Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

31 жовтня 2018

Відділ культури та туризму райдержадміністрації 

15100, м.Городня, вул Троїцька, 10

(04645)2-18-06; ел. адреса:

02231726@mail.gov.ua

Начальник відділу: Биховець Олена Євгеніївна

НОВИНИ

***

Година пам'яті "Встеляйте квітами дорогу бійцям, що мир несли в наш край", до 100-річчя від дня народження Павлова М.М. у  Перепиській бібліотечній філії.

 

***

У музеї "Фата моргана" пройшла інтерактивна екскурсія

24 вересня 2019

Учора, 23 вересня у Вихвостівському народному музеї повісті М.М.Коцюбинського «Фата Моргана» відбулася інтерактивна екскурсія, присвячена  155- ій річниці від дня народження відомого письменника.

Відзначаючи знаменну дату, учні та вчителі місцевої школи, аматори художньої самодіяльності села за підтримки Городнянської райдержадміністрації, Вихвостівської сільської ради у співпраці з  методичним центром інтеграції клубних та бібліотечних закладів  поринули у казковий світ, відомих з дитинства, оповідань письменника,  дізналися багато нового про його життєвий шлях, переглянули уривки фільмів, знятих за мотивами творів митця.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Світлана Ященко та голова Вихвостівської ОТГ Олександр Акуленко. 

У Макишині відзначили 76-ту річницю вигнання нацистів з Городнянщини

23 вересня 2019

У суботу, 21 вересня 2019 року жителі села Макишин разом з керівництвом  району та гостями з  ближніх сіл відзначили 76-ту річницю вигнання нацистів з Городнянщини та День Партизанської слави.

У фойє та глядацькій залі будинку культури розгорнулася виставка народних умільців сіл Макишин, Вихвостів, Івашківка, Лашуки, Великий Дирчин та відвідувачів територіального центру соціального обслуговування з Городні.

Відкрив урочистий мітинг господар свята, голова сільської ради  Володимир Стадник.

З вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Світлана Ященко, голова районної ради Олександр Левченко та голова Вихвостівської ОТГ Олександр Акуленко.

С.Ященко вручила подяку та подарунок родині захисника України О. Мальця, відзначила грамотами учасників в операції об’єднаних сил на сході країни, соціальних працівників територіального центру; нагородила багатодітного батька Олександра Галька, який сам виховує чотирьох дітей.

Подарунки від Мацишинської громади отримали Наталія Петренко, якій в серпні виповнилося 94 роки, наймолодші  жителі села – Даринк Кряж та Ілля Савоста, багатодітна родина Світлани Савости та сімейна пара Ольга Єфимівна та Олександр Григорович Коліньки, які прожили в шлюбі 59 років.

Закінчився мітинг хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим в роки Другої світової війни.

Концертна програма, на якій свою творчість показали колективи художньої самодіяльності Городнянщини, зарядила всіх гарним настроєм.

Але на цьому свято не закінчилося. На присутніх чекало частування рибною юшкою та кулішем.

Сонячний осінній день сприяв радісному святкуванню і подарував незабутні враження жителям та гостям села.

За інформацією відділу культури та туризму

райдержадміністрації

Куликівка святкувала День незалежності й День села

28 серпня 2019

У День незалежності України, 24 серпня у Куликівці відзначали ще й День села.

Вітали куликівців з подвійним святом голова Вихвостівської ОТГ Олександр Акуленко та начальник відділу культури і туризму Олена Биховець.

Під час акції «Я – громадянин України» паспорти громадянина України жителям сіл Івашківка, Вихвостів та Куликівка, які досягли 14-річного віку, вручив голова громади Олександр Акуленко.

В.о. старости Віктор Карандій також звернувся до односельців із вітальним словом. У своїй промові він висловив свою повагу та вдячність учасникам операції в зоні ООС, матері загиблого на Донбасі односельця Олександра Мешка вручив подарунок. Присутні схилили голови в знак пам’яті та поваги до всіх односельців, які загинули за незалежність України.

