Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

01 листопада 2018

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)  ГОРОДНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Адреса: 15100, Чернігівська обл., Городнянський район,

м.Городня, пров. Троїцький, 2

тел. (04645) 2 17 29

 

Директор: Семенова Наталія Костянтинівна

 

Народні традиції в терцентрі

Зима - найбагатша на свята пора року. Новорічно-різдвяні святкування в Україні зосереджені довкола трьох християнських свят – Різдва Христового, Святого Василя та Водохреща.  Ми не уявляємо цих свят без колядок, щедрівок, вертепів. Через розвагу виховується шана  до традицій та історії свого народу.

Колядки і щедрівки в українського народу існують дуже давно. Вони беруть свій початок ще в дохристиянські часи, коли люди поклонялися багатьом богам. Наші предки-язичники святкували свято коляди під час зимового сонцестояння. З прийняттям християнства воно змішалося з християнськими віруваннями.

До цього дійства щороку долучається і територіальний центр. В січні вокальний колектив «Городняночка», який  діє при терцентрі, вітав гостей та мешканців міста і найближчих сіл з новорічними казковими святами. Учасники ансамблю вже більше 5 років є практично професійними колядниками.  Співом обрядових пісень, в їхньому виконанні, насолоджувались не тільки дорослі, а  й діти.

 

Заняття під девізом:

«Краще хіхоньки та хахонькі, ніж оханькі та аханькі»

 


Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Городнянської РДА активно впроваджує серед осіб поважного віку ведення здорового способу життя – правильне харчування, підкислення організму, ознайомлення з різними методиками збереження гарного самопочуття, заняття оздоровчою  гімнастикою та скандинавською ходою  та інше. Особливу увагу цьому питанню приділяють у відділенні денного перебування терцентру.

Вже багато років як в територіальному центрі започаткована традиція проводити заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі. Щосезонно члени груп приймають активну участь у подібних заняттях, намагаючись проводити час з користю не тільки для фізичного, а й для психологічного здоров’я.

Вправи на лоні природи збільшують рівень активності, заряджають енергією і покращують настрій. А особливої користі вони набувають, коли це відбувається в гарному товаристві.

Не стало винятком проведення аналогічного заняття на початку 2019 року. Відвідувачі із задоволенням робили зарядку, насолоджуючись зимовим лісом в приємній компанії.

 

Новинки на ялинку

Напередодні Нового року та Різдва завжди хочеться створити в будинку особливу, урочисту атмосферу. Ми наряджаємо ялинку, прикрашаємо оселю декоративними дрібницями. А чи не найперше місце у формуванні чарівної атмосфери займають ялинкові прикраси.

Саме тому протягом грудня в стінах терцентру для відвідувачів відділення денного перебування проводяться “Новорічна майстерня”, майстер-класи з виготовлення іграшок.

Різдвяні віночки, ялинкові іграшки, новорічні композиції та ще багато цікавих прикрас зробили власноруч гуртківці терцентру.  Передноворічний настрій спонукав також учасників майстерні до цікавих ідей для виготовлення прикрас для ялинки міста.

 

«Поспішайте творити добро!»

 

 3 грудня в усьому світі вшановується Міжнародний день інвалідів. Це можливість привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

Щорічно до цієї дати територіальним центром проводиться благодійна акція «Милосердя». Не винятком став і цей рік - з 12 по 30 листопада 2018 року відбулась акція, що мала на меті нагадати про живущих поруч людей з особливими потребами,  яким треба допомогти відчути себе потрібними і рівними серед здорових співгромадян.

Дуже приємно, що в наш нелегкий час є такі люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. Завдяки небайдужості приватних підприємців та керівників установ літні люди з особливими потребами, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі то обслуговуються соціальними робітниками, мали можливість отримати тепло в зимові дні у вигляді продуктових наборів. До акції долучились: м-н «Континент» в особі С.Лепкіна, м-н «Наша ряба» в особі С.Бойко, ТОВ «Рік» в особі В.Осадчого, м-н «Аврора», паливна компанія «Біоресурс» в особі І.Яценюка, В.Лепень, М.Демченко, П.Мокрий, О.Заяць, В.Анопрієнко, М.Буднік, Л.Лучникова, О.Безсонов, І.Базилевська, Н.Архангельська, О.Самодід, Т.Тарасевич, Л.Смаль, Л.Стародубець, В.Черкас, Н.Алексеєнко, Н.Березинець, С.Горбатенко, І.Єрмоленко, О.Коваленко, Л.Пипенхаген, О.Крутік, В.Штабной, Т.Талалай,  Т. та А.Гармаш,  С.Гречна, І.Гулай, В.Коваленко, Г.Кукобко, Л.Кайдала.         

 Також висловлюємо вдячність тим, хто протягом багатьох років надає допомогу, підтримуючи благодійні ініціативи, але не бажає це афішувати.

 Від імені людей з особливими потребами передаємо низький уклін всім, небайдужим до чужого горя та страждань.

Дякуємо за милосердя та увагу до осіб з інвалідністю, багато з яких мають поважний вік. Зичимо здоров'я, достатку, довголіття та нехай обходять стороною Ваші оселі проблеми та печалі.

***

Люби та знай свій рідний край

Один з напрямків діяльності відділення денного перебування - це історико-краєзнавчий, завдяки якому відвідувачі терцентру знайомляться з історичними місцями та пам’ятками нашого рідного краю.

На прохання відвідувачів працівниками терцентру 16 листопада було організовано екскурсію до місцевого крєзнавчого музею. Всіх бажаючих радо зустріла Куковська Валентина – науковий співробітник Городнянського історико - крєзнавчого музею, яка розповідями передала свою закоханість в рідний край, заглибила всіх в історію населеного пункту, познайомила з цікавими фактами Городнянщини.

Родзинкою екскурсії став фільм про Городнянський район, його минуле і сучасність.

***

Знову про актуальне

З початком опалювального періоду черговий раз виникає питання стосовно оплати житлово-комунальних послуг. Тож на численні прохання  відвідувачів відділення денного перебування  працівниками терцентру було організовано «круглий стіл» щодо змін в оформлені та нарахуванні субсидій.

 Для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цього питання 25 жовтня була запрошена Заяць В.М., начальник відділу грошової виплати і компенсацій. В ході бесіди були надані роз’яснення щодо нововведень та особливостей в нарахуванні житлових субсидій  на опалювальний період, про порядок заповнення декларації та багато іншої важливої інформації.

Під час обговорення слухачі отримали змістовні й доступні відповіді на  хвилюючі питання, почули їх фахове роз’яснення.

Архів новин