back

Головний спеціаліст сектору освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Купріянова: Особи, які постраждали від торгівлі людьми, у разі потреби можуть отримати комплексну допомогу

30 липня 2020

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми. 

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особи, які постраждали від торгівлі людьми, у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації, тимчасове розміщення  у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми та інші види допомоги.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізовує заходи з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми та здійснює оцінку потреб постраждалої особи, розробку плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням – (04645) 2-43-57, 2-43-99.

За отриманням допомоги можна звернутись  до:

  • сектору освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, який визначено відповідальним за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми,  (04645) 2-11-36;
  • управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (04645)2-19-90;
  • служби у справах дітей районної державної адміністрації (у випадку, якщо постраждалою особою є дитина) – (04645) 2-74-99;
  • Городнянського відділення поліції Менського ВП ГУНП в Чернігівській області, 102;
  • Городнянського бюро правової допомоги – (04645) 2-10-27, 2-10-55.

Також в Україні діє:

1) Українська національна довідкова безкоштовна лінія з питань міграції та протидії  торгівлі людьми:

  • 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні;
  • 527 – безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС.

2) «Гаряча лінія» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» (Київ) - 0-800-500-22-5.

 

Довідково.У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого фізичного і психо-емоційного стану жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Вербувальниками найчастіше є знайомі люди, а іноді, навіть, друзі. Потрапляючи у тенета сучасного рабства, порушуються усі права людини: громадянські, соціально-економічні та культурні. 

Сучасне рабство може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас, але часто залишаються невидимими.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації, тимчасове розміщення  у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми та інші види допомоги.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізовує заходи з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на який покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням – (04645) 2-43-57, 2-43-99.

Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні — запорука успішної боротьби з даною проблемою. Бережіть себе і своїх рідних. Будьте обачними та уважними, якщо отримуєте заманливу пропозицію працювати за кордоном. Краще попередити неприємну ситуацію, аніж мати справу з її наслідками.

За інформацією сектору освіти, культури,

молоді та спорту райдержадміністрації