Стало доброю традицією з нагоди Дня села вшановувати людей, які мають заслуги перед державою та суспільством.

Привітання та цінні подарунки отримали наймолодші жителі села Уляна Авраменко, Поліна Нестеренко та Ігор Костерин та найстарша мешканка села Кашко Марія Карпівна.

Відзначили сім’ю Олексія та Надії Шевченко, які прожили у шлюбі більше 60-ти років.

Олена Романенко у цьому році стала наймолодшою бабусею села.

Не оминули увагою й багатодітну родину Марії Сергієнко, яка виховала шестеро дітей. У 2003 році їй присвоєно Почесне звання “Мати-героїня”.

Гості та мешканці Куликівки вітали Юрія і Тетяну Полегенько, які побралися 24 серпня 1991року в День проголошення незалежності України.

Веселу атмосферу свята створили аматори художньої самодіяльності  з сіл Куликівка, Вихвостів, Івашківка та Лашуки.

Окрасою свята стали виставка народних умільців та традиційна козацька каша та  рибна юшка, якими частували всіх охочих.

За інформацією відділу

культури та туризму

23.08.2019

“Україна починається з тебе”

Під такою назвою   23 серпня в с.Старпосілля відбулись урочистості з нагоди Дня Державного прапора та  28-ї річниці Дня незалежності України.

Голова райдержадміністрації  С.Ященко, привітала всіх присутніх зі святом та вручила  паспорт громадянина України - В. Яковенко, спільну почесну  грамоту райради та  райдержадміністрації учаснику АТО - А.Єременко, якому  випала почесна місія винесення  Державного Прапора України . Також відзначено грамотами та подяками  працівників культури та  соціальних робітників територіального цегру.

До вітань приєднався сільський голова О.Марченко.

Всі присутні  мали можливість ознайомитись з  чудовою виставкою  робіт учнів Автуницької ЗОШ І-ІІ ступенів,  гуртківців територіального центру.

Продовжилось свято великою концертною програмою за участі аматорів  художньої самодіяльності сіл: Старосілля, Ваганичі, м. Городня та м. Київ.

 

                Методичний центр інтеграції

клубних  та бібліотечних закладів

Лашуки святкують

В 2019 р. селу Лашуки виповнилось 254 роки. 17 серпня на світанку, Лашуківські майстрині, власноруч, своїми виробами прикрасили подвір’я та імпровізовану сцену сільського клубу, перетворивши їх на казкові.

Свято розпочалось з виступів голови В.Дирчинскої сільської ради В.Мойсієнка, голови райдержадміністрації Світлани Ященко, начальника відділу культури і туризму О.Биховець, як привітали всіх жителів села зі святом та вручили подарунки багатодітній родині, співочій родині, найстарішому та наймолодшому жителям села, подружжю, яке прожило в парі 57 років, імениннику.

 

У святкуванні взяли участь художні колективи та окремі виконавці сіл: В.Дирчин, Лашуки, Вихвостів, Макишин, Куликівка, Івашківка, Пекурівка та м.Городня.

Гості та жителі села були в захваті від страв, які приготував шеф-кухар з м.Чернігова. Це: запашна рибна юшка, плов, смажені карасі та курячі крильця, млинці, вареники та інші смаколики. За великим родинним столом місця вистачило всім.

Танцювальна та ігрова програми продовжувались до пізньої ночі.

Головний організатор заходу - Любов Будник, завідуюча Лашуківським сільським клубом, отримала теплі слова вдячності та гучні оплески від земляків за чудово проведений захід.

Практичну допомогу надали працівники Методичного центру інтеграції клубних та бібліотечних закладів відділу культури і туризму Городнянської райдержадміністрації.

Свято відбулось завдяки підтримці І.М. Якуба, П.І.Верхуши, В.Г. Малофія, І.Г.Чорного, М.Ф.Купи.

 

Народні розваги на купальське свято

Свято Івана Купала – одне з найулюбленіших і найяскравіших народно-обрядових свят літнього циклу.  З 6 на 7 липня 2019 року вони традиційно пройшли в селах Деревини, Володимирівка, Івашківка, Перепис, Макишин, Лемешівка, Старосілля, Ваганичі, Хоробичі та Великий Дирчин. До пізнього вечора мешканці та гості сіл грали в народні ігри, водили хороводи, стрибали через купальське вогнище, плели вінки, шукали квітку папороті. Аматори художньої самодіяльності радували присутніх своїми талантами.

Всі учасники загадкового дійства отримали веселий настрій, позитивні емоції та віру в здійснення заповітних бажань, загаданих купальської ночі.  

28 червня - День Конституції України 

28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 23 роки назад в  Україні було прийнято   Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

 Щоб ознайомити жителів сіл з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, бібліотекарі району провели   правові  бесіди :  “А що таке Конституція для кожного з нас?”,“Конституція – паспорт держави”,  оформили  книжкові  виставки : “Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо”,“Незалежна і єдина- наша ненька Україна”, “Оберіг нашої державності”, “Конституція – основний закон держави”.

Година громадянства "Вимріяна поколіннями"

27 червня 2019

З нагоди відзначення 26-ї річниці Дня Конституції України у читальному залі міської бібліотеки відбулася година громадянства «Вимріяна поколіннями».

Інформаційний екскурс в історію доповнили патріотичні пісні. У клубних та бібліотечних закладах культури району підготовлені тематичні викладки літератури.

У заході взяло участь керівництво райдержадміністрації, міської ради та громадськість.

Учасники зборів поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка.

Вихвостівський аматорський хор - переможець фольклорного фестивалю імені Василя Полевика

19 червня 2019

Колектив Вихвостівського аматорського народного хору (керівник Віра Зеленова) став переможцем ІХ обласного фольклорного  фестивалю – конкурсу  ім. В.Полевика серед хорових колективів. 

Фестиваль проходив у неділю, 16 червня, в день Святої Трійці  в м. Сновськ  та с. Займище Сновської ОТГ.

Тридцять шість аматорських колективів області презентували найкращі зразки народної пісенної спадщини, авторські твори у народній стилістиці , пісні, записані та оброблені Василем Полевиком.

Для Вихвостівського народного хору це вже не перша перемога. Цьогоріч у травні учасники повернулися із Кубком та Дипломом Гран-прі з Волині.

Читати також: На Волинь за найвищою нагородою.

Яскраве свято дитинства

31 травня 2019

31 травня 2019 року, напередодні Міжнародного дня захисту дітей в селі Автуничі відбулося яскраве та радісне свято. Зранку подвір'я школи майоріло різнокольоровими повітряними кульками, а весела музика скликала дітей та дорослих у подорож до Країни Дитинства.

Розпочалося свято з привітань. Ведуча заходу передала щирі вітальні слова від голови райдержадміністрації Світлани Ященко та начальника відділу культури і туризму Олени Биховець. Далі слово мали голова Андріївської сільської ради Олександр Марченко та директор Автуницької ЗОШ І-ІІ ст. Світлана Серегова.

Справжньою окрасою свята стали найменші учасники – вихованці дитячого садка, з вуст яких, неначе щебетання пташок, лилися віршики та пісенька про сонечко. Всі діти з радістю, завзятістю та бадьорим настроєм грали в рухливі ігри, змагалися в конкурсах, відгадували героїв улюблених казок, створювали дивовижні картини з сипучих матеріалів, малювали, співали і танцювали. За участь у конкурсах кожна дитина отримала призи та солодкі подарунки.

