебування померлого члена сім'ї на утриманні застрахованої особи.

================================================================

Гарантії прав працівників на охорону праці

Права працівників на охорону праці під час роботи передбачено в статті 6 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII. А саме: умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Він зобов'язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої він є, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.

За період простою з причин, передбачених частиною другою цієї статті, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток. Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору з цих питань. У цьому разі працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Працівника, який за станом здоров'я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку, і у разі потреби встановити скорочений робочий день та організувати проведення навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

На час зупинення експлуатації підприємства, цеху, дільниці, окремого виробництва або устаткування органом державного нагляду за охороною праці чи службою охорони праці за працівником зберігаються місце роботи, а також середній заробіток.

Згідно статті 7 вказаного Закону працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчогопризначення, скороченнятривалостіробочого часу, додатковуоплачуванувідпустку, пільговупенсію, оплату праці у підвищеномурозмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору. За працівниками, яківтратили працездатність у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи проводяться його навчання і перекваліфікація, а також працевлаштування відповідно до медичних рекомендацій.

Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом.

================================================================

Безпека праці при дробці та зберіганні зернових культур

Закінчуються польові роботи по збиранню зернових та зернобобових культур, на черзі соняшник та кукурудза. Під час виконання цих важливих робіт необхідно пам’ятати про безпеку праці. Адже безпека праці це життя та здоров’я працівника. Однією з складових частин безпеки праці є профілактика нещасних випадків. В свою чергу профілактика нещасних випадків включає в себе проведення інструктажів з питань охорони праці та навчання працівників безпечним методам роботи.

Хочеться нагадати, що в Україні діють «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (НПАОП 01.0-1.01-12). Дія цих Правил поширюється на всі підприємства, установи й організації незалежно від підпорядкування та форми власності, на підприємців, фермерів та інших юридичних і фізичних осіб, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції.

Правила встановлюють вимоги безпеки праці до організації й виконання технологічних процесів по вирощуванню, збиранню і первинній обробці сільськогосподарських культур, виробництву і первинній обробці продукції тваринництва й птахівництва, а також під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт та транспортування вантажів.

Правила є обов’язковими для працівників підприємств, а також для тимчасово залучених до праці осіб.

Згідно Правил перед початком виконання робіт з працівником необхідно провести інструктаж з похорони праці з доведенням безпечних прийомів та методів роботи. При організації інструктажу з охорони праці на робочому місці повинні враховуватися стан культури, що збирається, погодні умови, стан збиральної техніки і транспортних засобів, кількість і кваліфікація працівників, а також інформація про виробничі небезпеки та випадки травмування під час збирання врожаю.

Персонал, який обслуговує збиральні агрегати, потрібно комплектувати працівниками з врахуванням їхньої кваліфікації. Після збирання приходить етап післязбиральної доробки та зберігання зернових культур, під час якого необхідно дотримуватись певних безпечних методів роботи.

Під час післязбиральної доробки та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур необхідно виконувати наступні вимоги Правил:

післязбиральна доробка зерна повинна проводитися у виробничих приміщеннях і на виробничих майданчиках, які відповідають нормам технологічного проектування підприємств сільського господарства, вимогам санітарних та будівельних норм і правил;

дозволяється проводити післязбиральну обробку зерна у приміщеннях зерносховищ, які мають окремі спеціальні відділення для протруєння, очищення, сушіння и зберігання зерна, оснащені системою аспірації і протипожежним інвентарем.

Безпека виробничих процесів післязбиральної доробки зерна повинна бути забезпечена:

вибором технологічних процесів, прийомів, режимів роботи й порядку обслуговування виробничого устаткування;

вибором виробничих приміщень та майданчиків;

вибором виробничого обладнання;

розміщенням виробничого обладнання и організацією робочих місць;

застосуванням колективних та індивідуальних засобів захисту працюючих;

виконанням діючих норм і правил, визначених вимогами до конструкції будівель, споруд, машин; виконанням вимог Правил.

Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів спеціалізованих насіннєочисних підприємств, цехів і дільниць повинен відповідати вимогам експлуатаційної документації.

При розміщенні обладнання на виробничому майданчику (у зерносховищі) потрібно забезпечити зручність та безпеку обслуговування і можливість евакуації працівників в аварійних ситуаціях. Інтервал між обладнанням у зоні обслуговування повинен бути 0,8-1,0 м.

Ширина проїзду в зерносховищах повинна бути на 1,4 м більше від ширини навантажувальних засобів (прохід для людей - 0,7 м з кожного боку). Візуальна й звукова сигналізація повинна забезпечувати надійний і зрозумілий зв’язок для безпечних сумісних дій обслуговуючого персоналу, в тому числі в темний час доби.

Під час проведення технічного обслуговування зерноочисних машин й обладнання необхідно зупинити їх і відключити напругу. На рубильниках і пускачах вивісити плакат «Не вмикати! Працюють люди».

Захисні огородження після закінчення технологічних регулювань і технічного обслуговування машин і обладнання повинні бути встановлені на свої місця. Експлуатувати машини и обладнання без захисних огороджень не дозволяється.

Світильники повинні бути в герметичному виконанні, а електродвигуни - у вибухобезпечному, з відповідним захистом.

На розподільному щиті зернотоку, агрегату, комплексу необхідно встановлювати загальні апарати, які відключають живлення усіх електроустановок.

Переміщення електрифікованих машин на інше робоче місце потрібно проводити при вимкненому рубильнику або автоматі і від’єднаному живильному проводі.

Живильний кабель самохідних машин по довжині повинен перевищувати максимально можливий шлях переміщення машини. Не можна допускати, щоб він був на шляху руху машин.

Не дозволяється підключення двох і більше машин до одного рубильника.

================================================================

Реабілітація за рахунок коштів фонду соціального страхування.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105року для забезпечення відновлення здоров"я застрахована особа має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на лікуванні, за наявності довідки страхувальника. Довідка заповнюється за основним місцем роботи та дійсна протягом 1 місяця.

До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування його в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу забороняється.

Застрахована особа перебуваючи на стаціонарному лікуванні продовжує відновлювальне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом протягом 24 календарних днів, що допомагає хворому швидше повернути працездатність після перенесених хвороб. За період до реабілітаційного лікування і під час реабілітаційного лікування видаються листки непрацездатності, які підтверджують тимчасову непрацездатність та оплачуються на загальних підставах.

Лікувально-профілактичний заклад, який замовляє та видає путівку це Городнянська центральна районна лікарня, де головою відбіркової комісії є Полтавська В.М.

На даний час в наявності є дві путівки на відновлювальне лікування:

- Санаторій «Бердянськ», ((Відновлювальне лікування після оперативних втручань на органах травлення) з 07.09.2017 року.

По закінченню відновлювального лікування в санаторно-курортному закладі застрахована особа зобов’язана повернути: до лікувально-профілактичного закладу - заповнений зворотній талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, виписний епікріз та в бухгалтерію за місцем роботи - листок непрацездатності для оплати.

Протягом року може бути виділена тільки одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: м. Городня (04645) 27425.

За повідомленням Городнянського відділення

 

управління виконавцої дирекції Фонду соціального страхування

 

================================================================

В результаті реорганізації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом злиття з 1 серпня 2017 року розпочинає роботу Фонд соціального страхування України. Городнянське відділення Фонду соціального страхування України в Чернігівській області знаходиться за адресою: вул.Чернігівська, буд.4 кв.1, м.Городня, Чернігівська область. Телефон для довідок 2-74-25.

================================================================

Жнива і охорона праці

Незабаром розпочнуться роботи по збиранню ранніх зернових культур. Керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств необхідно загострити увагу та забезпечити дотримання вимог законодавчих та нормативних актів з охорони праці, а також провести комплекс профілактичних заходів з метою попередження виробничого травматизму. За останні 5 років у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Городнянському районі зареєстровано 4 нещасний випадків на виробництві, які трапилися в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах. Основною причиною нещасних випадків у сільському господарстві є банальна неуважність і порушення працівниками простих норм безпеки праці під час виконання механізованих процесів та недостатність оперативного контролю за станом охорони праці з боку адміністрації підприємств. У поточному 2017 році на підприємствах Городнянського району нещасних випадків не зареєстровано.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт перш за все потрібно не допустити експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами та тих, що не пройшли технічний огляд.

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку та інструкцій з охорони праці, а також посилення оперативного контролю за дотриманням вимог охорони праці.

Особливу увагу слід звернути на не допущення до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також таких, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Під час проведення польових робіт роботодавець повинен забезпечити обладнання місць постійного та тимчасового відпочинку працівників, забезпечити їм належні санітарно-гігієнічні умови.

Працівники мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту та обов’язково їх використовувати.

До початку проведення робіт необхідно забезпечити проведення інструктажів з питань охорони праці, а працівникам, які будуть задіяні на виконанні робіт підвищеної небезпеки необхідно пройти ще й щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Слід пам’ятати, що працівники та посадові особи, які не пройшли навчання та інструктаж з питань охорони праці до роботи не допускаються.

Вказані вимоги безпеки передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці залишаються незмінними протягом останніх десятиріч і всім давно відомі, але, на жаль, не завжди виконуються, що призводить до травмування і навіть загибелі працівників.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Городнянському районі закликає керівників сільськогосподарських підприємств ретельно подбати про безпеку працівників та попередити виробничий травматизм під час проведення робіт по збиранню врожаю сільськогосподарських культур.

Страховий експерт з охорони праці
ВВД ФСС НВ в Городнянському районі
Лисогор С. М.

 

================================================================

Про своєчасність подання заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення

У зв’язку з закінченням І півріччя 2017 року Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить не пізніше 23 червня поточного року подати заяви-розрахунки для надання матеріального забезпечення застрахованим особам з максимальним включенням до них витрат по лікарняних, щоб до 30 червня поточного року Фонд мав можливість профінансувати їх в повному обсязі.

Просимо провести роз’яснювальну роботу з застрахованими особами щодо невідкладної здачі виданих листків непрацездатності в найближчий термін з дня відновлення працездатності чи початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що дасть змогу отримати матеріальне забезпечення без запізнень.

З цих та інших питань Ви можете звернутись до спеціаліста за телефоном 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

14.06.2017 року

 

Допомога на поховання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Одним із видів матеріального забезпечення за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності є допомога на поховання (ст.20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105-ХІV (Далі Закон України 1105).

У відповідності до статті 27 Закону України 1105 допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні: дружини (чоловіка); дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання - до 23 років; батька, матері; діда та баби за прямою лінією спорідненості.

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (отримували заробітну плату, пенсію тощо).

Згідно зі ст. 28 Закону України 1105 допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, надається в розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Розмір допомоги на поховання, що виплачується за рахунок Фонду соціального страхування, з 1 березня 2017 року становить 4100 грн відповідно до постанови Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про встановлення розміру допомоги на поховання» від 08.02.2017 р. № 17.

Допомога на поховання надається застрахованій особі, члену її сім'ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.

Призначити допомогу на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, має право комісія із соціального страхування підприємства, установи, організації на підставі оригіналу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть чи довідки виданої для отримання допомоги на поховання, копії свідоцтва про смерть, а також заяви особи, яка буде отримувати зазначену допомогу.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

05.05.2017 року

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції за І квартал 2017 року

Корюківською дирекцією підведено підсумки роботи за І квартал 2017 року, яка спрямувалась на забезпечення надання соціальних виплат застрахованим особам та на контроль за правильністю використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях, у фізичних осіб підприємців у відповідності до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105 – XIV.

Станом на 01.04.2017 року на обліку в дирекції перебувало 3734 страхувальників, в тому числі 2057 фізичних осіб – особисто, які з 01.01.2016 року набули права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду.

Фінансові показники в цілому за І квартал 2017 року є позитивними.

Доходна частина бюджету в сумі 7,4 тис.грн. виконана на 89,7% до запланованого показника 8,2 тис.грн.

Витратна частина бюджету, а це 2546,0 тис.грн., була спрямована на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин. Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено 1829,8 тис.грн., по догляду за хворою дитиною – 106,2тис.грн., по вагітності та пологах – 605,6 тис.грн., на поховання – 4,4 тис.грн.

Для надання матеріального забезпечення застрахованим особам спеціалістами Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції в І кварталі 2017 року опрацьовано 573 заяв-розрахунків страхувальників на загальну суму 2504,7 тис.грн, фінансування по яких проведено в повному обсязі та без затримок. Оплачено 14309 днів тимчасової непрацездатності, в тому числі, 980 днів по догляду за хворими. Оплачено 5418 днів по вагітності та пологах, надана допомога на поховання – 2 випадки.

Кожна застрахована особа повинна відчути гарантований державний захист, тому питання своєчасності надання заяв-розрахунків страхувальниками та проведення ними розрахунків по листках непрацездатності з застрахованими особами, знаходиться на особливому контролі в дирекції.

При прийомі заяв-розрахунків постійно проводилась робота по виявленню зловживань при наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам по листках непрацездатності, що пов'язані з невиробничими травмами. За І квартал 2017 року по 127 страхових випадках проведено перевірки правомірності використання коштів Фонду при нарахуванні допомоги по тимчасовій непрацездатності, пов’язаної з невиробничими травмами, безпідставного віднесення витрат не встановлено.

Протягом І квартау 2017 року спеціалістами Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції проведено 45 перевірок, з яких 20 є плановими перевірками страхувальників, а 25 є позаплановими перевірками, виконаних згідно письмових заяв страхувальників. По 18 з них застосовані фінансові санкції на суму 7,0 тис. грн. Всього по дирекції не прийнято до заліку витрат 6,5 тис. грн. та накладено штрафних санкцій –0,5 тис.грн. Ефективність перевірок по міжрайонній виконавчій дирекції становить 40%.

На протязі І кварталу 2017 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застраховані особи мали змогу відновити здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України після гострих цереброваскулярних порушень, після ортопедичних операцій, після оперативних втручань на органах травлення, при порушеннях обміну речовин.

Завдяки коштам Фонду зміцнили своє здоров’я 6 застрахованих осіб отримавши відновлювальне лікування в реабілітаційних відділень санаторних закладів на загальну суму 71,6 тис.грн.

У поточному році планується забезпечити реабілітаційним лікуванням в умовах санаторно – курортних закладів згідно поданих заявок лікувально-профілактичних закладів 44 застраховані особи на загальну суму 517,4 тис.грн.

До міжрайонної виконавчої дирекції на протязі І кварталу 2017 року звернулося 29 громадян із них усно 20 осіб, на особистий прийом 9 осіб.

Звернення були по питаннях нарахування та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності - 18, допомоги по вагітності і пологах - 6, забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням – 5 по всіх питаннях надані роз’яснення згідно законодавства.

Спеціалісти міжрайонної виконавчої дирекції активно співпрацюють з медичними закладами районів проводять щотижневий моніторинг і аналіз видачі та продовження листків непрацездатності, контролюють щотижневе формування «Реєстру звернень з приводу нещасних випадків та травм» по кожному лікувально-профілактичному закладу, для виявлення фактів та обставин отримання травм, які були отримані в робочий час або пов’язаний з виконанням службових обов’язків, а також отримання травми в стані алкогольного (наркотичного, токсичного) сп’яніння з метою подальшого контролю за вирішенням питання призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності за кошти Фонду комісіями (уповноваженими) із соціального страхування.

Дирекція продовжує працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування, спеціалістами дирекції постійно надаються консультації та роз’яснення страхувальникам, щодо застосування норм законодавства в частині соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

19.04.2017 року

Обчислення допомоги по вагітності та пологах за основним місцем роботи, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати

Допомога по вагітності та пологах відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XІV (далі – Закон №1105) надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Частиною першою статті 26 Закону №1105 визначено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

В свою чергу, частиною другою статті 26 Закону №1105 передбачено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Тобто, якщо сума допомоги по вагітності та пологах за основним місцем роботи у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то на виконання норми частини 2 статті 26 Закону № 1105 необхідно здійснити доплату до суми допомоги по вагітності та пологах, розраховану із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

За роз’ясненням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, викладеного у листі від 22.02.2017 № 2.4-17-328, сума допомоги по вагітності та пологах повинна визначатися наступним чином:

1.Розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичних виплат;

2.Перевіряється фактична середньоденна заробітна плата із середньоденною заробітною платою, обчисленою з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у місяці настання страхового випадку (мінімальна заробітна плата / на 30,44 – середньомісячну кількість календарних днів);

3.У разі перевищення середньоденної заробітної плати, розрахованої із мінімальної заробітної плати, над фактичною середньоденною заробітною платою, подальший розрахунок страхової виплати (допомоги по вагітності та пологах) здійснювати із середньоденної, обчисленої із мінімальної заробітної плати. Отже, за основним місцем роботи середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах при встановленій мінімальній заробітній платі у розмірі 3200 грн. повинна бути не менша 105,12 грн. (3200 грн./30,44).

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

06.04.2017 року

Про відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглядає забезпечення застрахованих осіб і членів іх сімей реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням, як один із заходів по відновленню їх життєдіяльності та працездатності після перенесених важких хвороб.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XІV на послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Первинний медичний відбір застрахованих осіб або їх дітей, які мають потребу у подальшому долікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, проводиться безпосередньо у відділеннях лікувально-профілактичних закладів лікуючим лікарем та завідуючим відділенням.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотньому напрямку у розмірах, встановлених Законом.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти Фонду поділу не підлягають, передача їх іншій особі або зменшення терміну лікування забороняється. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. Путівка видається одній і тій же застрахованій особі один раз на рік.

Городнянською центральною районною лікарнею на 2017 рік замовлено 30 путівок на відновлювальне лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів за профілями захворювань:

-відновлювальне лікування після оперативного втручання на органах травлення;

-відновлювальне лікування після ортопедичних операцій;

-відновлювальне лікування після гострих цереброваскулярних порушень;

-відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судин;

-відновлювальне лікування порушень обміну речовин;

-медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО.

На даний час в наявності є путівки на відновлювальне лікування:

Пропонуємо застрахованим особам скористатись правом на послуги з відновлювального лікування за кошти Фонду.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38; м. Городня 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

05.04.2017 року

Матеріальне забезпечення та соціальні послуг для членів та працівників фермерських господарств

Право громадян на соціальний захист, зокрема, на матеріальне забезпечення у разі тимчасової непрацездатності, закріплено Конституцією України.

Реалізується воно за рахунок сплачених страхових внесків громадян, підприємств, установ, організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Відносини, що пов'язані із створенням та діяльністю фермерських господарств, регулюються Господарським кодексом України, Законом України від 19.06.2003 № 973-ІV «Про фермерське господарство» (далі — Закон № 973) та іншими законами.

Відповідно до Закону № 973 членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства.

Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом, угодою).

Головою фермерського господарства є його засновник або інша визначена в Статуті особа.

Голова фермерського господарства може письмово доручати виконання своїх обов'язків одному з членів господарства або особі, яка працює за контрактом. Трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі праці його членів і регулюються Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), - законодавством України про працю.

З особами, залученими до роботи у фермерському господарстві, укладається трудовий договір (контракт) у письмовій формі, в якому визначаються строк договору, умови праці і відпочинку.

Згідно ст.18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” від 23.09.1999 року № 1105-ХІV (Далі Закон України 1105) визначено перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності це особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах.

За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг: допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві),оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (ст.. 20 Закон України 1105).

Відповідно до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» члени фермерського господарства є платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску та беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, але не менше одного року.

Враховуючі вищезазначене, право на отримання матеріального забезпечення і соціальних послуг мають:

-особи, які працюють у фермерському господарстві за трудовим договором (контрактом, угодою);

-члени фермерського господарства у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплати єдиного внеску.

Оскільки право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України (ч. 1 ст. 19 Закону України 1105), то добровільна сплата єдиного внеску членами фермерського господарства забезпечує їх соціальну захищеність.

У разі настання страхового випадку добровільно застрахована особа звертається до робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем проживання із заявою на призначення певного виду допомоги.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

20.03.2017 року

Як правильно страхувальнику самостійно виправити помилку виявлену при розрахунку лікарняних?

Відповідь на це питання надавалося виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі-роз’ясненні від 22.01.2015 р. № 5.2-32-133.

Виправлення помилок у звітах за формою Ф4-ФСС з ТВП передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою ФСС з ТВП від 18.01.2011 р. № 4 (далі Порядок № 4).

Якщо установа неправильно розрахувала (завищила) суму лікарняного працівнику, а помилку виявила тільки зараз, тобто після того, як допомогу було отримано з Фонду та виплачено працівнику, в такому випадку страхувальнику потрібно самостійно виправити помилку.

Для того, щоб це зробити правильно треба виконати дії передбачені п. 7.3- 7.7 Порядку:

- визначити і сторнувати надміру нараховані суми допомоги;

- перерахувати невикористані страхові кошти до робочого органу Фонду, який здійснював фінансування, протягом трьох робочих днів згідно п.10 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- подати до робочого органу ФСС з ТВП письмове повідомлення про факт виявлення помилки. Складається повідомлення в довільній формі і повинно містити таку інформацію: найменування установи; реєстраційний код страхувальника в органі ФСС з ТВП або номер у Державному реєстрі (для зареєстрованих після 01.01.2011) та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ; період виявлення помилки; зміст помилки з посиленням на чинне законодавство, згідно з яким робляться виправлення; суму відкоригованих витрат; дату складання повідомлення. Повідомлення складається у двох примірниках (один — для установи, а другий — для ФСС з ТВП), підписується у керівника та головного бухгалтера.

У випадку самостійного повідомлення страхувальником органу Фонду про факт виявлення помилки та перерахування сум, нарахованих ним, зайво нарахованих витрат у повному обсязі до початку перевірки органом Фонду штрафи до страхувальника не застосовуються.

При здачі звітності до органу Фонду страхувальник повинен відобразити помилки у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП.

Помилки минулих років ( надмірно отриману суму допомоги) зазначити в рядку 3 таблиці I, а повернену суму допомоги у рядку 16 таблиці I звіту Ф4-ФСС з ТВП. п. 7.9 Порядку № 4.

Помилки минулих кварталів поточного року страхувальник повинен виправити шляхом коригування відповідних показників звітності, а саме:

- у рядку 14 таблиці I потрібно відобразити суму перерахованих до Фонду коштів;

- в рядках 1, 2, 3 таблиці II потрібно відобразити дні та суму нарахованої допомоги за видами витрат по тимчасовій непрацездатності, по тимчасовій непрацездатності по догляду захворою дитиною або хворим членом сім’ї, по вагітності та пологах, з урахуванням проведених коригувань;

- в рядку 8 таблиці ІІ потрібно вказати загальну суму витрат за рахунок коштів Фонду, проведених у звітному періоді (з початку року);

Показник рядка 8 таблиці ІІ має дорівнювати показнику рядка 21 таблиці I звіту Ф4-ФСС з ТВП.

У рядку 6 таблиці I залишається сума коштів, отриманих від Фонду;

Показники рядків 9 та 22 таблиці I звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП збігаються, а рядки 10 та 23 не заповнюються.

Враховуючи викладене, у разі самостійного виявлення страхувальником порушень при наданні матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду та здійснивши відповідний розрахунок з Фондом шляхом перерахування належної суми до робочого органу Фонду штрафні санкції до страхувальника не застосовуються.

Мірошниченко Л.С., головвний бухгалтер Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

03.02.2017 року

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції за 2016 рік

Корюківською дирекцією підведено підсумки роботи за фінансовий 2016 рік, яка спрямувалась на забезпечення надання соціальних виплат застрахованим особам та на контроль за правильністю використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях, у фізичних осіб підприємців у відповідності до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105 – XIV.

Станом на 01.01.2017 року на обліку в дирекції перебувало 3615 страхувальників, в тому числі 1960 фізичних осіб – особисто, які з 01.01.2016 року набули права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду. Фінансові показники за 2016 рік є позитивними.

Доходна частина Тимчасового розпису становить на 69,1 тис. грн., що в 2,5 рази більше плану. Виконання планового показника по статті «Інші надходження» забезпечено за рахунок контрольних заходів, які проводились спеціалістами дирекції. Проведено 145 перевірок щодо правильності нарахування обліку, використання страхових коштів страхувальниками, в тому числі: 99 планових перевірок, 46 позапланових. Сума коштів Фонду охоплена контрольними заходами складає 11 085,5 тис. грн. За результатами проведених перевірок по 55 страхувальниках прийнято рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на суму 69,0 тис. грн., кошти перераховано Фонду в повному обсязі.

Витратна частина бюджету, склала 8 514,3 тис. грн. Загальна сума нарахованих страхувальниками допомог, яка була спрямована на соціальний захист застрахованих осіб та членів їх родин складає 7 803,3 тис. грн. Питому вагу складають витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності сума витрат по цій статті складає 5 877,6 тис. грн., витрати по вагітності та пологах складають 1 881,8 тис. грн., витрати на поховання складають 44,0 тис. грн.

У 2016 році збільшився розмір середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності на 18,87 грн., по вагітності та пологах на 7,21 грн., що пов’язано, зі збільшенням розміру заробітної плати та нарахуванням індексації.

Загальна кількість оплачених днів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась по тимчасовій непрацездатності на 7 334 дні та складає 51 343 днів, по вагітності та пологах на 5590 днів та складає 24 006 днів.

Для надання матеріального забезпечення застрахованим особам спеціалістами дирекції протягом року опрацьовано 2 220 заяв-розрахунків страхувальників, фінансування по яких проводилося в повному обсязі та без затримок. У звітному періоді страхувальникам профінансовано коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 7 766,4 тис. грн.

Питання своєчасності надання заяв-розрахунків страхувальниками та проведення ними розрахунків по листках непрацездатності з застрахованими особами, знаходиться на особливому контролі дирекції.

При прийомі заяв-розрахунків постійно проводилась робота по виявленню зловживань при наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам по листках непрацездатності, що пов'язані з невиробничими травмами. За 2016 рік по 383 страхових випадках проведено заходи реагування, у 3 страхувальників упереджено неправомірне віднесення витрат за рахунок коштів Фонду за 33 дні на суму 5,8 тис. грн. (травми отримані в стані алкогольного сп'яніння).

Протягом 2016 року за рахунок коштів Фонду 19 застрахованих осіб отримали реабілітаційне (відновлювальне) лікування в умовах санаторно-курортних закладів України за профілями захворювань після оперативного втручання на органах травлення, після ортопедичних операцій, після гострих цереброваскулярних порушень, після гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судин, порушень обміну речовин. Лікувально-профілактичними закладами замовлено путівки на 2017 рік на відновлювальне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей (дітей). Прогнозна кількість осіб, яких у наступному році планується забезпечити реабілітаційним лікуванням в умовах санаторно – курортних закладів згідно поданих заявок складатиме 57 чоловік.

З представниками страхувальників проведено 11 семінарів – навчаннь в яких взяли участь 493 фінансових працівників, голів комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ, організацій на них розглядались питання про зміни у законодавстві та практичне застосування норм чинного законодавства в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, про роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування.

На протязі 2016 року до міжрайонної виконавчої дирекції звернулося 146 громадян із них усно 107 осіб, на особистий прийом 39 осіб. Звернення були по питаннях нарахування та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності - 83, допомоги по вагітності і пологах - 32, на поховання - 8, забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням – 17 та інші питання - 6, по всіх питаннях надані роз’яснення згідно законодавства. Дирекція продовжує працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування, спеціалістами дирекції постійно надаються консультації та роз’яснення страхувальникам, щодо застосування норм законодавства в частині соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

***

27.01.2017 року

Заповнення листка непрацездатності виданого у зв’язку з вагітністю та пологами

На звернення фінансових працівників страхувальників до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з приводу надання роз’яснень щодо правильного оформлення листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами повідомляємо наступне.

Відповідь на це питання надавалося в листі-роз’ясненні Департаменту медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України від 22.07.2015 р. № 04.02.24-58/3354-15/23352 листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю і пологами видається за місцем спостереження за вагітною з 30 тижнів вагітності воднораз на 126 календарних днів (70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 - після) згідно з п.п.6.1 п.6 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455 (далі Інструкція 455).

Згідно з п.9 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним Наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 року № 532/274/136-ос/1406 (далі Інструкція 1406), у разі видачі листка непрацездатності по вагітності та пологах у графі “Діагноз первинний ” позначається термін вагітності на час звернення, у графі “Діагноз заключний ” - орієнтовний термін пологів, у графі “Причина непрацездатності:” – “вагітність та пологи ”; у графі “Режим:” – “амбулаторний та стаціонарний ”; у графі “Звільнення від роботи ” одним рядком записується сумарна тривалість відпустки (126 днів) з відміткою дати відкриття листка непрацездатності, у графі “Стати до роботи ” - дата закінчення відпустки. Листок непрацездатності має бути засвідчений підписом лікаря та завідувачем жіночої консультації, а для іногородніх жінок — ще й підписом керівника закладу охорони здоров’я та печаткою лікувального закладу.

