Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old
back

Левко Лук’яненко: життя, що стало взірцем патріотизму

11 липня 2018

Політичного та громадського діяча, колишнього політв’язня, Героя України, одного з авторів акту «Про Незалежність України» Левка Лук’яненка поховали поховали вчора на Байковому кладовищі в Києві.

Тисячі громадян, серед яких і перші особи країни, прийшли попрощатися із видатним українцем, віддати шану його незламному духу, бунтарській натурі та самовідданості в захисті суверенітету України.

У церемонії прощання з видатним земляком також взяли участь представники Чернігівської області, серед яких заступник голови ОДА Сергій Сергієнко, голова обласної ради Ігор Вдовенко та голова Городнянської райдержадміністрації Світлана Ященко.

Левко Лук’яненко був родом із села Хрипівка Городнянського району, у Чернігові провів кілька років дорослого життя. Пізніше часто відвідував область, тримав тісний зв’язок з патріотично налаштованими громадськими організаціями та представниками владних структур, виступав перед молоддю, аби навчити її відстоювати українство.

За видатні особисті заслуги у вирішенні соціальних питань та громадської діяльності рішенням 13 сесії Городнянської міської ради 5 скликання від 26 серпня 2008 року Левку Лук’яненку присвоєно звання почесного жителя Городні.

У 2014 році Левку Григоровичу було присвоєно звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

24 серпня цього року, в День незалежності України, видатному політичному і громадському діячу мало б виповнитися 90 років.

– У 20 років я дав обітницю неба – здобути Україні волю, – у цих словах життєва позиція Левка Лук’яненка, який був непримиренним до ворогів, що намагалися позбавити свободи його Батьківщину.

Як гідно вшанувати пам’ять свого славетного земляка, уже розмірковують представники влади та громадськості Чернігівщини.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації