Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

25 серпня 2010

Районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

15100, м.Городня, вул. Троїцька, 10, тел. (04645) 2-43-57

ел адреса:GRCSSSDM@i.ua

Директор Висоцька Юлія Юріївна

***

Акція «16 днів проти насильства»

11 грудня 2018

Щороку в Україні   з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

 

В рамках всеукраїнської акції  Городнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Городнянського центру зайнятості провів групові інформаційно-профілактичні заходи з безробітними на теми «Торгівля людьми» та «Ні домашньому насиллю!». Всього проведено 3 заходи, охоплено 36 осіб.

На базі Городнянського РС філії ДУ «Центру пробації» Городнянським ЦСССДМ проведено групові заходи для осіб молодіжного віку, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Проведено лекція бесіда та анкетування, в яких порушено важливі теми: «ВІЛ/СНІД – хвороба ХХІ століття. Як її уникнути» та «Ставлення до наркоманії». Охоплено 8 осіб.

До акції активно долучилися загальноосвітні школи району, які взяли участь у запланованих заходах Центру. 

Фахівцем із соціальної роботи спільно з медичним працівником в КП «Городнянський ліцей» проведено бесіди «Вплив шкідливих звичок на майбутнє життя молодої людини», анкетування «Ні насильству» та «Згубні наслідки наркотичної залежності». Всього проведено 6 групових заходів, охоплено 168 осіб.

Профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота провелась Городнянським РЦСССДМ разом з інспектором ювенальної превенції в Городнянській ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1 та в Городнянській районній гімназії. Зі шкільною молоддю проведено 7 бесід та анкетування на теми «Ні насиллю!», «Дитина має свої права», «16 днів проти насилля», «Права та обов’язки». Охоплено 238 дітей.

В загальноосвітніх школах сіл Перепис, Деревини та Хоробичі проведено ряд групових заходів з учнівською молоддю. Загалом проведено 4 профілактичні бесіди та 2 анкетування на соціально-важливі теми щодо прав людини, видів насильства та як запобігти насильству в суспільстві. Загалом охоплено 52 особи.

Профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота постійно проводиться у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях щодо попередження домашнього насильства, а також про необхідність дотримання здорового способу життя.

За інформацією районного 

ЦСССДМ

Молоді мами отримали перші пакунки малюка

21 вересня 2018

В Україні з 1 вересня стартував пілотний проект надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка".

Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, незважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків.

З цією метою Кабінетом Міністрів України на чолі з В. Гройсманом 20 червня 2018 року прийнято постанову № 512 « Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги « пакунок малюка».

«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною  допомогою та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його  зможуть мати, батько або родичі дитини.

З 20 вересня  2018 року видачу  «пакунків  малюка» розпочато і на Городнянщині. Перших шість подарунків від держави отримали молоді матерії з м. Городня,  с. Конотоп, Андріївна та В. Листвен.

Набори сім’ям вручили начальник управління соціального захисту населення В. Криволап та директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Ю. Висоцька. Вони також привітали родини з поповненням, побажали здоров’я, добробуту, а маленьким  – щасливого життя і Божої підтримки. 

Кожна мама отримала  для своєї дитини пакунок з найнеобхіднішими для малюка речами у перші місяці життя.

За інформацією ЦСССДМ

***

12 серпня – Міжнародний день молоді!

На базі Городнянського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області фахівцем із соціальної роботи Городнянського ЦСССДМ спільно з провідним інспектором підрозділу для молоді, яка перебуває у конфлікті з законом, було проведено профілактичний захід до Міжнародного дня молоді.

12 серпня – Міжнародний день молоді. Молоддю вважаються особи до 35 років. Молодь є однією з найважливіших ланок суспільства. Від того, як молоді люди влаштують своє особисте життя залежить майбутнє країни. Дехто зосереджує увагу на розвитку кар’єри, дехто мріє подорожувати, хтось займається саморозвитком. Міжнародний день молоді – це спільне свято багатьох націй. Але практично в кожній країні існує і свій день, присвячений молоді. Молодість – це час мрій і надій, пошуку свого життєвого шляху, бажання діяти, дивувати світ своїми сміливими ідеями і досягненнями. Запорукою успішного майбутнього є налагодження міцних стосунків між особами протилежної статі.

Саме цьому був присвячений проведений захід, в ході якого фахівці на прикладах показали моделі відносин між молодими людьми, також було переглянуто відеофільм, до обговорення якого долучились всі присутні та навели свої приклади із життя.

Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері.

 

=============================================================================

Соціологічне дослідження «Протидія торгівлі дітьми та молоді в Україні»

02 липня 2018 року фахівцем Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з представником Міжнародної організації по міграції (МОМ) було проведено в Городнянському районі комплексне соціологічне дослідження «Протидія торгівлі дітьми та молоді в Україні» серед дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Метою даного дослідження є визначення вразливості до потраплення в ситуацію торгівлі людьми та рівня обізнаності щодо явищ торгівлі людьми дітей та молоді в Україні.

Дане комплексне соціологічне дослідження проводилось з дотриманням вимог чинного законодавства щодо захитсу персональних даних.

Проблема торгівлі людьми з різною гостротою виявляється в різних регіонах. Причини торгівлі людьми потрібно шукати й в існуванні зовнішніх чинників, серед яких слід зазначити відкриття кордонів, що спрощує можливості для туризму і пошуку роботи, формування міжнародних кримінальних об’єднань; лояльне до проституції законодавство багатьох країн світу, глобалізації економіки та міграції. І тут абсолютно зрозуміло, що ліквідувати ці глобальні чинники складно, практично неможливо. Але потрібно їх вивчати, розуміти, щоб урахувати в діяльності з протидії торгівлі людьми.

 

=============================================================================

Змістовний відпочинок

Для дітей канікули – це період відпочинку, зміцнення здоров’я, нових знайомств та пригод. А ще – яскравих вражень, творчості, пізнання світу.

Одразу, після закінчення навчального року, в школах району запрацювали пришкільні табори. Протягом трьох тижнів діти мали можливість відвідувати шкільні заклади, де на них чекали цікаві екскурсії по місту, ігри, вікторини та розважальні заходи. До проведення заходів у пришкільних таборах нашого міста та району долучився і Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час роботи працівниками центру велика увага приділялася безпеці життєдіяльності дітей, запобігання негативних звичок та правопорушень.

Зі школярами проведено групові заходи на теми: «Ні насиллю!», «Здоровий спосіб життя», а також профілактичні бесіди щодо шкідливого впливу нікотину на організм людини та запобігання соціально небезпечних хвороб у суспільстві. Загалом в школах району проведено 9 групових заходів, соціальними послугами охоплено 182 особи.

 

 

=============================================================================

1 червня – Міжнародний День захисту дітей

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 1 червня Городнянський районний центр для сім’ї, дітей та молоді спільно з центром дитячої та юнацької творчості проводив розважальний захід на майданчику біля будинку культури.

Під час заходу діти малювали на асфальті, брали участь у веселій вікторині, танцювали, відгадували загадки, ліпили з кольорового тіста кумедних звіряток, плели із стрічок браслети. Малеча із задоволенням підставляла свої обличчя для розмальовки яскравими малюнками: смайликами, прапорцями, зірочками, квіточками.

На святі проводилась благодійна лотерея з метою зібрання коштів на лікування хворої дитини.

Також, до дня захисту дітей, напередодні 1 червня, працівниками Центру було проведено цикл бесід з вагітними жінками, членами сімей, які опинились в СЖО та умовно-засудженими щодо належного виховання дітей, необхідності організації сімейного дозвілля, попередження та недопущення насилля в сім’ї, ведення здорового способу життя.

Під час святкування дітки отримали кольорові кульки, цукерки, мильні бульбашки, наклейки і, найголовніше, гарний настрій та щирі посмішки. Ось так цього дня весело, змістовно і відпочили, і позмагалися, і погралися наші малюки!

 

 

 

=============================================================================

Вибір професійного шляху!

06 лютого 2018 року Городнянським районним центром зайнятості спільно з Городнянським районним ЦСССДМ було проведено інформаційно – просвітницькі заходи для дітей – сиріт та дітей, ПБП, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу на тему “Профорієнтація” , “Групова консультація із застосуванням психологічного консультування”.

Правильно обраний професійний шлях – це запорука успіху в майбутньому! Лише працюючи за покликом серця можна отримувати не тільки грошову винагороду, але й моральне задоволення від результатів власної діяльності. Ведучі заходу закликали учнів зробити усвідомлений вибір професії, відповідно до своїх інтересів (ХОЧУ), знань та умінь (МОЖУ), актуальних потреб сучасного ринку праці (ПОТРІБНО). Фахівець центру зайнятості Беребера О. П. розповіла про основні типи професій та риси характеру, які відповідають тій чи іншій сфері професійної діяльності.

В формі діалогу та тестування учасники заходу мали змогу ознайомитись з різноманітним світом професій, дізналися більше про власні професійні орієнтації. Зустріч з прийомними дітьми та дітьми - вихованцями пройшла в дружній та привітній атмосфері. Сподіваємося, що проведені заходи допоможуть підліткам, які ще не визначилися з професією, знайти свій шлях, а тим, хто вже зробив вибір – переконатися в його правильності!

 

 

Підготовлено Городнянським районним центром

 

соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді .

 

***********************************************************************

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ !

Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’я – це головне для розвитку дитини, а батьки є першовихователями. Вони зобов’язані турбуватися про здоров’я, духовний та моральний розвиток дитини, передавати досвід взаємодії з людьми та природою, готувати до самостійного життя та праці. Бувають ситуації, коли діти потрапляють у складні життєві обставини, такі як, наприклад, батьки загинули, або захворіли і тимчасово не можуть доглядати за дитиною, або через зловживання батьками алкогольних напоїв діти залишаються без належного догляду. На жаль такі випадки трапляються частіше чим ми думаємо. Щоб допомогти діткам, які опинилися в складних життєвих обставинах, в Україні з 2016 року на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Патронатні родини вже давно практикуються у багатьох країнах, як підготовка дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи усиновлення.

Патронат над дитиною — це тимчасовий (до 3-ох місяців) догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.

Паралельно в цей час із рідними батьками дитини спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю. Із метою створення патронатних сімей Городнянський районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводяться інформаційні заходи щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі в районі.

08 грудня 2017 заступником директора-начальником відділу соціальної роботи Городянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді С. Малофей на базі Городянського районного центру зайнятості було проведено зустріч для осіб, які шукають роботу. Під час бесіди її учасники отримали роз’яснення: хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат, які основні завдання патронатних вихователів, які в них права та обов'язки. Також обговорювалось багато інших питань, пов'язаних зі створенням та функціонуванням зазначених сімей.

За додатковою інформацією звертатися до Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Городня вул. Троїцька,10 тел. 2-43-57

 

***********************************************************************

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ !

Гарантовано :

1.Заробітня плата

2.Кошти на дитину

3.Професійна підтримка

Сім'я патронатного вихователя - сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

Головне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись.

Детальніше можна ознайомитись за посиланням

Станьте патронатними вихователями

***********************************************************************

Управління гнівом

05 лютого 2018 року фахівцем Городнянського районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Євсієнко О.В. та фахівцем Городнянського районного відділу з питань пробації Абасовою М.С. був проведений тренінг для молоді на тему “Управління гнівом”.

Гнів – емоція, властива всім людям, незалежно від раси, статі, релігії та культури. Однак стійке і глибоке почуття гніву може бути руйнівним для людини та її оточення, якщо це почуття триває впродовж тривалого часу або виникає занадто часто. В таких випадках спалахи гніву можуть призвести до словесної образи, нанесення фізичної шкоди або вчинення будь – якої іншої протиправної дії. Тому уміння контролювати свій гнів є важливим життєвим навиком для будь якої людини.

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Дід Мороз до нас іде – дітям щастя принесе!

Напередодні Новорічних свят всі діти вірять у казку та чекають на диво, особливо коли йдеться про дітей з особливими потребами. Цю казку їм подарували працівники Городнянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, завітавши до кожної оселі та привітавши дітей з Новим роком. Малеча отримувала привітання від самого Діда Мороза, який прийшов до них в дім разом зі своєю онучкою – Снігуронькою. Діти раділи, грали в ігри, водили танок навколо ялинки та розповідали вірші, за що були віддячені солодкими подарунками, які самі діставали з чарівного мішка Діда Мороза.

Незабутні враження, щасливі усмішки батьків і дитячі очі, що сяяли радістю, - найбільша винагорода для організаторів свята.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Привітання прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з Днем Св. Миколая, Новорічними Святами та Різдвом Христовим

19 грудня православні люди всього світу святкують день святого Миколая Чудотворця. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди

Наші прийомні батьки, батьки – вихователі – це люди, які також щедро дарують частину свого серця дітям, бо розуміють – кожна дитина має право бути захищеною, має бути оточена любов’ю, повагою та турботою. Вони щиро зацікавлені у всьому, що відбувається в житті дітей, цікавляться їх дитячими, нехай дріб’язковими і наївними проблемами, розуміють їх, спостерігають за всіма змінами, які відбувається в душі і свідомості підростаючої людини.

Городнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді привітав прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та всіх членів їхніх родин з Днем Св. Миколая, Новорічними Святами та Різдвом Христовим та пригостив солодощами.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

«НІ!» насильству в сім’ї»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків;

- активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верст населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

06 грудня 2017 Городнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Городнянського центру зайнятості спільно з Управлінням соціального захисту населення, Городнянським бюро правової допомоги провели групові інформаційно- профілактичні заходи з безробітною молоддю та інвалідами.

В рамках вищезазначеної акції проведено бесіди на теми: «Право і закон», «Работоргівля», «Ні домашньому насильству» та «Що треба знати про ВІЛ/СНІД»

 

***********************************************************************

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ !

Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’я – це головне для розвитку дитини, а батьки є першовихователями. Вони зобов’язані турбуватися про здоров’я, духовний та моральний розвиток дитини, передавати досвід взаємодії з людьми та природою, готувати до самостійного життя та праці. Бувають ситуації, коли діти потрапляють у складні життєві обставини, такі як, наприклад, батьки загинули, або захворіли і тимчасово не можуть доглядати за дитиною, або через зловживання батьками алкогольних напоїв діти залишаються без належного догляду. На жаль такі випадки трапляються частіше чим ми думаємо. Щоб допомогти діткам, які опинилися в складних життєвих обставинах, в Україні з 2016 року на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Патронатні родини вже давно практикуються у багатьох країнах, як підготовка дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи усиновлення.

Патронат над дитиною — це тимчасовий (до 3-ох місяців) догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.

Паралельно в цей час із рідними батьками дитини спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю. Із метою створення патронатних сімей Городнянський районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводяться інформаційні заходи щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі в районі.

08 грудня 2017 заступником директора-начальником відділу соціальної роботи Городянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді С. Малофей на базі Городянського районного центру зайнятості було проведено зустріч для осіб, які шукають роботу. Під час бесіди її учасники отримали роз’яснення: хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат, які основні завдання патронатних вихователів, які в них права та обов'язки. Також обговорювалось багато інших питань, пов'язаних зі створенням та функціонуванням зазначених сімей.

За додатковою інформацією звертатися до Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Городня вул. Троїцька,10 тел. 2-43-57

 

***********************************************************************

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ !

Гарантовано :

1.Заробітня плата

2.Кошти на дитину

3.Професійна підтримка

Сім'я патронатного вихователя - сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

Головне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись.

Детальніше можна ознайомитись за посиланням

Станьте патронатними вихователями

***********************************************************************

Положення про Городнянський районний центр соціальних служб для сім’Ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Картки соціальних послуг

***********************************************************************

9 та 10 серпня за підтримки Городнянської міської ради та ініціативи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, діти із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, діти учасників АТО, а також діти з функціональними обмеженнями мали змогу безкоштовно відвідати цирк «Аріна», що розташувався на міському стадіоні.

Дітлахи та дорослі були вражені захоплюючими польотами акробатів та повітряних гімнастів. Глядачі спостерігали за кумедними собачками, голубами, фотографувались з полярним вовком. Феєричне шоу, величезні мильні бульбашки, надзвичайно цікаві циркові трюки, веселий клоун, яскраві костюми артистів і навіть трюк з переїзду людини автомобілем - все це можна було побачити під час візиту до цирку.

Завдяки насиченій програмі та позитивній атмосфері дітлахи отримали прекрасні емоції, потужний заряд енергії та гарного настрою, а спогади в їх пам’яті залишаться ще надовго.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Хай щастю дитини не буде кінця

Міжнародний день захисту дітей - ще одне нагадування нам про те, що про підростаюче покоління, ми зобов'язані дбати постійно. Від рівня розвитку юних українців, їх благополуччя залежить майбутнє всієї держави.

Нехай кожна дитина буде завжди оточена любов'ю і турботою. До тих пір, поки існують дитячі будинки і таке поняття, як “дитина-сирота”, поки є діти, які пережили соціальні біди, постраждали від недобросовісних дорослих і аморального суспільства - ми не маємо права заспокоюватися. Не в силах дитина самостійно протистояти агресії дорослого зла Ідея Дня захисту дітей полягала в тому, щоб нагадати дорослим про те, що діти мають право на любов та піклування, на відпочинок, освіту та вільне спілкування і взагалі на постійну турботу. Ми, дорослі, повинні зробити все можливе, щоб діти виросли щасливим, розумним, здоровим і талановитим. Нехай їх оточують доброта і розуміння

.

Саме тому працівниками Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для дітей міста було організовано та проведено живу виставку дитячих малюнків під назвою «Хай щастю дитини не буде кінця». Роботами юних художників могли милуватися як самі автори так і жителі міста протягом всього свята. Кожна дитина не залишилась поза увагою та отримала маленький сюрприз.

В рамках свята в центрі міста відбулись конкурси, розваги, мастер-класи, маленький концерт. В заході взяли участь як пересічні громадяни та діти, так і школярі, які відпочивають в пришкільних таборах.

 

 

 

***********************************************************************

Профілактика інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом

Вберегтися від інфекцій, що передаються статевим шляхом, нескладно – треба тільки завжди пам’ятати про прості правила, які допоможуть зберегти здоров’я.

Саме тому 03 травня 2017 року спеціалістом Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Городнянського районного відділу з питань пробації відбулося тренінгове заняття для осіб, засуджених без позбавлення волі на тему: «Інфекції , що передаються статевим шляхом». Метою даного заходу було підвищити рівень знань про ВІЛ\СНІД, інфекційні захворювання, стадії розвитку інфекції та шляхи їх запобігання.

Під час обговорення даної проблеми розгорнулась полеміка навколо обізнаності молоді щодо засобів контрацепції та їх використання. Молоді люди не завжди зважено та розумно відносяться до свого здоров’я. По завершенню заходу присутні отримали інформаційні буклети.

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

«Ми проти паління»

07 лютого 2017 року на базі Городнянського районного відділу з питань пробації спільно з Городнянським РЦСССДМ із неповнолітніми особами, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, фахівцем з питань із соціальної роботи з суб’єктами пробації Городнянського РВ з питань пробації була проведена лекція на тему: «Ми проти паління», метою якої було сформувати в підлітків свідоме ставлення до власних вчинків, свого здоров’я та здоров’я інших людей як найвищої цінності, розкрити причини тютюнопаління і негативні наслідки його впливу на організм людини.

Після лекційного обговорення відбувся перегляд відеофільму: « Вся правда про шкідливість паління».

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Попередимо насильство

02 лютого 2017 року на базі Городнянського РВ з питань пробації з особами засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі фахівцем із соціальної роботи Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена лекція на тему: «Запобігання насильству в сім’ї», метою якої було надання інформації про всі види насильства та його попередження. Проведена лекція дала можливість більш детальніше дізнатися про насильство його види та наслідки, як себе поводити в конфліктних ситуаціях та до яких служб необхідно звертатися в разі вчинення насильства.

Після лекційного обговорення відбувся перегляд відеофільму: « Я більше сюди ніколи не повернусь».

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

***********************************************************************

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Часто неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право та закони супроводжують людину все її життя.

10.11.2016 року працівниками кримінально-виконавчої інспекції та спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для учнів Городнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, була проведена зустріч, у ході якої школярам було роз’яснено про відповідальність за скоєння правопорушень, види покарань без позбавлення волі, які виконує кримінально-виконавча інспекція, про установи, де відбувають покарання у вигляді позбавлення волі неповнолітні особи та жінки.

Метою даного заходу було залучити молодь до правослухняної поведінки та вибору правильного шляху у житті. Спеціаліст центру коротко ознайомила школярів зі специфікою роботи установи та категоріями осіб, які можуть звернутися до центру для отримання безкоштовних соціальних послуг.

Наприкінці зустрічі учням було запропоновано переглянути документальний фільм «Почуй мене».

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Тренінг з умовно-засудженими: «Інфекції, що передаються статевим шляхом»

01 листопада 2016 року спеціалістом Городянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі відділу Кримінально-виконавчої інспекції для підлітків та молоді, яка перебуває у конфлікті з законом було проведено тренінгове заняття на тему: «Інфекції, що передаються статевим шляхом». Метою даного заходу було залучити молодь до здорового способу життя та сприяти усвідомленню цінності здоров’я.

Під час проведення тренінгу учасники були ознайомлені з інформаційним повідомленням щодо інфекцій, які передаються статевим шляхом та навичками їх профілактики. Розмова супроводжувалась анкетуванням, яке дозволило з’ясувати рівень обізнаності молоді з даного питання, також використовувались вправи, які були спрямовані на виявлення навичок безпечної поведінки та вироблення ефективної комунікації в групі.

Зустріч пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері. Організатори тренінгу виявили сподівання, що молоді люди усвідомлять цінність свого життя, здоров’я та скористаються наданими порадами.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

«Ні палінню!»

Напередодні всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням спеціалістом Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено заняття творчої майстерні з елементами бесіди на тему: «Ні палінню» для учнів Городнянської спеціалізованої школи інтернат І-ІІІст.

В заході взяли участь 8 дітей віком від 10 до 12 років. В ході бесіди учні дізналися що таке сигарета, з чого складається тютюновий дим. Говорили про шкідливий вплив тютюну на організм людини, про захворювання, які виникають від цієї шкідливої звички.

Наприкінці бесіди дітям було запропоновано намалювати малюнок на дану тему.

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

«Подолаємо туберкульоз разом»

В ХХІ столітті туберкульоз залишається однією з найпоширеніших інфекцій у світі, завдаючи загрозу для населення всіх країн, включаючи економічний розвиток. В останні роки відмічається стрімкий розвиток даного захворювання. Про критичний стан туберкульозу в світі Всесвітня організація здоров’я об’явила в 1993році. До цього часу вже було інфіковано туберкульозом 1/3 населення планети.

Спеціалістом із соціальної роботи Кривець М. Ю. спільно з працівниками Кримінально-виконавчої інспекції з 4 по 11травня 2016року проводилися інформаційно-профілактичні бесіди з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі на тему: «Подолаємо туберкульоз разом». Метою бесіди було познайомити учасників з проблемою розповсюдження туберкульозу, проінформувати про шляхи передачі та засоби профілактики. Також були розглянуті наступні питання: форми і ознаки захворювання, які міри необхідно приймати щоб захистити себе від хвороби, важливість проходження флюорографії. Для виявлення необхідності флюорографічного обстеження учасникам було запропоновано пройти анкетування.

Важливо: з метою виявлення туберкульозу на ранніх стадіях підліткам і дорослому населенню необхідно проходити флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на рік. Ваше здоров’я та здоров’я Ваших близьких в Ваших руках!

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Відеолекторій для молоді засудженої до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

1 березня спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді М. Кривець у приміщенні кримінально-виконавчої інспекції було проведено відеолекторій на тему:«ВІЛ/СНІД. Стосується кожного» для молоді, яка засуджена до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

На початку заходу з учасниками були обговорені питання, що стосуються ВІЛ. Під час відеолекторію розглядалося чимало питань, а саме: теорії виникнення хвороби, шляхи передачі ВІЛ, що таке СНІД, а також яким чином інфекція передатися не може.

Метою заходу було інформувати учасників про можливі шляхи передачі ВІЛ- інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, розкриття питань толерантності по відношенню до ВІЛ інфікованих людей.

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Подарунки для матусь до 8 березня

Ось і прийшла довгоочікувана весна… Невдовзі ми будемо вітати наших найрідніших матерів та бабусь зі святом. Тому саме час підготувати їм подарунки.

Творчо підійшли до цього питання вихованці Городнянської спеціалізованої школи інтернату під керівництвом спеціаліста центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді М. Кривець. Наприкінці лютого на базі школи відбулося чергове заняття творчої майстерні на якому діти створили неповторні листівки з весняних квітів, які, сподіваємося, неодмінно порадують їх батьків.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

«Здоровим бути модно»

З метою профілактики негативних явищ серед учнівської молоді та формування здорового способу життя 12.10.2015 року спеціалістом Городнянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Городнянської допоміжної школи-інтернат був проведений тренінг серед дітей 9-10класів на тему: «Здоровим бути модно».

У тренінгу була представлена інформація щодо здоров’я, складових здоров'я та здорового способу життя.

Учасники мали змогу не тільки прослухати інформацію, але і творчо, креативно себе проявити. Учні брали активну участь в усіх творчих, практичних завданнях. Робота під час тренінгу дала можливість усвідомити та звернути увагу на власний спосіб життя, зробити певні висновки. У дружній, доброзичливій атмосфері тренер разом з учасниками розглянули багато проблем, пов'язаних зі станом здоров'я, а також в ігровій формі набули певних практичних навичок щодо проведення дозвілля.

 

Головною метою проведеного тренінгу було не тільки проінформувати учасників про здоровий спосіб життя, але й сприяти усвідомленню відповідальності за своє здоров’я. Адже однією із запорук успішної особистості, фундаментом для створення в подальшому сім’ї, кар’єри є її здоров’я.

 

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Змістовий відпочинок

Традиційно влітку привітно відкриває свої двері міський пришкільний табір « Полісяночка».

Діти з задоволенням відвідують табірну зміну. Адже щоденно для учнів різних вікових категорій проходять веселі конкурси, години спілкування, тренінги, забави, спортивні змагання. Кожен табірний день насичений і поєднує в собі як розвивальні, фізичні так і інтелектуальні заходи.

Не залишають поза увагою цю категорію дітей і спеціалісти Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї. дітей та молоді. Вони проводять з дітьми на базі центру цікаві освітньо – виховні заходи, ретельно продумуючи та добираючи цікаву інформацію, ігри та розваги.

Так в липні спеціалістами Центру були проведені весела вікторина для дітей середнього шкільного віку учасниками якого стали 28 дітей та тренінг на тему: «Здоровий спосіб життя», в якому приймали участь діти віком від 14 до 16років.

Свою роботу спеціалісти Центру намагалися організувати так, щоб дітям було цікаво, щоб вони навчилися чогось нового, розкрили свої здібності, таланти, знайшли нових друзів, гарно відпочили.

Сподіваємося, що дітям запам’ятаються дні табірного життя. Вони наберуться сил, розкриють творчі якості та гарно відпочинуть.

 

 

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Традиційно щороку наприкінці червня Україна відзначає День молоді.

Городнянський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відзначив цей день незвичайною акцією проти куріння «Поміняй цигарку на цукерку».

Акція полягала в тому, що фахівці із соціальної роботи ГЦСССДМ підходили до курців і пропонували зробити вигідний обмін: поміняти цигарку на цукерку. Головні гасла – "Краще з'їсти смачну цукерку, ніж викурити цигарку!, "Ми – за здоровий спосіб життя!", "Цигарка – ворог!"

Акція проходила на центральній площі міста та на міському пляжі. Обміняти тютюновий виріб на солодощі зголосилося досить багато курців, були навіть такі, що віддавали цілу пачку. Правда, зустрічались і такі прихильники тютюну, яким було важко розлучитися зі своєю цигаркою. Приємно, що багато учасників акції замислились про свій стан здоров'я.

Важливо зазначити, що більш активною і позитивно налаштованою була молодь нашого міста. Люди з посмішкою вітали працівників Центру і без проблем міняли цигарку на цукерку. Навіть особи старшого віку вважали, що це один із кроків для того, щоб кинути курити. Приємним також є те, що немала кількість пересічних громадян стверджувала, що не курить.

Тому можна вважати, що акція вдалась.

 

 

 

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

31 травня – Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням або день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров»я в 1987р. Перед світовою спільнотою було поставлено вагоме завдання – домогтися, щоб в ХХІ сторіччі проблема паління тютюну зникла.

Наразі курцями була половина всього чоловічого населення і близько чверті жінок. В Україні склалась особливо небезпечно ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді.

Дана проблема є актуальна і для нашого регіону, тому на базі Городнянського ЦСССДМ 03.06.2015р. відбулася зустріч дітей з пришкільного табору Городнянської районної гімназії з лікарем наркологом Городнянської ЦРЛ Горовою Л.К. Лікар розповіла дітям про всі можливі наслідки впливу нікотину на дитячий організм. В ході бесіди учні мали змогу задавати питання, на які отримували повні та змістовні відповіді.

 

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Привітання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з Міжнародним днем захисту дітей.

В перший день літа в багатьох країнах відзначається Міжнародний день дітей, також відомий як Міжнародний день захисту дітей. Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

День захисту дітей - це добре і радісне свято. Разом з тим, це один з найважливіших днів у календарі, який покликаний нагадати нам, дорослим, про відповідальність за благополуччя і щастя дітей.

Діти – найдорожче багатство кожної людини. Вони майбутнє держави, яке формується у сьогоденні. Заради їх щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. В них – надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

В період з 29 травня по 01 червня 2015 р. спеціалісти центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді привітали солодкими подарунками дітей, які виховуються в 7 прийомних сім’ях та 4 дитячих будинках сімейного типу , які функціонують на території Городянського району.

Дітям, прийомним батькам та батькам вихователям побажали міцного здоров’я, щастя, добра, сімейного затишку, здійснення всіх мрії та задумів!

Нехай діти зростають на благо України щасливими та впевненими у прийдешньому дні. Нехай їх щирий, життєрадісний, веселий сміх завжди радує дорослих та наповнює наше життя щастям. І найкращою винагородою нам будуть усміхнені обличчя та сяючі очі малечі.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

«Ми пам’ятаємо»

Сьогодні ми живемо в країні, яка більш як 70 років тому відстояла своє право на мир і розвиток. Минають будні й вихідні, ми займаємося повсякденними справами, не акцентуючись на подіях минулого. Проте навесні, коли сонце довше освітлює наші оселі, коли прокидається земля, ми все частіше згадуємо ті далекі події і тих людей, що відстояли своє право на майбутнє – право на наше сьогодення. І на початку травня всі українці – від наймолодших до найстарших – вшановуть тих, чия кров пролилась заради безпеки рідної землі.

Під час проведення урочистих заходів 09 травня 2015 року з нагоди святкування 70 річниці Перемоги над нацизмом у Європі Городнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано виставку дитячих малюнків на тему «Ми пам’ятаємо». На виставці були представлені роботи учнів Городнянської ЗОШ І-ІІІст. №2 та спеціалізованої загальноосвітньої школи – інтернат. Метою виставки було не тільки показати свято 9-го травня в розумінні дітей, але ще й виховати розуміння героїчного минулого, готовності боротися за мову і честь Батьківщини! Дивлячись на малюнки ще раз переконуємося в тому, що ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

Без миру немає майбутнього! Ми за спокій і радість на нашій рідній землі, у нашій вільній Україні!

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

На базі Городнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щотижня проводяться заняття творчої майстерні для дітей з особливими потребами, на яких юні творці у дружній атмосфері із задоволенням роблять аплікації, малюють та створюють чудові поробки своїми руками.

Так, 7 квітня соціальним працівником ЦСССДМ було проведено заняття на тему «Чудо-писанки», приурочене наступаючому святу Великодня. На ньому діти виготовили свої власні писанки-листівки, які зможуть подарувати своїм близьким людям.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Семінар для умовно –засуджених

« Бережи себе» - під таким лозунгом в Городнянському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 5 березня 2015р. пройшов семінар, організований представниками Кримінально- виконавчої інспекції та спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Під час бесіди обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема, серед факторів, які стають причиною вчинення злочинів молоді люди назвали насамперед - зловживання алкоголем, та асоціальне коло спілкування. Відповідно було проведено аналіз індивідуальних ситуацій, розглядались можливі варіанти подальших дій.

На зустріч був запрошений лікар-нарколог міської районної лікарні, який детальніше розповів про способи виробництва алкогольних напоїв та їх пагубний вплив на організм людини. Також учасниками був переглянутий фільм про вплив алкоголю на органи та системи організму.

Насамкінець важливо зазначити, що основна мета роботи із даною категорією – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика злочинності, допомогти усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед ними, знайти шляхи та методи їх подолання, види та напрямки роботи в індивідуальному порядку. А найголовніше, пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життям та майбутнє.

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************

Конкурс малюнків на асфальті «Вічна пам’ять героям!»,

присвяченого Дню Перемоги

Під час проведення урочистих заходів з нагоди святкування 69-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками Городнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено конкурс малюнків на асфальті «Вічна пам’ять героям!». У конкурсі взяли участь 45 дітей з різних категорій сімей. Переможцями стали:

1 місце – Богдан Анастасія

2 місце – Руцький Олексій

3 місце – Коваленко Єлизавета

Переможці повністю розкрили в своїх малюнках зміст теми конкурсу. Їх роботи вирізнялися яскравістю та індивідуальністю. Всі інші учасники конкурсу отримали заохочувальні призи.

 

Підготовлено центром соціальних

 

служб для сім`ї, дітей та молоді

 

***********************************************************************