Додаткові дні післяпологової відпустки в разі ускладнених пологів і багатоплідної вагітності оформлюються окремим (додатковим) бланком листка непрацездатності, який видається за місцем спостереження вагітної, і також як і основний листок непрацездатності, затверджується згідно з вимогами (п. 9 Інструкції 1406 ). Такий листок непрацездатності видається на 14 календарних днів, крім жінок, яких віднесено до І–ІІІ категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (п. 6.2 Інструкції 455 )

У фінансових працівників страхувальників найбільше виникає питань стосовно графи “Стати до роботи.” Коли застрахована особа повинна виходити на роботу після закінчення декретної відпустки на 126-й чи 127-й день?

Дата, що зазначена у графі «Стати до роботи» як закінчення відпустки, не є датою виходу на роботу, а визначає дату закінчення терміну 126 календарних днів, тому застрахована особа, яка перебувала у відпустці по вагітності та пологах, повинна на наступний день вийти на роботу або піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Тривалість відпустки по вагітності та пологах у листку непрацездатності записується сумарно одним рядком (126 днів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється також сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Тому комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, при призначенні застрахованій особі допомоги по вагітності та пологах повинна керуватися статтею 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 та приймати рішення про виплату матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

================================================================

06.01.2017 року

Про відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглядає забезпечення застрахованих осіб і членів іх сімей реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням, як один із заходів по відновленню їх життєдіяльності та працездатності після перенесених важких хвороб.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XІV на послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Первинний медичний відбір застрахованих осіб або їх дітей, які мають потребу у подальшому долікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, проводиться безпосередньо у відділеннях лікувально-профілактичних закладів лікуючим лікарем та завідуючим відділенням.

Ознайомитися детально натисніть тут

01.12.2016 року

 

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!

Подбайте про отримання матеріального забезпечення вчасно.

У зв’язку з закінченням бюджетного року Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить на протязі грудня місяця поточного року своєчасно подавати заяви-розрахунки для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам.

Головним бухгалтерам потрібно не пізніше 26 грудня 2016 року, подати заяви-розрахунки з максимальним включенням до них витрат по лікарняних, щоб до 31 грудня 2016 року Фонд мав можливість профінансувати їх в повному обсязі.

Для детального ознайомлення з документомнатисніть тут

 

================================================================

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної

виконавчої дирекції за 9 місяців 2016 року

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд), в якому cтаном на 01.10.2016 року на обліку перебуває 3550 страхувальників, в тому числі 1917 фізичних осіб - особисто платників єдиного внеску, які з 01.01.2016 року набули права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду.

Всі застраховані особи з настанням страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Тому головним завданням дирекції було і залишається своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам. На поточну дату таке фінансування здійснюється протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні.

За звітний період страхувальниками надано 1584 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 5 351,4 тис. грн., станом на 01.10.2016 року проведено платежі на суму 5 327,2 тис. грн. або 99,5% від замовлених асигнувань. Решту замовлених коштів за період з 28 вересня по 30 вересня страхувальники отримали з 4 та 5 жовтня.

Виконання Тимчасового розпису дирекції Фонду за 9 місяців складає:

Доходна частина без урахування результату виконання бюджету за минулий рік (-52,6 тис. грн.) становить 55,2 тис. грн. , або в 3,8 рази більше плану (14,6 тис. грн.).

Виконання планового показника по статті «Інші надходження» забезпечено за рахунок контрольних заходів, які проводились спеціалістами дирекції протягом звітного періоду за результатами яких кошти не прийнятих до зарахування витрат та суми застосованих штрафних санкцій перераховано Фонду в повному обсязі.

Проведено 102 перевірки щодо правильності нарахування обліку, використання страхових коштів страхувальниками, в тому числі: 78 планових перевірок, 24 позапланових. Фінансові санкції застосовано до 42 страхувальників (майже до кожного другого).

Витратна частина склала 5 900,2 тис. грн., або 92,5% до запланованих (6 378,1 тис. грн.) в т. ч. по статтях: (тис. грн.)

Назва статті План Факт % виконання
По тимчасовій непрацездатності-без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4287,7 3975,7 92,7
По вагітності та пологах-без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1477,8 1371,7 92,8
На поховання 35,2 61,6 57,1
На виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 7,5 26,8 28
Оздоровчі заходи (путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів) 143,2 143,2 100
Організаційно-управлінські заходи 508 520,7 97,6
По виконанню обов'язків страховика 2,2 3,5 62,2

• допомога по тимчасовій непрацездатності складає-3 975,7 тис. грн. (без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи) або 92,7% до затвердженого показника (4 287,7 тис. грн.). Витрати по цій статті на 279,9 тис. грн., або (на 6,6%) менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( 4 255,6 тис. грн.).

При проведенні аналізу кількості оплочених днів тимчасової непрацездатності за звітний період ( 36 373 днів), спостерігається зменшення на 8 837 днів або на 19,5% відносно перерахованих умовно календарних днів відповідного періоду минулого року.

Зміна порядку розрахунку та нарахування допомоги в календарних днях вплинула і на величину середньоденної допомоги, яка скоротилась на 18,75 грн., або (на 14,6%) з 128,19 грн. за 9 місяців 2015 року до 109,44 грн. за 9 місяців 2016 року.

• допомога по вагітності та пологах складає - 1 371,7 тис. грн., або (92,8% до планового показника). Витрати по цій статті на 160,7 тис. грн. або на (10,5%) менше відповідного періоду минулого року ( 1 532,4 тис. грн.).

Кількість оплачених днів за 9 місяців 2016 року зменшилась на 3 181 день або на 14,9% до відповідного показника минулого року ( 21 364 днів ) та склала 18 183 дні.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становить 75,44 грн., що на 5,2% або на 3,71 грн., більше показника минулого року (71,73 грн.), що обумовлено зростанням мінімальної заробітної плати та нарахуванням індексації. За звітний період випадків перевищення розміру середньоденної допомоги по вагітності та пологах над середньоденною заробітною платою у 2 і більше разів не встановлено.

• допомога на поховання складає 35,2 тис. грн., або 57,1% до плану 61,6 тис. грн. У порівнянні з минулим періодом (28,6 тис. грн.) сума витрат збільшилась на 6,6 тис грн. або на 3 страхові випадки та дорівнює 6 виплатам.

• сума витрат на виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 95 днів на суму 7, 5 тис. грн. або 26,0% до запланованої суми (28,6 тис. грн.). В порівнянні з минулим роком, сума витрат і кількість оплачених днів зменшились на 12,8 тис. грн.(на 63,1%) та 151 днів (на 61,4%) відповідно, що пов’язано з внесенням змін в законодавство.

На фінансування оздоровчих заходів використано кошти в сумі 143,2 тис.грн., що становить 100,0% бюджетних призначень передбачених Тимчасовим розписом. 14 застрахованих осіб отримали путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів України, які виділяються лікувально-профілактичним закладам області, для відновлення здоров’я хворих.

Зобов'язань страхувальників станом на 01.10.2016 року, немає

Зобов’язання Фонду, станом на 01.10.2016 у порівнянні з початком роком (69,1 тис. грн.) збільшились у 1,9 рази та склали 132,8 тис. грн.

Сума зобов’язання Фонду це поточні витрати вересня місяця, які утворилась внаслідок проведення та відображення страхувальниками в звіті за 9 місяців 2016 року, нарахованих застрахованим особам сум матеріального забезпечення на підставі заяв-розрахунків поданих на протязі звітного періоду з 28 вересня по 12 жовтня 2016 року, станом на 19.10.2016 року кошти профінансовано страхувальникам в повному обсязі.

В переддень свята Дня працівника соціальної сфери, яке згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають у першу неділю листопада, я хочу привітати колег, працівників соціальної сфери, які за професійним обов’язком, та покликом душі, надають людям соціальну допомогу.

Хочу також привітати зі святом та подякувати за співпрацю голів комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ та організацій, які забезпечують призначення всіх видів допомог за рахунок коштів Фонду, здійснюють контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення з метою дотримання прав застрахованих осіб.

Цьогоріч ми відзначаємо п’ятнадцяту річницю з моменту створення дирекції.

В нашому колективі працює 5 спеціалістів, головний бухгалтер Мірошниченко Л.С., яка працює в дирекції з дня її створення, головний спеціаліст Радомська А.В., спеціаліст І категорії Міщенко А.М., провідні спеціалісти по Сновському та Городнянському районах Ільєнко І.М. і Гончар Л.М. Всі вони докладають максимум зусиль для того, щоб застраховані особи отримували вчасно матеріальне забезпечення внаслідок тимчасової непрацездатності пов’язаної з хворобою, вагітністю та пологами, необхідністю догляду за хворим, допомоги на поховання у разі смерті застрахованої особи, а також соціальних послуг у вигляді відновлювального санаторно – курортного лікування. Успішна їх робота досягається завдяки щоденній співпраці зі страхувальниками, професійній компетентності та практичним досвідом.

До роботи спеціалістів висуваються дуже високі вимоги, але в чому б не полягала їх робота, основна мета їхньої діяльності - створення якісної та ефективної системи соціального захисту застрахованих осіб та членів їх сімей. А головна риса характеру - людяність.

Від щирого серця вітаю Вас з професійним святом!

Сердечно бажаю Вам, вашим родинам міцного здоров’я, миру, щастя, радості, невичерпної життєвої енергії і нехай добро, зроблене вами, повертається до вас сторицею!

 

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

01.11.2016

===========================================================

Оплата листка непрацездатності на період санаторно-курортного лікування Чорнобильцям І категорії

На звернення застрахованиих осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до І категорії, щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності на період санаторно-курортного лікування за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, повідомляємо наступне.

Відповідно до ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 N 1105-XІV (зі змінами) (далі - Закон N 1105) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Особи, віднесені до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно з п. 16 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ, мають право на одержання лікарняного листка на весь період лікування в санаторіях і спеціалізованих лікувальних закладах з урахуванням часу проїзду туди й назад, з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню незалежно від того, ким і за чий рахунок видано путівку.

Згідно п.2.21 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, від 13.11.2001 N 455 (зі змінами), передбачено працюючим особам, які віднесені до I категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи видавати листок непрацездатності на весь період лікування в санаторно-курортних закладах та спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах з урахуванням часу проїзду в обох напрямках, але не більше строку, передбаченого пунктом 4.1 розділу 4 цієї Інструкції.

Ураховуючи це, застраховані особи, які постраждали внаслідок Чорнобиль-ської катастрофи та віднесені до І категорії, мають право на отримання санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду, з одержанням листка непрацездатності на весь період зазначеного лікування (з урахуванням часу проїзду в обох напрямках), із виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню.

Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам на період санаторно-курортного лікування за наявності посвідчення постраждалого від Чорнобильської катастрофи І категорії, має оплачуватись застрахованій особі, в порядку, встановленому частиною 2 статті 22 Закону N 1105, згідно якої оплата перших п’ять днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця, а починаючи з шостого дня виплачується за рахунок коштів Фонду.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

24.10.2016

===========================================================

Про реабілітаційне лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей за рахунок коштів Фонду

Головною метою соціального розвитку в кожній країні є збереження здоров'я населення, попередження розвитку хвороб та інвалідності, адже в системі загальнолюдських цінностей саме здоров'я має першочергове значення.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі Фонд) розглядає забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням, як один із заходів по відновленню їх життєдіяльності та працездатності після перенесених важких хвороб.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XІV – (далі Закон № 1105-XІV) на послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу зі спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом зі збереженням виплат «по лікарняному».

Основною метою реабілітаційного лікування –є відновлення працездатності та швидке повернення до праці.

За рахунок коштів Фонду застраховані особи мають можливість відновити своє здоров’я в умовах санаторно-курортних закладів України за профілями захворювань:

-відновлювальне лікування після оперативного втручання на органах травлення;

-відновлювальне лікування після ортопедичних операцій;

-відновлювальне лікування після гострих цереброваскулярних порушень;

-відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та магістральних судин;

-відновлювальне лікування порушень обміну речовин.

Реабілітаційне лікування в умовах санаторно-курортних закладів є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування застрахованих осіб. Працездатність хворих після реабілітаційного лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відновлюється значно швидче, ніж при стаціонарному та амбулаторному лікуванні.

Наявність в санаторно-курортних закладах висококваліфікованого медичного персоналу, сучасних методів діагностики і лікування дозволяє значно розширити коло медичних показань для лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей у сучасних умовах. Усе це разом із унікальними мінеральними водами та чудовими природними лікувальними факторами дає змогу забезпечити якісним та безкоштовним відновлювальним лікуванням дорослих та дітей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду.

Первинний медичний відбір застрахованих осіб або їх дітей, які мають потребу у подальшому долікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, проводиться безпосередньо у відділеннях лікувально-профілактичних закладів лікуючим лікарем та завідуючим відділенням.

Важливою умовою для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація буде ефективною і після неї застрахована особа приступить до праці, а не буде змушена оформити інвалідність. Такий прогноз спочатку робить лікуючий лікар, а потім свої пропозиції і решту документів надає комісія з медичного відбору і направлення хворих на відновлювальне лікування. Саме комісія приймає рішення щодо направлення чи не направлення хворого на реабілітацію до санаторно-курортного закладу.

Рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом, до якого додаються такі документи:

- виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, страхового анамнезу, термінів тимчасової непрацездатності по даному захворюванню, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу, яку надає лікувальний заклад;

- довідка страхувальника з місця роботи (оформляється застрахованою особою за основним місцем роботи). Вона повинна бути встановленого зразка та складається з двох частин. Першу частину заповнює страхувальник (роботодавець), у ній зазначається інформація про місце роботи , посада застрахованої особи та реквізити організації. Заповнена частина довідки закріплюється підписами (директор, бухгалтер і голова комісії із соціального страхування) та печаткою установи.

Другу частину довідки заповнює робочий орган Фонду (міська, чи міжрайонна виконавчі дирекції) у якого на обліку знаходиться організація, де працює застрахована особа. Фахівці робочого органу підтверджують існування організації і співпраці із Фондом та закріплюють цю інформацію підписом директора і печаткою установи.

Після того, як комісія з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування опрацює довідку страхувальника та історію хвороби застрахованої особи, вона приймає рішення щодо направлення чи не направлення хворого на реабілітацію.

Якщо рішення прийняте позитивне то пацієнт отримує путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Перед тим, як відправити застраховану особу на відновлювальне лікування, у лікувальному закладі охорони здоров’я закривають «лікарняний» за яким хворий перебував у стаціонарі і відкривають інший, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію.

