Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

01 листопада 2018

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)  ГОРОДНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Адреса: 15100, Чернігівська обл., Городнянський район,

м.Городня, пров. Троїцький, 2

тел. (04645) 2 17 29

 

Директор: Семенова Наталія Костянтинівна

Новини

Весняні роботи в саду

Вже більше 6 років при терцентрі діє клуб «Сад.Город», який об’єднав любителів садівництва та городництва. На заняттях клубу відвідувачі діляться своїм досвідом, розглядають новинки в аграрному секторі, регулярно проводяться майстер-класи тощо.

Весна – один з найважливіших періодів при догляді за садом, так як від правильного проведення робіт залежить розвиток всіх рослин і квітів, а також якість і кількість врожаю. А виноград – це культура, що вимагає від садівника постійної уваги. Правила обрізки, підживлення виноградників дуже актуальне серед учасників клубу, адже якщо на сезон залишити рослину без нехитрих, але обов’язкових заходів, то пагони безконтрольно розростаються і починають заважати один одному.

 20 березня для членів клубу «Сад.Город» пройшов перший в цьому році майстер-клас в садибі Бендрика О.М., який із задоволенням не тільки ділився досвідом весняної обрізки винограду, а  й відповідав на всі питання.

 Учасники майстер-класу отримали гарний досвід, приймаючи участь в роботі, а ще - чубуки винограду в подарунок від господаря.

 

11.03.2019

Чудове свято – 8 березня

Міжнародний жіночий день щорічно святкують мільйони жінок у світі.

06 березня 2019 року в територіальному центрі до Міжнародного жіночого дня була підготована святкова програма.

Прекрасну половину аудиторії привітали зі святом, побажавши міцного здоров’я та довголіття. А музичний колектив «Городняночка», який діє при терцентрі, та Т.П. Заяць підготували святкову програму «Від щирого серця». Присутнім були подаровані добрі та теплі вірші, пролунали пісні.

Усі присутні отримали величезне задоволення від свята.

Щасливі посмішки прикрасили наших чарівних жінок і принесли у душу красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло!

 

Зустріч з прекрасним

Похід до театру – це один з видів корисного дозвілля, який відволікає людину від повсякденних турбот та негараздів, надає потужний емоційний заряд. Театр також впливає на спосіб мислення особистості й сприяє розширенню її кругозору. Тому колектив терцентру всіляко сприяють відвідуванням храму Мельпомени  своїх відвідувачів.

Так, в передостанній зимовий день, 27 лютого, городнянці із задоволенням переглянули комедію «Скапен» у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г Шевченка.

Прем’єра цієї вистави відбулася в жовтні 2018 року. Події  розгортаються в Неаполі, морському порту. Тут двоє закоханих знаходяться перед загрозою гніву своїх деспотичних татусів, тому звертаються до Скапена, слуги одного з них, наділеного нестримною енергією, з проханням про допомогу. Постанова, оздоблена жартами, оригінальним сценічним оформленням, не змогла залишити в залі нікого байдужим.

В піднесеному настрої та з веселим сміхом виходили відвідувачі терцентру з театру. Підсумовуючи, можна сміливо стверджувати, що перегляд спектаклю сприяв емоційному омолодженню, що відображалось на обличчі кожного присутнього на виставі.

 

Поспішаємо з допомогою

Мультидисциплінарна команда терцентру здійснила виїзд до Хотівлянського, Дроздовицького старостинського округу Городнянської ОТГ та Хоробичської сільської ради

Серед послуг запропонованих відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, якими скористалися пенсіонери та особи з інвалідністю, були послуги перукаря (чоловічі та жіночі стрижки),  послуги соціальних робітників ( пилка та рубка дров), а також  роздача гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в.

Фахівці відділення соціальної допомоги вдома відвідали оселі підопічних, яких обслуговують соціальні робітники. Спілкування, підтримка, добре слово та щира посмішка ще раз переконали стареньких, що їх поважають, про них турбуються, і роблять все можливе, щоб “зими їхнього життя” були доглянуті.

 

І знову про актуальне

Нововведення щодо виплати грошової компенсації на комунальні платежі визвало дуже великий ажіотаж серед старшого покоління.

Саме з цього питання для відвідувачів територіального центру 21 лютого було організовано «круглий стіл». Дану тему висвітлювала Валентина Заєць, начальник відділу грошової виплати і компенсацій управління соціального захисту населення.

Під час зустрічі Валентина Михайлівна відповіла на всі питання, які їй задавали  присутні. Також вона розповіла, які документи необхідно буде подавати людям в травні місяці для призначення субсидії, які нововведення чекають весною.

Учасники «круглого столу» отримали вичерпну інформацію щодо актуальних питань. 

 

Поважний ювілей

15 лютого відзначає свій 90-річний ювілей підопічна відділення стаціонарного догляду Зінченко Марія Пилипівна. В цей день до ювілярки з привітаннями завітала голова Городнянської РДА С.Ященко разом з директором територіального центру Н.Семенової, зичили ювілярці здоров’я, мирного неба, злагоди, довгих років життя. Привітавши ювілярку,  вручили їй подарунки, квіти та грамоту.

 В цей святковий день Марія Пилипівна отримує безліч привітань з нагоди свого поважного ювілею від знайомих, родичів, подруг та працівників стаціонарного відділення, які стали для неї справжньою сім’єю за роки перебування під їхньою опікою.  

Також Світлана Петрівна не минула своєю увагою інших підопічних відділення,  провідала кожного, поспілкувалася з ними, поцікавилася проблемами і обслуговуючого персоналу.

Для всіх мешканців стаціонару був організований святковий обід та солодке привітання.

 

Доступність соціальних послуг

 

З метою забезпечення доступності соціальних послуг, охоплення якомога більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених населених пунктах, мультидисциплінарною командою терцентру в лютому здійснено виїзди до Бурівського,  В.Лиственського старостинського округу Тупичівської ОТГ та Солонівського старостинського округу Городнянської ОТГ.

Потребуючі жителі села отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та скористались послугами перукаря.

Члени комісії відвідали підопічних, яких обслуговують  соціальні робітники. Перевірили якість надання соціальних послуг, поспілкувались з людьми похилого віку, від яких почули слова вдячності за турботу про них,  та за те, що завдяки соціальним робітникам терцентру вони не відчувають себе самотніми, бо знають, що їм завжди  і словом і ділом допоможуть долати життєві негаразди їх помічники.

 

 

Тепла атмосфера зустрічі

30 та 31 січня  відбулися чергові виїзди мультидисциплінарної команди терцентру по  селам  Гніздищанської сільської ради  та Тупичівської ОТГ, а саме с. Тупичів.

Команда була сформована з працівників відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення соціальної допомоги вдома. Метою поїздки стало охоплення більшої кількості громадян, які за віком, станом здоров’я або через матеріальну скруту, не в змозі самостійно відвідати необхідних спеціалістів та отримати допомогу та соціальні послуги.

Не обійшли стороною фахівці терцентру і підопічних  відділення соціальної допомоги вдома. Було здійснено перевірку якості надання соціальних послуг.  Зі старенькими поспілкувались, провели роз’яснювальну та інформаційну роботу, вивчили потреби та побажання.

Також потребуючим було надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу бувшого у вжитку.

Працівники терцентру  доклали максимальних зусиль, аби надати послуги за місцем проживання для тих, хто їх потребує.

 

Мультидисциплінарна команда продовжує роботу

Мультидисциплінарна команда територіального центру  працює над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжує вивчати потреби населення в соціальних послугах з найбільш віддалених куточків Городнянщини.

Під час виїздів працівники постійно займаються виявленням громадян, які потребують допомоги, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень терцентру та надають широкий спектр соціальних послуг.

На початку 2019 року команда відвідала  села: Деревини,  Ільмівка,  Карпівка,  Смичин.

Завідувач та фахівці відділення соціальної допомоги вдома відвідали своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, а  працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу  б/в та послуги перукаря пенсіонерам та особам з інвалідністю.

Жителі сіл були щиро вдячні за проявлену до них увагу та турботу.

 

 

Народні традиції в терцентрі

Зима - найбагатша на свята пора року. Новорічно-різдвяні святкування в Україні зосереджені довкола трьох християнських свят – Різдва Христового, Святого Василя та Водохреща.  Ми не уявляємо цих свят без колядок, щедрівок, вертепів. Через розвагу виховується шана  до традицій та історії свого народу.

Колядки і щедрівки в українського народу існують дуже давно. Вони беруть свій початок ще в дохристиянські часи, коли люди поклонялися багатьом богам. Наші предки-язичники святкували свято коляди під час зимового сонцестояння. З прийняттям християнства воно змішалося з християнськими віруваннями.

До цього дійства щороку долучається і територіальний центр. В січні вокальний колектив «Городняночка», який  діє при терцентрі, вітав гостей та мешканців міста і найближчих сіл з новорічними казковими святами. Учасники ансамблю вже більше 5 років є практично професійними колядниками.  Співом обрядових пісень, в їхньому виконанні, насолоджувались не тільки дорослі, а  й діти.

 

Заняття під девізом:

«Краще хіхоньки та хахонькі, ніж оханькі та аханькі»

 


Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Городнянської РДА активно впроваджує серед осіб поважного віку ведення здорового способу життя – правильне харчування, підкислення організму, ознайомлення з різними методиками збереження гарного самопочуття, заняття оздоровчою  гімнастикою та скандинавською ходою  та інше. Особливу увагу цьому питанню приділяють у відділенні денного перебування терцентру.

Вже багато років як в територіальному центрі започаткована традиція проводити заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі. Щосезонно члени груп приймають активну участь у подібних заняттях, намагаючись проводити час з користю не тільки для фізичного, а й для психологічного здоров’я.

Вправи на лоні природи збільшують рівень активності, заряджають енергією і покращують настрій. А особливої користі вони набувають, коли це відбувається в гарному товаристві.

Не стало винятком проведення аналогічного заняття на початку 2019 року. Відвідувачі із задоволенням робили зарядку, насолоджуючись зимовим лісом в приємній компанії.

 

Новинки на ялинку

Напередодні Нового року та Різдва завжди хочеться створити в будинку особливу, урочисту атмосферу. Ми наряджаємо ялинку, прикрашаємо оселю декоративними дрібницями. А чи не найперше місце у формуванні чарівної атмосфери займають ялинкові прикраси.

Саме тому протягом грудня в стінах терцентру для відвідувачів відділення денного перебування проводяться “Новорічна майстерня”, майстер-класи з виготовлення іграшок.

Різдвяні віночки, ялинкові іграшки, новорічні композиції та ще багато цікавих прикрас зробили власноруч гуртківці терцентру.  Передноворічний настрій спонукав також учасників майстерні до цікавих ідей для виготовлення прикрас для ялинки міста.

 

«Поспішайте творити добро!»

 

 3 грудня в усьому світі вшановується Міжнародний день інвалідів. Це можливість привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

Щорічно до цієї дати територіальним центром проводиться благодійна акція «Милосердя». Не винятком став і цей рік - з 12 по 30 листопада 2018 року відбулась акція, що мала на меті нагадати про живущих поруч людей з особливими потребами,  яким треба допомогти відчути себе потрібними і рівними серед здорових співгромадян.

Дуже приємно, що в наш нелегкий час є такі люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. Завдяки небайдужості приватних підприємців та керівників установ літні люди з особливими потребами, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі то обслуговуються соціальними робітниками, мали можливість отримати тепло в зимові дні у вигляді продуктових наборів. До акції долучились: м-н «Континент» в особі С.Лепкіна, м-н «Наша ряба» в особі С.Бойко, ТОВ «Рік» в особі В.Осадчого, м-н «Аврора», паливна компанія «Біоресурс» в особі І.Яценюка, В.Лепень, М.Демченко, П.Мокрий, О.Заяць, В.Анопрієнко, М.Буднік, Л.Лучникова, О.Безсонов, І.Базилевська, Н.Архангельська, О.Самодід, Т.Тарасевич, Л.Смаль, Л.Стародубець, В.Черкас, Н.Алексеєнко, Н.Березинець, С.Горбатенко, І.Єрмоленко, О.Коваленко, Л.Пипенхаген, О.Крутік, В.Штабной, Т.Талалай,  Т. та А.Гармаш,  С.Гречна, І.Гулай, В.Коваленко, Г.Кукобко, Л.Кайдала.         

 Також висловлюємо вдячність тим, хто протягом багатьох років надає допомогу, підтримуючи благодійні ініціативи, але не бажає це афішувати.

 Від імені людей з особливими потребами передаємо низький уклін всім, небайдужим до чужого горя та страждань.

Дякуємо за милосердя та увагу до осіб з інвалідністю, багато з яких мають поважний вік. Зичимо здоров'я, достатку, довголіття та нехай обходять стороною Ваші оселі проблеми та печалі.

***

Люби та знай свій рідний край

Один з напрямків діяльності відділення денного перебування - це історико-краєзнавчий, завдяки якому відвідувачі терцентру знайомляться з історичними місцями та пам’ятками нашого рідного краю.

На прохання відвідувачів працівниками терцентру 16 листопада було організовано екскурсію до місцевого крєзнавчого музею. Всіх бажаючих радо зустріла Куковська Валентина – науковий співробітник Городнянського історико - крєзнавчого музею, яка розповідями передала свою закоханість в рідний край, заглибила всіх в історію населеного пункту, познайомила з цікавими фактами Городнянщини.

Родзинкою екскурсії став фільм про Городнянський район, його минуле і сучасність.

***

Знову про актуальне

З початком опалювального періоду черговий раз виникає питання стосовно оплати житлово-комунальних послуг. Тож на численні прохання  відвідувачів відділення денного перебування  працівниками терцентру було організовано «круглий стіл» щодо змін в оформлені та нарахуванні субсидій.

 Для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цього питання 25 жовтня була запрошена Заяць В.М., начальник відділу грошової виплати і компенсацій. В ході бесіди були надані роз’яснення щодо нововведень та особливостей в нарахуванні житлових субсидій  на опалювальний період, про порядок заповнення декларації та багато іншої важливої інформації.

Під час обговорення слухачі отримали змістовні й доступні відповіді на  хвилюючі питання, почули їх фахове роз’яснення.

Архів новин