Городнянська РДА
Анонси
Назад

Сеньківська сільрада досягла фінансової самодостатності та висловлює бажання приєднатися до Городнянської громади

До складу Сеньківської сільради входять села Сеньківка та Берилівка, у яких проживає 166 осіб, з них 48 пенсіонерів, 18 дітей та 100 працездатного віку. На території сільради працюють будинок культури, бібліотека та краєзнавчий музей.

Сходи громади у Сеньківці відбулись на Стрітення 15 лютого, у заході взяли участь голова райдержадміністрації Світлана Ященко та заступник голови районної ради Григорій Примак.

Слід відмітити, що сільрада нарешті досягла фінансової самодостатності. Доходну частину бюджету 2016 року виконали на 139% завдяки надходженням за мобільний зв'язок та приходу аграрного інвестора на сеньківській землі.

Конструктивний діалог з прикордонниками нарешті відкрив для громадської череди місцеве пасовище і водопій, за що люди щиро подякували керівництву прикордонного відділу «Гірськ».

Вирішилось і питання медичного обслуговування. Майже півроку у селі працює молодий фельдшер Марія Мемех. Щоденно ходить рейсовий автобус у райцентр та на Чернігів.

Обурює людей ставлення одного з орендарів землі СТОВ «Мощенське» до своїх обіцянок. Незважаючи на те, що орендну плату господарство сплачує своєчасно, громада вимагає обробляти орендовані паї та розчистити їх від лісу, який вже встиг вирости на полях.

Однак ситуація з полями потроху вирівнюється. Нещодавно невитребувані паї взяло в оренду СТОВ «Нива Полісся», яке вже розчистило 60 гектарів ріллі від дерев і кущів.

Звичайно, сеньківська громада має ряд традиційних для регіону проблем. У населення невпорядковані документи на право власності житла, існує невідповідність земельних документів сучасним нормативно-правовим вимогам.

Вуличне освітлення потребує модернізації та заміни звичайних ламп на енергозберігаючі. Місцевий ФАП потребує ремонту пічного опалення та підлоги, а розкішний музей не має працівника.

Окремим рядком хотілося б озвучити проблеми людей похилого віку в громаді. Пенсіонерів, які потребують допомоги, тут всього четверо, тому залучити соцпрацівника буде ще важче, ніж свого часу фельдшера.

Попри всі складнощі сеньківській громаді все-таки вдається вирішувати свої проблеми, перемагати сезонні пожежі та дбати про благоустрій. Зокрема, в рамках адміністративно-територіальної реформи вони вкотре висловили свою готовність приєднатися до Городнянської громади.

За матеріалами та фото П.Дубровського (видання «Новини Городнянщини»)

НазадІнформацію про події в районі отримую з: