back

Службі пробації в Україні - 5 років

05 лютого 2020

У 2015 році, 5 лютого прийнято Закон України «Про пробацію», яким передбачено перейменування кримінально-виконавчої інспекції у службу пробації.

У світі пробація існує вже більше 200 років, але для України ця служба нова. Проте, зважаючи на результати впровадження даної системи в Україні, варто відзначити значну виконану роботу.

Пробацію розглядають як систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Чи змінилась тільки назва та таблички на фасаді? Ні, адже кардинально змінився підхід до організації роботи в даному нарямку.

Працівники пробації здійснюють не тільки контроль за поведінкою засуджених, але і займаються соціально-виховною роботою. Співробітники визначають криміногенні потреби, які призводять до скоєння злочинів, та допомагають їм запобігти.

На обліку у Городнянському районному сектор філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області налічується близько трьохсот громадян. Представники служби пробації допомагають їм у вирішенні проблем спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КНП «Городнянська районна лікарня» в особі працівників наркологічного кабінету, співробітниками сектору превенції відділення поліції, районною філією обласного центру зайнятості, органами місцевого самоврядування.

 

За матеріалами Городнянського  районного сектору  філії

ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області