Із заповненим бланком путівки, з відкритим листком непрацездатності, із санаторно-курортною картою, з випискою їз медичної карти стаціонарного хворого застрахована особа протягом 1 доби з дня отримання путівки самостійно прибуває до санаторію, проходить огляд і отримує повний комплекс відновлювального лікування.

Після проходження реабілітації хворий отримує:

Зворотній талон від путівки з відміткою терміну лікування, засвідчений підписом керівника оздоровниці, скріплений печаткою, який застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу;

Закритий листок непрацездатності, у якому вказується дата, з якої застрахована особа повинна приступити до роботи. Цей «лікарняний» працюючий несе для оплати на роботу.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотньому напрямку у розмірах, встановлених Законом № 1105-XІV (абз. 2 ч. 10 ст. 22).

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти Фонду поділу не підлягають, передача їх іншій особі або зменшення терміну лікування забороняється. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. Путівка видається одній і тій же застрахованій особі один раз на рік.

Скористуйтесь правом на послуги з відновлювального лікування за кошти Фонду.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 3-12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

12.09.2016

===========================================================

Про подання звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує, що відповідно до п.2.ч.2.статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV роботодавець зобов’язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 18.01.2011 № 4 затверджено «Порядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі-Порядок) зі змінами.

Згідно Порядку, страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність в термін не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Так звіт за 9 місяців 2016 року –подається з 01 по 20 жовтня 2016 року, за формою Ф4-ФСС з ТВП - звіт страхувальника по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (додаток 1 до Порядку);

У разі надсилання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу Фонду не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітів.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

- відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунку на якому ведеться облік коштів Фонду на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунку у звітному кварталі;

- наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунку у звітному кварталі.

При виявленні помилки у звітах страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п.5.ч.2.статті 15 Закону України та п.4.5 Порядку за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб накладається адміністративний штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Єрмоленко Т.О., директор Корюківської

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення Фонду

06.09.2016

===========================================================

Врахування відпускних при обчисленні матеріального забезпечення

На звернення фінансових працівників страхувальників до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з приводу надання роз’яснень щодо врахування відпускних при обчисленні матеріального забезпечення застрахованим особам хочемо нагадати, що період перебування застрахованої особи в оплачуваній відпустці не належить до поважних причин і не виключається з розрахункового періоду.

Відповідне роз'яснення з цього питання надавалося Виконавчою дирекцією Фонду (лист від 03.09.2015 р. № 5.2-32-1422), а саме: згідно п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 (далі – Порядок), середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - єдиний внесок та/або страхові внески), на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування - період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком; відпустка без збереження заробітної плати (далі - поважні причини).

Тобто період перебування застрахованої особи в оплачуваній відпустці не належить до поважних причин і не виключається з розрахункового періоду.

Відповідно до п. 32 Порядку середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які подаються до Державної фіскальної служби.

Окрім цього Особливості обліку та відображення фонду оплати праці визначені в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5 (далі - Інструкція). Згідно з пп. 1.6.1 п. 1.6 Інструкції нарахування фонду оплати праці відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця), зокрема, відпустки, на відміну від порядку їхньої фактичної виплати, розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці.Отже, до розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах включаються всі виплати, з яких сплачено страхові внески, в тому місяці, в якому їх було нараховано (з першого до першого числа).

Також в листі наведено умовний приклад при обчисленні допомоги по тимчасовій непрацездатності (застрахована особа захворіла у серпні 2015 року) розрахунковим періодом є серпень 2014 року - липень 2015 року.

Оскільки в липні - серпні 2014 року (з 28.07.2014 р. по 28.08.2014 р.) застрахована особа перебувала в оплачуваній відпустці (3405,00 грн.), то під час розрахунку середньоденної заробітної плати необхідно враховувати суму відпускних у розмірі 2951,00 грн., що припадає на серпень 2014 року.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка - 12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ - 2-18-64 та у м. Городня - 2-75-18.

Корюківська міжрайонна виконавча

дирекція обласного відділення Фонду

27.07.2016

===========================================================

Відсутність страхового свідоцтва не є перешкодою для нарахування та виплати роботодавцями допомоги із ФСС з ТВП

На даний час від бухгалтерів підприємств, установ та організацій до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності продовжують надходити заяви-розрахунки в яких по деяким особам не зазначається номер страхового свідоцтва, тому питання стосовно відсутності у людини свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – страхове свідоцтво) на сьогоднішній день ще актуальне і саме тому хочемо нагадати, що кожна людина обов'язково повинна оформити страхове свідоцтво, адже воно потрібне не тільки для оплати лікарняних

Всі особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, одержують єдине для всіх видів страхування страхове свідоцтво. Воно видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду соціального страхування, і є документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Для того, щоб уникнути непорозумінь радимо роботодавцям при прийнятті на роботу працівника перевіряти наявність страхового свідоцтва, цей номер страхового свідоцтва важливий при заповненні підприємством-страховиком заяви-розрахунку для отримання фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду.

І все ж таки, а якщо людина наразі не має свідоцтва про соціальне страхування, а хотіла б його мати?

– Отримати його (а хто втратив – відновити) можна, без проблем, у Пенсійному фонді за місцем проживання або через відділ кадрів підприємства, заповнивши відповідну анкету. Видається воно безкоштовно.

В той же час запевняємо, що жодних підстав для відмови в наданні матеріального забезпечення працівникам, які перебували на лікарняних, та у яких немає страхового свідоцтва немає.

До речі, виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 01.03.2011 р. № 01-16-345 надає роз’яснення щодо оплати лікарняних та декретних без наявності страхового свідоцтва.

Зокрема в листі Фонд зауважив, що страхувальники-роботодавці, у разі відсутності у застрахованої особи страхового свідоцтва, як виняток, можуть в графі 3 зворотнього боку заяви-розрахунку зазначити номер облікової картки застрахованої особи, передбачений пунктом 1.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2.

За визначенням, наведеним у цьому пункті, номер облікової картки застрахованої особи це номер персональної облікової картки застрахованої особи, що відповідає ідентифікаційному номеру фізичної особи згідно з ДРФО; для застрахованих осіб, які з релігійних переконань відмовилися від ідентифікаційного номера, про що мають відповідну відмітку у паспорті, зазначаються дані свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування: серія та номер NNN ХХХХХХ — три літери, пробіл, шість цифр); у разі якщо у такої застрахованої особи відсутнє свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування зазначаються серія та номер паспорта (БКNN ХХХХХХ — «БК» — константа, що вказує на реєстрацію за паспортними даними; «NN» — дві українські літери серії паспорта (верхній регістр); «ДХХХХХ» — шість цифр номера паспорта (з ведучими нулями); для осіб, які не є громадянами України, але працюють на території України та не мають ідентифікаційного номера, зазначаються серія та номер документа, що засвідчує особу.

Звертаємо увагу, що статтею 31 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105-XІV визначено перелік документів, які є підставою для призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, до якого не включено страхове свідоцтво.

Таким чином, відсутність страхового свідоцтва не може бути підставою для відмови в призначенні матеріального забезпечення застрахованій особі або відмови у фінансуванні страхувальника-роботодавця.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Корюківська міжрайонна виконавча

дирекція обласного відділення Фонду

15.07.2016

===========================================================

Інформація Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП по основних напрямках діяльності за період з 01.01.2016 року по 01.06.2016 року

Основними напрямками діяльності міжрайонної виконавчої дирекції є надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхового випадку: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні та забезпечення своєчасного фінансування страхувальників-роботодавців, яке згідно ст.34. Закону України-1105-XІV від 23.09.1999 року здійснюється робочим органом протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку.

За період з 01.01.2016 року по 01.06.2016 року спеціалістами Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП проведена робота:

Прийнято 900 заяв-розрахунків від страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 2 892 489,84грн.

Профінансовано страхувальників на суму 2 818 593,38 грн. для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам, в тому числі:

- 1 994 148,92 грн. - допомоги по тимчасовій непрацездатності;

- 149 902,58 грн -. допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною;

- 656 941,88 грн. - допомоги по вагітності та пологах;

- 17 600,00грн - допомоги на поховання.

На виконання заходів по упередженню неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду проведено 141 розслідуванння невиробничого травматизму за участю спеціалістів дирекції.

На стадії обробки заяв-розрахунків встановлено один випадок неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду при отриманні фінансування для виплати застрахованій особі матеріального забезпечення по невиробничому травматизму внаслідок чого упереджено виплату допомоги за 18 днів на суму 1 675,44грн.

Перевірено обґрунтованість віднесення витрат допомоги по догляду за хворою дитиною за рахунок коштів Фонду по 248 випадках.

Оформлено 2 довідки для отримання путівки на відновлювальне лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу.

Взято участь у 3 засіданнях відбіркової комісії по направленню хворих на лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Проведено 14 перевірок дотримання хворими амбулаторного режиму лікування, а саме своєчасну (не своєчасну) явку на прийом до лікаря 199 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності. За наслідками яких встановлено факт несвоєчасної явки на прийом до лікаря двох застрахованих осіб.

Проведено 11 перевірок дотримання стаціонарного режиму лікування згідно наявних медичних карт хворих, а саме перебування у відділеннях стаціонару 220 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності. За наслідками яких встановлено факт відсутності у відділеннях стаціонару восьми застрахованих осіб.

По всіх випадках по яким встановлені порушення режиму призначеного лікарем на адреси страхувальників надіслані листи на ім’я керівника та голови комісії (уповноваженого) із соціального страхування для прийняти рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення його виплати (повністю або частково) з дня встановлення порушення режиму лікування по відповідних листках непрацездатності.

Проведено 39 планових та 16 позапланових перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, обліку та використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за наслідками яких до страхувальників застосовані фінансові та штрафні санкції на загальну суму 15 311,70грн, які підлягають поверненню до Фонду. Станом на 01.06.2016 року сума фінансових (штрафних) санкції сплачена страхувальниками в повному обсязі.

Також інформуємо, що у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відсутня заборгованість перед страхувальниками за всіма видами матеріального забезпечення.

Так станом на 01 червня Корюківською МРВД ЧОВ ФСС з ТВП оплачено заяви-розрахунки надані страхувальниками по 26 травня включно.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка 3– 12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

23.06.2016

===========================================================

Порядок оплати лікарняних у разі ліквідації або реорганізації підприємства

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає роз’яснення на звернення страхувальників щодо надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду застрахованим особам, у яких страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації підприємства, установи чи організації.

В першу чергу хочемо наголосити, що надання допомоги у разі тимчасової непрацездатності регулюється Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105-XІV (далі- Закон ). та прийнятими відповідно до нього нормативно-правових актів.

Відповідно до ст.30 Закону матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом).

У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховими випадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачується застрахованим особам їх правонаступником.

В разі відсутності правонаступника виплата здійснюється робочим органом Фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника по страховим випадкам, які настали до їх ліквідації (реорганізації), у період роботи застрахованих осіб.

Виплата матеріального забезпечення проводиться згідно з «Порядком надання матеріального забезпечення за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, що має найманих працівників» затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.04.2012 р. №16.

Якщо підприємство перебуває у стані припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, про що свідчать дані Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то ліквідатор зобов’язаний звернутися за фінансуванням до робочого органу Фонду соціального страхування для отримання матеріального забезпечення за страховими випадками, які настали у застрахованих осіб.

Звертаємо увагу на те, що згідно зі ст. 34 Закону №1105 накладення арешту державними виконавцями на страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не можливо. Кошти можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. А отже, страхові кошти не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Корюківка – 12-36, 3-12-38 ; 3-14-98; у м. Сновськ – 2-18-64 та у м. Городня – 2-75-18.

Корюківська міжрайонна виконавча

дирекція обласного відділення Фонду

23.06.2016

===========================================================

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що відповідно до рішення Городнянської міської ради від 16.04.2015 представництво Корюківської дирекції в Городнянському районі розташоване за адресою: м. Городня, вул. Троїцька, 10. Прийом відвідувачів здійснюється кожного робочого дня.

Радомська А.В., в.о.директора

Корюківської міжрайонної виконавчої

дирекції обласного відділення Фонду

26.05.2016

===========================================================

Про порядок та строки проведення страхових виплат

Органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд), у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XІV (далі – Закон), надають гарантоване державою матеріальне забезпечення громадянам, у тому числі, у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологах, допомоги на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні.

Головним завданням Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції є своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплати допомог застрахованим особам, яке на сьогодні здійснюється протягом 3-4-х робочих днів від дати надання страхувальниками заяв – розрахунків до дирекції.

Проте до нас продовжують надходити звернення від застрахованих осіб із запитаннями: «Чому немає грошей по лікарняному?». Тому спеціалісти дирекції радять звернутись до свого роботодавця, щоб отримати інформацію стосовно того, коли саме (згідно з датою) було подано заявку! До того ж, в деяких випадках варто пригадати, коли саме надавався лікарняний до оплати. Таким чином, правда стосовно оплати лікарняного листка вийде назовні.

Хочу сказати, що затримки у виплаті вищезазначених допомог застрахованим особам іноді виникають з вини комісій (уповноважених) підприємств, установи, організацій із соціального страхування та фінансових служб підприємств, установ, організацій.

Спеціалістами дирекції постійно проводиться робота як зі страхувальниками, так і з застрахованими особами щодо своєчасного надання документів для забезпечення своєчасної виплати останнім матеріального забезпечення.

Надсилаються листи керівникам підприємств, установ, організацій з проханням забезпечення своєчасної подачі працівниками листків непрацездатності, їх розгляд не пізніше 10 днів з дня надходження та виплату допомоги за рахунок коштів Фонду застрахованим особам у найближчий після дня призначення строк, установлений для виплати заробітної плати, що передбачено Законом.

Для забезпечення своєчасної виплати матеріального забезпечення застрахованим особам хочу звернути особливу увагу на роботу комісій (уповноважених) із соціального страхування, які повинні активізуватися на здійсненні контролю за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою забезпечення або на прийнятті рішення про відмову в його призначенні так, як саме на комісію (уповноваженого) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації покладено цей обов’язок.

Також нагадаю, що право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи, тобто наймані працівники.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Підставою для призначення такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, який у свою чергу без будь-якої затримки має бути переданий застрахованою особою страхувальнику (роботодавцю) для опрацювання, розрахунку та виплати.

Оплата днів тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів здійснюється за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.

Документи для призначення зазначених допомог розглядаються не пізніше 10-ти днів з дня їх надходження та виплачуються застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

Окрім того, нагадуємо граничні строки набуття права на матеріальне забезпечення застрахованих осіб.

Так, матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасово втратою працездатності виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Призначене, але не одержане у зв’язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення виплачується членам сім’ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Надміру виплачені суми матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності внаслідок зловживань з боку застрахованої особи або членів її сім’ї стягуються з них у судовому порядку.

А тому, лише завдяки налагодженій, професійній та оперативній роботі комісії (уповноваженого) із соціального страхування та спеціалістів бухгалтерії підприємств, установ і організацій скоротяться терміни отримання коштів по листках непрацездатності працівниками, які перебували на лікарняних до мінімальних.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

18.05.2016

===========================================================

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції за І квартал 2016 року

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому cтаном на 01.04.2016 року на обліку перебуває 2 249 страхувальників, що на 605 страхувальників більше в порівнянні з початком року.

Збільшення відбулося за рахунок взяття на облік фізичних осіб-особисто платників єдиного внеску, які з 01.01.2016 року набули права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду.

Всі застраховані особи з настанням страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Тому головним завданням міжрайонної виконавчої дирекції було і залишається своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам, на поточну дату таке фінансування здійснюється протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні. Тобто, затримки у виплаті допомог застрахованим у Фонді особам можуть статися тільки з вини комісій із соціального страхування та (або) фінансових служб підприємств, установ, організацій.

За звітний період страхувальниками надано 572 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 1 756,1 тис.грн., станом на 01.04.2016 року проведено платежі на суму 1 462,8 тис.грн. або 83,3% від замовлених асигнувань. Решту замовлених коштів по заявах-розрахунках наданих страхувальниками до робочого органу відділення Фонду за період з 21 березня по 31 березня 2016р. страхувальники отримали з 01 по11 квітня 2016року.

За даними зведеного фінансового звіту за I квартал 2016 року тимчасовий розпис Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду виконано:

- по доходах на 214,0%

Без урахування результату виконання бюджету за минулий рік (-52,6 тис.грн.), доходна частина за звітний період склала 14,6 тис.грн. до запланованих (6, 8 тис. грн.).

Виконання планового показника по статті «Інші надходження» забезпечено за рахунок контрольних заходів, які проводились спеціалістами дирекції протягом звітного періоду за результатами яких кошти не прийнятих до зарахування витрат та суми застосованих штрафних санкцій перераховано Фонду в повному обсязі.

Протягом I кварталу 2016 року спеціалістами дирекції було проведено 34 перевірок щодо правильності нарахування обліку та використання страхових коштів страхувальниками в тому числі: 23 планових перевірок, 11 позапланових. Фінансові санкції застосовано до 15 страхувальників зокрема, до кожного другого страхувальника.

- по видатках на 83,1 %.

Витратна частина за звітний період склала 1 942,1 тис. грн., до запланованих (2 336,3 тис.грн.) в т.ч. по статтях:

 

• допомога по тимчасовій непрацездатності складає-1 408,8 тис.грн. (без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи) або 83,3% до затвердженого показника (1 690,6 тис.грн.). Витрати по цій статті на 402,5 тис.грн., або (на 28,6%) менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (1 811,3 тис.грн.).

Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 250 днів або на 1,8 % та склала 13 981 днів, що пов'язано зі змінами, які з 4 липня 2015 року зазнала Постанова Кабінету Міністрів України від 26.09.2001р. № 1266, згідно з яким нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності проводиться так само як і допомоги по вагітності і пологах, у календарних днях.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності скоротився на 31,16 грн. (на 23,6%) з 131,93 грн. у I кварталі 2015 року до 100,77 грн. у I кварталі 2016 року.).

• допомога по вагітності та пологах складає-350,7 тис.грн., або 77,5 % до планового показника (452,6 тис.грн.). Витрати по цій статті на 29,4 тис.грн. або на (7,8%) менше відповідного періоду минулого року (380,1 тис.грн.).

Кількість оплачених днів зменшилась на 1 274 дні або на 21,6% та склала за I квартал 2016 року 4 634 днів.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становить 75,67 грн., що на 15,0% або на 11,33 грн., більше показника минулого року ( 64,34грн.), що обумовлено зростанням мінімальної заробітної плати та нарахуванням індексації. За звітний період випадків перевищення розміру середньоденної допомоги по вагітності та пологах над середньоденною заробітною платою у 2 і більше разів не встановлено.

• допомога на поховання складає 13,2 тис.грн., або 85,7% до плану 15,4 тис.грн. У порівнянні з минулим періодом (6,6 тис.грн.) сума витрат збільшилась на 6,6 тис грн. або на 3 страхові випадки та дорівнює 6 виплатам.

• сума витрат на виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, складає 2,4 тис.грн., або 67,9% до плану (3,6 тис.грн.). В порівнянні з минулим роком, сума витрат і кількість оплачених днів зменшились на 2,8 тис.грн.(на 53,1%) та 62 дні (на 53,4%) відповідно, що пов’язано з внесенням змін в законодавство.

На фінансування оздоровчих заходів використано кошти в сумі 25,7 тис.грн., що становить 100,0 % бюджетних призначень передбачених

Тимчасовим розписом на придбання путівок в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів України, які виділяються лікувально-профілактичним закладам області, для відновлення здоров’я хворих застрахованих осіб, що направляються на санаторний етап лікування.

Для забезпечення діяльності міжрайонної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду спрямовано 166,9 тис. грн., в тому числі

по статтях бюджету:

• організаційно-управлінські заходи –166,5 тис.грн. або 96,0 % планового показника 173,5 тис.грн.

• витрати по виконанню обов’язків страховика – 0,4 тис.грн. або 68,2% до планового показника 0,6 тис.грн.

Зобов’язаннь страхувальників станом на 01.04.2016 року, немає

Зобов’язання Фонду, станом на 01.04.2016 року, у порівнянні з початком роком (69,1 тис.грн.) збільшились у п’ять разів та склали 381,7 тис.грн.

Збільшення пов’язане з проходженням коштів через Головне управління Державної казначейської служби України в Чернігіввській області на початок року платежі проходили протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні, на звітну дату ці платежі проходили на 9-й робочий день.

Спеціалістами дирекції продовжується робота по наданню роз’яснень щодо порядку виплати матеріального забезпечення особам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, фізичним особам підприємцям, особам які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції.

В період реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та утворення Фонду соціального страхування України, Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду здійснює, у межах компетенції, свою діяльність по виконанню функцій і завдань, визначених чинним законодавством.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

28.04.2016

===========================================================

Фізичні особи підприємці мають право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

У зв’язку зі змінами в законодавстві з 01.01.2016 року з переліку платників, які мали право на добровільну сплату єдиного внеску були вилучені фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (Закон України № 909), як наслідок Державною фіскальною службою в односторонньому порядку були достроково розірвані договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Виплати за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 01.01.2016 року добровільно застрахованим особам були припинені.

Постановою КМУ № 85 від 18.02.2016 внесені змінами до постанови КМУ № 675 від 26.11.2014 року «Про затвердження пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відповідно до яких з суми єдиного внеску, який з 01.01.2016 року був встановлений в фіксованому розмірі 22% до бази нарахування для роботодавців та для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, здійснюється розподіл до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Міністерство соціальної політики в листі від 12.03.2016 № 72/18/99-16 надало роз’яснення стосовно матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності фізичних осіб – підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність де зазначено, що фізичні особи-підприємці та самозайняті особи з 1 січня 2016 року мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Далі – Закон № 1105) за умови сплати єдиного соціального внеску у розмірі 22% на загальних підставах.

Фінансування матеріального забезпечення фізичних осіб – платників єдиного внеску у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами, допомоги на поховання здійснюється на підставі заяви-розрахунку, форма якої затверджена Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 №26.

Заява-розрахунок надається фізичною особою-підприємцем до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду разом із довідкою з територіального фіксального ограну, або копіями квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період та копією листка непрацездатності.

Слід зазначити, що розрахунок матеріального забезпечення фізичні особи-підприємці здійснюють самостійно. Обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат фізичними особами – платниками єдиного внеску здійснюється відповідно до пунктів 2 та 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообо-в’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266).

Для фізичних осіб – платників єдиного внеску, які мали укладені договори добровільного страхування на період 2015-2016 років, розрахунковий період необхідно визначати враховуючи у тому числі місяці добровільного страхування в 2015 році.

Розрахунок страхових виплат повинен здійснюватися на підставі відомостей, що включаються до звіту, зазначеного в пункті 32 Порядку №1266.

Враховуючи те, що отримання даних робочим органом Фонду з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціальногострахування до завершення звітного періоду є неможливим, тому розрахунок матеріального забезпечення фізичним особам- платникам єдиного внеску до моменту наповнення реєстру необхідно здійснювати із розміру мінімальної заробітної плати встановленої на момент настання страхового випадку.

Відповідно до статті 24 Закону № 1105 розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється з урахуванням загального страхового стажу фізичної особи-підприємця, тобто, стажу за який сплачувались страхові внески.

Якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середній дохід визначається для розрахунку:

– допомоги по тимчасовій непрацездатності (крім тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, що пов’язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця – виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку;

– допомоги по вагітності та пологах – виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати» встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

У разі несплати єдиного внеску у строки, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464, матеріальне забезпечення, виплачене із розміру мінімальної заробітної плати, підлягає поверненню.

Крім цього зазначимо, що члени фермерського господарства, особистого селянського господарства та особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями як і раніше, мають право на добровільну сплату єдиного внеску відповідно до ст. 10 Закону № 2464.

Для отримання детальної консультації з питання матеріального забезпечення фізичним особам – підприємцям необхідно звертатись до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

18.04.2016

===========================================================

Основні вимоги до правильного оформлення листків непрацездатності.

У зв’язку з численними зверненнями страхувальників до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з приводу надання роз’яснень щодо правильності оформлення бланків листків непрацездатності лікувально-профілактичними закладами і можливості їх оплати за рахунок коштів Фонду.

Нагадаємо що саме необхідно знати бухгалтерам, як діяти та на що звернути увагу в разі надання листка непрацездатності працівником підприємства, аби уникнути непорозумінь та зайвих перевірок.

Порядок заповнення ЛН визначаєІнструкція про порядок заповнення листка непрацездатності , затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406

Бланк ЛН складається з трьох частин: корінця, лицьового та зворотного боків. У медичному закладі заповнюється корінець і лицьовий бік бланка ЛН.

Зворотній бік ЛН бланка ЛН заповнюється за місцем роботи застрахованої особи.Записи в ЛН здійснюються розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом.

Перший розділ зворотного боку ЛН: заповнення табельником.

В день виходу на роботу після непрацездатності та відсутності працівник віддає ЛН табельнику або іншій особі, що уповноважена приймати цей документ.

Оформлення ЛН на підприємстві, до якого співробітник надає цей документ, починається із заповнення табельником відомостей у першому розділі зворотного боку ЛН, а саме із зазначення наступних відомостей:

• назва підприємства;

• структурний підрозділ, в якому працює співробітник, його посада і табельний номер;

• характер роботи працівника (постійна, тимчасова, сезонна);

• дати початку і закінчення періоду непрацездатності із зазначенням неробочих днів за період непрацездатності, що відповідають графіку роботи працівника;

• дата, з якої працівник став до роботи;

• дата заповнення.

Як і кожен із тих, хто заповнює ЛН, табельник або інша уповноважена особа закінчують заповнення листка зазначенням свого прізвища та підписом.

Другий розділ зворотного боку ЛН: заповнення у відділі кадрів

Відділ кадрів, заповнюючи другий розділ зворотного боку ЛН, має підкреслити один з рядків, передбачений бланком листка:

• працівника віднесено до однієї з трьох категорій осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (підставою є копія посвідчення, де вказано категорію постраждалого);

• працівник є одним із батьків (або особою, що їх замінює), який доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (підставою є копія посвідчення потерпілої дитини);

• працівник є ветераном війни або особою, на яку поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ від 22.10.1993 (підставою є копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни або члена сім’ї загиблого).

До ветеранів війни належать також особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до ЗУ «Про жертви нацистських переслідувань» № 1584-ІІІ від 23.03.2000.

Відділ кадрів також має зазначити, якщо особа, якій видано ЛН, відноситься до таких категорій пільговиків, як:

• «Донор», підставою є «Довідка про надання донорам пільг» (форма № 435/о, затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 301 від 07.07.2003), яка видається медичним закладом за місцем давання крові і підтверджує, що особа протягом року безкоштовно здавала кров та (або) її компоненти в сумарній кількості, яка дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам. Такий працівник має право на оплату ЛН у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від тривалості страхового стажу відповідно до ст. 10 ЗУ «Про донорство крові та її компонентів» № 239/95-ВР від 23.06.1995. Ця пільга надається донорам протягом року після давання крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості;

• «Дитина війни», підставою є штамп «Дитина війни» у пенсійному посвідченні. Згідно зі ст. 5 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-ІV від 18.11.2004, діти війни мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

Відділ кадрів, заповнюючи свою частину ЛН, повинен підкреслити той період стажу застрахованої особи, який ця особа має на день настання тимчасової непрацездатності. Для цього у ЛН зазначено чотири стажеві групи:

- до трьох років,

- від трьох до п’яти років;

- від п’яти до восьми років;

- від восьми і більше років.

Стаж застрахованої особи впливає на розмір оплати ЛН, що визначається комісією (уповноваженим) із соціального страхування на підставі зазначених даних.

Третій розділ зворотного боку ЛН: заповнення комісією із соціального страхування

Перед заповненням своєї частини ЛН комісія (уповноважений) із соціального страхування перевіряє наявність та правильність всіх реквізитів цього документа. Ця перевірка є важливим етапом, оскільки саме комісія (уповноважений) приймає рішення щодо призначення або відмови у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також про припинення (повністю або частково) її виплати. Це рішення повинно бути відображене у протоколі засідання комісії (рішенні уповноваженого) із соціального страхування.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування вносить до ЛН наступну інформацію:

Кількість календарних днів зайнятості. (відповідно до видів страхування - період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати

Розмір виплати у відсотках до середньої заробітної плати залежно від тривалості страхового стажу працівника комісія (уповноважений) із соціального страхування вносить до ЛН відповідно до ст. 24 Закону № 1105:

• 50% середньої заробітної плати – якщо стаж становить до трьох років

• 60 % середньої заробітної плати – якщо стаж становить від трьох до п’яти років;

• 70 % середньої заробітної плати – якщо стаж становить від п’яти до восьми років;

• 100 % середньої заробітної плати – якщо стаж становить понад вісім років;

• 100 % середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу, якщо особа має право на пільгу, зазначену кадровиком у другому розділі зворотного боку ЛН.

Найбільша кількість питань як заповнити розділ зворотного боку листка непрацездатності «Довідка про заробітну плату», враховуючи те, що бланком передбачено розрахунковий період тривалістю шість місяців?

Як відомо для страхових випадків, які наступили з 04.07.2015 р., допомога по тимчасовій непрацездатності й допомога по вагітності та пологах обчислюються за новими правилами, зокрема: розрахунковий період для обчислення середньої зарплати становить 12 календарних місяців (а не 6) і оплаті підлягають календарні дні (а не робочі) тимчасової непрацездатності, відпустки по вагітності та пологах.

Проте, незважаючи на нововведення, розділ зворотного боку листка непрацездатності не адаптований до 12-місячного розрахункового періоду й розрахунку страхових виплат за календарні дні.

Виникає запитання, як такий розділ правильно заповняти?

Відповідь на це питання можна знайти в п. 22 старої редакції Порядку № 1266, в якому зазначається, що, підприємство, яке здійснює розрахунок середньої зарплати для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності чи допомоги по вагітності та пологах автоматизовано, розділ листка непрацездатності «Довідка про заробітну плату» може не заповнювати, а додавати до нього роздруківку розрахунку середньої зарплати, засвідчену підписом керівника й головного бухгалтера та печаткою. Проте все ж такий розрахунок має містити відомості, передбачені цим розділом листка непрацездатності.

Виходячи з цього, підприємства можуть не заповнювати на зворотному боці листка непрацездатності розділ «Довідка про заробітну плату», зважаючи на відсутність можливості заповнення даних за 12-місячний період і наведення календарних днів,замість робочих. Натомість, підприємству необхідно сформувати окрему довідку про зарплату працівника, форма якої має бути аналогічною до тієї, що міститься на зворотному боці листка непрацездатності. Для цього необхідно кількість місяців розрахункового періоду збільшити до 12-ти, а графу «Кількість робочих днів» замінити на графу «Кількість календарних днів». Далі таку довідку треба підписати головному бухгалтеру і керівнику та додати її до листка непрацездатності.

Нагадаємо, що правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення, перевіряє комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства (пп. 3.1.1 Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Правління ФСС із ТВП від 23.06.2008 р. № 25).

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

13.04.2016

===========================================================

Обчислення страхового стажу для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності

Останнім часом почастішали звернення від роботодавців та застрахованих осіб до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності щодо обчислення тривалості страхового стажу для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Перш за все хочу звернути увагу, що тривалість страхового стажу для визначення розміру оплати листка непрацездатності встановлюється на день настання тимчасової непрацездатності.

Алгоритм обчислення страхового стажу неодноразово зазнавав змін.

Отже, щоб уникнути помилок при визначенні стажу для розрахунку лікарняного розглянемо правильність його визначення.

За період до 28 лютого 2001 р. (до набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) загальний трудовий стаж особи обчислюється відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 1998 р. № 1658 (далі — Правила № 1658).

Згідно з п. 2 Правил № 1658 до загального трудового стажу зараховується час роботи на умовах трудового договору (контракту) або іншої роботи, протягом якої працівник підлягав обов’язковому соціальному страхуванню, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Тривалість загального трудового стажу, який зараховується до страхового стажу, встановлює роботодавець за основним місцем роботи згідно із записами у трудовій книжці, яка є основним документом про трудову діяльність працівника (п. 1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 та п. 6 Правил № 1658). У разі відсутності трудової книжки або якщо в ній відсутній відповідний запис, підтвердженням загального трудового стажу можуть бути довідки, витяги з наказів, особові рахунки та відомості про видачу заробітної плати, інші документи, що містять дані про місце і час роботи.

З 28.02.2001 р з дати набрання чинності Закону № 2240 до 31 грудня 2010 р. включно починає діяти страховий стаж.

До страхового стажу згідно з ч. 3 ст. 7 Закону № 2240 прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи до 28 лютого 2001 року.

Обчислення тривалості страхового стажу пов'язано зі сплатою страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у порядку та розмірах, установлених законодавством, крім деяких періодів, які зараховувалися до страхового стажу застрахованої особи без сплати страхових внесків.

Згідно зі статтею 7 Закону 2240 до таких періодів належали періоди (сума періодів): тимчасової втрати працездатності; відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами; відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; одержання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів; загального трудового стажу працівника для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, набутого ним до 28.02.2001.

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 N 2464-VІ (далі — Закон № 2464) були внесені зміни до частини першої статті 7 Закону 2240, згідно з якими з 01.01.2011 по 31.12.2014 страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а з 01.01.2015 дана редакція викладена у ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі — Закон № 1105)

Тому починаючи з 01.01.2011 зарахування періодів роботи застрахованої особи до страхового стажу пов’язано з розміром сплаченого страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) (пункт 12 статті 2 Закону № 2240, п.4 ч. 1 ст. 1 Закону №1105).

Крім того, під час обчислення тривалості страхового стажу після 01.01.2011 враховуються періоди, протягом яких застрахована особа не сплачує страхові внески, але які прирівнюються до періодів, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Мається на увазі, що періоди відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується лише період, визначений за формулою, відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону 2240 та ч 3 ст 21 Закону 1105 (пропорційно сумі сплачених страхових внесків): ТП = Св : В, де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу і визначається в місяцях; Св - сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць; В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

Тому, при визначенні страхового стажу застрахованої особи, яка на початок 2011 року має страховий стаж менше восьми років і не має пільг згідно чинного законодавства, починаючи з 2011 року необхідно керуватися тільки інформацією про страховий стаж застрахованої особи набутий після 01.01.2011, який обчислюється за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ст. 14, ч. 4 ст 17 Закону № 2464 Пенсійний фонд України та його територіальні органи зобов'язані надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб індивідуальні відомості з Державного реєстру за типовою формою № ОК-7-з на паперових носіях про страховий стаж та заробітну плату, розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, що використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

У разі відмови надати довідку персоніфікованого обліку до страхового стажу будуть зараховуватись періоди перебування застрахованої особи у трудових відносинах згідно записів у трудовій книжці до 01.01.2011р., а з 01.01.2011р. - періоди за які підтверджено сплату мінімального страхового внеску.

Також, хочу звернути увагу, що з 01.01.2015р. відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону № 1105 застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними ДРЗДСС мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

04.04.2016

===========================================================

Інформація Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП по основних напрямках діяльності за період з 01.01.2016 року по 01.04.2016 року

Основними напрямками діяльності міжрайонної виконавчої дирекції є надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхового випадку: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні та забезпечення своєчасного фінансування страхувальників-роботодавців, яке згідно ст.34. Закону України-1105-XІV від 23.09.1999 року здійснюється робочим органом протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку.

За період з 01.01.2016 року по 01.04.2016 року спеціалістами Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП проведена робота:

Прийнято 572 заяв-розрахунків від страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 1 756 154,53грн.

Профінансовано страхувальників на суму 1 459 300,23 грн. для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам, в тому числі:

- 1 077 351,34 грн. - допомога по тимчасовій непрацездатності;

- 83 870,15 грн -. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною;

- 287 078,73 грн. - допомога по вагітності та пологах;

- 11 000,00грн - допомоги на поховання.

На виконання заходів по упередженню неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду проведено 93 розслідуванння невиробничого травматизму за участю спеціалістів дирекції;

Перевірено обґрунтованість віднесення витрат допомоги по догляду за хворою дитиною за рахунок коштів Фонду по 161 випадках;

Оформлено 2 довідки для отримання путівки на відновлювальне лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу;

Взято участь у 3 засіданнях відбіркової комісії по направленню хворих на лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Проведено 8 перевірок дотримання хворими амбулаторного режиму лікування, а саме своєчасну (не своєчасну) явку на прийом до лікаря 143 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності.

Проведено 6 перевірки дотримання стаціонарного режиму лікування згідно наявних медичних карт хворих, а саме перебування у відділеннях стаціонару 137 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності.

Проведено 23 планових та 11 позапланових перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, обліку та використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за наслідками яких підлягають поверненню до Фонду страхові кошти використані з порушенням на загальну суму 13 885,46 гривень, до семи страхувальників застосовано штрафні санкції на загальну суму 628,12грн.

Також інформуємо, що станом на 01.04.2016 року страхувальникам надано фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам по заявах-розрахунках, які подані до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції по 18.03.2016 року включно.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

04.04.2016

===========================================================

Інформація Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП по основних напрямках діяльності за період з 01.01.2016 року по 01.03.2016 року

Основним напрямком діяльності міжрайонної виконавчої дирекції є надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхового випадку: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні

Згідно ст.34. Закону України-1105-XІV від 23.09.1999 року фінансування страхувальників-роботодавців робочим органом здійснюється протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку.

За період з 01.01.2016 року по 01.03.2016 року спеціалістами Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП проведена робота:

Прийнято 348 заяв-розрахунків від страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 1 034 116,67 грн.

Профінансовано страхувальників на суму 859 766,95 грн. для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам, в тому числі:

- 622 136,19 грн. - допомога по тимчасовій непрацездатності;

- 62 022,31 грн -. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною;

- 164 608,45 грн. - допомога по вагітності та пологах;

- 11 000,00грн - допомоги на поховання.

На виконання заходів по упередженню неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду проведено 48 розслідувань невиробничого травматизму за участю спеціалістів дирекції;

Перевірено обґрунтованість віднесення витрат допомоги по догляду за хворою дитиною за рахунок коштів Фонду по 108 випадках;

Оформлено 1 довідку для отримання путівки на відновлювальне лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу;

Взято участь у 2 засіданнях відбіркової комісії по направленню хворих на лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Проведено 5 перевірок дотримання хворими амбулаторного режиму лікування, а саме своєчасну (не своєчасну) явку на прийом до лікаря 94 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності.

Проведено 3 перевірки дотримання стаціонарного режиму лікування згідно наявних медичних карт хворих, а саме перебування у відділеннях стаціонару 78 застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності.

Проведено 15 планових та 5 позапланових перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, обліку та використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за наслідками яких підлягають поверненню до Фонду страхові кошти використані з порушенням на загальну суму 11 862,40 гривень, до чотирьох страхувальників застосовано штрафні санкції на загальну суму 225,09грн.

Також інформуємо, що станом на 01.03.2016 року страхувальникам надано фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам по заявах-розрахунках, які подані до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції по 25.02.2016 року включно.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

09.03.2016

===========================================================

Роз'яснення окремих питань з державного соціального страхування

На запити окремих страхувальників Корюківська міжрайонна виконавча дирекція надає роз'яснення:

Питання: Якщо сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної зарплати, то як необхідно здійснити доплату?

У листі Виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 15.05.2015 р. № 5.2-32-862 надано роз'яснення щодо застосування норм частини 2 статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування » від 23.09.1999 № 1105-XІV (далі- Закон).

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць:

- не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду,

- та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку.

Згідно із роз'яснення Міністерства соціальної політики України від 08.05.2015 № 6811/0/14/15/18 при визначенні суми допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць застосовується середньомісячна кількість календарних днів - 30,44.

Якщо сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної зарплати, то необхідно здійснити доплату до суми допомоги, розраховану із розміру мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку, мінімальна зарплата станом на 01.02.2016 року складає 1378,00 грн. Для цього сума доплати розраховується як різниця між фактичним розміром допомоги та сумою допомоги, розрахованої таким чином: 1378,00 грн: 30,44 = 45,27грн.х 126 к. д. = 5704,02 грн.

Питання: Чи змінились розміри виплат допомоги по вагітності та пологах?

Ні, не змінилися. Згідно статті 26 Закону допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, обчисленої в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Питання: Як включаються разові виплати при розрахунку листків непрацездатності?

Усі нараховані зарплатні виплати, із яких було сплачено єдиний внесок, включаються в розрахунковий період.

Питання: Як визначити розрахунковий період, якщо працівник здав два листка непрацездатності поспіль?

Якщо на першому листку непрацездатності зроблено запис „Продовжує хворіти”, а на другому підкреслено „Продовження листка” і вказано номер першого лікарняного, то розрахунковий період для цих двох листків непрацездатності визначається один раз – за першим лікарняним листком. Якщо ж у першому лікарняному написано „Стати до роботи”, а в другому підкреслено „Первинний”, то це різні страхові випадки і розрахунковий період визначають окремо за кожним із них.

Питання: Як розраховується листок непрацездатності, якщо застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців?

Якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата визначається для розрахунку:

- допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку;

- допомоги по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної зарплати та не менше за розмір мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Питання: Чи включається до розрахункового періоду місяць, у якому працівник був прийнятий на роботу, якщо першим робочим днем такого місяця було 2-ге число (1-ше –вихідний)?

Ні, не включається, оскільки цей місяць не вважається повним календарним місяцем (з 1-го до 1-го числа). Тому, якщо навіть працівника прийнято у перший робочий день місяця, який припадає не на 1-ше число, такий місяць до розрахункового періоду не включається.

Питання: Як визначити розрахунковий період в разі реорганізації установи?

Частиною 9 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі -КЗпП) передбачено, що у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40КЗпП). До трудових книжок зазначених працівників вноситься лише запис: "підприємство таке-то з такого-то числа реорганізовано у таке-то" за аналогією з перейменуванням підприємства (п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників).

Отже, якщо до трудових книжок працівників зроблено запис згідно з частиною 9 статті 36 КЗпП України, це фактично відбулося перетворення установи, то при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності до розрахункового періоду включається період роботи до їх переведення (останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, - п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266).

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

05.02.2016

===========================================================

Інформація Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП по основних напрямках діяльності за період з 01.01.2016 року по 01.02.2016 року

Основним напрямком діяльності міжрайонної виконавчої дирекції є надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхового випадку: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні

Згідно ст.34. Закону України-1105-XІV від 23.09.1999 року фінансування страхувальників-роботодавців робочим органом здійснюється протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку.

За період з 01.01.2016 року по 31.01.2016 року спеціалістами Корюківської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП проведена робота:

Прийнято 120 заяв-розрахунків від страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам на суму 351 041,92 грн.

Профінансовано страхувальників на суму 274 913,16 грн. для надання ними матеріального забезпечення застрахованим особам, в тому числі:

- 176 793,42 грн. - допомога по тимчасовій непрацездатності;

- 9 347,14 грн. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною;

- 88 772,60 грн. - допомога по вагітності та пологах;

- фінансування на виплату допомоги на поховання не проводилось;

На виконання заходів по упередженню неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду проведено 22 розслідування невиробничого травматизму за участю спеціалістів дирекції;

Перевірено обґрунтованість віднесення витрат допомоги по догляду за хворою дитиною за рахунок коштів Фонду по 26-ти випадках;

Оформлено 1 довідку для отримання путівки на відновлювальне лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу;

Проведено 1 перевірку дотримання хворими амбулаторного режиму лікування, а саме своєчасну (не своєчасну) явку на прийом до лікаря 16-ти застрахованих осіб в період тимчасової непрацездатності.

Проведено 5 перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, обліку та використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за наслідками яких підлягають поверненню до Фонду страхові кошти використані з порушенням на загальну суму 286,75 гривень.

Також інформуємо, що станом на 31.01.2016 року страхувальникам надано фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам по заявах-розрахунках, які подані до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції по 26.01.2016 року включно.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

05.02.2016

===========================================================

Як пройти реабілітацію за рахунок коштів

Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?

Одним із найголовніших і найприорітетніших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

Що ж таке відновлювальне лікування?

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб.

Хто має право?

На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Умови направлення на відновлювальне лікування?

Важливою умовою для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація піде на користь і після неї застрахована особа приступить до праці, а не буде змушена оформити інвалідність.

Такий прогноз спочатку робить лікуючий лікар, а потім свої пропозиції і всі відповідні документи надає комісії з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування. Така комісія функціонує у лікувально-профілактичному закладі і саме вона приймає рішення щодо направлення чи не направлення застрахованої особи на реабілітацію. Обов’язково! у засіданні комісії бере участь фахівець Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Які документи потрібні?

1. Довідка страхувальника з місця роботи (оформлюється застрахованою особою).

Ця довідка складається з двох частин. Першу частину заповнює страхувальник (роботодавець), у ній зазначається інформація про місце роботи, посаду застрахованої особи та реквізити організації. Заповнена частина довідки закріплюється підписами (директор, бухгалтер і голова комісії із соціального страхування) та печаткою установи.

Другу частину довідки заповнює робочий орган Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (міжрайонна чи міська виконавча дирекція відділення Фонду) у якого на обліку знаходиться організація, де працює застрахована особа. Фахівці Фонду підтверджують існування організації і співпраці із Фондом та закріплюють цю інформацію підписом директора і печаткою установи.

Ця довідка потрібна у лікувальному закладі охорони здоров’я для розгляду на засіданні комісії з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування.

Інші документи надаються лікувальним закладом.

2. Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Після того, як комісія з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування опрацює довідку страхувальника та історію хвороби застрахованої особи, вона приймає рішення щодо направлення чи не направлення хворого на реабілітацію. Якщо ж прогноз позитивний, то пацієнт отримує путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

3. Виписний епікриз з історії хвороби.

У ньому чітко вказуються діагноз, проведене в стаціонарі лікування і подальші рекомендації для реабілітації.

4. Відкритий листок непрацездатності.

Перед тим, як відправити застраховану особу на відновлювальне лікування, у лікувально-профілактичному закладі закривають «лікарняний» за яким хворий перебував у стаціонарі і відкривають інший, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію. Відповідно з цим відкритим «лікарняним» пацієнт прибуває до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Процедура отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

З вищезазначеними документами застрахована особа своєчасно (в дату заїзду згідно путівки) прибуває до санаторно-курортного закладу, проходить огляд і отримує курс відновлювального лікування відповідно до профілю путівки. Якщо протягом проходження реабілітації відбувається погіршення стану здоров’я, то пацієнта переводять до закладу, який його направляв (або до найближчого лікувального закладу, який може надати таку допомогу).

Після проходження реабілітації хворий отримує:

- виписний епікриз та «корінець» від путівки, які повертаються до лікувально-профілактичного закладу, де було отримано путівку;

- закритий листок непрацездатності, у якому вказується дата, з якої застрахована особа повинна приступити до роботи. Цей «лікарняний» працюючий несе на роботу.

28.01.2016

===========================================================

Про відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду

Медична реабілітація, за визначенням Комітету експертів з реабілітації ВООЗ — це процес, "метою якого є запобігання інвалідності під час лікування захворювання і допомога хворому у досягненні максимальної фізичної, психічної, професійної, соціальної та економічної повноцінності, на яку він буде здатний в межах існуючого захворювання.

Відповідно до ст. 16 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 року за рахунок коштів Фонду, передбачено отримання застрахованими особами відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Важливою відмінністю реабілітаційної путівки є те, що вона видається для лікування застрахованої особи безкоштовно, лікувально-профілактичними закладами по рішенню відбіркової комісії. На лікування направляються застраховані особи, що працюють на підприємствах (в організаціях,установах) незалежно від форм власності.

Поділ путівки на декількох осіб, зменшення терміну лікування – забороняється. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. На період реабілітаційного лікування видається листок непрацездатності.

Лікувально-профілактичними закладами територіального обслуговування, які відносяться до Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції на 2016 рік замовлено 21 путівку на відновлювальне лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів за профілями відновлювального лікування:

1. Відновлювальне лікування порушень оміну речовин;

2. Відновлювальне лікування після ортопедичних операцій;

3. Відновлювальне лікування після оперативних втручань на органах травлення;.

4. Відновлювальне лікування після гострих цереброваскулярних порушень;

5. Відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарда,операцій на серці та магістральних судинах.

Хочу повідомити про те, що по закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути: до лікувально-профілактичного закладу - заповнений зворотній талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію та в бухгалтерію за місцем роботи - листок непрацездатності для оплати.

Впродовж року може бути виділена тільки одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Первинний медичний відбір застрахованих осіб або їх дітей, які мають потребу у подальшому долікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, проводиться безпосередньо у відділеннях лікувально-профілактичного закладу лікуючим лікарем та завідуючим відділенням.

До відома страхувальників!. На даний час в наявності є путівка на відновлювальне лікування:

Назва санаторію Профіль захворювання Термін заїзду Лікувально-профілактичний заклад, який видає путівку
"Хмільник" Відновлювальне лікування після ортопедичних операцій 25.02.2016 Городнянська центральна районна лікарня Голова відбіркової комісії Полтавська В.М.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

28.01.2016

===========================================================

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції за 2015 рік

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому станом на 1січня 2016 року обліковується 1 644 підприємств, установ, організацій і суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі 60 осіб застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на добровільних засадах.

Головним завданням міжрайонної виконавчої дирекції було і залишається своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплати допомог застрахованим особам, яке необхідно проводити протягом 10-ти робочих днів від дати надання страхувальниками заяви – розрахунку до органу Фонду.

Протягом звітного періоду зобов’язання Фонду перед страхувальниками значно зменшилися на 899,9 тис.грн. (з 969,0 до 69,1), або на 92,9%, це повє’язано з покращення ситуації щодо проходження коштів через Головне управління Державної казначейської служби України. протягом 2015 року, затримки у виплаті допомог застрахованим особам небуло, платежі проходили протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні.

Тимчасовий розпис доходів і видатків міжрайонної виконавчої дирекції за 2015 рік виконаний:

- по доходах на 140,0% (без урахування результату виконання бюджету за минулий рік)

Доходна частина тимчасового розпису виконана за рахунок поповнення статті « Інші надходження » в сумі 15,4 тис.грн. (при плані 11,0 тис.грн.), із якої 55,8% становлять неправомірно витрачені кошти; 2,6% пасивні доходи; 41,6% інші надходження.

Протягом 2015 року було проведено 87 перевірок щодо правильності нарахування обліку та використання страхових коштів страхувальниками в тому числі: 43 планових перевірок, 44 позапланових , з них в 21 випадках (або 24,1%) були виявлені порушення нормативно-правових актів на загальну суму 8625,8грн.

- по видатках на 85,7 %.

Витратна частина за звітний період склала 8 436,5 тис. грн., або 85,7% до запланованих (9 846,3 тис.грн.)в т.ч. по статтях: (тис.грн.)

Назва статті План Факт % виконання
По тимчасовій непрацездатності-без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 6 735,10 5 601,80 83,2
По вагітності та пологах-без пільги по допомогах остраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 317,20 2 106,60 90,9
На поховання 71,6 33 46,1
На виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 28,4 20,3 71,5
Оздоровчі заходи (путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів) 222,2 222,2 100
Організаційно-управлінські заходи 689,2 673,2 97,7
По виконанню обов'язків страховика 4,8 1,6 33,3

• допомога по тимчасовій непрацездатності (без виплати допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)– 5 601,8 тис.грн. або 83,2 % до затвердженого показника (6 735,1 тис.грн.). Витрати по цій статті на 36,0 тис.грн. (на 0,6 %) більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (5 565,8 тис.грн.).

Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності в порівнянні з 2014 роком збільшилась на 2 349 днів або на 5,3 % та склала 46 699 днів.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 120,20грн., що на 6,16 грн. (на 4,9 %) менше показника відповідного періоду минулого року (126,36грн.).

• допомога по вагітності та пологах (без виплати допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)– 2 106,6грн. (90,9 % планового показника). Витрати по цій статті на 159,3 тис.грн. (8,2 %) більше відповідного періоду минулого року (1 947,3 тис.грн.).

Кількість оплачених днів зменшилась на 1 750 днів або на 5,6 % та склала за 2015 рік 29 596 днів.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становить 71,18грн., що на 14,6 % або на 9,06грн. більше показника аналогічного періоду минулого року (62,12грн.).

• допомога на поховання складає 33,0 тис.грн. або 46,1 % передбачених асигнувань. У порівнянні з 2014 роком (46,2 тис.грн.) сума витрат зменшилась на 13,2 тис.грн. або на 6 страхових випадків (28,6 %) та дорівнює 15 виплатам.

• сума витрат на виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 20,3 тис.грн. або 71,5 % запланованої суми, що пов’язано з внесенням змін до законодавства. В порівнянні з минулим роком, сума витрат і кількість оплачених днів зменшились на 141,0 тис.грн. (87,4 %) та 1 458 дні (90,0 %) відповідно.

На фінансування оздоровчих заходів використано кошти в сумі 222,2 тис.грн., що становить 100,0 % бюджетних призначень передбачених Тимчасовим розписом на придбання путівок в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів України, які виділяються лікувально-профілактичним закладам області, для відновлення здоров’я хворих застрахованих осіб, що направляються на санаторний етап лікування.

Для забезпечення діяльності Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду спрямовано 674,9 тис.грн., в тому числі по статтях бюджету:

• організаційно-управлінські заходи – 673,3 тис.грн. або 97,7 % планового показника;

• витрати по виконанню обов’язків страховика – 1,6 тис.грн. або 33,5 % до плану.

•Зобов’язаннь страхувальників станом на 01.01.2016 року, немає

Зобов’язання Фондум, станом на 01.01.2016 року у порівнянні з 01.01.2015 року (969,0 тис.грн.) зменшились на 899,9тис.грн. або на 92,9 % та склали 69,1 тис.грн.

Заборгованість в сумі65,6 тис.грн. утворилась внаслідок проведення та відображення страхувальниками в звіті за 2015 рік, нарахованих застрахованим особам сум матеріального забезпечення, заяви-розрахунки по яким були подані протягом звітної кампанії.

Решта коштів 3,5 тис.грн. це поточні витрати грудня місяця 2015 року по заявках страхувальників, які подані до дирекції 29 грудня 2015 року.

Станом на 22.01.2016 року кошти профінансовані страхувальникам в повному обсязі.

Міжрайонною виконавчою дирекцією постійно ведеться роз’яснювальна робота зі страхувальниками для забезпечення ефективності та узгодженості в роботі комісій (уповноважених) із соціального страхування з роботою адміністрації (а відповідно й бухгалтерією), з метою своєчасного вирішення питання про призначення та надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам при обробці лікарняних листків, включення їх до заяв-розрахунків та подачі заяв-розрахунків до робочого органу для зменшення заборгованості за Фондом.

Голови комісій (уповноважені) із соціального страхування виконують одну із головних ролей при призначенні матеріального забезпечення а значить розпоряджаються використанням коштів Фонду на підприємствах, тому повинні забезпечувати контроль за їх цільовим використанням.

Ми сподіваємося, що майбутня наша співпраця буде, успішною напротязі поточного року.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

28.01.2016

===========================================================

Фонд забезпечує своєчасне фінансування

страхувальників-роботодавців

Одним із основних напрямків діяльності Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду є надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з настанням страхового випадку: тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

Напротязі 2015 року проведено фінансування допомог по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах та на поховання по 2 064 заявах-розрахунках наданих страхувальниками-роботодавцями з 01 січня 2015 року по 28 грудня 2015 року (включно) на суму 7 934,2 тис.грн.

Фонд як страховик, своєчасно виконує свої зобов’язання перед страхувальниками в терміни та у відповідності до вимог чинного законодавства.

Фінансування страхувальників-роботодавців у 2015 році здійснювалось робочим органом протягом 3-4-х робочих днів, статтею 34 Закону України-1105-XІV від 23.09.1999 року передбачено здійснювати фінансування протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку.

Для забезпечення своєчасної виплати матеріального забезпечення застрахованим особам в поточному році, хочу звернути увагу на роботу комісій (уповноважених) із соціального страхування яка повинна активізуватися на своєчасному прийнятті рішення про призначення матеріального забезпечення, здійсненні контролю за правильним нарахуванням та виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам.

Лише завдяки налагодженій, професійній та оперативній роботі комісії (уповноваженого) із соціального страхування та спеціалістів бухгалтерії підприємств, установ та організацій скоротяться терміни отримання лікарняних вашими працівниками до мінімальних.

Платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки найманим працівникам, повинні надаватись в найближчий термін, установлений для виплати заробітної плати згідно (частини 2 статті 32 ЗУ-1105).

Однак підприємству нічого не заважає виплатити лікарняні за рахунок Фонду відразу після їх одержання.

Вважаю за свій обов’язок нагадати Вам, що страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення застрахованим особам. Їх не можна спрямувати на стягнення на підставі виконавчих документів, на задоволення вимог кредиторів.

Розраховуємо на тісне співробітництво з Вами в поточному році.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

06.01.2016

===========================================================

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!

У зв’язку з очікуваним реформуванням Фонду Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить на протязі листопада - грудня поточного року своєчасно подавати заяви-розрахунки для отримання коштів на матеріальне забезпечення застрахованим особам у 2015 році.

Головним бухгалтерам потрібно в кінці 2015 року, не пізніше 24 грудня, подати заяви-розрахунки з максимальним включенням до них витрат по лікарняних, щоб до 31 грудня 2015 року Фонд мав можливість профінансувати їх в повному обсязі.

Просимо провести роз’яснювальну роботу із застрахованими особами.

Листок непрацездатності повинен бути переданий голові комісії та роботодавцю для опрацювання в трьох денний термін з дня відновлення працездатності чи початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

11.11.2015

===========================================================

До уваги страхувальників!

Надаємо інформацію щодо путівок на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів

Турбота про оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей є одним із найважливіших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

За рахунок коштів Фонду, передбачено отримання застрахованими особами відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Дані путівки виділяються безкоштовно лікувально-профілактичними закладами по рішенню відбіркової комісії. На лікування направляються застраховані особи, що працюють на підприємствах (в організаціях, установах, фізичних осіб-підприємців) незалежно від форм власності. Поділ путівки на декількох осіб, зменшення терміну лікування – забороняється. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. На період реабілітаційного лікування видається листок непрацездатності.

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути: до лікувально-профілактичного закладу - заповнений зворотній талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію та в бухгалтерію за місцем роботи - листок непрацездатності для оплати. Впродовж року може бути виділена тільки одна путівка на санаторно-курортне лікування або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Згідно наданої заявки від Городнянської центральної районної лікарні про виділення за рахунок коштів Фонду путівок на відновлювальне лікування в умовах санаторно-курортного закладу для застрахованих осіб і членів їх сімей на 2015 рік, виконавчою дирекцією ЧОВ ФСС з ТВП на ІV квартал 2015 року доведено чотири путівки на відновлювальне лікування.

На даний час в наявності є путівки на реабілітаційне лікування:

На даний час в наявності є путівки на реабілітаційне лікування:

Назва санаторію Профіль захворювання Термін заїзду Лікувально-профілактичний заклад, який видає путівку
«Карпати» Відновлювальне лікування після гострих церебровоскулярних порушень 13.12.2015 Городнянська ЦРЛ Голова відбіркової комісії Полтавська В.М.
«Хмільник» Відновлювальне лікування після ортопедичних операцій 22.12.2015 Городнянська ЦРЛ Голова відбіркової комісії Полтавська В.М.

Хочу ще раз звернути увагу застрахованих осіб що первинний медичний відбір застрахованих осіб або їх дітей, які мають потребу у подальшому долікуванні в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, проводиться безпосередньо у відділеннях лікувально-профілактичного закладу лікуючим лікарем та завідуючим відділенням.

Завідуючий відділенням інформує головного лікаря про наявність потреби конкретного хворого у забезпеченні реабілітаційним лікуванням в умовах санаторного закладу.

Рапорт завідуючого профільним відділенням з резолюцією головного лікаря передається для розгляду до комісії по відбору хворих на реабілітаційне лікування.

Відбіркова комісія веде облік застрахованих осіб або їх дітей, які потребують подальшого лікування в спеціалізованих реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, після перенесених захворювань чи травм, здійснює медичний відбір хворих за результатами комісійного огляду і ознайомлення з даними проведеного обстеження та лікування.

Більш детальну інформацію можна отримати в спеціаліста Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції по Городнянському району: м. Городня, вул. Леніна, 10, або за телефоном: 2-75-18.

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

11.11.2015

===========================================================

Про підсумки роботи Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому станом на 1жовтня 2015 року обліковується 1 606 підприємств, установ, організацій і суб’єктів підприємни-цької діяльності, що об’єднують близько 16 тисяч працюючих громадян, в тому числі 56 осіб застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на добровільних засадах.

Головним завданням міжрайонної виконавчої дирекції було і залишається своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплати допомог застрахованим особам, яке необхідно проводити протягом 10-ти робочих днів від дати надання страхувальниками заяви – розрахунку до органу Фонду.

Протягом звітного періоду зобов’язання Фонду перед страхувальниками зменшилися на 734,3 тис.грн. (з 969,0 до 234,7), або на 75,8%, що свідчить про значне покращення в звітному періоді ситуації з проходженням коштів через Головне управління Державної казначейської служби України На поточну дату ці платежі проходять протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні. Тобто, затримки у виплаті допомог застрахованим особам немає.

Доходна частина бюджету по статті «Інші надходження» виконана на 10,9 тис. грн., що складає 155,7% до запланованої суми (7,0 тис.грн.).

Починаючи з з 01.07.2015р. спеціалістами міжрайонної виконавчої дирекції проводяться планові перевірки так, як обмеження на проведення перевірок страхувальників, встановлені пунктом 8 розділу ІІІ «Прикінцеві положення Закону України від 28.12.2014р. №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», не діють, у зв’язку із закінченням установленого терміну;

Протягом 9 місяців 2015 року було проведено 53 перевірки щодо правильності нарахування обліку та використання страхових коштів страхувальниками в тому числі: 20 планових перевірок, 33 позапланових , з них в 12 випадках (або 22,6%) були виявлені порушення нормативно-правових актів на загальну суму 4 396,53грн.

Витратна частина бюджету становить 6 526,5 тис.грн. або 88,5% до затвердженого в бюджеті показника (7 378,2 тис.грн.) в т.ч. по статтях:

(тис.грн.)

Найменування статті План Факт % виконання
По тимчасовій непрацездатності-без пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 770,00 4 255,60 89,2
По вагітності та пологах-без пільги по допомогах остраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 689,50 1 532,40 90,7
На поховання 53,8 28,6 53,2
На виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 168,9 20,3 12
Оздоровчі заходи (путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів) 186,4 186,4 100
Організаційно-управлінські заходи 506 502 99,2
По виконанню обов'язків страховика 3,6 1,2 33,3

Загальна сума нарахованих страхувальниками допомог за 9 місяців 2015 року згідно зведеного звіту Ф4-ФСС з ТВП (з урахуванням пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи) становить 5 836,9 тис грн., або 87,3% до планового показника 6 682,2 тис.грн.

Допомога по тимчасовій непрацездатності Слід зазначити, що найбільша частка витрат з бюджету (понад 67 %) – це допомога по тимчасовій непрацездатності, на виплату якої в поточному періоді використано 4 255,6 тис.грн., що становить 89,2% до плану 4 770,0 тис.грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( 3 976,7 тис. грн.), показник збільшився на 278,9 тис. грн. або на 7,0%.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 128,19 грн., що на 4,28 грн., або (3,5%) більше показника минулого року (123,91 грн.), що обумовлено зростанням заробітної плати з нарахуванням індексації також хворіли особи, які займають керівні посади.

Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності (за винятком допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) складає 30 731 днів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (29 826 днів) кількість днів збільшилась на 905 днів на (3,0%)).

Допомоги по вагітності та пологах без пільги по допомогах постраждалим внаслідок ЧАЕС склала 1 532,4 тис.грн., що становить 90,7% до плану 1 689,5 тис.грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( 1 454, 4 тис. грн.), збільшилась на 78,0 тис. грн. та становить 105,4%.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становить 71,73 грн., що на 9,00 грн., більше показника минулого року (62,73 грн.), та становить 114,4%., що обумовлено зростанням заробітної плати пов’язаної з нарахуванням індексації. За звітний період випадків перевищення розміру середньоденної допомоги по вагітності та пологах над середньоденною заробітною платою у 2 і більше разів не встановлено.

Загальна кількість оплачених днів без врахування днів по пільзі по вагітності та пологах постраждалим внаслідок ЧАЕС за 9 місяців 2015 року склала 21 364 дні, що на 1 820 днів, або 7,9% менше ніж за аналогічний період 2014 року ( 23 184 днів) .

Допомога на поховання становить 28,6 тис.грн., що становить 53,2% до плану 53,8 тис.грн. Кількість випадків надання цієї допомоги – 13, розмір допомоги - 2 200,00 грн.

Для отримання фінансування на виплату працівникам допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах і на поховання, роботодавці подають до дирекції заяву-розрахунок із зазначенням сум матеріального забезпечення нарахованих застрахованим особам. Так, за 9 місяців 2015 року подано 1 509 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 5 857,5 тис. грн

Профінансовано страхувальникам на виплату матеріального забезпечення 6 581,3 тис.грн.в тому числі: по заявах- розрахунках отриманих з 04.12.2014р. по 31.12.2014 р.- 740,3 тис.грн, решту коштів, що складає -5 841,0 тис.грн по заявах- розрахунках поданих за 9 місяців 2015 року.

Оздоровчі заходи в звітному періоді на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів видано двадцять дві путівки на суму 186,4 тис.грн., що становить 100,0% до плану, путівки видавалися в установленому порядку, безкоштовно з оформленням листка непрацездатності на весь період лікування в санаторії з послідуючою виплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Статті бюджету "Організаційно-управлінські заходи" і "Витрати по виконанню обов’язків страховика" за звітний період виконано на 99,2% та 33,8% відповідно.

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності працює відповідно до вимог чинного законодавства та квартальних планів роботи.

Спеціалістами дирекції постійно ведеться роз’яснювальна робота зі страхувальниками (бухгалтерами, головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування ) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення іх до заяв-розрахунків та подачі заяв-розрахунків до робочого органу Фонду без запізнення з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення.

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекціїЧернігівського

обласного відділення Фонду соціального страхування з

тимчасової втрати працездатності

Єрмоленко Т.О.

27.10.2015

===========================================================

Настав термін подачі звітності по коштах Фонду за дев‘ять місяців 2015 року.

Корюківська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує, що відповідно до п.2.ч.2.статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV роботодавець зобов’язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати

Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Згідно з додатком 1 до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) від 18.01.2011 № 4, зі змінами та доповненнями (далі — Порядок № 4) звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням подається за формою Ф4-ФСС з ТВП до робочого органу ФСС ТВП за місцем обліку. Якщо протягом звітного кварталу підприємство, установа змінювало місцезнаходження, то після проведення остаточних розрахунків за попереднім місцем обліку, звіт необхідно подати за новим місцем обліку як страхувальника.

Строки та форми подання звітності.

Страхувальники зобов’язані складати та подавати звіт до ФСС з ТВП не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця (п. 4.1 Порядку № 4), тобто за дев‘ять місяців 2015 року - до 20 жовтня 2015 року. Згідно із пунктом 4.1 Порядку № 4 звіти за формою Ф4-ФСС з ТВП подаються на вибір страхувальника одним із способів:

• в електронній формі, при цьому обов’язково вказувати 12 - значний реєстраційний код страхувальника та правильність вказаного періоду звітності;

• на паперових носіях, в тому числі поштовим відправленням з повідомленням про вручення та з описом вкладення. У разі надіслання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу ФСС з ТВП не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання звіту – до 10 жовтня 2015 року.У разі складання або подання звітності з недотриманням правил, заповнення в неповному обсязі, відсутності відбитка печатки та підписів керівника, головного бухгалтера, відповідальними особами ФСС з ТВП звіти прийняті не будуть.

Випадки неподання звіту.

Базовим звітним періодом при складанні звіту за коштами ФСС з ТВП є квартал. Відповідно до пункту 4.3 Порядку № 4 звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

• відсутності у страхувальника заборгованості перед ФСС з ТВП за субрахунком “Розрахунки із соціального страхування” на початок звітного кварталу та оборотів за субрахунком у звітному кварталі;

• наявності зобов’язання ФСС з ТВП перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів за субрахунком “Розрахунки із соціального страхування” у звітному кварталі.

Отже, якщо за дев‘ять місяців поточного року, страхувальник мав рух коштів по субрахунку, призначеному для обліку розрахунків із соціального страхування, а саме: у випадках проведення фінансування матеріального забезпечення, нарахування штрафних санкцій по результатам перевірок по коштах ФСС ТВП, страхувальник повинен подати звітність.

За результатами перевірки по використанню коштів ФСС з ТВП нараховані штрафні санкції, їх відображення у звіті:

В рядку 4 таблиці 1 звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП відображається вся сума стягнень за результатами перевірок по видам штрафні санкції розподіляються в рядках 17 - 19 таблиці 1 звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

При виявленні помилки у звітах страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Нагадуємо про особливості внесення до звітності даних щодо нарахування і виплати допомог по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В колонках 5 та 6 таблиці 2 звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП “У тому числі пільги по допомогам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи” вказується кількість днів, допомога за які виплачена на пільгових умовах, та суми таких витрат.

Якщо, страховий стаж працівника, що віднесений до 3 категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС, складає 1 рік, тому без пільги він може отримати матеріальне забезпечення в розмірі 50 % від середньої заробітної плати, але представивши посвідчення постраждалого від аварії на ЧАЕС 3 категорії, він отримає матеріальне забезпечення в розмірі 100 % від середньої заробітної плати. Відтак, саме 50 % - суму різниці в оплаті тимчасової непрацездатності вказують в колонці 6 таблиці 2 звіту, а дні тимчасової непрацездатності вказуються повністю. Якщо ж працівник, що є постраждалим від аварії на ЧАЕС, має достатньо страхового стажу для оплати періоду тимчасової непрацездатності в розмірі 100 % від середньої заробітної плати (тобто більше 8 років), то пільгою він не користується і у колонках 5 та 6 таблиці 2 його листок непрацездатності не відображається.

В випадку нарахування допомоги по вагітності і пологам жінці, що є постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи у колонках 5 та 6 таблиці 2 звіту відображають різницю в кількості днів між звичайною відпусткою та пільговою та суму допомоги, виплаченою за додаткові дні. Якщо жінка повністю використала відпустку по вагітності та пологам, то кількість днів в колонці 3 завжди становитиме 180, а в колонці 5 – 54. У колонці 3 відображають всю суму допомоги, а в колонці 6 – пропорційно додатково наданим дням відпустки.

Якщо ж був оплачений листок непрацездатності особі, віднесеній до І категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС, для санаторно-курортного лікування, то в колонках 5 та 6 таблиці 2 звіту відображаються всі дні та сума допомоги, яка виплачена по листку непрацездатності, виданого на період санаторно-курортного лікування, повністю.

З 01.01.2015 Законом України від 28.12.2014 р. № 76 було внесено зміни і до Закону від 28.02.1991 № 796 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Статтю 23 про пільги та компенсації громадянам, віднесеним до 4 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, виключено, тож слід керуватись роз’ясненнями, наданими листом Виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 17.01.2015 № 2.4-17-92.

Особам, віднесеним до 4 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, пільги щодо виплати допомоги (з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 % від середньої заробітної плати незалежно від стажу; по вагітності та пологах за 180 календарних днів) не надаються.

Таким чином, допомога по вагітності та пологах жінкам, віднесеним до 4 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, по страховим випадкам, що настали після 01.01.2015 року надається на загальних підставах – за 126 календарних днів, тобто за 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після пологів, а в разі ускладнених або багатоплідних пологів видається додатковий листок непрацездатності на 14 календарних днів.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

м. Корюківка 3-12-36, 3-12-38 ;3-14-98;

м.Щорс 2-18-64;

м.Городня 2-75-18

Директор Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

Єрмоленко Т.О.

12.10.2015

===========================================================

Назад18 Вересня 2018 12:15

Інформацію про події в районі отримую з: