back

Городнянщина туристична: Будинок купця Миколи Писарєва

30 липня 2020

На початку ХХ століття Микола Писарєв був найбагатшою людиною у Городнянському повіті. Він же був «міським головою та купцем першою гільдії». Володіння Писарєва займали простір від Городні до Диханівки. Цей будинок він побудував у 1898 році. У 1903 році Писарєва М.П. було вбито. Миколу Павловича поховали на Свято-Миколаївському кладовищі, безпосередньо біля тодішньої Свято-Миколаївської церкви серед видних священнослужителів та членів міської земської управи.

Двоповерховий будинок в центрі містечка був зведений в кінці ХІХ століття. Перший поверх – цегляний, другий – дерев’яний, дах – залізо. Зараз у цьому приміщенні знаходиться Городнянський історико-краєзнавчий музей.

Музей засновано у 2007 році. Зібрання музею нараховує понад 5 тисяч музейних предметів.

В експозиції представлені предмети, що висвітлюють діяльність політичного та державного діяча сучасності, незламного борця за незалежність України, автора Акту проголошення незалежності України, голову асоціації дослідників голодоморів в Україні, Героя України - Левка Лук’яненка.

В окремій залі представлено експонати, що розповідають про перші поселення людини на території Городнянщини, про Городнянську сотню та повіт, народні промисли та ремесла. В експозиції розміщені предмети праці, залишки прадавніх тварин, керамічних та скляних виробів, козацьких люльок, залізних виробів, історико – побутові речі кінця ХІХ – поч. ХХ століть.

Третя зала присвячена періоду Другої світової війни. Численні документи, фотографії, меморіальні речі висвітлюють жахливі сторінки війни українського народу.

Сучасний період представлений експозицією, що розповідає про соціально-економічний розвиток Городні, людей, які досягли високих результатів у різних галузях господарства.

Етнографічно-побутовий відділ представлений українською селянською хатою кінця ХІХ століття, як надбанням національної культури. Тут відтворено інтер’єр житлового приміщення та сіней, де розміщена піч, ткацький станок та предмети побуту.

Сайт: Чернігівщина туристична

Департамент культури і туризму, національностей та

релігій Чернігівської обласної державної адміністрації