Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old
back

Світлана Ященко - Закликаю всіх громадян зберігати спокій та з розумінням поставитись до ситуації, яка виникла в країні

30 листопада 2018

Термін «введення воєнного стану» звучить досить грізно. Він  тривожить свідомість громадян. Адже Городнянщина  знаходиться у безпосередній близькості до кордону з войовничою Росією. Чи не будуть до нас застосовані більш жорсткі заходи, ніж в інших регіонах? Ситуацію прокоментувала голова райдержадміністрації Світлана Ященко:

-Так, велика частина України почала жити в режимі воєнного стану, який запроваджено відповідним Указом Президента в десяти областях України --Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Донецькій, Запорзькій, Херсонській, Чернігівській. Але запевняю: на сьогоднішній день  ніяких обмежень прав і законних інтересів не введено. Повсякденне життя триватиме у звичайному режимі.

 Голова райдержадміністрації також зазначила, що прийнятий Закон про введення воєнного стану передбачає часткову мобілізацію, але вона може оголошуватись Президентом у строки й обсягах, відповідних до загроз національній безпеці України.

 Згідно того ж Закону можуть вводитись тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних і фізичних осіб, але вони застосовуватимуться виключно в разі наземної військової агресії з боку Росії.  Передбачається законом про воєнний стан і ряд інших обмежень – запровадження трудової повинності, комендантської години, трудову повинність для працездатних осіб, заборона мирних мітингів, демонстрацій та інших масових заходів. Але знову ж таки – вони застосовуватимуться виключно у разі виникнення наявної загрози. Нині ситуація на кордоні у межах Чернігівської області контрольована, загострення не прогнозується.

-Ми прорахували наявні продовольчі ресурси в районі, і запевняємо: дефіциту продовольчих товарів нема, - запевнила Світлана Ященко. – Тож підстав для ажіотажу і скуповування товарів першої необхідності нема ніяких. Закликаю всіх громадян зберігати спокій та з розумінням поставитись до ситуації, яка виникла в країні. Адже тільки за умови спільної взаємодії ми зможемо подолати військову агресію  і всі негативні явища, пов’язані з нею.

Повідомляємо також громадянам, що в разі, якщо ви отримаєте повідомлення терористичного характеру, про це необхідно терміново повідомити Сновський МРВ УСБУ по телефону (04654) 2-15-71.