Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

03 жовтня 2018

5 мільярдів гривень українці отримають на утеплення житла

 

Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», довела свою ефективність та працюватиме і наступного року.

На безповоротну допомогу населенню для енергомодернізації житла Уряд заклав до Бюджету 2019 року 2 мільярди гривень, з яких 400 мільйонів гривень піде на «теплі кредити».

1,6 мільярда гривень спрямується у Фонд енергоефективності, який має запрацювати в першому кварталі 2019 року. Ще 3 мільярди гривень для співфінансування Фонду, який допомагатиме утеплюватися ОСББ, готові надати наші міжнародні партнери.

У 2018 році безповоротною допомогою від Уряду на енергомодернізацію житла скористалося понад 118 тисяч родин. Українці активно замінювали газові котли на більш енергоощадні, встановлювали лічильники, утеплювали свої помешкання. Безповоротно Уряд надавав до 14 тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи.

Додатково Уряд у жовтні цього року виділив ще 100 мільйонів гривень. Ці кошти надаватимуться ОСББ для комплексної енергомодернізації їх будинків.

Крім того, завдяки тісній співпраці Уряду з органами місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК та індивідуальних домогосподарств. Це дає змогу українцям отримати ще додатково 15-20% грошової компенсації.

На сьогодні діє 107 таких програм, що на 23% більше проти аналогічного періоду 2017 року. На їх реалізацію у 2018 році виділено майже 115 мільйонів гривень. Це майже на 30% більше, ніж минулоріч.

За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 7 мільярдів гривень та економлять енергоресурси в еквіваленті газу близько 230 мільйонів щорічно. Видатки з державного бюджету становили близько 2,3 мільярда гривень.

Це у свою чергу дозволило додатково залучити більше 7 мільярдів гривень інвестицій в економіку України. Адже завдяки зацікавленості населення в енергоефективності пожвавився ринок виробництва енергоощадного обладнання і матеріалів, а також ринок послуг з утеплення, встановлення вікон, заміни газових котлів на твердопаливні тощо.

 

Читати також: Уряд виділив додатково 100 мільйонів гривень на «теплі кредити» для ОСББ

 

Менше споживаєш – менше платиш

Розмір платіжки за опалення визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання.

Якщо в будинку відсутні прилади обліку, то послуги мешканці сплачують за опалення згідно із затвердженими нормами. Розрахунок таких нормативів формується на базі усередненого споживання у місті і не враховує стану будинків та енергоощадної поведінки їх мешканців.

Діряві вікна, незачинені двері чи незасклені вікна під’їздів, надмірні батареї в коридорах значно впливають на споживання. Утеплені і неутеплені будинки будуть забезпечувати той самий комфорт за дуже різного споживання теплової енергії. Тому платіжки за опалення однакових за площею квартир у різних будинках (з лічильником, і без нього) в одному місті можуть відрізнятися в рази.

Якщо є хоча б загальнобудинковий лічильник, то платіжка за тепло формується, виходячи з показників реального споживання тепла пропорційно площі квартири. Відповідно, чим краще утеплений будинок, якщо в ньому працює індивідуальний тепловий пункт, є прилади обліку і регулювання, тим менше він споживає енергії і менші рахунки за опалення отримують мешканці.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%;

на 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні;

лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде відчутнішою;

нергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію;

ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами – ще одна можливість економити домашній бюджет.

 

Департамент інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Енергоефективність по-чернігівськи: напрацювання області

За підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH) минулого тижня у Чернігові відбувся інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності — нові можливості для розвитку громад».

З профільними експертами Мінрегіону існуючі перспективи та реальні напрацювання обговорили представники місцевих органів влади, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків області. До дискусії долучилася заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

Варто зазначити, що на сьогодні в області функціонує 382 ОСББ, які обслуговують 433 житлових будинків. Найбільша кількість функціонує в Чернігові, Ніжині та Прилуках. Частина співвласників уже скористалась державною та обласною програмами «теплі кредити» та отримала компенсацію по кредитам на впровадження енергоефективних заходів.

Наталія Романова, заступник голови ОДА: «В цілому за час дії програм з 2014 року на Чернігівщині видано понад 12 тисяч «теплих кредитів» на суму більше 191 мільйона гривень.

Компенсовано понад 65 мільйонів гривень з державного бюджету та майже 1,4 мільйона гривень з обласного.

Крім того, в обласному центрі діє Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді міста Чернігова на 2016-2019 роки. Бюджет програми — 20 мільйонів гривень. Цьогоріч Програмою скористались 5 ОСББ на суму 4,3 мільйона гривень. З них відшкодовано вже більше мільйона».

Все популярнішим стає залучення інвестицій через інструмент ЕСКО. Для цього сформовано обласну базу об`єктів бюджетної сфери (налічує 1100 одиниць), які потребують впровадження енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу. Потенційні інвестори можуть ознайомитися з відповідною інформацію на офіційному сайті Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації.

Однією з найперспективніших галузей є відновлювана енергетика. З початку року на Чернігівщині додатково введено в експлуатацію 2,8 МВт потужностей електричної енергії з відновлюваних джерел.

Читати також: «Зелені» проекти Чернігівщини — вдала інвестиція у майбутнє

Питання енергозбереження є пріоритетним і на об’єктах бюджетної сфери області. Зокрема, цього року проведено модернізацію 8 котелень із встановленням сучасного твердопаливного котельного обладнання. До кінця 2018-го такі роботи заплановано провести ще на 10 котельнях.

Учасники семінару не тільки ознайомилися з кращими практиками, а й напрацюваннями щодо імплементації 27-ї Директиви ЄС «Про енергоефективність» та Закону України «Про фонд енергоефективності».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

«Будівельна амністія 2018»: хто почуватиметься вільно?

З’явилася можливість легалізації самобудів. Механізм впровадження «будівельної амністії 2018» обговорювали сьогодні на тематичному семінарі за участі в.о. голови облдержадміністрації Юлії Свириденко.

Відповідний закон ухвалено Верховною Радою наприкінці березня цього року. Він встановлює безстрокову легалізацію самобудів класу СС1. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.

Згідно з новим порядком узаконенню підлягають:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року

- господарські (присадибні) будівлі та споруди загальною площею до 300 кв. м, а також побудовані до 12 березня 2011 року будівлі та споруди сільськогосподарського призначення.

При цьому «будівельна амністія» не поширюється на багатоповерхові житлові будинки та об'єкти, побудовані з суттєвими порушеннями законодавства, а також будівельних норм і правил.

Під час семінару-наради фахівці  Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області наголошували на детальній підготовці необхідного пакету документів для зазначеної процедури. Особлива увага — призначенню земельної ділянки, на якій є та чи інша будівля.

— Удосконалення дозвільних процедур — крок до надання якісних послуг громадянам, а також передумова для розвитку бізнесу, — зауважила Юлія Свириденко. — «Будівельна амністія» дає можливість громадянам впорядкувати власні документи навіть за відсутності якісної містобудівної документації населеного пункту (генерального плану), що, на жаль, поширено в області.

Читати також: З вересня вступають у силу оновлені державні будівельні норми

                    

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

В селі Пекурівка 11.07.2017 пройшли громадські слухання з приводу майбутнього будівництва на території птахофабрики ТОВ «Торговий дім «Ратібор». Громадські слухання проведено на вимогу постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» та мають за мету врахування інтересів місцевих жителів при проведенні будівельних робіт.

Містобудівна документація має назву «Детальний план території для будівництва та реконструкції виробничих, адміністративних та супутніх приміщень та інфраструктури птахоферми на території Пекурівської сільської ради Городнянського району (за межами населеного пункту)». Розробляється для будівництва прибудови та надбудови до прохідної з наступним влаштуванням санпропускника.

Дані роботи з будівництва наближають умови праці до європейських, дозволяють сертифікувати продукцію для постачання на міжнародні ринки, підвищують експортний потенціал підприємства.

**********************************************************************************

Впровадження енергоефективних технологій

 

Відділом освіти Городнянської райдержадміністрації подано на реєстрацію Декларацію про закінчення будівельних робіт по об'єкту – «Реконструкція котельні Тупичівської ЗОШ І- ІІІ ст. з застосуванням енергоефективного джерела постачання вул. Чернігівська, 36, с. Тупичів, Городнянського району».

Зазначена дія підводить риску під тривалою роботою починаючи з розробки проектно-кошторисної документації, проходження експертиз та участі поданих заявок до Державного фонду регіонального розвитку.

Виконані роботи дозволяють забезпечити дотримання мікрокліматичних умов в приміщенні, стабільної температури, зменшити витрати палива та як наслідок витрати місцевих бюджетів на енергоносії. Одночасно полегшуються умови праці обслуговуючого персоналу, витрати на поточне утримання обладнання. При виконанні робіт встановлено сучасні твердопаливні котли з підвищеним ККД, обладнання підтримання температури в приміщенні школи залежно від температури зовнішнього повітря без втручання обслуговуючого персоналу, застосовано для теплотрас попередньо-ізольовані труби, які значно зменшують витрати тепла при передачі від котельної до опалюваних приміщень.

 

За повідомленням сектору архітектури та будівництва райдержадміністрації

 

**********************************************************************************

Перелік містобудівної документації, яка знаходиться в секторі містобудування, архітектури та ЖКГ Городнянської райдержадміністрації та доступна для ознайомлення.

С.Великий Листвен Городнянського району Опорний план с.Великий Листвен
С.Великий Листвен Городнянського району Генеральний план с.Великий Листвен
С.Великий Листвен Городнянського району Схема інженерного забезпечення
С.Великий Листвен Городнянського району Схема інженерної підготовки території
С.Смичин Городнянського району Опорний план с.Смичин
с.Тупичів Городнянського району Генеральний план с.Тупичів
с.Тупичів Городнянського району Опорний план с.Тупичів
с.Великий Дирчин Городнянського району Генеральний план с.Великий Дирчин
с.Малий Дирчин Городнянського району Опорний план с.Малий Дирчин
с.Великий Дирчин Городнянського району Схема інженерних мереж с.Великий Дирчин
с.Малий Дирчин Городнянського району Схема інженерної підготовки території с.Малий Дирчин
с.Малий Дирчин Городнянського району Схема інженерних мереж с.Малий Дирчин
с.Малий Дирчин Городнянського району Генеральний план с.Малий Дирчин
с.Лашуки Городнянського району Схема інженерної підготовки території с.Лашуки
с.Лашуки Городнянського району Генеральний план с.Лашуки
с.Лашуки Городнянського району Опорний план с.Лашуки
с.Здрягівка Городнянського району Генеральний план с.Здрягівка
с.Кузничи Городнянського району Опорний план с.Кузничи
с.Кузничи Городнянського району Генеральний план с.Кузничи
с.Півнівщина Городнянського району Генеральний план с.Півнівщина
с.Хрипівка Городнянського району Генеральний план с.Хрипівка
с.Хрипівка Городнянського району Опорний план с.Хрипівка
с.Старосілля Городнянського району Генеральний план с.Старосілля
с.Старосілля Городнянського району Опорний план с.Старосілля
с.Хотівля Городнянського району Генеральний план с.Хотівля
с.Ваганичі Городнянського району Генеральний план с.Ваганичі
с.Кусії Городнянського району Опорний план с.Кусії
с.Кусії Городнянського району Генеральний план с.Кусії
с.Перепис Городнянського району Генеральний план с.Перепис
с.Перепис Городнянського району Опорний план с.Перепис
с.Лемешівка Городнянського району Опорний план с.Лемешівка
с.Солонівка Городнянського району Генеральний план с.Солонівка
с.Деревини Городнянського району Генеральний план с.Деревини
с.Деревини Городнянського району Опорний план с.Деревини
с.Хоробичі Городнянського району Генеральний план с.Хоробичі
с.Хоробичі Городнянського району Опорний план с.Хоробичі
с.Макишин Городнянського району Генеральний план с.Макишин
с.Макишин Городнянського району Опорний план с.Макишин
с.Мощенка Городнянського району Генеральний план с.Мощенка
с.Мощенка Городнянського району Опорний план с.Мощенка
с.Ільмівка Городнянського району Схема инженерних мереж. Електропостачання с.Ільмівка
с.Ільмівка Городнянського району Генеральний план с.Ільмівка
с.Ільмівка Городнянського району Опорний план с.Ільмівка
с.Ільмівка Городнянського району Схема гідротехнічних міроприемств с.Ільмівка
с.Карпівка Городнянського району Опорний план с.Карпівка
с.Карпівка Городнянського району Карта планувальних обмежень с.Карпівка
с.Карпівка Городнянського району Генеральний план з мережами електропостачання водогону каналізації теплопостачання с.Карпівка
с.Вихвостів Городнянського району Генеральний план с.Вихвостів
с.Куликівка Городнянського району Генеральний план с.Куликівка
с.Пекурівка Городнянського району Опорний план с.Пекурівка
с.Дроздовиця Городнянського району Опорний план с.Дроздовиця
с.Бурівка Городнянського району Генеральний план с.Бурівка
с.Конотоп Городнянського району Генеральний план с.Конотоп
с.Полісся Городнянського району Генеральний план с.Полісся
с.Полісся Городнянського району Опорний план с.Полісся
с.Сеньківка Городнянського району Опорний план с.Сеньківка
с.Альошинське Городнянського району Генеральний план с.Альошинське
с.Альошинське Городнянського району Опорний план с.Альошинське
с.Горошківка Городнянського району Генеральний план с.Горошківка
с.Горошківка Городнянського району Опорний план с.Горошківка
с.Гніздище Городнянського району Генеральний план с.Гніздище
с.Гніздище Городнянського району Опорний план с.Гніздище
с.Стовпівка Городнянського району Генеральний план с.Стовпівка
с.Стовпівка Городнянського району Оопрний план с.Стовпівка
с.Ясенівка Городнянського району Генеральний план с.Ясенівка
с.Моложава Городнянського району Генеральний план с.Моложава
с.Моложава Городнянського району Опорний план с.Моложава
с.Невкля Городнянського району Опорний план с.Невкля
с.Невкля Городнянського району Генеральний план с.Невкля

З документацією можна ознайомитись в приміщенні відділу за адресою м. Городня, вул. Троїцька,10

Відповіді та запитання

Інформаційна брошура про програму з утеплення житла

Як платити за комуналку менше?

Маєте запитання?

Тарифи

Енергоефективність

Призначення субсидії он-лайн

Веб-сайт Державного агенства з питань енергоефективності

Карта енергоефективності України