Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old
back

Городнянський районний Центр ПМСД повідомляє про профілактику та захворюваність на кір жителів Городнянського району

07 травня 2018

Останнім часом розповсюджується таке захворювання, як кір. В Чернігівській області зафіксовано 69 випадків захворювання. Захворювання реєструвались у Бахмацькому, Бобровицькому, Борзнянському, Козелецькому, Корюківському, Менському, Ніжинському, Носівському, Чернігівському районах. Серед захворілих 37 – дорослі, 32 – діти.

Нагадаємо, що кір– небезпечне вірусне захворювання Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Вірус дуже швидко поширюється, передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 6 до 21 дня.

Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура. Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

Цей вірус небезпечний ще й тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. При правильному дотриманні щеплення імунітет до хвороби виробляється практично у 100% дітей. Опір до кору зберігається протягом 25 років і тільки в деяких випадках може знижуватись з часом. Сьогодні вакціни безпечні, надійні та ефективні. Цю вакцину використовують не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах.

Вакцінацію роблять дитині у 12 місяців, повторно в 6 років. Вакцинацію від кору необхідно проводити і тим, хто не був раніше привитим проти даного вірусу, та не хворів на кір, підліткам в 15-17 років і дорослим до 35 років.

Зараз в районі в наявності 94 дози безкоштовної вакцини від кору для дітей. Дорослі мають змогу пройти вакцинацію за власні кошти.

Дії у разі виявлення перших симптомів кору:

Терміново звернутися за медичною допомогою, викликавши лікаря, та обов'язково дочекатися його прибуття.

• Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.

• До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чистою, добре провітрюватися.

• Обов'язково повідомити лікарю про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.

• Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.

• Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.

• Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше).

• У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір.

• Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов'язку, які варто змінювати через дві і чотири години відповідно.

• Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та проведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.

За інформацією ЦНПМСД