Щоб свято вийшло яскравим та веселим, а діти набралися позитивних емоцій та вражень, до організації заходу долучилися працівники Автуницької школи та дитячого садка, завідуючі Старосільським та Автуницьким сільськими клубами, бібліотекар Автуницької бібліотеки-філії, працівники методичного центру інтеграції клубних та бібліотечних закладів та відділ культури і туризму Городнянської райдержадміністрації. Фінансову підтримку в організації свята надала Андріївська сільська рада.

Свято закінчилося покладанням квітів до пам'ятника загиблим в роки Другої Світової війни.

На Волинь за найвищою нагородою

20 травня 2019

Народний аматорський хор Вихвостівського сільського будинку культури 17 – 19 травня взяв участь у І-му відкритому фестивалі-конкурсі хореографічного та вокально-хорового мистецтва «Лісова Пісня 2019». Він проходив в с. Гаївка Шацького району Волинської області.

Програма фестивалю була дуже насиченою, адже участь в ньому взяли творчі колективи та окремі виконавці з восьми областей України, а також з Китаю та Білорусі. Це понад 450 учасників.

Народний аматорський хор гідно представив на фестивалі не тільки Городнянський район, а й усю Чернігівську область. Журі достойно оцінило виступ і додому учасники повернулися із Кубком та Дипломом Гран-прі фестивалю-конкурсу, медалями та пам'ятними подарунками.

Учасники художньої самодіяльності не тільки продемонстрували свій талант, а й змогли насолодитися красою Шацького національного природного парку та джерельними водами цілющих озер Волині.

 

День перемоги 

10 травня 2019 

8 та 9 травня в клубних та бібліотечних закладах району пройшли заходи з відзначення Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У бібліотеках-філіях організовані книжкові виставки. В церквах району відбулися панахиди за загиблими воїнами. За участю школярів місцевих шкіл, учасників художньої самодіяльності клубних закладів проведені мітинги-реквієми, покладання вінків, квітів до пам'ятників загиблим воїнам, вшанування ветеранів та дітей війни.

 

 

Маловідомі історичні факти у виставці «Донбас: переPROчитання образу»

19 квітня 2019

Городнянський історико-краєзнавчий музей представив для відвідувачів виставку «Донбас: переPROчитання образу», яка підготовлена  Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм історії України. 

Протягом тижня всі охочі могли ознайомитися із маловідомими історичними фактами  України.

Експонування продовжиться в Сновському історичному музеї.

Довідково: Експозиція спростовує російські і радянські міфи про особливий статус Донбасу як окремого антиукраїнського регіону.
Виставка є спробою деконструювання негативного медійного образу краю, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України.
Контент виставки містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що публікуються вперше. 

Семінар-практикум «Великодній кошик»

04 квітня 2019

Сьогодні  районним методичним центром клубних та бібліотечних закладів спільно з Чернігівським центром народної творчості  проведено семінар-практикум по виготовленню  писанок «Великодній кошик».

Відкрила семінар начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Олена  Биховець, привітавши всіх присутніх з початком роботи семінару, ознайомила з програмою та побажала творчої наснаги та плідної роботи.

Майстер-клас по виготовленню писанки провела провідний методист з виставкової діяльності та розвитку народних ремесел і художніх промислів Маріанна Ваценко. 

Відвідувачі семінару (працівники бібліотечних та клубних закладів Городнянського району) знайомилися з мистецтвом розпису яєць та мали змогу навчитися користуватися писачком – інструментом для розпису на яйцях розплавленим воском, що є основоположним принципом мистецтва писанки.

Учасники семінару вчилися наносити кольори і відмежовувати їх.

За інформацією відділу культури та туризму

райдержадміністрації

Пісенний конкурс "Таланти твої, Городнянщино" фінішував у с.Вихвостів

11 березня 2019

У неділю, 10 березня 2019 року в селі Вихвостів відбувся заключний концерт кращих колективів та окремих виконавців творчих звітів «Таланти твої, Городнянщино!»  південної частини сіл району, який і завершив тиждень, присвячений увічненню пам’яті Т.Г. Шевченка.

