Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

03 червня 2015

Городнянський район

Кількість об'єднаних громад: 3

Площа об'єднаних громад, кв.км: 944,274

Чисельність населення громад: 23622

К-ть рад, що об'єдналися: 21

Вихвостівська сільська ОТГ Городнянського району

Адреса: 15151, Чернігівська обл., Городнянський р-н,  с.Вихвостів, вул.З.Космодемянської, буд.4

Телефон: (04645) 3-35-43;

Ел. адреса: vikhvostiv651@ukr.net 

Голова громади: Акуленко Олександр Григорович

Тупичівська сільська ОТГ Городнянського  району

Адреса: 15150, Чернігівська обл., Городнянський р-н, с. Тупичів, вул. Чернігівська, буд. 8

Телефон:(04645)-3-52-75 (73)

Сайт:http://tupychiv-rada.gov.ua/

Голова громади: Шовкова Лариса Миколаївна

Розпорядження голови облдержадміністрації від 02.08.2017 № 371"Про затвердження висновку  щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад" Текст

 

Городнянська міська ОТГ  Городнянського району

Адреса: 15100, Чернігівська обл., Городнянський р-н, м. Городня, вул. Троїцька, буд. 13

Телефон:04645-2-74-44

Сайт:http://gormr.gov.ua/

Голова громади: Богдан Андрій Іванович

Розпорядження в.о. голови облдержадміністрації від 17.08.2017 № 407 "Про затвердження висновку  щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад" Текст

Інформаційні ресурси 

 

 

 

 

 

Читати також:

 

Володимирівська сільська рада увійде до складу Городнянської міської ОТГ

20 вересня 2019

Учора, 19 вересня в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова підписала відповідне розпорядження № 535 "Про затвердження висновку щодо відповідності проєктів рішень про добровільне приєднання територіальних громад".

У ньому зазначається, що проєкти рішень Городнянської міської ради та Володимирівської сільської ради Городнянського району Чернігівської області «Про добровільне приєднання територіальних громад» відповідають Конституції та законам України.

До складу Володимирівської сільської ради входять села Володимирівка та День Добрий. 

Городнянська міська ОТГ є найбільшою громадою за кількістю населених пунктів, що увійшли до її складу, у порівнянні із сільськими Вихвостівською та Тупичівською ОТГ.

На території району наразі дев’ять сільських рад, які лишилися самоврядними. 

За інформацією пресслужби

райдержадміністрації

 

Чернігівська область тримає лідерство з децентралізації

11-06-2019 | 08:33

Чернігівщина – друга в рейтингу областей за результатами моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Такий моніторинг щомісячно здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Так, Чернігівщина – перша за кількістю районів, на території яких створені ОТГ. Наразі в області не залишилося жодного адміністративного району, де не функціонують об’єднані громади.

Також область – лідер за показником приєднання громад до міст обласного значення (Ніжина та Новгорода-Сіверського).

Четверта позиція – за кількістю населення, охопленого ОТГ. П’ята – за територією, покритою об’єднаними громадами. Тринадцята – за кількістю ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Облдержадміністрація погодила створення Вихвостівської ОТГ

06 лютого 2019

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розпорядженням голови облдержадміністрації від 05 лютого 2019 року № 53 затверджнео висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Вихвостівської, Івашківської, Куликівської сільських рад Городнянського району Чернігівської області «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Громади сіл Куликівка, Івашківка та Вихвостів розпочали процес утворення Вихвостівської ОТГ.

Прес-служба 

райдержадміністрації 

Чернігівщина тепер є першою у рейтингу регіонів щодо формування спроможних громад

02 листопада 2018

З третього на перше місце – такий стрибок у загальному рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад зробила Чернігівська область, випередивши Житомирську та Хмельницьку області. Ці регіони ще минулого місяця посідали у рейтингу відповідно І та ІІ місця. Такі висновки можна зробити, виходячи з попередніх даних  Моніторингу щодо процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, який щомісяця здійснює Мінрегіон. Черговий Моніторинг поки на стадії завершення, після чого його оприлюднять, однак вже сьогодні окреслюються в ньому нові лідери.

У Мінрегіоні лідерство Чернігівської області пояснюють фактом затвердження перспективного плану формування територій громад регіону, який покриває майже 100% його території. Звісно, що цьому передувала копітка спільна робота громад, обласної державної адміністрації, обласної ради, Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування та регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування.

- Ще донедавна 20% території нашої області не були охоплені перспективним планом, були білі плями, і рухатися далі у створенні спроможних громад було складно. Об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін, ми розробили чітку дорожню карту просування реформи на Чернігівщині. Прийняття перспективного плану дозволило не лише об’єднувати нові громади, а й забезпечити процеси приєднання сільських рад до функціонуючих ОТГ. Бажання приєднатися вже виявили 17 сільських рад. Це сприятиме укрупненню громад та посиленню їх фінансової спроможності, - прокоментувала в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Свириденко.

За її словами, загалом в області діють 38 ОТГ, одна з яких – громада, утворена шляхом приєднання до міста обласного значення Новгорода-Сіверського. А у грудні відбудуться вибори ще у 5 новостворених громадах та у двох громадах – додаткові вибори. Наразі в кожному адміністративному районі вже функціонують ОТГ, які покривають більше половини території області.

– Перспективний план, який покриває майже всю територію області (ред.:98,2%), за винятком «білої плями» біля Прилук, дає нам змогу на повну працювати в напрямку приєднання громад до міст обласного значення і до діючих об’єднаних громад.  От вчора, наприклад, Ніжинська міська рада рішенням сесії дала згоду на добровільне приєднання до міста Кунашівської сільської громади, - пояснила керівник Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик.

Вона також наголосила, що чим швидше область зможе завершити процес формування спроможних громад, тим швидше приступить до формування територіального основи місцевого самоврядування районного рівня.

Нагадаємо, раніше перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода заявляв, що «Підготовка і схвалення перспективного плану – це завдання із «зірочкою», оскільки потребує консенсусу усіх зацікавлених сторін. Чернігівщина з цим справилася (…) Чекаємо таких же хороших новин і з інших регіонів».

За інформацією 
Децентралізація gov.ua

17.10.2018 року

Уряд вніс зміни до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області.

Зазначеними змінами уточнено склад Батуринської, Комарівської, Плисківської, Городнянської, Ічнянської, Парафіївської, Козелецької, Кіптівської, Деснянської, Коропської, Корюківської, Менської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Ладанської, Линовицької, Ріпкинської, Семенівської, Сосницької, Олишівської, Михайло-Коцюбинської, Іванівської, Халявинської, Гончарівської та Новгород-Сіверської громад.

Крім того, перспективний план доповнено Понорницькою, Крутівською, Седнівською, Новобілоуською, Ніжинською, Прилуцькою та Чернігівською громадами, а також вилучено з перспективного плану Талалаївську, Грем’яцьку, Яблунівську, Добрянську та Пакульську громади.

Прийняття акта створить передумови для переходу місцевих бюджетів вказаних територіальних громад на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України відповідно до положень Бюджетного кодексу України.

Джерело

17.09.2018 року

Чернігівська область – третя в рейтингу Мінрегіону з децентралізації

За загальним рейтинговим показником щомісячного моніторингупроцесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Чернігівщина втримує свої позиції, посідаючи третю сходинку.

Область має 2 місце за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення, четверте – по двох показниках: покриття громадами площі області, а також кількість ОТГ.

Нагадаємо, що в області вже функціонують 38 об’єднаних територіальних громад.

Наприкінці серпня відповідні рішення про приєднання прийняли Новгород-Сіверська міська рада та Горбівська сільська рада. Відтак, Новгород-Сіверський – перше місто обласного значення на Чернігівщині, яке стало центром об’єднаної громади.

Читати також: На Чернігівщині – 38 ОТГ

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністра