06 листопада 2018

Служба у справах дітей райдержадміністрації 

15100, Чернігівська обл., м. Городня, вул. Троїцька,10

тел. (04645)  2-71-99, ел. адреса:34179096@mail.gov.ua

Начальник служби:

Росомаха Роман Володимирович 

***

19.02.2020

Патронатна сім’я — реальна альтернатива будинку дитини

Учора, 17 лютого, відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання в контексті реформування будинків дитини.

У заході взяли участь уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник міністра соцполітики Олег Коваль та замміністра охорони здоров’я Дмитро Луфер. Від Чернігівщини — представники профільних структурних підрозділів.

Говорили, зокрема, про розвиток патронатних сімей. Така форма виховання може стати реальною альтернативою влаштування дітей від народження до трьох років, котрі нині направляються у будинки дитини. При цьому посадовці наголосили, що подібні заклади інституційного догляду не зникнуть, а будуть трансформовані у медичні. У них перебуватимуть діти, яким потрібні лікування та реабілітація.

Нині в Україні функціонують 121 патронатна сім’я. На Чернігівщині — 11: у містах Чернігові, Ніжині та Прилуках — по дві родини, Бобровицькому, Борзнянському, Варвинському, Куликівському і Чернігівському районах — по одній. У цих сім’ях перебувають 13 дітей.

Загалом з часу впровадження такої форми виховання (з 2017 року) послугами патронату в області скористалися 35 дітей, в тому числі минулого року — 24.

У Прилуках функціонує єдиний в області будинок дитини «Надія», де на сьогодні перебувають 104 дитини. Заклад підпорядковується Управлінню охорони здоров’я ОДА.

Довідково. Патронатний вихователь — особа, яка на професійній основі здійснює догляд та виховання дитини, влаштованої в її сім’ю. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають досвід виховання дитини та відповідні житлові умови.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Якщо ви маєте бажання та змогу стати патронатним вихователем, звертайтесь за додатковою інформацією у місцевий центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до обласного центру (вул. Шевченка, 21, (0462) 775-078, 778-984.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
за інформацією Служби у справах дітей
Чернігівської облдержадміністрації

28.09.2018

30 вересня – День усиновлення

Ось уже дев’ять років поспіль щороку 30 вересня, відкинувши всі турботи і проблеми та забувши про буденність, ми з вами святкуємо день любові, милосердя і добра – День усиновлення.

Мабуть, не випадково це свято і Україні відзначається у день християнського свята Віри, Надії та Любові, адже головне, що ми повинні дарувати нашим дітям – це доброта і любов. Коли б пересічну людину запитали, чи знає вона, що таке усиновлення, хто такі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, вона б, напевно, хоч і без особливих деталей, але змогла б дати відповідь на це запитання.

За цим святом стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, які дають дітям надію на щасливе дитинство і повноцінне життя.

В день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі – мама, тато… Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трішечки підріс, набув свого життєвого досвіду, навіть зневірився у тому, що на світі є добрі та люблячі дорослі, батьки. У нашому районі є такі родини, в яких діти знайшли любов, турботу і розуміння, - це 69 сімей опікунів, піклувальників, 6 прийомних родин, 4 дитячих будинки сімейного типу та 7 сімей усиновлювачів.

Сімейними формами виховання із 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації охоплено 88 дітей, з яких 73 виховується під опікою(піклуванням) громадян, 7 – в дитячих будинках сімейного типу, 8 – у прийомних сім’ях. Крім того, на території району функціонують 4 дитячих будинки сімейного типу та 6 прийомних сімей, у яких виховуються 31 дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно здійснюється нагляд за умовами проживання дітей вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, дітей , які виховуються під опікою та усиновлених.

Пройдуть роки, і діти, котрим ми подарували надію і нове життя, колись стануть нашою підтримкою, нашою гордістю, нашим не змарнованим, достойно прожитим життям. Тому проживімо це життя так, щоб озирнувшись назад, ми змогли б побачити не лише матеріальні здобутки, а й тепло і любов, які залишили у серцях своїх дітей, а заради таких моментів вартує жити.

За повідомленням служби у справах дітей районної державної адміністрації

Солодкі миті дитинства

Не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Але від нашої уваги, любові, виховання залежить іх доля. Ми, дорослі, відповідаємо за захист прав дітей і це є одним з найголовніших наших обов’язків.

До свята Міжнародного дня захисту дітей голова райдержадміністрації Світлана Ященко привітала та вручила подарунки 49 дітям, які перебувають на обліку служби у справах дітей Городнянської райдержадміністрації, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Побажала всім дітям міцного здоров’я, щастя, добра та здійснення вміх дитячих мрій.

За повідомленням служби у справах

дітей районної державної адміністрації

Архів новин