В залі сільського будинку культури зібралося чимало глядачів, щоб підтримати своїх односельчан та послухати аматорів з сусідніх сіл. Виступи переможців вразили присутніх яскравими, колоритними костюмами, самобутнім фольклором, влучним гумором, веселими піснями та патріотичними віршами.

Для нагородження переможців на сцену були запрошені начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Биховець та завідувач методичного центру інтеграції клубних та бібліотечних закладів Олександр Калита.

Грамоти та цінні подарунки отримали: за зайняте ІІІ місце - Макишинський сільський будинок культури (директор – Світлана Гаркун), ІІ місце – Лашуківський сільський клуб (завідуюча – Любов Будник). І місце виборов Вихвостівський сільський будинок культури (директор – Володимир Нагорний). Всі інші учасники отримали подяки відділу культури і туризму  та гучні оплески.

За інформацією відділу культури та туризму

райдержадміністрації 

Шевченківський тиждень

07 березня 2019

Цього року відзначається 205-та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З 4 березня в бібліотеках-філіях району традиційно розпочався тиждень Шевченківського читання. В цей період зацікавлені читачі мають змогу переглянути книжкові виставки, детально ознайомитися з біографією та творчістю великого Кобзаря.

В бібліотеках оформлені книжкові виставки «Живи, поете, в пам'яті людській»,  «Поговорим тихесенько у неволі з тобою», «Вдивляється Тарас у душу України», «Слідами Тарасової долі». З учнями молодших та середніх класів проводяться  літературні години.

Закінчиться Шевченківський тиждень 10 березня заключним концертом  кращих колективів та окремих виконавців творчих звітів «Таланти твої, Городнянщино!» в селі Вихвостів.  І недарма творчі звіти проходять під гаслом «Є мова – є нація. Є нація – є держава». Адже мова – одна з найголовніших ознак нації, показник рівня нашої культури, національної свідомості, громадянської гідності й цінності. Тому найкращим, найвеличнішим подарунком великому Кобзареві стане ще одне уважне прочитання його славетних творів і, безперечно, наша чиста, досконала, солов'їна мова.

За інформацією відділу культури 

та туризму райдержадміністрації

Переможців творчих звітів «Таланти твої, Городнянщино!» вже визначено

05 березня 2019

Протягом листопада - грудня 2018 року в районі традиційно відбулися творчі звіти колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців “Таланти твої, Городнянщино!”. Пройшли вони під гаслом “Є мова – є нація. Є нація – є держава”. 

Свої концертні програми представили аматорські колективи художньої самодіяльності сіл Великий Дирчин, Лашуки, Макишин, Куликівка, Ільмівка, Ваганичі., Деревини, Старосілля, Автуничі, Хоробичі, Івашківка та Вихвостів. Кожен виступ мав свій колоритний настрій, свою неповторну яскраву іскорку, яку запалив і залишив на згадку у серці кожного глядача.

Після підведення підсумків оглядовою радою відділу культури і туризму визначено переможців. Щоб більше сільських жителів побачило виступи кращих виконавців, заключний концерт розділили на дві частини по регіонах.  

3-го березня 2019 року  в селі Ваганичі відбувся заключний концерт північної частини сіл району. Усі  учасники заключного концерту  отримали подяки та гучні оплески. Грамоту та подарунок за зайняте ІІІ місце отримав Деревинський сільський будинок культури (директор Олена Кочубей),  ІІ місце виборов Старосілський сільський клуб (директор  Надія Заєць).

Заключний концерт південної частини сіл району відбудеться 9-го березня у селі Вихвостів.

Проведення творчих звітів має на меті збереження української культури, утвердження її самобутності та неповторності, відродження національних традицій та обрядів нашого краю і розвиток творчих здібностей головного багатство села – його людей.

За інформацією відділу культури та туризму 

райдержадміністрації 

Працівники галузі культури підсумували здобутки за минулий рік

01 березня 2019

Вчора, 28 лютого відбулася нарада клубних та бібліотечних працівників району щодо обговорення здобутків у роботі галузі в 2018 році.

Із вступним словом до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко. Вона зупинилася на ключових досягненнях галузі культури у минулому році та висловила вдячність працівникам бібліотечних та культурних закладів. З огляду на актуальність урядових проектів «Монетизація субсидій» та  «Муніципальна няня» присутні обговорювали основні переваги нововведень.

За сумлінну працю Тетяна Захарченко вручила подяку голови обласної державної адміністрації Олександра Мисника провідному бібліотекарю Автуницької бібліотеки-філії Надії Авдієнко.

Обговорення основних методичних та організаційних питань продовжили начальник відділу культури і туризму Олена Биховець, завідувач методичного центру інтеграції клубних та бібліотечних закладів Олександр Калита та завідувач бібліотечного відділу центру Надія Могилевець.

За результатами роботи грамотами відділу культури і туризму райдержадміністрації нагороджено Володимира Нагорного - директора Вихвостівського сільського будинку культури, Олену Хіхлухо – директора Ільмівського сільського клубу та Любов Аніщенко – завідуючу Тупичівською бібліотекою-філією № 1.

Також на нараді розглядалися питання порядку надання методичної та практичної допомоги закладам культури, проведення заключних концертів за результатами творчих звітів «Таланти твої, Городнянщино!», комплектування, обліку та збереження бібліотечних фондів.

 

Розпочалося експонування виставки "Символ твоєї свободи: 100 років Державного герба України"

15 лютого 2019

У Городнянському історико-краєзнавчому музеї із 15 до 28 лютого 2019 року експонуватиметься виставка "Символ твоєї свободи: 100 років Державного герба України".

На виставці будуть представлені унікальні експонати з фондів Національного музею історії України, Національного художнього музею, Галузевого державного архіву СБУ, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та приватної збірки колекціонера Віктора Киркевича.
Виставка представить унікальні експонати, що демонструють давню історію й ту важливу роль, яку Тризуб відіграє в історії України.

Довідково. 25 лютого 2018 року Державному гербу України виповнилося 100 років. Цього дня 1918 року Мала Рада (орган Української Центральної Ради, що діяв між сесіями) ухвалила: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської держави часів Володимира Великого». Відтоді Тризуб офіційно – державний символ УНР.

Після проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР 22 сiчня 1919 року Тризуб став державним гербом i для захiдноукраїнських земель.
19 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний герб України», якою затвердила Тризуб малим Державним гербом. 

За матеріалами Городнянського

історико-краєзнавчого музею 

 

 

Жителі села Хоробичі святкували День закоханих

14 лютого в Хоробицькому сільському будинку культури  відбувся святковий концерт до Всесвітнього дня закоханих. Зі святом всіх присутніх привітав сільський голова Михайло Горовенко. Глядачів зібралось майже повний зал, приїхали навіть із сусідніх сіл Ваганичі та Ільмівка, щоб зустрітися з улюбленим співаком. Адже саме Володимир Михайлов запалив у серцях глядачів вогник кохання своїм неперевершеним талантом. Присутні щиро аплодували, підспівували артисту, а найактивніша половина залу пустилася в танок. Вечір залишив незабутні враження і чудовий святковий настрій.

Допомогу в підготовці та проведенні заходу надав методичний центр інтеграції клубних та бібліотечних закладів відділу культури і туризму райдержадміністрації.

 

До річниці подвигу Героїв Крут

З метою виховання у населення поваги до історичного минулого українського народу та з нагоди 101-ї річниці бою під Крутами 29 січня в Лемешівській, Великодирчинській, Вихвостівській, Тупичівській дитячій та Ільмівській бібліотеках-філіях відбулися патріотичні години та книжкові виставки  «Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки», «Мужність, приречена на безсмертя», «Стогнали Крути і молився вітер», «Коли стають до зброї  діти, народ цей не перемогти».

Жителі сіл, яким не байдужа історія країни, завітали в цей день до бібліотек і мали змогу ознайомитися з важливою подією, символом героїзму  та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

***

Творчі звіти "Таланти твої, Городнянщино" підсумовано 

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

Ці віршовані рядки стали лейтмотивом виступу аматорів художньої самодіяльності Переписького сільського будинку культури.  16 грудня 2018 року вони завершили цьогорічні творчі звіти колективів та окремих виконавців «Таланти, твої, Городнянщино!»  Жіночий вокальний ансамбль з піснями та короваєм зустрічав глядачів. Справжньою окрасою концерту став виступ фольклорного тріо у складі:  Сергія Третяка, Галини Курачок та Али Кривопуск.  Всім сподобався гумор у виконанні Наталії Коваленко, Сергія Третяка та Тетяни Гробок. Грайливі народні пісні «Капур» та  «Ой село» дуже сподобались глядачам.

 Поки живе співучий український народ – доти буде звучати пісня.

У Макишині із творчим звітом виступили Івашківка та Вихвостів

10 грудня 2018

До села Макишин 09 грудня приїхали артисти Івашківського та Вихвостівського сільських будинків культури, щоб представити свої творчі звіти.

Концертна програма аматорів художньої самодіяльності села Івашківка була наповнена сучасними українськими піснями у виконанні  сімейного дуету Олексія та Алли Радченків та юних солістів села.

Вихвостівський будинок культури щиро вразив присутніх виступом аматорського хорового колективу, який має звання “народний”.  Глядачі бурхливими оплесками сприймали  українські пісні у виконанні хору, ансамблю “Бережани”, дуетів та солістів. Яскраві, колоритні, усміхнені учасники колективу художньої самодіяльності села Вихвостів, серед яких було чимало чоловіків, порадували як українськими народними так і сучасними піснями. Також на розсуд глядачів аматори представили театральний, фольклорний  жанр та гумор.

За інформацією відділу культури

та туризму райдержадміністрації 

Творчість потребує натхнення та бажання творити

03 грудня 2018

Початок зими виявився сніжним і морозним. Але це не завадило клубним закладам сіл Хоробичі і Старосілля гостинно відчинити двері для прийому артистів.

У суботу, 01 грудня в Хоробичах звітував колектив художньої самодіяльності Деревинського сільського будинку культури. Зі сцени лунали українські пісні у виконанні Олени Кочубей, Тамари Ющенко, Наталії Марченко. Ледь стримувала хвилювання юна артистка Анжеліка Мисник, виступ якої був дебютним. Хореографічний жанр представлений танцювальним колективом “Шарм”.

А 02 грудня в с. Старосілля пройшли творчі звіти колективів художньої самодіяльності Хоробицького сільського будинку культури, Автуницького та Старосільського сільських клубів.

Невеличкий колектив художньої самодіяльності з Хоробич був представлений жіночим вокальним ансамблем у складі Олени Новик, Валентини Шалухи, Валентини Сучок та Алли Горбовець.  У їньому виконанні вдало прозвучали українські народні пісні.

Приємне враження на глядачів справили аматори художньої самодіяльності села Автуничі, адже  в концертній програмі взяв участь виключно дитячий колектив у складі Єлизавети та Вікторії Пасюк, Аліни Новик, Олексія Зозулі, Олександри та Маргарити Дрозд.

Аматори художньої самодіяльності Старосільського сільського клубу на розгляд глядачів представили сучасні українські пісні, художнє слово та театральний жанр. Концертні номери вдало доповнювалися  віршованими рядками. У виступі взяли участь жіночий ансамбль у складі Надії Заєць, Ірини Мемех, Олени Борсук, Ірини Дрозд, Надії Авдієнко та учасники дитячого ансамблю: Діана та Тетяна Хлебан, Аліна Клещ, Поліна Авдієнко, Ліза Хименко і соліст Денис Володій. 

