29 серпня 2017

 Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості

Адреса: Чернігівска область, м. Городня, вул. Волковича, 24-д

Телефон: (4645) 2-15-19; (4645) 2-12-02; (4645) 2-48-88; (4645) 2-12-75; (4645) 2-11-45;
Emailcz2553@ukr.net

Директор: Неврова Інна Юріївна

Офіційний веб-сайт 

***

Городнянська районна філія інформує

Якщо у Вас існує потреба у:

• виборі (зміні) професії;

• виборі майбутнього напряму професійного навчання;

• визначенні схильності до підприємницької діяльності

• оцінці власних здібностей та навичок (Soft Skills);

• саморозвитку,

скористайтеся Платформою Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри.

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри створена з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Наразі Платформа містить 11 тестів, рекомендованих для самостійного проходження (сайт http://profi.dcz.gov.ua).

За більш детальною інформацією звертайтесь  за адресою: м. Городня, вул.. Волковича, 24д, тел. 2-12-02, 2-35-10

07.09.2020 

Готуємося до опалювального сезону разом

Кожного року в осінньо-літній період Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості проводить курси підвищення кваліфікації машиністів (кочегарів) котельні, які перебувають на обліку центу зайнятості. Так і в цьому році після послаблення карантину група з 10-ти осіб отримала знання та успішно склала тести на курсах «Спеціальне навчання та повторна перевірка знань для працівників котелень».

На інших машиністів (кочегарів) котельні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості також чекають курси у вересні. Загалом планується підвищити кваліфікацію за даною програмою ще 30-ти зареєстрованим безробітним.

07.08.2020

21.07.2020 

10.07.2020

02.07.2020

24.06.2020

 

10.06.2020

22.05.2020

04.05.2020

27.04.2020

22.04.2020 

16.04.2020

23.03.2020

17.03.2020

28.02.2020

27.02.2020

24.02.2020

14.01.2020

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості(http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

  • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;
  • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;
  • навчитися складати резюме сучасного формату;
  • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;
  • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

27.12.2019

Засідання «круглого столу» на тему «Легалізація зайнятості та заробітних плат»

26 грудня 2019 року в приміщенні Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося засідання «круглого столу» на тему «Легалізація зайнятості та заробітних плат».

У проведеному заході взяли участь міський голова, соціальні партнери, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Чернігівській області, представники роботодавців.

Відкрила засідання директор Городнянської РФ ЧОЦЗ Неврова І.Ю., яка проінформувала про стан ринку праці в районі та акцентувала увагу присутніх на пріоритетних напрямках діяльності служби зайнятості.

Фахівець центру зайнятості проінформував про вдосконалення системи надання послуг роботодавцям, нові технології підбору кадрів, зокрема із застосуванням концепції рекрутингу та впровадження інституту консультанта роботодавця найближчим часом.

В ході «круглого столу» обговорювалися питання удосконалення співпраці служби зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами в сучасних умовах.

21.12.2019

04.12.2019

 

22.11.2019

19.11.2019

11.10.2019

Hand made – задоволення та бізнес

Нещодавно у Городнянській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з КЗ «Городнянський центр дитячо-юнацької творчості» відбувся семінар на тему «Як розпочати свій бізнес?».  Методист ЦДЮТ Галина Панфілова розповіла присутнім про можливість додаткового заробітку, якщо у людини є бажання виготовляти вироби своїми руками.  На семінарі безробітні мали змогу самостійно виготовити невеличкі ключниці в техніці декупаж.

  Отже, ручна робота (Hand made) стає все популярнішою в нашій країні. Різноманітні сучасні види рукоділля, а саме печворк, декупаж, скрапбукінг, топіарій, вишивка бісером та інше все більше цікавлять наших співвітчизниць. Будь-який вид діяльності може приносити не тільки творче задоволення, але й дохід. Треба тільки в це повірити!

Співпраця центру зайнятості із центром пробації

08.10.2019

 В Городнянській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб, які перебувають на обліку в органах пробації. Фахівець служби зайнятості познайомила присутніх з послугами центру зайнятості, зокрема поінформувала про можливість участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру, про наявні вакансії району та області, про можливість проходження професійного навчання. Учасники переглянули презентаційні матеріали Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Також отримали консультації щодо вибору професій, затребуваності їх на ринку праці та рівень заробітної плати. Присутні мали змогу ознайомитись з електронними сервісами та спробували самостійно шукати роботу на сайті dcz.gov.ua.

18.09.2019

Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю

30.08.2019

Районна філія центру зайнятості проводить заходи до Дня підприємця

В першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Щороку в рамках заходів Місячника підтримки підприємництва фахівці Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості проводять семінари з орієнтації на відкриття власної справи.

Так , за участі ГСП «Ресурсний центр» при Державній організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва» було проведено семінар –тренінг «Розвиток малого та середнього бізнесу в об’єднаних територіальних громадах. Основи бізнес-планування». Учасники ознайомились з основами організаційно-правової форми ведення бізнесу та правилами складання бізнес-плану, виконали інтерактивні завдання, обговорили перспективні для регіону бізнес-ідеї.

Також в центрі зайнятості можна отримати консультації з питань провадження підприємницької діяльності  та взяти участь у семінарі «Від бізнес-ідеї до власної справи».

23.07.2019

Попереджений значить озброєний.

20.06.2019

Стартує  Всеукраїнське опитування роботодавців 

Шановні роботодавці! Державна служба зайнятості прагне надавати Вам якісні послуги та ефективну допомогу у підборі кадрів! Пропонуємо Вам поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, оцінити послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Заповнити анкету роботодавця можна до 19 серпня за посиланням https://www.dcz.gov.ua/…/opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z…

22.05.2019

Спільна інформаційна діяльність служби зайнятості та територіального центру    комплектування  та соціальної підтримки на сучасному етапі

10 травня для безробітних Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з представником Городнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України.

 Даний захід проводиться вже неодноразово з метою заохочення безробітних до проходження військової служби за контрактом у ЗСУ та роз’яснення її переваг. Майор Ковальов А.Л. розповів присутнім про перспективи служби, а саме умови надання грошового, матеріального та медичного забезпечення, ознайомив з пільгами, правами та гарантіями військовослужбовців, повідомив про можливість забезпечення житлом. Також він акцентував увагу безробітних на можливості проходження безкоштовного навчання у військових навчальних закладах Міністерства оборони України. Присутні змогли ознайомитися з вакантними посадами військових частин, які знаходяться в зоні відповідальності або військових частин, в інтересах яких здійснюється пошук та відбір кандидатів.

Для кращого сприйняття почутої інформації для безробітних були презентовані відеоролики, які яскраво передали всі позитивні сторони служби.  

Отже, співпраця служби зайнятості з військовиками дає можливість шукачам роботи отримати безкоштовну освіту, працевлаштуватися на престижні посади, мати гідне матеріальне забезпечення.

22.05.2019

Професіографічна екскурсія 

Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості організувала для учнів Городнянської районної гімназії професіографічну екскурсію до ДП «Городнянський лісгосп». На цьому підприємстві працюють фахівці лісової галузі: лісники, єгері,  вальники лісу, лісоруби, спостерігачі-пожежні, робітники на лісокультурних роботах та інші.

Під час заходу діти відвідали учбовий клас учнівського лісництва та дізнались про  його роботу. Лісничий Городнянського лісництва О.Ковтун провів оглядову екскурсію по території підприємства, приділив увагу особливостям збереження і відтворення лісових насаджень, охорони лісу від пожеж.

Пізнавальним виявилося і відвідання приміщення для сушіння шишок. Учні ознайомились з обладнанням та технологією отримання насіння сосни для подальшого вирощування сіянців.

Також учні пройшли по екологічній стежці та відвідали теплиці , де підростають сіянці майбутніх дерев.

Особливу увагу гімназистів привернула розповідь про вирощування рослин в декоративному розсаднику.

Наприкінці  заходу учні отримали інформацію щодо вибору професії, затребуваності робітничих професій на ринку праці

Професіографічна екскурсія має важливе значення для професійного самовизначення школярів, сприяє усвідомленому вибору професії. Вона дає можливість учням поспілкуватися із працівниками, допомагає розширити уявлення учнів про світ професій.

 

22.04.2019

Громадські роботи – тимчасовий вихід із безробіття

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості співпрацює з владою та роботодавцями в питаннях організації та проведенні громадських та інших роботах тимчасового характеру, підкреслює важливість цього виду робіт як для населення, так і для роботодавців. Так протягом І кв.2019 року з Центром співпрацювали Тупичіська сільська рада та відділ житлово-комунального господарства архітектури та будівництва Городнянської міської ради.

 Особлива увага приділяється таким видам громадських робіт, що мають економічну, соціальну та екологічну користь, а саме:

- роботи, що пов’язані з екологічним захистом навколишнього середовища на території району;

- роботи, пов’язані з будівництвом або ремонтом об’єктів соціальної сфери;

- робота з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи - це свого роду додатковий заробіток.

Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що знімає соціальну напругу на ринку праці, сприяє соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечує трудову адаптацію безробітних та є джерелом доходу у скрутний період.

23.04.2019

Готуємося до Великодня разом

19 квітня Городнянська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» провела практичний семінар з питань відродження традиційних народних ремесел «Що може жінка». На цьому заході безробітні дізналися про історію виникнення свята - Великодня, традиції святкування, обряди та звичаї.

На майстер-класі жінки дізналися, що  писанкарство в Україні передається із покоління в покоління.  Процес розпису пасхальних яєць цікавий, але кропіткий і потребує концентрації уваги та творчої уяви. Присутні дізналися про традиційну символіку, супутні матеріали та послідовність виконання писанки. Разом з фахівцями Центру безробітні жінки із задоволенням зуміли зробити великодню писанку за допомогою писачка та воску.

 Фахівці Центру також розповіли присутнім про сучасні способи виготовлення великодніх писанок.

У службі зайнятості стверджують: головна мета таких заходів – допомогти людині усвідомити, що в кожного є хобі, а захоплення може приносити не лише задоволення а й прибуток, а також розкрити здібності безробітних та розширити їх уявлення про існуючі бізнес-ідеї.

01.04.2019 

Обери професію-обери майбутнє

27 березня в рамках проекту «Обери професію-обери майбутнє» в Городянській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості було проведено Профіквест для учнів Городнянської районної гімназії.

Профорієнтаційний тематичний захід «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!» проводиться з метою ознайомлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів зі світом професій. Форма проведення – тематична гра, яка передбачає самостійне виконання завчасно підготовлених завдань.

За умовою гри учні мають послідовно виконати завдання, які пов’язані одне з одним.

Під час заходу діти знайомляться з «Путівником професій», актуальними вакансіями, рівнем заробітної плати в районі, проходять профорієнтаційне тестування.

Усі учасники отримують заохочувальні призи.

Запрошуємо учнів 7-10 класів до профорієнтаційної тематичної гри «ПрофіКвест: Пізнай світ професій!»

 

 

19.03.2019 

Збережемо традиції предків

У лютому в приміщенні Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» був проведений практичний семінар з питань відродження традиційних народних ремесел «Що може жінка». На ньому безробітні дізнались про те, що лозоплетіння – одне з найдавніших ремесел в Україні. Народне мистецтво плетіння характеризується вивіреністю, чіткістю і бездоганною досконалістю. Це результат багатьох поколінь, художня традиція, що увібрала в себе досвід минулого. Плетені вироби з лози належали до предметів першої необхідності. Це ремесло забезпечувало потреби повсякденного життя багатьох поколінь. Традиційне плетіння охоплює широку сферу предметів від елементів будівництва, меблів до дрібних виробів та іграшок. Досвід і практика показали, що інтерес до виробів з лози і попит на них з кожним роком зростає.

На семінарі власним творчим досвідом та майстерністю з безробітними поділилась Вучкан Тетяна Петрівна жителька с. Хрипівка Городнянського району - майстриня з виготовлення виробів з лози. На майстер-класі жінки дізналися що лозоплетіння  - процес тривалий та кропіткий, але дуже цікавий. За допомогою лози можна виготовити кошики, хлібниці, підставки під вазони, табуретки, стільці, столики та інше. Головне, щоб було натхнення, терплячість та художній смак. Вироби легкі, зручні і досить міцні. Також жінки дізналися про техніку, матеріали  та обладнання при виготовленні  лозових виробів. Спробували зробити  перші кроки в даній справі.

Отже, виготовлення виробів з лози може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для членів всієї родини та стати початком розвитку власної справи.