Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://goradm.cg.gov.ua/old

15 травня 2015

10.09.2013

Чернігівським студентам розказали про переваги асоціації з ЄС

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України за підтримки проекту Програми розвитку ООН «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі в Україні» провело семінар-лекцію для студентів та викладачів Чернігівського державного інституту економіки і управління на тему «Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: нові можливості та виклики».

Захід відбувся у рамках кампанії з інформування ділових кіл та громадськості стосовно положень Угоди між Україною та ЄС про зону вільної торгівлі та можливих наслідків її впровадження як на центральному, так і на регіональному рівнях. Семінар мав на меті покращити розуміння положень Угоди та сприяти фаховій підготовці викладачів та студентів з широкого кола питань імплементації угоди з Європейським Союзом.

Гонта Олена Іванівна, проректор з наукової та міжнародної діяльності інституту, відкрила семінар-лекцію вітальною промовою.

Ірина Кобута, керівник проекту, розповіла про діяльність проекту «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі» ПРООН.

Валерій Пятницький, Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції, заступник глави делегації України для участі у переговорах з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, керівник робочої групи з питань створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, проаналізував практичні аспекти Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ+), ознайомив слухачів з її змістом та положеннями.

Семінар завершився обговоренням можливих економічних наслідків від зміни торговельного режиму між Україною та ЄС у короткостроковій та довгостроковій перспективі.*****


12.07.2013

«Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти і переваги"

12 липня відбувся семінар на тему «Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти і переваги". Реформування системи технічного регулювання» в конференц-залі ГТК «Придеснянський» за участю представників Мінекономрозвитку України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Проекту ЄС «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом», представників підприємств та організацій області, відповідальних за зовнішньоекономічну діяльність та міжнародне співробітництво, відбувся семінар на тему «Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти і переваги. Реформування системи технічного регулювання».

Учасниками заходу були розглянуті наступні питання:

• поточний стан торговельно-економічного співробітництва Чернігівської області з країнами-членами Європейського Союзу;

• ключові аспекти зони вільної торгівлі між Україною та ЄС;

• технічне регулювання в контексті зони вільної торгівлі між Україною та ЄС;

• особливості реформи системи технічного регулювання в Україні.

Учасники семінару жваво долучилися до дискусії, акцентуючи увагу на питаннях, які постануть перед українським бізнесом в разі підписання відповідних документів між Україною та ЄС, і які потребуватимуть детального опрацювання задля отримання спільного позитивного результату.*****