Маємо надію, що з часом молоде покоління буде активно розвиватися  для збереження та  збагачення української національної культури.

За інформацією відділу культури та 

туризму райдержадміністрації

 

Творчі звіти проходять в атмосфері тепла, затишку та любові до пісні

 

25 листопада жителі села Ільмівка по засніженій дорозі поспішали до сільського клубу, щоб підтримати місцевих артистів та гостей з села Ваганичі.

 Колектив художньої самодіяльності з Ільмівки об’єднав сімох творчих, талановитих, молодих артистів: Світлану Грищенко, Марію Снопок, Наталію Григоренко, Ігоря Веркасова, Людмилу Євстратенко, Марію Гулак та Аліну Маляренко. Їхня програма була наповнена ніжними творами про матерів, влучним гумором, веселими сучасними українським піснями.

 Виступ аматорів Ваганицького сільського будинку культури вразив пристуніх своєю харизматичністю, щирістю та яскравими костюмами. Іхній виступ був представлений театралізованим концертом. Глядачі ніби побували на старовинному ярмарку, де почули запальні пісні і гумор у виконанні солісток жіночого ансамблю “Селянки-панянки” у складі Ольги Богачової, Лідії Каморної, Світлани Малицької, Надії Хіхлухо, Алли Бондаренко та Олени Болдиревої. Приємно, що серед самодіяльних артистів знайшлися і чоловіки: Сергій Хіхлухо, Сергій Бондаренко, Олександр Клименко  та Микола Ворона.

Невеличкий сільський клуб, маленька сцена і величезне бажання артистів відтворювати і зберігати національні традиції створили теплу і затишну атмосферу.

***

Села Городнянщини знову запалюють свої таланти

19 листопада 2018

У неділю, 18 листопада традиційно розпочались творчі звіти колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців “Таланти твої, Городнянщино!”. У цьому році вони проходять під гаслом “Є мова – є нація. Є нація – є держава”. Першими відзвітували аматорські колективи сіл Великий Дирчин, Лашуки, Макишин і Куликівка.

Гостинно приймав гостей Івашківський сільський будинок культури. В залі було тепло не тільки від обігрівача, а і від щирого прийому глядачів, які своїми оплесками та посмішками підтримували артистів. Зі сцени лунали українські народні та сучасні пісні, художнє слово та гумор. Також був представлений театральний, хореографічний, фольклорний та інструментальний жанри.

Розкрили свої творчі здібності і порадували глядачів своїми виступами аматори з сіл Великий Дирчин та Лашуки:  фольклорний колектив у складі Марії та Анатолія Свириденків, Любові Будник, Галини Свириденко,  Марії Дворник; солісти Ольга Кравченко,  Володимир Сидоренко та Дарина Купа.

Артисти Макишинського сільського будинку культури приємно вразили своєю акторською грою та запальними піснями. Серед них солісти Людмила Подорван, Лідія Кірієнко, Вероніка Лашук,  Віталій Зозуля, Галина Шанойло. А також артисти театрального жанру та художнього читання Галина Кашпур, Ірина та Олександр Шанойло.

Майже весь колекив художньої самодіяльності Куликівського сільського клубу був представлений молодими виконавцями. Це  Артем і Андрій Лобода, Софія Авраменко, Поліна Аніщенко, Вікторія Мішок. А першою скрипкою всього колективу була неперевершена чарівна ведуча Світлана Лобода, за підтримки свого чоловіка Олександра, який виступив у ролі харизматичного соліста та організатора виступів.

Щиро дякуємо артистам за  любов до мистецтва, відродження української народної творчості , а глядачам – за щиру підтримку та увагу.

За інформацією відділу культури та туризму

райдержадміністрації

Архів новин